Jan Zbigniew Potocki – ostatni film o nim – Pol Lechicki

More videos
Views
   

Intencją tego nagrania jest ukazanie resztce zwolenników Jana Z. Potockiego, że ich czas i uwaga poświęcana obietnicom tego człowieka jest inwestycją wyrzuconą w błoto. Cztery lata jego publicznej działalności wyraźnie pokazały kim on był, jest i jakie są jego cele. Te prawdziwe, a nie te, o których ciągle opowiada.

I to już wszystko na temat tego pana. Czas już zakończyć jego publiczną karierę. Swoją karierę rozpoczął na Porozmawiajmy.TV, więc niech tutaj ją zakończy.

Dokumenty, o których wspomnieliśmy w nagraniu:
Zeznanie pielęgniarza w sprawie wydarzeń 15.08.2009 w jęz. angielskim
PrRnLt5.jpg, KxtjWXT.jpg, 2J8ychK.jpg
Zeznanie pielęgniarza w sprawie wydarzeń 15.08.2009 – tłumaczenie
h4AsOvJ.jpg, vYUlGRY.jpg
Fax Andrzeja Kępińskiego do JZP z 15.08.2009
shMCkdI.jpg
Dokumenty z archiwum IPN
N61p8UK.jpg, CYNUzyP.jpg, NJ4YoXo.jpg, UbAc3PJ.jpg, eOGp03Z.jpg, yfkwEme.jpg
Akt mianowania J. Z. Potockiego na Prezydenta RP, podpisany przez J. Sokolnickiego
0mPyaqE.jpg, VHFhnod.jpg

109 komentarzy

 • Wacław
  Reply

  Władz emigracyjnych nie można uznać za kontynuację II RP, bo z prawno-ustrojowego punktu widzenia, w tym z uwzględnieneim zasad prawa międzynarodowego, nie stanowiły one władz Państwa Polskiego

 • Aleksandra
  Reply

  Marcinie i Aleixe jesteście mądrzy i wspaniali, a pisze to osoba, która rozumie jakim wielkim kłamcą i oszustem jest kościół, narzucony przez Watykan,-a mam już swoje lata, bo ponad 70-kę. Przez takich jak Wy nastąpiło u mnie całkowite obudzenie. Róbcie to tak dalej. Pozdrawiam Was Aleksandra
  ps. oglądałam Potockiego i nie przyjęłam jego energii – w tym było nie dobrego.!!!!

   • Damian Prędota
    Reply

    Mam dowód iI RP i potwierdzam, że są one honorowane, ale nie wszędzie. Ponadto jego dekrety są uznawane w sądach.
    https://www.youtube.com/watch?v=gH9_1dURQAE&t=190s

    W poniższym linku znajduje się moja relacja z posługiwania się tym dowodem.
    https://wolnislowianie.wordpress.com/2021/01/05/kolejne-potwierdzenie-ze-dowod-suwerena-ii-rp-jest-honorowany-choc-nie-wszedzie/#comments

    Zaznaczam, że w Polsce przecież za drukowanie fałszywych dokumentów grozi postępowanie tzw. sadowe i kara. To dlaczego ,,Prezydent II RP”, Jan Potocki , za fałszowanie dokumentow,nie jest skazany przez polskie tzw. sady???? Każda sprawna umysłowo osoba odpowie sobie na to pytanie!

    Zaznaczam, że biorę pełna odpowiedzialność za moje słowa! Potwierdzam fakt honorowania dowodów II Rp, zwłaszcza przez policję. I mogę nawet złożyć zeznania pod przysięgą. Więc Cię Panie Aleksandrze ostrzegam!

    Przyznaję, że w kwietniu 2020 roku, gdy obejrzałem całe Wasze wystapienie z Polem Lechickim pocżątkowo przez kilka dni zasialiście we mnie wątpliwości odnosnie Potockiego. Jednakże po ponownej analizie filmu przyłapałem Was na dwóch bezczelnych kłamstwach świadczących o tym, że macie nas oglądających za skończonych debili!

    Po pierwsze skompromitowaliście się doszcżętnie twierdzeniem, że ESA w Ciechanowie nie jest wiarygodnym sądem i jest w pewnym sensie oszustwem. Doprawdy? Co innego wynika z pisma Ministerstwa Sprawiedliwości, tego samego, które zwalczało zaciekle ten sąd.
    http://courtesa.eu/wp-content/uploads/2019/06/PISMO-MIN.-SPR.-DOT-ESA.pdf
    Dodatkowo KE potwierdza, że ESA jest legalnym sądem arbitrażowym.
    http://courtesa.eu/wp-content/uploads/2020/02/IMG_20200221_0001.pdf
    Ponadto do ESA zwróciłem się wnioskiem o udostępnienie dokumentów dotyczących legalności tego sądu. Czekam na odpowiedź. Z odpowiedzią z chęcią się podzielę.

    Podkreślę, że sąd ten potwierdził, że Potocki jest prezydentem II RP i nie ma to tego najmniejszej wątpliwości! Więc Wasze twierdzenia o podrobionym dokumencie można włożyć między bajki.

    Po drugie mam na dysku zapisane część nagrań (notabene w Internecie nagrania te są już bardzo trudno dostępne, a te które przetrwały zdążyły już zostać usunięte. Tfu demokracja -_-) z czasów, kiedy Pan prowadził wywiady z Potockim. I tu Was przyłapałem na drugim kłamstwie. Pan twierdzi, że rzekomo Pan musiał macać po udach Potockiemu, bo ten plótł jak potłuczony i gadał bezsensu. Te macanie miałoby upomnieć Potockiego, aby mówił na temat. Więc wyjaśniam co następuje- NIE DOSTRZEGŁEM NICZEGO co mogłoby sugerować, że macałeś Potockiemu po udach, czy kolanach. Nie wynika to bowiem ani z nagrań, ani z zachowania, czy to Ciebie, czy to Potockiego. Ponadto:
    1. Siedzieliście zazwyczaj około 0,5-1 m od siebie. Mało tego! Jeszcze w taki sposób, że trudno byłoby macać nawet siebie nawzajem.
    2. Siedzisz spokojnie i obie ręce trzymasz albo na stole, albo trzymasz nimi kartki lub zeszyt. Ciekawe jak miałbyś macać w tej drugiej sytuacji, hmmmmmmm????? Jak już ściągasz ręce ze stołu to widać aż nazbyt dobrze, że trzymasz je na własnych udach!
    3. W późniejszym czasie (2018 rok) widać było Was oboje prawie w całości i jak siedzicie od siebie ponad 2 metrowym odstępem w warszawskim biurze. Widać było doskonale, co robicie ze swymi własnymi ręcyma, a Wasze uda z kolanami były całkowicie widoczne w kamerze, więc każde macanie byłoby widoczne.
    4. Zwykle jesteś zajęty ,,obsługą” swego zeszytu i zadawaniem pytań, więc wybacz, ale macanie odpada.
    5. Ostatnie nagranie z lutego 2019 ( i jedyne nagrane w tym roku) to HIT i petarda! Na tym nagraniu siedzisz po drugiej stronie stołu, naprzeciwko Potockiego ze swoim mecenasem. Macałeś chyba telepatycznie…
    6. Z nagrań nie wynika nic, co miałoby świadczyć o bezsensowym paplaniu nie na temat.
    Oczywiście lepiej robić z nas idiotów -_- Prawie dałem się nabrać. 🙁

    Odnoszę się do filmu ,,Spowiedź Jana Zbigniewa Potockiego” w następnym komentarzu, bo się rozpisałem.

    • Alex
     Reply

     Kolego, głupoty piszesz. Jakie macanie po udach? Nigdy czegoś takiego nie było i nic takiego nie mówiłem. Było tak, że ja mu dawałem sygnał ręką za kamerą. Zawsze jedna kamera jest skierowana na mojego rozmówcę, a druga na nas oboje. Wtedy gdy on zaczynał gadać bez sensu, ja dawałem mu gest ręką aby skończył. Ten mój gest nigdy nie był widoczny, bo tak montowałem film, aby go nie było widać.

     W kwestii sądu ESA, to nigdy nie mówiłem, że ten sąd jest niewiarygodny. Jest to normalny, legalny sąd arbitrażowy, dlatego tak zaciekle Marek Polakowski był atakowany i teraz siedzi w areszcie w UK pod zarzutami wyssanymi z palca. Problem był z Markiem Polakowskim a nie jego ESA, bo on nie dotrzymywał słowa ludziom i zaniedbywał wiele spraw, a wyrok w sprawie reparacji zrobił w sposób nieprzemyślany. Nie da się jednoosobowo pokonać giganta, nawet gdy całe prawo ma się po swojej stronie. Zemścili się na nim i teraz siedzi bez wyroku.

     Dowód osobisty Potockiego w żaden sposób nie podpada pod paragraf fałszowania dokumentów, ponieważ „jeśli dokument poświadcza prawdę, nie jest dokumentem fałszywym”. Cytuję to z pamięci z jakiegoś uzasadnienia wyroku sprzed kilku lat. A więc jeśli kupię sobie plastikowy kartonik wyglądający jak dowód osobisty, gdzie wszystkie moje dane będą prawdziwe, nie podpadam pod paragraf fałszowania dokumentów, bo informacje dotyczące mnie są prawdziwe. A więc na tej zasadzie dowody Potockiego mogą być uznawane przez policję i urzędy, bo oni i tak weryfikują zawarte tam informacje.

