Wyrafinowane oszustwa i manipulacje firm windykacyjnych – Tomasz Parol

More videos
Views
   
 • na czym polegają oszustwa windykacyjne
 • skąd oszuści biorą nasze dane osobowe
 • sposoby urabiania ofiary
 • jak należy potraktować windykatora terenowego
 • problem z e-sądem
 • jedynie 4% to są roszczenia zasadne, pozostałe to oszustwa
 • dlaczego Rzymianie wprowadzili zasadę przedawnienia
 • aplikacja „Anuluj Natręta”
 • przekręt z „Rzecznikiem praw dłużnika”
 • jak sobie radzić z nieuczciwymi wyrokami e-sądu
 • od 25 kwietnia 2016 Główny Inspektorat Transportu Drogowego nie ma prawa wykorzystywać naszych danych osobowych

Strona www: anuluj-dlug.pl

57 komentarzy

 • Pingback: Wyrafinowane oszustwa i manipulacje firm windykacyjnych – Tomasz Parol | Kancelaria Adwokacka Maciej Kobic - Częstochowa

 • KoMa
  Reply

  Panie Tomaszu,mam komornika ,który po umorzeniu postępowania egzekucyjnego obciążyl mnie kosztami
  własnymi i chce mi zająć z tego tytułu nieruchomość.Mogę się jakoś bronić?
  Piszę tu bo na państwa stronie zgłaszałam się,ale nikt mi nie odpowiedział.

 • Tomasz Parol
  Reply

  Obecność nieobowiązkowa nie oznacza, że mamy sie dalej nie bronić tylko że nie musimy się stawiać osobiście. Pisma już zadziałały bo uchyliły wyrok nakazowy, teraz trzeba tylko złożyc wniosek o umorzenie postepowania. Można pobrać standardowy nr 3 lub zlecić jego napisanie indywidualnie.

 • Astre
  Reply

  Sprzeciw do wyroku nakazowego dotyczący mandatu z fotoradaru gminnego dostarczony mi z Pana serwisu wysłałem do sądu. Kilka dni temu przyszło mi zawiadomienie, że odbędzie się posiedzenie (jak napisano) – ” w sprawie obwinionego”. Napisano, że obecność nieobowiązkowa, więc nie wysłałem swojej odpowiedzi. Co proponuje Pan robić jak psychopaci będą chcieli dalej mnie gnębić za przekroczenie prędkości o 12 km/h ?

 • Tomasz Parol
  Reply

  Dokument jest obszerny i taki musi być by były podstawy do skutecznej apelacji w razie niepowodzenia w I instancji. Część sądów rzeczywiscie sie do niczego nie nadaje, dlatego własnie dokumenty muszą byc takie by były podstawy do walki do końca

   • Astre
    Reply

    Złożyłem 2 dni temu sprzeciw od Wyroku Nakazowego za mandat z fotoradaru gminnego wystawionego mi 29.08.2015, a więc miesiąc później po zmianie ustawy 24 lipca 2015 r. posługując się dokumentami z Pana strony. Ten dokument musiałem zmodyfikować bo jest bardzo obszerny i nikt w sądzie nie czyta takich sążnistych pisemek….
    Poza tym moim zdaniem te dokumenty powinny być w formacie doc. a nie PDF
    dlatego, że trudno jest modyfikować dostępnymi darmowymi edytorami PDF ponieważ tworzą błędy, nie respektują polskich znaków, wstawiają znaki wodne i różne dziwne rzeczy.
    Jeżeli Sąd nie anuluje mi tego mandatu, który został zatwierdzony niezgodnie z art. 2 § 1 kpw. (i nie tylko!), to znaczy, że polskie sądy nie są żądnymi sądami, tylko są – bezprawiem. Nie wiem co zrobić z tymi Sądowymi idiotami, którym ”Bóg” rozum odebrał jeszcze przy urodzeniu – ma Pan jakiś pomysł ?

