Rozliczamy polityków – patryk pankowski

More videos
Views
   
 • czym jest projekt „Rozliczamy”
 • jakie efekty powinien przynieść projekt „Rozliczamy”
 • kim jest Ustawonauta
 • łapka w górę, łapka w dół, trupia czaszka
 • policjant też ma swój rozum i odpowiada za to co robi
 • czym jest projekt „100 tysięcy”
 • koszty tych projektów
 • ekspansja na pozostałe kraje EU

Strony www:
Rozliczamy.org
100.000.net.pl
Facebook.com/rozliczamyorg

21 komentarzy

 • Marcin
  Reply

  Witam . Zadałem pytanie na stronie rozliczamy.org ( facbook ) Dlaczego strona nie działa ?. Dostałem taką odpowiedź : „Została zhakowana przez służby, które wydały za to na mnie wyrok, bo się bardzo boją takiej zabawki. Nawet cookies spi…. jak się dowiedziała o moim planie. A miał być taki niby antysystemowej, taki wolnościowy, taki amerykański…”

  Prosze o komentarz.

 • Milena
  Reply

  Każda inicjatywa służąca dobru jest wartościowa Smutno mi z powodu sprzedania wodociągów polskich w obce ręce. Z Internetu wiem, iż nasz brat z za oceanu wykupił wodociągi w wielu krajach Ameryki Południowej. Bez dobrej jakości wody nie ma życia, a zatruta woda to śmierć…W jakich miastach wodociągi są wykupione?

 • iskra
  Reply

  Hoo hoo o Panowie <: Rewelacja trzymam kciuki i życzę aby wszystko sprawnie się odbyło i działało. Dzięki Patryku, za twoją rewelacyjną energię i pomysły dzięki Alex <:

 • Rajmund
  Reply

  super pomysł, ale nasunęło mi się kilka kwestii które trzeba by było rozwiać na samym początku aby uniknąć wszelkich wątpliwości o przejrzystość i uczciwość projektu: w wywiadzie kol. Patryk wspomniał że za pomysłem stoi jakieś lobby a nie doprecyzował jaka to grupa interesów (bo każde lobby reprezentuje jakieś, czyje interesy) – co to za lobby i czyje interesy reprezentuje, i druga sprawa: mowa jest o odzyskaniu władzy: kto chce tą władzę odzyskać, kto ją utracił (czy w domyśle chodzi Patrykowi o Naród, jakiś ród arystokratyczny lub szlachecki, czy jakąś inną grupę która tą władzę utraciła) tak nawiasem mówiąc Naród nigdy nie sprawował władzy przy najmniej w naszym kraju. Nie mam zamiaru się broń Boże czepiać, po prostu wolę dmuchać na zimne, ale sama inicjatywa godna uwagi. Pozdrawiam

  • Polak
   Reply

   Cieszę się że z tylu komentarzy choć jeden jest nie na huraa!!!
   Szacunek dla Rajmunda, za zadane mądre pytania:)
   Sam mam uzasadnione wątpliwości po wysłuchaniu lobbysty.
   Mam podobne odczucia do Rajmunda – inicjatywa fajna lecz w materiale jest to o czym większość wie od dawna nic nowego, same populistyczne słowa jak dla mnie i tak czepiam się ale to miód na uszy według mnie jedynie..
   Po za tym wywiad z 6 paź, mamy 14 listopada ani jedno ani drugie „narzędzie nie działa”, aby sobie mógł je zobaczyć…za te 30 tyś pln…i to tańsze..

   P.s jak uznam że można zaufać tej „grupie ” interesu to się zastanowię dopiero czy dać choć złotówkę na taki „program”

   Uważam że Pan Jerzy Zięba jest zdecydowanie bardziej godny zaufania i jego fundacja http://www.polacydlapolakow.pl

   Dziękuje i Pozdrawiam!

 • Łukasz
  Reply

  To nic że za tym stoi grupka jakichś osób… Oni już wygrali… Wykańczają wszystkich pojedynczo… Jakie to genialne… Wiele małych spraw, A potem wciągają we własną grę…
  Tego mnie nauczyłeś Alex… Wszystkim daje się złudzenie…

  • Łukasz
   Reply

   Mój przekaz pisemny jest do kitu… To nie ma sensu… Można przekazać informację najlepiej tylko poprzez dźwięk… A po tekście pisanym moim, są byki narobione… A i tak tekst kilka razy poprawiałem, dużo ciąłem…