     W żaden sposób nie udowodniłeś, że jego dekrety są uznawane w sądach. W przedstawionym filmiku sędzia chciał zaprowadzić spokój, był zdezorientowany, więc zarządził przerwę. To po prostu była zagrywka siłowa, sędzia musiał ulec przewadze liczebnej ludzi.

     Natomiast zupełnie pomijasz kwestię oszustw finansowych Potockiego i faktu, że siłowo zmusił Sokolnickiego do przekazania prezydentury na łożu śmierci. Swoją „prezydenturę” wykorzystuje teraz do trzepania kasy. Poznałem go wystarczająco dobrze, aby widzieć jaki to jest obłudny człowiek. On tylko mami ludzi pustosłowiem i świecidełkami.

     I sprawa podstawowa. Nie ma czegoś takiego jak dowód suwerena! Suweren nie potrzebuje żadnego dowodu osobistego, bo sam ten fakt zaprzecza jego suwerenności. W związku z tym w obecnej sytuacji politycznej na tej planecie, suwerenem może być tylko ten, kto ma rzeczywistą wiedzę o realiach prawnych i potrafi tę wiedzę wykorzystać w konfrontacji z policją, sądami i innymi służbami. Potocki kilka razy już siedział w więzieniu za oszustwa, a na jego dom czyha komornik. Gdyby kilku oszukanych przez niego ludzi zgłosiło pozew zbiorowy przeciwko niemu, to bez problemu zostałby skazany przez „nielegalny sąd III RP”. Więc taki z niego suweren jak z koziej dupy trąba. Zapytaj go dlaczego on nie ma konta bankowego w Polsce 🙂

     • Damian Prędota

      Zanim odniosę się do Twego komentarza wspomnę o jeszcze dwóch zauważonych rzeczach, które nie wiedzieć czemu nie podałem.
      Twierdzisz, że rzekomo otrzymałeś jedynie trzy strony z czterech dotyczące wyroku w sprawie ustalenia agenturalności Potockiego. Po pierwsze skoro otrzymałeś jedynie trzy strony to skąd wiesz co jest na czwartej????? Kupy się to nie trzyma! Sentencja wyroku musi być zgodna z uzasadnieniem , co jest zresztą logiczne. Ponadto pragnę zauważyć, że Wy sami w filmie ,,Spowiedż Jana Zbigniewa Potockiego” opieracie się na wyroku sądu odnośnie oszustwa Potockiego ( o tym też się wypowiem). Sentencja wyroku jest w pełni zgodna z uzasadnieniem! Czym więc miałby się różnić wyrok sądowy uniewinniającego Potockiego od zarzutu agenturalności? Przeciez sentencja jest zgodna z uzasadnieniem! Co miałaby zawierać ta czwarta strona, że rzekomo miałaby być sprzeczna z wyrokiem (tj. twierdząca, o agenturalności Potockiego)????????
      Po drugie Wy obaj opieracie się na tabeli, która miałaby rzekomo dowodzić, że Potocki był agentem. Tabela, oprócz nagłówka ,,TW Marek” przy Janie Zbigniewem Potockim jest kompletnie pusta! Nie ma żadnych załączników ani odnośników do innych dokumentów. Po prostu totalne zero! Nie ma nic co by świadczyło o istnieniu innych dokumentów. Wasze twierdzenia o zniszczeniu dokumentów są śmieszne, bo nie przestawiliście ani jednego dowodu potwierdzającego ta wersję. Ja też mogę powiedzieć, że widziałem jakieś dokumenty, ale zostały one zniszczone… Kto mi zabroni? No kto???? A gdzie dowód, że tak faktycznie było? Pragnę zauważyć, że Wasza wersja o agenturalności Potockiego jest de facto sprzeczna z wyrokiem sądu w tej materii. Albo sąd kłamie, albo Wy! Albo jedno albo drugie!!

     • Alex

      Wiem co tam jest, bo zaraz po przysłaniu mi tych zdjęć uzasadnienia wyroku zadzwonił do mnie aby się pochwalić. Ja mu powiedziałem, że celowo nie przysłał wszystkich stron. Wtedy on udał zdziwionego i powiedział mi co tam jest, po czym podsumował: „ale to nie ma żadnego znaczenia”. Sąd musiał go uniewinnić z braku dowodów, a te zapisy w tabelce są resztką dowodów, które przez przypadek się zachowały.
      Dla mnie osobiście to jego donosicielstwo nie ma znaczenia, bo po 40 latach człowiek mógł się zmienić a ja mam dużą dozę tolerancji dla ludzi. Znaczenie ma dla mnie co on teraz robi. A to co robi jest jawnym robieniem ludzi w wała. I tyle w temacie. Jeśli chcesz, to się nim zachwycaj. Kiedyś się obudzisz, tak jak ja się obudziłem dopiero po dłuższym czasie. Warto tylko abyś nie pożyczał mu pieniędzy zanim się obudzisz, wtedy będziesz czuł mniej goryczy.

 • Asia
  Reply

  Kiedyś wierzyłam w tą telewizję, a teraz to jest polityczne tv.. niszczenie ludzi i trolowanie.. jesteście tym co mówicie o innych.. Alex i Marcin

 • Alicja
  Reply

  Po prostu stracilam do panow zaufanie. Panie Aleksandrze i panie Marcinie, pracowaliscie razem z hrabia jakis czas. Jeden krocej, drugi dluzej, nagle nastapilo olsnienie, ze pan hrabia nie jest tym za kogo sie podaje. Ja, jako kobieta, niezbyt biegla w historii, w ciagu 2-3 tygodni od pojawienia sie pana hrabieho P. na youtube, moglam poszukac innych materialow I dogrzebac sie, ze jest to osoba nieuczciwa I zadajaca sie z nieuczciwymi osobami. Nie rozumiem jak tacy swiatli panowie mogli tego nie zauwazyc i snuc nadzieje z tym panem, a teraz po tak dlugim czasie sie tlumaczyc z tej znajomosci. Mam pelne prawo watpic teraz w wasze poczynania i rzetelnosc Czy nie jestescie kolejna podpucha? Przykro, naprawde. A tak ladnie pan Marcin mowi o ratowaniu Polski.

  • Alex
   Reply

   Szanowna Pani Alicjo. Do jasnej cholery! Powtarzałem to wielokrotnie, ale widocznie jest Pani zafiksowana bardziej na swoich myślach, niż na tym co się do Pani mówi. Więc bardzo mi przykro, ale będę Pani to tłumaczył po jednym zdaniu, jak przedszkolakowi. Każdą następną porcyjkę informacji dostanie Pani dopiero po tym, gdy zrozumie Pani poprzedni bit informacji. Więc będę zadawał króciutkie pytanka. Jeśli pomimo tego nie zrozumie Pani tego co chcę przekazać, to znaczy, że Pani kłamie, że chce Pani zrozumieć.
   Pytanie 1. Jeśli zaatakuje Panią pies i chce Pani w niego uderzyć kamieniem, do zastanawia się Pani jakiego kamienia użyć? Czy będzie to jakiś piękny kamień, albo szlachetny, albo specjalny krzemień. Czy po prostu wystarczy pierwszy lepszy, który będzie leżał w pobliżu na ziemi, nawet gdyby był obłocony. Proszę o krótką odpowiedź.

 • SaintGermain
  Reply

  Panu Potockiemu można wiele zarzucić, bo jako rzekomy prezydent niewiele zrobił dla RP. Co do kwita nie wiadomo czy w sprawie nominacji rozmawiali wcześniej. Może wszytko było ustalone i wpadł jedynie po podpis. Bynajmniej sam kwit to za mało by przejąć władze musi mieć poparcie najsilniejszych mocarstw. Albo kupić sobie armie i odbić sejm. Pamiętać należy że linia Piłsudskiego nie była do końca czysta skoro przyjechał pociągiem jako agent z City of London. Jak będą dobre owoce nawet bez świstka dostanie moje poparcie.

 • STANISLAW
  Reply

  W filmie widać było wielkie wasze zażenowanie,raczej wstyd,Pan Potocki,może wiele nie dokonał,ale trzeba przyznać,że przyczynił się do edukacji społeczeństwa,tym filmem zrobiliście tylko krzywdę Polakom,bo niema kogoś takiego,który ma takie instrumenty do dalszego działania,nikt go nie zastąpi,a wielu wątpi w to,po tym waszym filmie,a czas ucieka,już ponad tydzień,jak zaczeli szczepić noworodki,a niebawem i będą szczepić nas wszystkich i to już będzie koniec marzeń o wolnej Polsce

 • Morfeusz
  Reply

  To widać było jak na dłoni w Bochotnicy. Pancia z Australii :), Ochrona w krótkich spodenkach 🙂 I socjotechnik tłumaczący na balkonie marksistowskie teksty 🙂 Cyrk 🙂 A po spotkaniu jakiś matoł jeździł i fotografował posesje uczestników 🙂

 • Slidexman
  Reply

  Bycie w PZPR czy SB nie powinno być ujmą. Bardzo dużo ludzi, patriotów zapisało się do partii by infiltrować partię od środka. W SB był wydział ochrony gospodarczej, czy to też coś złego?