 • Ela
  Reply

  ciekawy wywiad ,zobaczymy mnie nękają bardzo telefony ,pisma po śmierci męża poprostu masakra jak sie chycili mnie koszmar ,murze ich ignorować bo bym zwariowała choc nie zawsze sie z tym udaje ,to nie jest to ze nie chce zapłacic długu bo jakiś mam i odziedziczyłam po smierci męza chce zapłacić ale to co mam do zapłacenia a nie napychac komornikom kieszeni ale prawdziwe długi nie ich ,mój maz stracił prace załamał sie i … niestety wiec zostałam sama z tym szukam kto mi pomoże może dobrze trafiłam ?zobacze

 • michał
  Reply

  Mam pytanie do pana Tomasza. Dzwonila pani windykatorka , podałem swoje dane , teraz po obejrzeniu tego filmiku moge okreslic ze sie do niego przyznalem mowiac: „chyba tak , cos sobie przypominam” . Mozna to jakos uratowac?

  • Tomasz Parol
   Reply

   Można? Można! Ważne by reagować szybko i właściwie. My dajemy taką mozliwość bo realizujemy zlecenia składane przez Internet biorąc za to tylko symboliczne kwoty.

 • Tomasz
  Reply

  Wygrałem z Przestępczym Zorganizowanym Ugrupowanie bez adwokata proces otzw podwójne ubezpieczenie OC pod działaniem starej ustawy. Przegrałem przed esadem w Lublinie, na posiedzeniu niejawnym, ale na rozprawie przed sądem sędzia ich pogonił w 15 minut. Nie bójcie się walczyć z oszustami przed sądem.

 • Slava
  Reply

  a mnie udało się wygrać sprawę w sądzie bez adwokata, po prostu sąd przyjął to jeżeli oznaczenia drogowe były niewidoczne od strony wjazdu czyli nieświadome popełnienie wykroczenia drogowego spowodowane nie z mojej winy nie może być karane

  • Tomasz Parol
   Reply

   Wiele osób walczy bez prawników, my jesteśmy tylko dla tych co prawnika potrzebują albo chociaż chcą uzyskać podpowiedź. Zresztą wiele porad dajemy a darmo na blogu. Chcemy pomagać i uswiadamiać masowo więc nie musimy byc pazerni w stosunku do naszych klientów jak adwokaci idący „w jakość” (czytaj: wielką kasę od bogatych)

 • Robert
  Reply

  Mam taką sytuację ,z Telewizji N ,Obecnie cyfra +N czy coś takiego . Rozwiązałem z nimi umowę ,zdałem dekoder ,uregulowałem wszystkie należności zaległe przy zdaniu dekodera. Wszystko w 2010 roku. W 2016 z firmy windykacyjnej dostałem liścik z wezwaniem do zapłaty ,nie odezwałem się ,dług rzekomy dawno przedawniony . Jednak przyszło mi wezwanie do zapłaty z sądu,też się nie odezwałem . W tej chwili siedzi mi komornik . NIECH ŻYJE POLSKIE SĄDOWNICTWO,Okradają ludzi w imię prawa i jakiś rzekomych długów sprzed lat ,które defacto zostały uregulowane .

  • Tomasz Parol
   Reply

   Został bowiem sprzedany record czyli ślad finansowy w bazie po jakiejś transakcji jako wierzytelność czyli dług. Firmy Windykacyjne chetnie kupują takie rzeczy wiedząc że to kłamstwo które zamienią na dług prawdziwy całym swoim know-how dot. sztuki manipulacji i wywierania wpływu. Tak naprawdę kupuja dane oraz liczbę która ma chronić przed zarzutem że są oszustami którzy wyssali wszystko z palca. Jenocześnie sprzedawca czyli tu Cyfra+N sprzedaje coś nie mające wartosci dla niach za jakaś konkretną kaskę (niewielką ale za coś z czego nic nie mieli) poczym niszczy dokumenty gdyż „upłynął okres ich archiwizacji” w ten sposób jesli sprzedadzą kilkadziesiat tysiecy recordów jako wierzytelności dostana za nie kasę już wymierną a gdy prokurator się by nawet zainteresował powiedzą: pewnie był dług ale już sprzedalismy go i kwitów nie mamy bo mieć nie musimy.