 • 40i4
  Reply

  Bardzo dobra inicjatywa, udostępnijcie początkowe założenia w pliku, taki program powinien trafić na finansowanie społeczne (może open source?)….chętnie się dołożę!!!
  Jednak warto zastanowić się dokładnie nad założeniami tego systemu, aby para nie poszła, w gwizdek czyli aby nie powstał zbyt skomplikowany system w obszarze mało przydatnej funkcjonalności, dlatego proponowałbym skupić się na poczatku na stworzeniu i zweryfikowaniu dobrych założeń z uwzględnieniem bezpieczeństwa danych. Rozwiązanie powinno tworzyć docelowe prawidłowe, bezpieczne i pozytywne rozwiązania (najprościej jak to możliwe tzw intuicyjne). Obecnie problemem w Polsce jest system partiokratyczny, który blokuje głos narodu i nie jest systemem demokratycznym.
  Czy ktoś zastanawiał się dlaczego w Polsce praktycznie wszystkie dziedziny podlegają informatyzacji i cyfryzacji, a najważniejszy dla wyrażania woli narodu czyli suwerena: System Referendalny mamy średniowieczny: super kosztowny (100mln zł/ za wydarzenie ),powolny: liczony ręcznie, podatny na manipulacje, fałszowanie i zniechęcający wyborców? Niby naród jest najważniejszy i jest suwerenem, a jak się go traktuje ? Dlaczego nie ma żadnych prac udrażniających i poprawiających System Referendalny, aby był tani i powszechny? Nowy System Referendalny on-line powinien być w Polsce najważniejszym tematem i tym się warto zająć tworząc założenia i wdrożenia!!! Odpowiedź na powyższe pytania zawsze jest ta sama, bo w Polsce nie ma demokracji jest tylko partiokracja…
  Powszechny System Referendalny (24godz. on-line) jako fundament Demokracji Bezpośredniej, w praktyce chciałbym aby system uwzględniał taką funkcjonalność:
  -Każdy, kto chce, ściąga aplikację lub uruchamia na stronie www, następnie rejestruje się i dostaje swoje hasło. Działające aplikacje są też dostępne np: w urzędach dla tych co nie mają sprzętu.
  – Każdy Polak uprawniony ma prawo do zarejestrowania się i wyrejestrowania się w dowolnym momencie, a frekwencja liczona jest z osób zarejestrowanych (to ważne bo nie ma sensu uwzględniać kogoś kto nie jest zainteresowany uczestniczeniem w referendach, choć jest Polakiem)
  – Głosowanie powinno być wieloetapowe, aby wyeliminować powtarzające się postulaty lub edytować niedoprecyzowania
  – Głosowanie powinno być również skalowalne tj regionalne oraz ogólnokrajowe
  -Każdy mógłby zgłosić dowolny postulat mniejszy bądź większy, a nawet całą zintegrowaną propozycję nowego prawa czy konstytucji, jednak do dalszego procedowania wymagany byłby próg poparcia (zależny od etapu głosowania). Jeśli nie byłoby poparcia to propozycja zostałaby usunięta samoczynnie (przeterminowana)
  – Każdy postulat przed kilkuetapowym głosowaniem mógłby podlegać wstępnej dyskusji (przez każdego) i poprawkom (przez zgłaszającego) itd
  -Każdy postulat powinien mieć swój kod do identyfikacji w referendum, głosując można oddać jeden głos (system to sprawdza i gwarantuje)
  – Dostępna jest statystyka on-line i historia wpisów (w dowolnym momencie)
  – Troli można czasowo blokować aby zastanowili się nad tym co robią (co również byłoby głosowane z progiem)
  – System głosowania powinien być oparty o wwww, kryptografię i blockchain czyli o mechanizmy obecnie wygodne i nie do złamania…
  – Dane użytkowników muszą być chronione kryptograficznie
  – Ostateczny wynik referendum zostałby zapisany przez system i podpisany cyfrowo
  – Rząd zajmuje się tylko realizacją woli wyborców wyrażoną w referendach i dba o prawidłowe działanie systemu referendalnego – to postulat docelowy :).

  Gdyby temat zaskoczył to w kilka miesięcy wszystkie bolączki Polaków zostałyby rozwiązane (te ludzkie :)) czyli szybko, bardzo tanio, bez niedomówień, bez napięć i podziałów społecznych, bez partii i bez grup uprzywilejowanych i w duchu prawdziwej demokracji.

  • 40i4
   Reply

   Taka propozycja: stwórzcie fundacje, aby środki mogły wpływać na konto bezproblemowo. A w statusie napiszcie, że każdy wpłacający powyżej kwoty np 50zł może 100pln (?) staje się równoprawnym członkiem fundacji. Każdy członek fundacji dostaje hasło i numer konta fundacji w banku, ale tylko do odczytu. Przelewy wychodzące robi skarbnik (jak w demokracji) po zatwierdzeniu ich przez >50% aktualnych członków (na bazie systemu). Członek fundacji z automatu dostaje też dostęp do budowanego systemu jako użytkownik i może tam już aktywnie głosować. Użytkownicy spoza systemu i niezdecydowani mogą logować się jako goście (z ograniczonym czasem aktywności konta i bez pełnych praw członków fundacji, aby się mogli zapoznać jak to działa)….itd, itp…

 • maja09
  Reply

  „Polak potrafi” – pan Patryk jest tego najlepszym przykładem. Brawo!!! :)))
  Brak odpowiedzialności w tym rozpasanym towarzystwie, które się mieni „elytą” sięgnęła już apogeum.
  Jak widać, pokojowymi metodami można urwać łeb tej hydrze. Gratuluję pomysłu, dziękuję i jak najbardziej popieram 🙂

 • Eryk
  Reply

  Super pomysł.
  Dobrze zauważyliście, że problem jest w niepoinformowaniu ludzi o tym co w zasadzie politycy robią.
  Jest jeszcze masa osób, które są przekonane o tym, że politycy robią wszystko dla dobra społecznego.
  Z emocji, które widać u Patryka można się domyślać, że intencja jest pozytywna i wierzy w sukces projektu.
  Może w końcu ludzie zobaczą, że nie warto oddawać swojej „władzy” w czyjeś ręce.
  Rozreklamujcie to wśród młodzieży, studentów i jeśli faktycznie intencja jest czysta pójdzie z prędkością światła :).

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>