 • WJKK
  Reply

  Uważam Pana za porządnego i uczciwego człowieka, ale każdy z nas może się mylić. Dlatego w imię prawdy wzywam aby zdjął Pan film, który zawiera potencjalnie kłamliwą informację. Nasz wspólny sukces to szacunek wzajemny i oparcie naszych działań o trwałe wartości. Poniżej jest tekst po angielsku od słynnego, o wysokim międzynarodowym prestiżu matematyka angielskiego, który podjął się trudu sprawdzenia autentyczności dokumentu nominacji Potockiego. Poniżej to, co napisał:

  To my astonishment, it turns out that the document is genuine. I talked to the

  notary this morning and he remembered the occasion, and that Nowina Sokolnicki

  was very ill, but seemed to know what he was doing. He hadn’t heard that

  Nowina Solkonicki had died two days later! Anyway, that link of Potocki’s

  claim seems sound enough. But I gather that Nowina Sokolnicki’s claim to have

  been the nominated successor of August Zaleski has never been generally

  accepted.

  • Alex
   Reply

   Szanowny Panie WJKK
   Wszyscy się skupiają na kawałku papieru, czy jest autentyczny czy nie. A tutaj ZUPEŁNIE NIE CHODZI O TEN PAPIER, tutaj chodzi o człowieka, który jest nieuczciwy i robi ludzi w wała. Czy Pan tego nie rozumie? Na początku łatwo się na to nabrać, natomiast po przyjrzeniu się owocom jego czynów obraz tego człowieka staje się zupełnie inny. Idealnym wyjściem byłoby, gdyby on przekazał swoją nominację komuś, kto autentycznie zacząłby działać uczciwie dla Polski. Ale to też jest niemożliwe. Wczoraj od pewnego znawcy tematu dostałem analizę całej sytuacji związanej z nominacją JZP na prezydenta. Oto fragmenty tej wiadomości:

   W samej nominacji z 15 sierpnia 2009 roku na następcę prezydenta dla Potockiego są tak liczne, wręcz rażące błędy językowe, stylistyczne i prawne, które powodują, że ten dokument nie ma mocy prawnej.
   Nominacja jest na stronie
   https://www.druga-rzeczpospolitapolska.pl/images/design/pdf/nominacja_prezydenta_potockiego.pdf

   1. błędna data konstytucji – podane jest 24 kwietnia – powinno być 23 kwietnia. Już sam ten jeden błąd w dacie jako błąd merytoryczny czyni dokument nieważnym w świetle prawa polskiego. W aktach prawnych nie może być lapsusów językowych, gdyż taki dokument nie jest aktem urzędowym w rozumieniu prawa. Ten błąd powtórzono w translacji dokumentu w j. angielskim.
   2. brak pieczęci prezydenckiej z Orłem Białym w lewym dolnym roku dokumentu, u góry dokumentu pod Orłem Białym powinien byc tytuł dokumentu – Zarządzenie Prezydenta Rzeczypospolitej o wyznaczeniu Następcy Prezydenta Rzeczypospolitej.
   3, brak Orła Białego na górze dokumentu,
   3a. po słowach w zdaniu „przed zawarciem pokoju” powinno być zdanie, że poprzednia nominacja – wyznaczenie następcy traci moc obowiązującą. Treśc pełna tego zdania brzmi: „Z chwilą ogłoszenia niniejszego zarządzenia – zarzadzenie Prezydenta Prezydenta Rzeczypospolitej z (data, dzień, miesić, rok) o wyznaczeniu (imię i nazwisko nominata) na Następcę Prezydenta Rzeczypospolitej traci moc obowiązującą”.
   Czyli Potocki powinien dodać, zdanie, że traci moc obowiązujacą akt nominacji wyznazcenia Jana Alfreda Łokcikowskiego na nastepcę prezydenta. Nawet gdyby dodano to zdanie o odwołaniu Łokcikowskiego to brzmiałoby to co najmniej dziwnie, gdyż Łokcikowski od kilku lat nie żył, wiec nawet taki akt nie byłby już potrzebny, bo nominacja dla premiera Łokcikowskiego wygasłą z chwilą Jego śmierci w 2002 roku. Świadczy to o niewidzy Potockiego, kto do 1990 roku był ostatnim wyznaczonym przez Sokolnickeigo nastepcą na urzędzie Prezydneta RP. Nie wiedział tego wówczas Potocki.
   4. pod podpisem odręcznym jest napis PREZYDENTA RZECZPOSPOLITEJ – powinno być PREZYDENT (bez literki A), w mianowniku jest słowo RZECZPOSPOLITA, a tutaj jest dopełniacz błednie podany bez literki Y (kogo? czego? prezydent- PREZYDENT RZECZYPOSPOLITEJ.
   5. brak polskich znaków diakrytycznych (ą, ę, ó,), jest tylko zapis fonetyczny na tym dokumencie.
   6. słowo HRABIEGO w nazwisku powinno być małą literą, bo nie jest ono nazwiskiem.
   7. przed oraz nie stawiamy przecinka
   8. Sokolnicki w 2009 roku NIE był już prezydentem, gdyż 11 listopada 1990 roku przekazał władzę prezydencką poprzez Akt Przekazania Suwerennej Władzy.
   9. podpis Juliusz Nowina Sokolnicki i napis z Jego tytułem (Prezydent Rzeczypospolitej) powinien być po prawej stronie, a nie po lewej jak to jest w dokumencie. Nie potrzebnym jest pod odręcznym podpisem Sokolnickiego pisana wersja jego nazwiska.
   I Ten napis w wersji angielskiej (President Rzeczpospolitej). Ponadto DUŻYMI literami powinno być napisane w akcie nazwisko nominata (czyli POTOCKIEGO), a małymi lterami imiona (czyli Jana Zbigniewa, a nie tak jak to zrobiono tutaj)
   10. w wydawanych przez Prezydentów RP zarządzeniach o wyznaczeniu następcy nigdy nie stosowano zdania, które użyto w tym dokumencie. Mowa o zdaniu ostatnim brzmiącym: oraz upoważniam go do przekazania go do przekazania tego urzędu prawowitemu następcy. Ponadto zaimek dzierżawczy (Go) w polskiej wersji językowej jako wyrażenie szacunku dla danej osoby piszemy dużą literą.
   11. Aby akt nominacji na następcę prezydenta był ważny musi on być opublikowany w Dzienniku Ustaw – patrz art. 24, pkt 1 Konstytucji RP z 23 kwietnia 1935 (cytat: W razie wojny okres urzędowania Prezydenta Rzeczypospolitej przedłuża się do upływu trzech miesięcy od zawarcia pokoju; Prezydent Rzeczypospolitej osobnym aktem, ogłoszonym w gazecie rządowej, wyznaczy wówczas swego następcę na wypadek opróżnienia się urzędu przed zawarciem pokoju)
   12. Nominat wyznaczony na następce stawał się prezydentem Rp z chwilą złożenia roty przysięgi (patrz – art. 19). Potocki złożył „przysięgę” 15 sierpnia 2019 r. na Wawelu, przy sarkofagu Marszałka J. Piłsudskiego. Pytanie: kim wobec tego i jaką funkcje miał Potocki w latach 2009 – 2019?

   13. ostatnie zdanie w j. polskim i angielskim się różnią (przekazania tego urzędu prawowitemu następcy/next legal President of Poland). Nie ma urzędu „Prezydenta Polski”, ale jest prawidłowo brzmiąca nawa tej funkcji czyli: Prezydent RP (po angielsku – President of the Republic of Poland)…

   upsss. Potocki doesn’t speak English…

   a dalej konkludując:
   Sokolnicki przedstawiał w 1972 roku 2 różne w treści dokumenty swej „nominacji” na następcę „wystawione” mu 22 września 1971 roku przez Prezydenta RP na Uchodźstwie Augusta Zaleskiego. Ale to już na osobny email…

   Stwierdzając:
   Cały „dokument” Potockiego jest pisany „na kolanie” na zasadzie: „jak to sobie mały Jasio wyobrażał” (wzorcem był skan jaki Potocki uzyskał od A. Kepińskiego) Zawiera tak mnóstwo błędów językowych, stylistycznych i prawnych, że wstyd w ogóle nie tylko ten dokument umieszczać w @, ale w ogóle wstyd czymś takim usadniać swoje prawa do „prezydentury” i potwierdzać jej legalizm.

   ponadto 11 listopada 2009 roku Potocki pisał pismo do Prezydenta RP L. Kaczyńskiego, w którym przekazał mu władzę prezydencką jako „prezydent II RP na Uchodźstwie”, a co opisała POLITYKA
   https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1501691,1,jak-jan-hrabia-potocki-postanowil-oddac-prezydenture.read

   Oznacza to, że Potocki nie jest Prezydentem RP w rozumieniu prawa konstytucyjnego legalizmu prawnego Ustawy Zasadniczej z 23 kwietnia 1935 roku. Jest samozwańcem i uzurpatorem.