 • Astre
  Reply

  anuluj-mandat.pl
  Nie da się z anulować mandatu. To musi być jakiś przypadek szczególny ?
  Proszę, więc o wyjaśnienie p.Tomasza, co to znaczy anulować mandat ?
  Należy zaznaczyć, lub przypomnieć, że jeżeli ktoś przyjął mandat, czyli własnoręcznie podpisał się na nim to niech nie szuka żadnej pomocy na serwisach typu
  anuluj-mandat.pl wpłacając chyba 41 zł za poradę, bo serwis nie zwróci kasy, a żaden prawnik nie pomoże.
  Inną kwestią ważną do poinformowania jest – NIE PRZYJĘCIE MANDATU.
  Jednak trzeba rozważyć tą sprawę wcześniej we własnym domu zanim kiedyś dostaniemy mandat i nie ważne od kogo – policji, straży leśnej etc.
  Biorę w tym momencie przypadek, który zdarza się prawie w 99%, że kierowca jest winny wykroczenia, a to wcale nie oznacza, że musi mandat przyjąć i to bez względu na wykroczenie i na wysokość mandatu !
  Jednak jak wspomniałem temat wymaga wcześniejszego rozważenia.
  Dlaczego?
  To właśnie dlatego policjant zawsze pyta, czy przyjmujemy mandat ?
  Chodzi oto, że zanim policja skieruje sprawę do sądu robi przesłuchanie wzywając sprawcę wykroczenia na t.zw. komendę policji jeżeli nie przyjęliśmy mandatu.
  I jeżeli w trakcie przesłuchania powiemy, że nie przyjęliśmy mandatu ponieważ:
  1.Dochód na członków rodziny nie przekracza 440 zł, czyli skrajne ubóstwo w którym żyje 3-4 mln. polaków.
  2. Jeżeli chorujemy i ponosimy koszty leczenia….
  3. Jeżeli jesteś bezrobotnym i nie ważne, że żona, syn, córka pracuje.
  4.Jeżeli są jeszcze inne okoliczności, których bardzo wiele….
  To:
  Policja spisując protokół, który następnie kieruje do sądu, tym samym informuje sąd o okolicznościach, jak również tym samym wskazując sądowi na możliwość obniżenia wysokości mandatu. Niemniej jednak sąd nie może anulować całkowicie mandatu, w sytuacji gdy sprawca jest winny wykroczenia (pomijam tu jakieś przypadki szczególne ?), lecz może tylko go obniżyć do poziomu najniższego mandatu 50 zł (uwzględniając okoliczności, które w/w napisałem)
  Sorry, jeżeli to wszystko co napisałem jest również napisane na stronie serwisu
  anuluj-mnadat.pl, ale nie mam teraz szczególnie czasu, aby zaznajamiać się z tamtymi treściami.

  Pozdrawiam

  • Tomasz Parol
   Reply

   „anulowanie mandatu” to wszystkie sytuacje gdy naszym działaniem doprowadzamy, że nie dochodzi do ukarania w trybie postępowania wykroczeniowego lub administracyjnego – tak skrót myslowy. Zapraszam na nasz portal tam wszystko wyjaśnione

  • Tomasz Parol
   Reply

   Jeśli ktos przyjął mandat to ma 7 dni na jego uchylenie w trybie art. 101 kpw i Anuluj-Mandat.pl podpowie jak to zrobić by mieć najwiekszą szansę sukcesu. Nie kosztuje to bynajmniej 41 zł (myli Pan portale) tylko 10 zł najtańsza porada.

   Proszę też nie odwracać proporcji, nasze doświadczenie wskazuje że w 90% kierowca jest karany mandatem bezpodstawnie. Reszta to propaganda policyjna.

   Namawiamy by ZAWSZE gdy czujemy sie skrzywdzeni albo nieprzekonani NIE PRZYJMOWAĆ mandatu bo wtedy mamy najwiekszą szansę się obronić. Natomiast mandatem nie jest ani wezwanie z fotoradaru i innych urządzeń (tu obrona 100%) ani karteczka z czerwonym paskiem za wycieraczką (też duże szanse) i mówimy co robić. Reszta co Pan napisał to wielkie uproszczenia i rozważania nie majace za bardzo zaczepienia ani w rzeczywistości ani prawie.