   • JAN
    Reply

    Wszyscy jak Jeden, którzy tu wypowiadacie się, oceniacie, Macie lewopółkulową Rację, bo to Wasza, każdego z osobna przejawionych z Jedynego DUCHA Racja.
    JEST RACJA RAcji(nad stanami Jest Stanów STAN[fraktalność wszystkiego]), którą dostrzega się, gdy Wiedza lewej zrównoważy się z Mądrością PRAwej półkuli mózgu.
    Dostrzeżecie działanie: wyłączyć szyszynkę i robić show dla lewej półkuli, przykuwający Waszą uRODzeniową MOC stwórczą(Uwagę, ciekawość)do zewnętrznych obrazów(Hollywood) i znawców, którzy za Was rozwiążą Wasze problemy.
    Tymczasem rozwiązaniem JEST całkowite danie Swej Uwagi PRAwopółkulowej hARmonii Życia, a wtedy dostrzegą JĄ(PRAMATKĘ) Wasze lewopółkulowe zmysły.

    • Wally
     Reply

     Z ta lewa polkula w PL to jest swieta racja haha ciagle rozkiminianie niczego i nieustajaca podleglosc pod byle przydupasa z urzedu lub innego w garniturze i strach przed osraniem dowodu osobistego jakiegokolwiek, bo bez dow.osob. jestesmy Ludzmi. Poczytajcie sobie jakieklwiek przepisy prawne – jest tam slowo Czlowiek ??? W konstytucji OBYWATEL w ustawach OSOBA to jest sedno ! Jesli jestes osoba to podlegasz pod takie zapisy prawa ktore mowia o OSOBIE a jak mowa o obywatelu to dotyczy obywateli ! Nawet na KWICIE urodzenia nie ma slowa Czlowiek !! To ja twierdze ze jestem Czowiekiem i w d. mam papiery ! jakiekolwiek ! czyjekolwiek ! a jak nie znajde sposobu na tzw „nielegalne” podrozowanie to wyrobie paszport nawet Korei Polnocnej albo kosmitow jak przyleca, a potem go wyjebie jak juz bede tam gdzie chce, a jak zechce zmienic to znowu wyrobie papier chocbym mial sie zenic z malpa zeby go dostac !! bo to tylko papier !! A suweren nie potrzebuje papieru !! jak to juz ktos napisal.. tak samo Czlowiek !! Idea panstwowosci umiera i to umiera w wielkim stylu !! Ludzie traca uczucia w tej materii – ja juz nie mam zadnych !! Wszyscy nas i naszych przodkow oszukali !! I dalej probuja oszukac na oparach patriotyzmu oraz innych uczyciach „gromadnych” itd Ja mam ten dow. suwerea ale nie z uczuciami do 2rp czy jakiejkolwiek RP Ale wiem ze 3rp to firma i tez robi ludzi w Ch. i przymusza do funkcjonowania z dowodem z numerem pesel – nawet go ostatnio wstawili w paszport 3rp !! wiec jak tylko stad wyjade razem z rodzicami (bo juz ih powoli przekonuje) to wywalimy to gowno do amazonki i Ch. !! ze tak na koniec skwituje: Ch. Wszystkim w D. pozdrawim wszystkich !!

 • WJKK
  Reply

  Jeszcze raz tłumaczę. Notariusz potwierdził, że przekazanie aktu ukazało się u niego w kancelarii i że Nowina-Sokolnicki był chory, ale w pełni władz umysłowych. Notariusz i profesor, który z nim rozmawial to poważni ludzie, w pełni wiarygodni. Jest raport na piśmie w tej sprawie. Uważam, że do czasu spotkania się z notariuszem w Colchester film powinien być zdjęty w imię wartości jaką jest prawda. Dodam tylko, że niszczenie się wzajemne nie jest drogą do wolności. A tą drogą jest wzajemny szacunek pomimo rozbieżności poglądów.

 • WJKK
  Reply

  Ostatnio znany profesor z Uniwersytetu w Essex udał się do notariusza w Colchester (u tego samego, u ktorego dokonanu aktu przekazania władzy). Notariusz potwierdził, że akt przekazania władzy rzeczywiście miał miejsce i dokonał się u niego w Kancelarii. To podwaza wersję, że został sporządzony pod przymusem. Przykro mi więc stwierdzić, że posiada Pan błędne informacje. Ten profesor to jeden z najbardziej znanych matematyków w Wielkiej Brytanii. Poszedł do notariusza bo poprosiła go o to znajoma profesor matematyki w Polsce, którą zaciekawiła postać Jana Potockiego. Dokonana więc została obiektywna weryfikacja empiryczna. Aby ją podważyć należałoby się samemu udać do Colchester na rozmowę z notariuszem. Uważam, że w świetle tych faktów powinien Pan zdjąć ten materiał filmowy, jeżeli rzeczywiście Pana celem jest odkrycie prawdy. Polecam też artykuł jaki ukazał się w Tygodniku Solidarność na ten temat.

  • Alex
   Reply

   Widać, że zupełnie nie zrozumiałeś przekazu. Przecież notariusz był wtedy w szpitalu i potwierdził podpis. To jest oczywiste. Tego nie trzeba sprawdzać. Natomiast notariusz nie przyzna się w jakich okolicznościach kwit został podpisany, bo to już byłby strzał w jego kolano.
   Ale przecież to i tak nie ma znaczenia. Zarzutem numer 1, numer 2 i numer 100 jest fakt, że ma on kwit prezydenta a zachowuje się jak Gebbels. Nic nie robi, tylko gada o tym, że ktoś coś powinien zrobić.

  • Sławek
   Reply

   WJKK czy możesz napisać kiedy to ostatnio miało miejsce? Dokładnie kiedy i jaki to znany profesor udał się do Colchester do notariusza i o jaką profesor matematyki chodzi.

 • Robson
  Reply

  Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, tego oczekiwałem.
  W takim razie pozostaje nam tylko czekać i śledzić rozwój wydarzeń, wszak do 6 sierpnia niewiele czasu zostało i wtedy wszystko już będzie jasne. Mam wielką nadzieję, że się Pan myli co do Potockiego, bo czas najwyższy powiedzieć dość tym szatanom co nami rządzą od 89 roku i wmawiają nam, że jest super pięknie demokracja i w ogóle. Tak na prawdę to jest chyba nasza ostatnia szansa na normalną Polskę, lepszej okazji jak w tym roku nie będzie. Pozdrawiam

 • jeswiat
  Reply

  Tak, takie radykalne nagabywanie Sokolnickiego przez Potockiego było nieetyczne, czyli złe, ale takie zło jest zaniedbywalnie małe wobec zła, które stało się z Polską, i wobec potencjalnego dobra polegającego na tym, że prezydent mógłby w przyszłości powstrzymać to zło i uratować naród polski.
  —–
  Analogiczna sytuacja jest, gdy lekarz podczas ratowania komuś życia, sprawia mu ból (wynikający z metody ratowania) – gdy jest to stan wyższej konieczności.
  —–
  Jeśli więc Sokolnicki nie zdążył wcześniej wyznaczyć swojego następcy, i jeśli Potocki zdecydował się spróbować wypełnić misję Potockich (dla dobra Polski) jako prezydent, o ile Sokolnicki wyznaczyłby go na następcę, to takie nagabywanie umierającego Sokolnickiego można by uznać za stan wyższej konieczności – oraz jako działanie bardzo etyczne, bo dla ratowania narodu polskiego (istotne byłoby też to, aby zachować ciągłość przekazywania prezydentury).
  —–
  (We wcześniejszych filmach Potocki mówił o tej misji rodu Potockich, wynikającej z tego, że Potoccy najpierw zaszkodzili Polsce, ale postanowili w następnych swoich pokoleniach to naprawić.)
  —–
  Sumaryczne ocenianie tamtego zdarzenia jako „etycznie złe” byłoby więc niesprawiedliwe – być może taka metoda oceniania tamtej sytuacji wynika z dużego wpływu pseudoetyki katolickiej.

 • Rebo
  Reply

  Szanowni państwo nie jest łatwo przejąć legalnie władzę nawet jak ma się papierek. Proszę zobaczyć iż trzecia RP jest mocno umocniona na każdym szczeblu , ile to ludzi już zginęło ,którzy mówili prawdę do rodaków a naród nadal jest w hipnozie dużych odbiorników.. Łatwo się krytykuje człowieka on nic nie robi ,tylko jeśli chce się przejąć władzę w sposób legalny bez rozlewu krwii ,trzeba postępować zgodnie z prawami okupanta ..

 • Robson
  Reply

  Ja nie krytykuje potockiego, więc nie bardzo rozumiem dlaczego zadaje mi Pan te pytanie. Poza tym absolutnie nie mam pojęcia co bym zrobił, za to wiem co zrobię gdy przyjdzie odpowiednia pora by wypędzić tych szatanów z Polskiego rządu o ile do tego dojdzie. Za to Pan nie zostawia suchej nitki na Potockim, więc to pytanie należy zadać Panu. Co według Pana, powinien zrobić Pan Potocki.
  Niestety też sprytnie Pan ominął odpowiedzi na pytanie, dlaczego w momencie kiedy JZP zaczął działać i walić konkretami, wy zaczęliście stawiać mu zarzuty o brak działania lata wcześniej, a zatem ponownie nasuwa się powyższe pytanie, co według Pana, powinien uczynić Potocki jako legalny prezydent II RP na uchodźstwie .

  • Alex
   Reply

   Kolego, piszesz tak, jakbyś Potockiego poznał wczoraj i jesteś zachwycony jego rewelacjami, które „właśnie przed chwilą” wymyślił.
   Nie! On w kółko powtarza to samo od lat. Wszystkie jego działania są w przyszłości. Jakieś zbieranie podpisów, pseudoaktywność w różnych dziedzinach, to wszystko już było. To są jego kolejne ruchy pozorowane.
   Jak to co powinien zrobić? W pierwszej kolejności ma powiedzieć prawdę: „Słuchajcie ludzie, jestem goły jak mysz kościelna, nie mam pieniędzy, ale mam kwit, że jestem prezydentem. Niech ktoś mi pomoże zdobyć odpowiednie znajomości, abym mógł to wykorzystać. Mój plan dla Polski jest taki a taki. Potrzebuję następujących ludzi do pomocy… Organizuję sztab, do takich a takich działań… Wszystkie działania będą rozliczane przez… Potrzebujemy finansowania w wysokości… Za te pieniądze sfinansujemy takie działania… Pieniądze zostaną rozliczone przez naszą księgową…”.
   Do cholery, trzeba mieć bardzo złe intencje, aby zmarnować taki potencjał. Jeśli ktoś wykorzystałby ten papier prezydenta w odpowiedni sposób, to można by mu nawet wybaczyć ten nieetyczny sposób zdobycia.
   Jednak podstawowa kwestia to mówienie prawdy. A w tej kwestii, to p. Potocki jest sto lat za Murzynami.

 • Robson
  Reply

  Witam ponownie.
  Przykro mi, że nie chce się Pan(Alex) odnieść do mojego poprzedniego komentarza, bo widzę, że jest Pan aktywny na forum i odpowiada Pan na inne komentarze. Swoją drogą cały czas Pan utrzymuje tezę o tym iż do tego czasu JZP nic nie zrobił ze swoimi dokumentami. Mało tego, sam Pan wyraźnie mówi, że przez 4 lata dawał Pan szansę JZP i gdy nagle zaczęło się coś dziać, Pan zmienia swoje nastawienie i zaczyna nagrywać szkalujące materiały.
  Przecież to wszystko się kupy nie trzyma- główny zarzut- brak działania- gdy zaczynaja się coś dziać- wy panowie zaczynacie atakować JZP. Gdzie tu logika?

  Wychodzę z założenia, że szanuje Pan swoich widzów, więc proszę się odnieść do moich komentarzy.
  Pozdrawiam, Robert

  • Alex
   Reply

   Panie Robercie, a co by Pan zrobił?
   „nic nie zrobił ze swoimi dokumentami” – halo! Nie interesują mnie dokumenty. On nie zrobił nic oprócz gadania. Jeśli ktoś chce się odnosić do jego czynów, to niech wskaże chociaż jeden jego czyn, który by został konsekwentnie od początku do końca zrobiony. I zaznaczam, że nie chodzi tu o słowa, które powiedział, bo w większości były to obiecanki, o których zapominał po 30 sekundach.
   „główny zarzut- brak działania- gdy zaczynaja się coś dziać” – i znowu to samo. To nie wokół niego ma się coś dziać, tylko on ma działać. Prezydent ma być pracoholikiem w sytuacji, gdy wrogowie rozkradają ojczyznę, a nie tylko wykonywać ruchy pozorowane.

 • WJKK
  Reply

  Mam prosty pomysł. Aby zweryfikować fakty najlepiej pojechać do Colchester, spotkać się z notariuszem i zrobić z tego nagranie. Ten sam notariusz, u którego sporządzony został dokument przekazania władzy, nadal prowadzi w Colchester swoją kancelarię.

  • Alex
   Reply

   Co zweryfikować? To już nie ma znaczenia. Pan Potocki ma papierek, którego nie wykorzystuje. Gdyby był normalnym uczciwym patriotą, to w ciągu 4 lat już dawno by zweryfikował wszystko. A jemu chodzi tylko o to, aby chwalić się tym papierkiem, a nie aby go wykorzystać. Czas to już udowodnił. Jak długo można mu jeszcze dawać szansę?

 • jeswiat
  Reply

  Od min. 64.30: o archiwum dotyczącym Polski (w Londynie) i o dokumentach: „pisane staropolskim językiem”

  Tzn. zapisane runami ? – jeśli mieliby tego rodzaju dokumenty, to czy dałoby się udostępnić kilka z nich w Internecie ?

 • Piotr Oses
  Reply

  Do trzech razy sztuka.( Adogop i Piotr Oses).
  W wypracowaniu pasuje zrobić konkluzje, kropke. 850 miliardów. Legitymacja na stół. Obywatele zgłoście się. Są, albo ich nie ma. Jedno i drugie. Miliardy i obywatele. Bo jak na razie, to przejażdżka, kółko fagasowe. Zmora.
  Piotr Oses

 • Jan
  Reply

  @Alex
  „Właśnie dlatego tak długo dawałem mu szansę zrobienia czegoś z tą sytuacją.”
  Prokurator i sedzia w jednej osobie. Oj nazbieralo sie
  pomyj na glowe za ten paszkwil. A co zrobisz jak
  Potocki zostanie prezydentem? Masz przygortowany plan ewakuacyjny? Moze ten koles z Londynu uzyczy ci sofe w jego basemencie?

 • ZyN.DraM15
  Reply

  Podzielam punk widzenia Robsona.
  Mam dużo wątpliwości wobec Potockiego, ale widzę też inne rzeczy.
  Nowe informacje zawarte w filmie nic nie zmieniają, a te najistotniejsze znane są od wielu miesięcy.
  Można także zastanawiać się, dlaczego akurat teraz pojawił się ten film.
  Bo wybory przed nami? Bo Potockiemu wzrasta oglądalność? Bo Potocki zaczyna upuszczać informacje? Bo Potocki zapowiedział wydawanie dowodów osobistych 2. RP oraz upomnienie się 6 sierpnia 2020 r. o przekazanie władzy prezydenckiej?
  Każdy kij ma dwa końce.
  Dlaczego w mediach głównego ścieku ukrywa się i pomija tematykę podmiotowości 2. RP i 3. RP w prawie międzynarodowym i reprezentatywności obecnej konstytucji? Czy jesteśmy w stanie wojny z Niemcami? Której RP należą się reperacje wojenne? Dlaczego nie zostały one wypłacone?
  Takich pytań jest wiele.
  Zastanawiające jest też to, że jeżeli już ktoś odnosi się do Potockiego, to tylko po to, aby go skrytykować lub wyśmiać, ale nikt nie podejmuje merytorycznej dyskusji na egzystencjonalne tematy, które porusza. Przypadek?
  W ten klimat wpisuje się też powyższy film.
  Patrząc na naszą obecną sytuację polityczną i gospodarczą można odnieść wrażenie, że już gorzej nie może być. W takim razie czego się boimy? Dlaczego nie dać Potockiemu szansy?
  Film się skończył i co dalej? Na kogo, albo na co, autorzy tego filmu proponują teraz zwrócić nasze oczy (oprócz spoglądania w lustro)?
  Żaden!!! system polityczny nie sprawdza się, bo zawsze lądujemy w dołku. Miałem pewne nadzieje co do młodego stażem polityka, ale po tym jak potraktował on Pawła Bednarza ratującego dzieci (co Paweł ujawnia w swoim ostatnim filmie), to straciłem złudzenia. Tych systemów politycznych nie da się naprawić.
  Jak już znalazł się ktoś, kto chce upomnieć się o pryncypia Rzeczypospolitej i wydaje się, że ma ku temu instrumentarium, to dostaje kopniaki.
  Chętnie też usłyszę odpowiedzi na pytania, które postawił Robson.

  • Alex
   Reply

   Kolego. Aktualne wybory tu nie mają żadnego znaczenia. JZP te obiecanki głosi już od 4 lat. Widzę, że się wczoraj urodziłeś i dopiero zaczynasz go poznawać.

  • Megien
   Reply

   @ZyN.DraM15 Może ktoś powie, że to mało ważne, ale jest Pan jednym z bardzo nielicznych patriotów (obecnych tu i na innych portalach), którzy piszą poprawnie po polsku – i gramatycznie, i ortograficznie, i stylistycznie. Dla mnie to ważne. Uważam, że poprawna polszczyzna, to też przejaw patriotyzmu. I ewentualnie jeszcze elegancka i z poszanowaniem adwersarzy… (mówią, że marzyć można, a nawet trzeba …).

 • Małgorzata Strzeszyńska
  Reply

  Ńie powiedzieliście niczego co niepodwarzalnie świadczyłoby przeciwko POtockiemu.Żadna z tych sytuacji nie jest drastycznie jednoznaczna.