 • Astre
  Reply

  Panie Tomaszu ! Krótko i na temat. Proszę zwrócić uwagę, że piszę o mandatach, ale od straży miejskiej, a nie o innych mandatach ! Wobec tego jakie argumenty ? Argumenty są jedne i innych nie ma : działalność Straży Miejskiej była nielegalna pod wieloma względami, a pod jakimi to jest napisane na 40 stronach maszynopisu. Czy, potrzeba sądowi jeszcze jakieś argumenty ? Jakie ? Jeżeli sąd wydałby wyrok wskazujący, to tym samym oznacza, że sąd wspiera złodziejstwo i szalbierstwo, które zostało udowodnione przez NIK. O, jakich więc argumentach możemy w ogóle rozmawiać, skoro wszystko jest czarno na białym.
  Chciałem panu zwrócić uwagę na kolejną rzecz, którą pan pomija.
  Czy, pan wierzy w to, że za 100 zł sąd będzie miał ochotę prowadzić sprawę karno-procesową ? Proszę mi podać przykład z życia wzięty takiej rozprawy ?
  Dlatego wspomniałem we wcześniejszym komentarzu, że sądy w takich gównianych sprawach typu mandaty 100/200 zł wydają wyroki zaocznie i przychodzi pismo z gotowym wyrokiem do domu. Oczywiście można złożyć odwołanie do wyroku. Tylko, kto za 100/200 zł będzie się plątał po sądach. Oczywiście wcześniej ”właściciel” mandatu dostaje wezwanie na policję i tam składa zeznania.
  Biorąc pod uwagę kryminalistyczne działalność straży miejskiej moim zdaniem wyrok sądowy powinien być tylko jeden – umorzenie sprawy !!!
  A, jak będzie to zobaczymy ?
  I na tym kończą się argumenty, w kontekście tego, o czym piszę.

 • Astre
  Reply

  Chciałem zapytać, a jak z mandatami z fotoradarów od zlikwidowanej Straży Miejskiej ?
  Dostałem w ubiegłym roku we Wrześniu wezwanie do zapłaty na kwotę 100 zł za przekroczenie prędkości i wyrzuciłem te papiery do kosza. Pytanie co dalej, ale wychodzi na to, że kierują do sądu, a sąd wydaje wyroki zaocznie, t.z.n nie ma rozprawy sądowej, tylko przychodzi pismo do domu już z gotowym wyrokiem.
  Ciekawe, bo na tych szmatławych papierach gdzieś na dole napisane było o karze 5000 tys.zł tylko nie pamiętam za co ?
  Ja im k….wa zapłace 5 tys.zł jak ich jasny szlag trafi. Umysł ponad materią (bioroboty) i poznałem przez dwadzieścia lat ciężkiej pracy te mechanizmy. Rzucę na nich klątwe i upadną. Bo paradoksalnie największym błogosławieństwem jak słusznie
  mówił tutaj w audycji jeden z największych psychologów świata Colin Sisson jest właśnie – UPADEK.
  A, wtedy sie ślepym polepsza się wzrok, głuchym słuch, a głupim rozum.

 • Jan
  Reply

  Świetna sprawa na pogonienie lichwiarzy wreszcie ktoś się za to wziął. Szkoda Alex, że nie poruszyłeś tematu, który wałkuje Piotras i kombinują ludzie na AstroM. ale dużo z tego tu Pan Tomasz powiedział. Piotras ostrzega, żeby nie robić jak nie kumasz systemu więc zwrócę się do Pana Tomka. Ciekaw jestem co Pan Tomasz myśli o prawie morskim, naturalnym i stawmanie. Generalnie wynika z tego, że polacy zostali rzuceni lichwiarzą na pożarcie. Teraz działamy w prawie komercyjnym gdzie druga strona jest ewidentnie dęta i nic się nie dzieje, nikt nie idzie do pudła. Dlaczego?