 • Miras
  Reply

  Takie czasy Alex, im większy krętacz i lawirant tym większy poklask. A dlaczego tak jest? Bo tacy są ludzie. Mamy takie czasy, że władza jest lustrzanym odbiciem tych co go wybrali.
  Coraz więcej na ulicy i w życiu publicznym ludzi z różnymi zaburzeniami osobowości, psychopaci, socjopaci, , … to jest plaga.

 • ApolloX
  Reply

  Zachodziłem w głowę, po co lansuje pan tego Dziwaka. Zachodziłem, oglądałem i oczom nie wierzyłem. Przecież po samej mimice, mowie ciała aż po wypowiedzi, użyte słowa, było widać że Potocki to nikczemny jegomość. Jeszcze określenie siebie mianem HRABIA w 21 wieku zakrawało mi na śmieszność.

  ” Polacy czy wy nie widzicie co się dzieje? Obudźcie się! ” już same te hasło dawało mi poczucie że to jakiś proszę wybaczyć, POJEB a nie poważny gracz. Na równi ze Stonogą. Tak się ludzi nie budzi, tak się nie pokazuje swojej szlachetności.

  Nie mniej jednak, zrobił coś dobrego nomen omen, pokazał szwindel z ciągłością państwa.

  Pozdrawiam Panie Aleksie!

 • Robson
  Reply

  Witam serdecznie!
  Obejrzałem cały film i narzuca mi się kilka spostrzeżeń, które mam nadzieję Panowie autorzy będą w stanie je wyjaśnić.
  Zarzucają Panowie, Panu Potockiemu to iż jego papiery są bardzo podejrzane, w pewnym momencie nawet mocno sugerujecie iż są sfałszowane. Skoro tak, proszę powiedzieć, kto jest obecnie legalnym prezydentem II RP, jak nie Pan Potocki.
  Zarzucacie panowie również, że skoro Pan Potocki ma takie papiery, to nic nie robi. A jak Panowie sobie to wyobrażają, jak miał to zrobić wcześniej, wejść do sejmu/pałacu prezydenckiego, pokazać dokumenty i poprosić PiS o oddanie władzy?
  Śmieszkowali Panowie również z tego iż Potocki uznaje za legalną II RP, a jednocześnie kandyduje w wyborach III RP. Jak inaczej miał uzyskać władzę? Jak wyżej? Poprosić PiS o oddanie władzy? Zwołać tłumy? Kto by przyszedł? 1000 osób? Moim zdaniem nic by nie zdziałał, więc pozostało mu grać wg zasad okupanta.
  Dlaczego nagle teraz zachciało mu się obalać rząd? Bo jak nie teraz to kiedy? Wybory nawet jak się odbędą, to większość społeczeństwa uzna je za nielegalne lub sfałszowane (już koalicja obywatelska się o to postara), ludzie będą bardzo wkurzeni na obecną władzę, mało tego-jest kryzys, a tak na prawdę dopiero jego namiastka, niestety ponadto zapowiadana jest ogromna susza na najbliższe miesiące, rolnicy nie będą zbierać plonów, żywność może drastycznie zdrożeć i tak jak mówi Potocki, ludzie mogą zacząć głodować, a od tego już tylko krok, by ludzie sami ruszyli na sejm.
  Niestety Panowie w tym filmie mocno widać hipokryzję z waszej strony, bo w momencie gdy Potocki na prawdę zaczął działać i mówić konkretnie, wy w tym momencie zaczynacie po nim jechać, a sami jednocześnie też nic nie robicie oprócz nagrywania filmów na youtube.

  Mam nadzieję, że nie uraziłem Panów, ani nikogo innego tym wpisem, jeżeli tak to przepraszam. Moim głównym motywem przewodnim jest merytoryczna dyskusja odnośnie moich powyższych spostrzeżeń. Osobiście jestem w tzw rozjeździe, bo Pan Potocki wzbudza nadzieję, ale trudno mi w to wszystko uwierzyć, ponieważ dla nas Polaków, byłoby to zbyt piękne aby mogło być prawdziwe.

  Pozdrawiam, Robert

  • Jan
   Reply

   Sam się tym chwalił w swoich komentarzach. Cześć ulokował w chińskim banku, a pozostałość przeznaczył dla Polaków na ogrzewanie.

 • Rebo
  Reply

  Dla mnie osobiście wasze nagranie tez jest podejrzane , czemu dopiero po 4 latach ujawniacie informacje o Potockim .. Właśnie wtedy kiedy zbliżają się wybory prezydenckie.. Nawet jak Potocki jest kłamcą to proszę zauważyć jak obudził naród Polski i pozwolił inaczej spojrzeć na sytuację w Polsce , która tak naprawdę jest beznadziejna , ponieważ nie ma ciągłości politycznej i mamy Konstytucję Kwaśniewskiego która nie mała poparcia społecznego..

  • Alex
   Reply

   Właśnie dlatego tak długo dawałem mu szansę zrobienia czegoś z tą sytuacją.
   Tak, Polska nie ma ciągłości politycznej i on nic z tym nie robi, tylko gada, gada i gada. W moim rozumowaniu, jest to zwykła zdrada, aby mieć możliwość i nic nie zrobić. Jak długo jeszcze? 5 lat, 10 lat czy 50 lat lenistwa? Przejął tytuł prezydenta w sposób niecny i go nie wykorzystuje dla Polski, tylko dla własnej prywaty!

 • casilda
  Reply

  No tak , , jestem wdzięczna za ten film , , może teraz nie będziemy szukać zbawicieli , wyzwolicieli , bohaterów na zewnątrz siebie , bo to jest gra Matrixa , Tu zawsze znajdzie się ktoś kto zechce odgrywać takie role , żeby jak najwięcej owiec i baranów wydoic i ogolic , a ergregory karmia się naszą energia . Może czas skierowac uwagę nie na zewnątrz a do wewnątrz siebie, Transfering rzeczywistości się tu kłania , i widac teraz jak jesteśmy naiwni i łatwowierni.

 • zyN.draM15
  Reply

  ___Bardzo fajna rozmowa z Polem Lechickim, ale… z niej też niewiele wynika.
  O kilku osobach ujawniliście fakty, „obsmarowaliście” kilka teorii spiskowych? i co dalej?
  Jeżeli wkrótce! wyszczepią ludzi, wprowadzą 5G, zakneblują nam usta, to spacyfikują nas i wasze rady będą psu na budę.
  Piszę trochę z przekąsem, aby powiedzieć, że czasu mamy coraz mniej.
  ___Wiemy o tym i nadal nic nie robimy!!!
  Dodatkowo do przemyślenia odnośnie Potockiego:
  – Pomimo bardzo kontrowersyjnych jego wypowiedzi, nigdy nie zawieszono, ani nie zamknięto jego kanału YT (przypadek…?),
  – Z drugiej strony, jeżeli ktoś (kto?:) miałby kogoś wybrać do utworzenia jakiegoś kolejnego ruchu (opozycji, partii…), to wybrałby kogoś bardziej elokwentnego.
  Problem polega na tym, że nie ma Polaka-Słowianina z charyzmą, który mógłby scentralizować polsko-słowiańskie środowiska, obudzić naród słowiański i posprzątać nasz Kraj, a szczepienia i 5G zbliżają się…

 • Jan
  Reply

  @Alex
  Oglądałem wszystkie twoje nagrania z panem Potockim. W tych nagraniach byleś sobą.
  W tym video twoje zachowanie (body language) wykazuje, ze wykonujesz czyjeś polecenie. Nie jesteś sobą.
  Pan Majka również zmienił swój front jak został posłem.
  Mateusz Jarosiewicz zaczął ośmieszać dokumenty pana Potockiego jak dostał z ambasady Izraela 20 milionów.
  @Pol
  Pan Potocki wolał spać na sofie niż wyjść nogami do przodu z hotelu.