  • Tomasz Parol
   Reply

   Króciutko: jestem wrogiem pozytywizmu prawniczego, prawa talmudycznego czyli traktowania prawa stanowionego jak bożka. Punktem odniesienia powinno być zawsze prawo naturalne i zwyczajowe, nie procedura.. Dlatego prawo polskie powinno się zaorać do korzeni i napisać od nowa, dużo prościej i z punktami odniesienia takimi jak: wolność, własność, sprawiedliwosć, godność, rodzina, praca i rozum. Dwa słowa o lichwie: ona jest wtedy gdy zysk jest oderwany od wartości. Np: pożyczka jest na procent, czyli bierzemy więcej pieniędzy tylko z tego tytułu, że ktoś trzyma dłużej nasze pieniądze (czy one pracowały czy nie) – to jest lichwa. Ktoś pożycza nam pieniądze na określony cel, i na udział w wypracowanym przez nie zysku – to nie jest lichwa tylko typowa spółka komandytowa, albo bankowość islamska. Uczciwe działanie i wewnetrznie czujemy, że sprawiedliwe: gdy jest zysk jest zarobek wiec pożyczymy na dobry cel albo też pomożemy od razu ten cel uzyskać (konsultacje, kontakty itd), gdy nie ma zysku a pożyczka oddana w terminie nie zarabiamy nic – to podstawowe ryzyko, ale z drugiej strony wiemy że osoba oddaje i może wyjdzie nastepnym razem. Jeśli nie odda w terminie to oczywiscie odsetki karne ale współmierne do zawinienia (sprawiedliwe) i do naszej straty (wartości) – tu można powiedzieć: odsetki ustawowe. W żadnym razie nie ma tutaj mowy o wykorzystywaniu czyjejś podpbramkowej sytuacji (stworzonej często przez lichwiarza właśnie) i jego zaburzonej subiektywnej oceny sytuacji – nie ma niszczenia rodzin a pomaganie sobie z możliwością wzajemnego zysku (win win), budowanie relacji, wzajemnie szanowanie się, współdziałanie i trust mózgu. Wszyscy sie tak uczymy, idziemy w kierunku dobra ale też jasno widzimy kto jest oszustem a kto nie.

 • Ewa
  Reply

  Wspaniały wywiad !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Właśnie takich informacji nam brakuje aby przestać się bać i nie dawać się zastraszać pieprzonemu systemowi.
  Gdzie można się dowiedzieć jakiego rodzaju dług i kiedy ulega przedawnieniu ?
  Pozdrawiam Ewa

 • Iwona
  Reply

  Czyli ludzie którzy są winni mi pieniądze bo wzięli towar na termin płatności i nie płacą uparcie i z całą premedytacją mogą sobie teraz pomyśleć że ich dług jest urojony ????? Brawo !!! Czy to nie paranoja ?

  • Alex
   Reply

   Chyba zignorowałaś pierwszych kilka zdań rozmowy. Tu nie chodzi o dłużników, tylko o ludzi, których się wkręca w nieistniejący dług przy pomocy różnych tricków prawnych. Prawdziwi dłużnicy muszą spłacać długi.

  • Tomasz Parol
   Reply

   To nie prawda, dług rzekomy jest gdy: nastapiło jego przedawnienie, zawyżenie, nie ma udokumentowanego roszczenia, był efektem wyłudzenia, oszustwa, podstepu, groźby czy innego nadużycia, nigdy nie istniał (powstał z bezprawnego wykorzystania danych osobowych, sprzedaży długu spłaconego, sprzedaży jako długu kwoty spornej – np. hydraulik nie przepchał rury choć się wysilał więc mu klient nie zapłacił, za to hydraulik nasłał windykatora).
   Jeśli zatem ludzie są winni pieniądze autentycznie, są dowody i dochodzisz spłaty długu Anuluj-Dlug.pl im w niczym nie pomoże.

  • gosia
   Reply

   Jacku, facet.. jak go określiłeś, gada jasno i rzeczowo.Widocznie dla inteligentnych, inaczej przekaz powinien być bardziej wyrafinowany, np. ukwiecony 20 reklami pod rząd, wraz z tancerkami na rurce, wtedy jest szansa, że taki delikwent odnajdzie się ?Jak sądziśz? Pozdrawiam;-)

 • konrad
  Reply

  swietny wywiad, duzo konkretnych informacji jak sie bronic przed autentycznymi reptylami bo ci ludzie to gady i padalce, w normalnych warunkach czlowiek mialby prawo zastrzelic takiego zlodzieja i kazdy uznalby to za sluszne.

 • KoMa
  Reply

  Wszystko prawda.
  Dobrze, że mnie ktoś wcześniej uprzedził jak mam postępować z windolami,bo wcieleń by mi brakło na spłatę ich pseudo roszczeń .