 • Damian
  Reply

  Czekamy do 6 Sierpnia.Powiedział,że on i członkowie jego rządu przejmą belweder bo będzie wakat.Niech przejmuje.Jak przejmie to my to wykorzystajmy. Ja Potockiego oglądam od początku i również po tym filmie zrozumiałem ,żę dałem się nabrać.Poczekajmy cierpliwie.
  Jeżeli nic nie zrobi w sierpniu to ja wymazuje go z pamięci.Alex powiedz co o tym myślisz.
  Pozdrawiam

 • Piotr Oses
  Reply

  Tak uczciwie „patriotycznie” rzecz biorąc, to pana hrabiego może by wypadało docisnąć do muru, bo inaczej sami gdybujemy. Gdybanie. Zawsze jak człowiek coś robi, to musi mieć sam w sobie w tym jakiś cel. Panie Potocki dawaj Pan ten interes 850 ze wszystkimi zerami za Warszawe, bo jak nie to spadaj pan. Nie rób Pan siary z nazwiska….
  Powiedzieć, że człowiek zmarnował i błoto, to nic nie zmienia! Błoto samemu się na własną głowę wkłada.
  Konkretnie. Załatwić interes. Kropka nad i. Panie Berdowicz, Pan jest dyplomatą…. W sensie organizacyjnym. Wystarczy kilku ludzi zebrać i mu to wygarnąć… BO kto jest większy fagas my, czy on. On twierdzi, że my. Częściowo ma w tym racje. Trzeba tę racje wywalić w drugą stronę.
  Ale znowu dylemat. Program działania, a działanie…

 • Jan
  Reply

  Alex, nie rozsmieszaj mnie. Ty i Pismo Swiete? Raczej bym uwierzyl w ufoludki niz w to ze Ty kierujesz sie zasadami gloszonymi przez Kosciol Katoliocki.
  Kto Cie upowaznil do niszczenia Jana Potockiego?
  W Pismie Swietym jest tez mowa: nie czyn drugiemu co tobie niemile. Kazdy czlowiek ma swoj rozum i nie potrzebuje uzywac twojego by popierac tego kogo ty chcesz. To co robisz jest glupie. A ten koles co to pomaga niszczyc Potockiego to pies ogrodnika.
  Nie wiem czy zdajesz sobie sprawe z tego ze jezeli
  uwazasz publicznie iz Potocki popelnil przestepstwo,
  to twoim oboiwiazkiem jest to zglosic prokuraturze.

 • Joana
  Reply

  Dobrze byłoby charakterystykę astrologiczną poać, tam są zawarte potencjały. I wiele by wyjaśniło. W chińskim horoskopie są takie informacje 24.01.1955 – 11.02.1956 drzewohttps://przewodnikduchowy.pl/wt/horoskop-chinski-koza.php. I się zgadza.

 • adogop
  Reply

  Drogi Panie Aleksie,
  Ma sens, wszystko ma sens, bo „w przyrodzie nic nie ginie”. Jest problem naszej polskiej struktury, gdzie “dwóch Polaków i trzy bigosy”, albo też “dla Polaków można zrobić wiele, ale z Polakami nic”.
  Inteligencje nam wymordowano. Ale i ustrój Polski był taki jaki był i jest taki, jaki jest. Pan robi bardzo dobrą robotę, potrafi z Braunem i z Korwinem, walczy Pan o prawdę, o wspólny interes. Trzeba potrafić wykrzesać wspólny interes, jednocześnie badając, czy jest taki i inny najemcą, czy robi to od siebie, jak to robi, czy w czystej intencji. Niestety nie mamy polskiej klasy, przefiltrowani jesteśmy obcymi wywiadami. Ale iść trzeba…

 • Grigori Wolny
  Reply

  Panie Aleksie, dwa i pół roku to ładny kawałek czasu. Być może wielu z nas straciło masę czasu i energii na Potockiego. Oczywiście obaj mówicie w nagraniu tak, jak czujecie i myślicie. To świetnie. Wie Pan, po tym wszystkim, byłoby nieco dziwne, a może nawet trochę podejrzane, gdyby za sprawą jakichś okoliczności Potocki faktycznie objął władzę w Polsce. Tak przynajmniej z mojej perspektywy. Gdyż pomimo tych 50 kilku tys. wyświetleń u niego, mało ludzi o nim słyszało: ja nie znam osoby, która o nim wie, ale OK. Ja też jestem wśród tych, którzy go słuchali i na niego liczyli. I prawie zawsze, pod nagraniami, które robił, zadawałem co raz to nowe pytania- na jakie nigdy (niestety) nie dostawałem satysfakcjonującej odpowiedzi. A pytań zawsze miałem masę, czego się nie wstydzę, gdyż myślę, że mam do tego prawo po prostu. Zawsze tak to wyglądało, że Potocki przebąkiwał o czymś, co było- powiedzmy intrygujące na moje oko- zatem chciałem, by ktoś rozwinął. Nic z tych rzeczy 🙁
  A zatem, konkludując: pytania odnośnie jego osoby mam nadal, ale zgadzam się z tym, co Pan mówi, mianowicie, że liczą się czyny, nie słowa. Słowa nic nie znaczą. A Potocki nie robi nic. Gdyż każdy z nas będąc w jego sytuacji, starałby się coś wskórać, zdziałać choćby odrobinę, żeby przynajmniej udowodnić, że może, że jest szansa i nadzieja na przyszłość. Moim zdaniem, w jego przypadku wystarczyło naprawdę niewiele (zrobić), żeby pociągnąć rzeszę ludzi, jakby tylko ludzie zobaczyli, że ma jakąś moc sprawczą, którą wykorzystuje w dobrej intencji.
  Tymczasem… chyba mamy prawo czuć się oszukani przez Potockiego, jak sądzisz Aleksie?

 • Artitaude
  Reply

  Miałem złe przeczucia, ale z dystansu obserwowałem. Wyszło w praniu jak widać. Hucpiarz i mitoman – taka druga Wanda Wegenerowa. Gratulacje za wyjaśnienie tych ludzi Alex.

  • Alex
   Reply

   Nie, Eter nie miał żadnej racji. Cała sytuacja była potrzebna. Bez tego wszystkiego nie mielibyśmy takiego rozpoznania jakie teraz mamy. Racja nie jest tu potrzebna dla nikogo.

 • Roman
  Reply

  Bill Hicks – „It’s just a ride”

  .” Świat jest jak przejażdżka w wesołym miasteczku i kiedy się na nią zdecydujesz, to myślisz, że jedziesz naprawdę, bo tak potężne są nasze umysły. I przejażdżka leci do góry i na dół, i wszędzie dookoła, chwilami jest przerażająco, chwilami spokojnie i jest bardzo kolorowo, i jest bardzo głośno, i jest zabawnie… przez jakiś czas. Niektórzy są na przejażdżce już od dłuższego czasu i zaczynają zadawać pytanie: „ To się dzieje naprawdę czy to tylko przejażdżka?” A inni ludzie, którzy pamiętają, przychodzą do nas i mówią: „Hej, nie przejmuj się, nie bądź wystraszony. Nigdy. Ponieważ… to tylko przejażdżka.”
  Ale my… zabijamy tych ludzi.
  „ – Uciszyć go! Dużo zainwestowaliśmy w tę przejażdżkę. Uciszyć go! Popatrzcie, jakie mam zmarszczki od zmartwień, popatrzcie na moje grube konto w banku i na moją rodzinę. To musi być prawdziwe.”
  – To tylko przejażdżka.
  Ale my zawsze zabijamy tych dobrych ludzi, którzy próbują nam to powiedzieć. Zauważyliście to? I pozwalamy demonom rządzić w amoku. Ale to i tak nie ma znaczenia, ponieważ… to tylko przejażdżka. I możemy ją zmienić, kiedy tylko chcemy. To tylko kwestia wyboru. Żadnego wysiłku, żadnej pracy, żadnych oszczędności… Wystarczy wybrać. Teraz. Pomiędzy strachem a miłością. Oczy strachu chcą, abyś założył sobie większy zamek w drzwiach, kupił broń, zamknął się w domu. Oczy miłości zamiast tego postrzegają nas wszystkich jako jedność”.

 • Obserwator
  Reply

  Widzisz teraz Panie Alex jak to jest! Byłeś ostrzegany w komentarzach przed Z. Potockim podczas kiedy robiłeś z nim audycję. Jakie odpowiedzi były z Twojej strony. Żyjemy tu gdzie żyjemy musimy cały czas być czujni jak zwierzyna. Pozdrawiam.

  • Alex
   Reply

   Jakby człowiek słuchał wszystkich ostrzeżeń, to niczego w życiu by nie zrobił. Jeśli intuicja mówi aby wejść w ogień, to należy wejść w ogień, a nie słuchać ostrzeżeń babci.

   • Piotr
    Reply

    Tylko Ty drogi Alexie miałeś ostrzeżeń całe multum… Ja sam pisałem co najmniej kilkukrotnie, że te wszystkie opowieści o 850mld dolarów nie trzymają się kupy i jako odpowiedź zawsze podawałeś, że jest „tajemnica/sekret” i są ustalenia, o których nie można mówić publicznie. Natomiast po czasie sam już wiesz, że to była bujda na resorach i nie było żadnego drugiego dna (poza robieniem ludzi w konia). Oczywiście to bardzo dobrze, że nagrałeś ten film, niemniej jednak zabrakło mi czegoś takiego tuż po zakończeniu współpracy z J. Potockim. Może ta zmarnowana energia ludzi, o której tak ładnie mówiłeś, nie byłaby marnowana przez kolejny rok działalności hrabiego.
    Czy możesz coś więcej napisać o „redaktorze”, który teraz prowadzi wywiady z hrabią – tj. Tomaszu Bagińskim?

    • Alex
     Reply

     I znowu kolejny mądrala, który lubi mieć rację, a nie chce jednocześnie niczego zrozumieć. Wyraźnie wielokrotnie mówiłem dlaczego to robiłem. Chciałem uderzyć w ten system kamieniem. Gdy ktoś chce coś takiego zrobić, to nie dba o to jaki to jest kamień. Chodzi o zderzenie dwóch obiektów.
     Miałem nadzieję, że ludzie sami odejdą od niego, ale skoro nie odeszli, to musieliśmy zrobić to nagranie.