 • Monika
  Reply

  Jak dobrze że pojawił się taki film. Już od dawna podejrzewałam system o oszustwa i kradzieże. Ja jestem jedną z takich ofiar. Firma orange nie przesłała mi żadnego pisma, ze z czymkolwiek zalegam, nie dostałam żadnego wezwania do zapłaty, nic kompletnie nic. Nagle pewnego dnia list polecony od komornika o zajęciu mojego konta na kwotę 3000 zł. Nie potrafiłam uzyskać żadnej informacji od firmy Orange gdyż tłumaczyła mi się że dawno moja sprawa jest sprzedana jednej a potem drugiej firmie. Nie było żadnej dokumentacji długu. Moje konto w orange zostało usunięte w 2010 roku więc nie mogłam się dowiedzieć czy mam nie zapłaconą fv. A w roku 2014 musiałam spłacać coś co na 99% nie było moim zadłużeniem. Ba, 3 miesiące potem właśnie eSad wydał kolejny wyrok i zajał mi zwrot z podatku bez pisma komornika itp. Totalne złodziejstwo, bez dwóch zdań…

  • Tomasz Parol
   Reply

   Przypominam o naszej promocji: W przypadku nękania Cię SMSami, telefonami lub pismami od windykatorów gdy przyślesz zdjęcia tych wiadomości (lub zrzut połączeń z komórki) na e-mail kontakt@anuluj-dlug.pl otrzymasz voucher na darmowe zlecenie zbadania sprawy czy kwalifikuje się ona do wystąpienia przez nas o odszkodowanie dla Ciebie od firmy windykacyjnej (co robimy na koszt windykatorów).

 • konrad
  Reply

  no wlasnie, ode mnie tez jakis cwaniak stara sie wyciagnac kase bo przyslal mi list ze rok temu sciagnalem film z internetu i mam wplacic kase na jakies konto zeby uniknac ewentualnych dalszych kosztow. film rzeczywiscie sciagnalem i sciagam wiele skoro ktos oferuje darmowe torenty i bez zadnych problemow i ostrzezen mozna to zrobic, jesli ktos udostepnia to dlaczego ja mam niby placic ze cos sciagnalem, zabraniaja a jednoczesnie udostepniaja, to zwykly bandytyzm.

  • Tomasz Parol
   Reply

   Anuluj-Dlug.pl to mój kolejny projekt po Anuluj-Mandat.pl i tyle. Staramy się dać zwyklym ludziom dostęp do usług które do tej pory były ekskluzywne, drogie i kłopotliwe czasowo i w ten sposób wyrównać ich szanse w starciu z opresyjnym państwem lub opresyjnymi korporacjami które czują się bezkarne w swych oszustwach. Następny krok to Anuluj Natręta ale o tm bliżej w lipcu gdy projekt zostanie odpalony

  • Neq
   Reply

   Byłem dzisiaj na tej stronie no i muszę powiedzieć, że mimo wszystko nie jest to takie przejrzyste. Głównie chodzi mi o to że w cenie tych czterech dych masz jedną usługę, więc jeśli chcesz dać dokumenty prawnikom do „pochylenia” się nad nimi to musisz zapłacić, jeśli chcesz poradę to też musisz zapłacić. W sumie trzy usługi, zlecenie obrony, anulowanie długu i zapytanie do prawnika, każda płatna osobno. Dla mnie logiczne jest że jedno bez drugiego nie zadziała i będzie niezrozumiałe dla zwykłego kowalskiego więc na dobrą sprawę trzeba będzie wywalić około 150zł. Martwi też brak możliwości kontaktu telefonicznego, bo wszytko idzie przez jakiś formularz zgłoszeniowy i dedykowane adresy e-mail. Jeśli się mylę może ktoś to sprostuje.

   • Tomasz Parol
    Reply

    Wystarczy złozyć zlecenie porady i zapłacić raz. Ukłony. W niektórych sprawach sobie można od razu wynająć mecenasa a w innych pobrać dokumenty. Pozdrawiam. Tomasz Parol Anuluj-Dlug.pl

    Że portal nie jest przejrzysty to dla nas tylko sygnał by go poprawiąc. I go poprawiamy

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>