 • Konrad
  Reply

  moze potocki nic nie robi ale za to narod polski dziala preznie, wszyscy zalozyli maseczki. moze i my kiedys bylismy dumnym narodem walecznym inteligentnym ale teraz jestesmy narodem niewolnikow, taka wyspa baranow do dojenia, szczepienia i kolczykowania co sam Aleks pokazales w jednym z ostanich nagran z Jurkiem Zieba.

 • JAtylkopytaM
  Reply

  Hej. Świetna robota, gratuluję i dziękuję. Pytanie do Ciebie Alex może nie związane z tematem: Czy podjął byś się realizacji programu z Marcinem Vam oraz Mateuszem Jarosiewiczem w celu porównania dwóch koncepcji Ariowie.com oraz NEOS? Chodzi o transparenta ocenę. Wszyscy jedziemy na tym samym wózku. Co o tym sądzisz? Serdecznie pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za Twoją pracę.

 • Małgorzata
  Reply

  Bardzo dobra audycja. Trzeba mieć odwagę i pokorę, żeby publiczne wycofać się z wcześniejszych poglądów. To jest Twoja najlepsza audycja, jaką zrobiłeś. Jest to dowód dużej odpowiedzialności i dojrzałości społecznej. Sorry, Alex, że tak się wymądrzam, ale to jest ewenement wśród produkujących wszelkie niezależne audycje. Zazwyczaj jest populizm, który nabija subskrybcje. Niech idzie dalej tym tokiem.

 • Darek
  Reply

  Witaj Alex , odnośnie sądu , to jest legalny w 100% ,każdy pospełnieniu określonych wymogów , może tworzyć taki sąd na podstawie przepisów prawa międzynarodowego , istnieje również przepis o domnienianiu w przypadku braku odpowiedzi strony pozwanej , zatem z całym szacunkiem dla Marcina ,jednak był błędzie ,potwierdza to również dekret Cichockiego … coż , w mojej ocenie wszyscy razem winniśmy się scalać i działać przeciw okupantowi , Nas są dziesiątki miliony – ich tylko garstka … Czas zweryfikuje wszystko ,szkoda tylko że jest brak porozumienia , niestety to jest taka cecha ,która dzieli rdzennych Polaków w przeciwieństwie do innych narodow, nawet Rumunii potrafią się szybciej zjenoczyć …. przykre ale prawdziwe …niemniej jednak ,jestem przekonany że nie wszystko stracone i można wszystko zdziałać gdy tylko bedzie JEDNOŚĆ …. Moim życzeniem by było wspólne porozumienie panów Cichockiego , Bubla, Potockiego , Lehickiego ,Kudlińskiego i Olszańskiego , można ten system ograć w prosty sposób , wdrożyć natychmiast konstytucję z 35 r, i jak sam wiesz ,po 3miesiącach musza być rozpisane nowe wybory ….wówczas Nasz rdzenny naród zdecyduje o Swojej/Naszej przyszlości …. bo tak na prawdę te wszystkie konstytucje to już przeżytek …. odtwórzmy wspólną Słowiańską Lehię , Slowiańską Europę i stwórzmy Słowiańskoeuropejskie coś na wzór ,,NATO,, …. Stać Nas na to …. życzę spokojności w zdrowiu Tobie , Marcinowi , waszym najbliższym , oraz Wszystkim Rdzennym Siostrom i Braciom Lehickim.

 • Phoero
  Reply

  Ale jaja, świat zwariował. Idę w świat szukać ostatnich mądrych ludzi. Dzieci w polityce, na mieście Zombie, niech mnie jakiś mądry przygarnie puki jestem jeszcze żywy, w nocy się moczę, chcę żyć na poważnie, kiedy tu same cyrki dorośli wyprawiają i sobie nie radzą a mnie się traktuje jak dziecko. POMOCY!!! 723805552

 • re
  Reply

  to jest oszustwo aby zdezinformowac polakow bo boja sie go i ci panowievz kanalu nic nie zrobili sami tylka umia geba klepac ale dezinformowac to umia idealnie

 • Teresa Sada
  Reply

  Hello Alex dzięki za program Super czekałam na to!! Ja poznałam JZP 16 sierpnia 2019 w GALAXY” hotel w Krakowie. „ARSENE LUPIN Bo tak nazywam Potockiego. Alex jestem od 40 lat w SF Ca proszę jak będziesz miał czas skontaktuj się z mną…. Pozdrawiam

 • Maya
  Reply

  Właśnie skończyłam oglądać…i wiesz , jasne że mnie rozzłościło, że dopiero teraz nakręciliście ten program..Od momentu jak otrzymalam zaproszenie od pana Potockiego do PARTII szczerze mówiąc troche mi mowę odjęło i chyba stąd to moje mimo wszystko podświadome oczekiwanie, że Aleks da świadectwo temu, czego głośno nie wyartykułował, a co niestety z kanału M.KTv dość słabo wybrzmiało, lecz co tam…tyletylko że nie pozwolę sobie na wikłanie siebie w jakieś partie czy sekty.To w końcu porozmawiajmy.tv zainicjowało i podtrzymywało promowanie osoby, która w moim odbiorze dawała nam szanse na ZMIANĘ, ale to nie oznaczało jeszcze że jest dla nie tzw.bezsprzeczną wykładnia..Nawet jak pan Majka się wycofał boczkiem zasłaniając się dokumentem z IPN, który to pan Potocki niezwłocznie miałby uzyskać to niestety, ale urząd nie jest dla mnie żadną gwarancją poczciwości itp dodam przy tym, że i pan Majka też mnie wkurzył właśnie powołując się na przedstawicieli w mojej opinii OKUPANTA bo co do okupacji to ponoć nie miał wątpliwości…No i jeszcze te półsłówka Marcina z kanału Pol Lechicki gdzie tak a propos właśnie z powodu niedomówień które potraktowałam jak pokpiwanie m.in.ze mnie wzięlam Deklarację Suwerena ale do teraz leży jako plik pdf…Dobra, Aleksie Berdowiczu, szanuję co w tej chwili zrobiłeś tym nagraniem, bo lepiej późno niż wcale…I Marcinowi też dziękuję, bo moge z czystym sumieniem otworzyć ten plik w końcu…Wiecej nie fundujcie takich numerów tzn, NIE MOŻE BYC TAK ŻE COŚ NIE BĘDZIE PRZEJRZYSTE, nie pochwalam łowienia ryb w mętnej wodzie i chyba tym podsumuję, a poza tym doceniam odwagę ludzi, gdy wykładają przysłowiowe karty na stół. Pozdrawiam

 • Maca
  Reply

  Czyli w świetle tych informacji, intronizacja Jezusa Chrystusa w Kirach z udziałem Pana Potockiego jest Najprościej mówiąc nieważna ?

 • Mateusz
  Reply

  Odkąd się pokazał na YouTube czułem, że nie ma dobrych intencji. Tylko gada w kółko to samo i nic nie robi. W jego wypowiedziach można znaleźć wiele kłamstw i niezrozumiałych informacji. Jego „wyznawcy” chcą zagryźć za krytykę jego osoby w komentarzach.

 • Testme
  Reply

  Czyli stara dobra zasada, że wyraz twrzy wiele mówi o człowieku. Co do Pana Potockiego to prawie się dałem nabrać na jego gadkę.

  • Megien
   Reply

   Mnie też coś niepokoiło w wyrazie twarzy i spojrzeniu pana JZP, mimo że na samym początku dawałam mu jakiś kredyt zaufania… Szacun dla Alexa za przyznanie się do pomyłki!

 • Sławek
  Reply

  Być może tak jest, ale wydało mi się to zastanawiające i wymagające wyjaśnienia, ponieważ przeglądając w internecie obowiązujące angielskie dokumenty notarialne w tym testamenty nie spotkałem się z taką formą ich sporządzania. Notariusz David James Cammack w treści dokumentu pisze, że został zaprzysiężony i praktykował w United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland a jest to niemożliwe, ponieważ urodził się w 1970 r.

 • Sławek
  Reply

  Brawo. Świetny materiał po którym nawet największym fanatykom powinny otworzyć się oczy. Alex może wiesz dlaczego w dokumencie sporządzonym przez notariusza są użyte nazwy historyczne Wielkiej Brytanii (Kingdom of England i United Kingdom of Great Britain and Noryhern Ireland)a nie ma obowiazującej?

 • Grigori Wolny
  Reply

  Ok. A dokumenty? Jak np. akt przekazania władzy przez Nowinę Sokolnickiego? Albo akt sprawy wygranej co do odszkodowań za zniszczenie Warszawy ( o ile dobrze pamiętam)? Mamy to puścić w niepamięć? Czy wziąć za fałszywki wg Pana?

  • Alex
   Reply

   2000 lat temu ponoć ktoś powiedział „Po owocach ich poznacie”. Jasne? Po owocach, a nie po dokumentach! Niech nawet zdobędzie tonę ważnych dokumentów, ale jeśli ich nie wykorzystuje, tylko o nich gada dla swojego poklasku, to jest gorzej, niż gdyby ich nie miał. Bo to jest oszukiwanie ludzi.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>