Jak się żyje w Damanhur – Formica Coriandolo

More videos
Views
   

Damanhur, największa Federacja Wspólnot Duchowych w Europie z własną konstytucją, kulturą, sztuką, walutą, szkołami i jedną z jej najważniejszych konstrukcji: Świątyni Ludzkości – to niezwykłe, podziemne dzieło sztuki i architektury całkowicie wykopane ręcznie w sercu góry, poświęcone przebudzeniu boskiej iskry obecnej w każdym człowieku.

Położone w alpejskim podgórzu na północ od Piemontu, pomiędzy Turynem i Aostą, w naprawdę magicznym miejscem na ziemi zwanym Damanhur. W 15-kilometrowej okolicy otaczającej bujną, zieloną dolinę Valchiusella mieszka bardzo aktywna, wielojęzyczna społeczność licząca 600 osób. Damanhur jest prężną Federacją z własną konstytucją, kulturą, sztuką, muzyką, walutą, szkołami i wykorzystaniem nauki i technologii. Jego obywatele są otwarci na dzielenie się swoją wiedzą i badaniami z innymi grupami i kulturami świata, z każdym, kto jest zainteresowany poznaniem tych tematów. Damanhur organizuje imprezy w wielu ośrodkach, organizacjach i punktach informacyjnych w wielu miastach na całym świecie, a także gości tysiące turystów każdego roku, którzy uczestniczą w wycieczkach, seminariach, rekolekcjach i kursach na Uniwersytecie Damanhur. Społeczność wzbudziła zainteresowanie naukowców, pedagogów i badaczy w dziedzinie sztuki, nauk społecznych, duchowości, medycyny i alternatywnego zdrowia, ekonomii i zrównoważonego rozwoju środowiska.

Damanhur jest prawdopodobnie najbardziej znany z niezwykłego podziemnego dzieła sztuki i architektury, katedry znanej jako Świątynie Ludzkości. Został on profilowany w międzynarodowej telewizji jako „Ósmy cud świata”. Kompleks ten został całkowicie wykopany ręcznie w sercu góry. Ozdobiony mozaikami, witrażami, rzeźbami, malowidłami ściennymi i innymi dziełami sztuki, poświęcony jest przebudzeniu boskiej iskry obecnej w każdym człowieku.

Prowadząca ten wykład, Formica Coriandolo przeniosła się do Damanhur w wieku 21 lat, gdzie zajmowała się rzeźbą i malarstwem dla Świątyń Ludzkości, podziemnego dzieła Damanhura. W 1984 roku, wraz z rozszerzeniem budowy, nauczyła się szkła artystycznego w stylu Tiffany od mistrza florenckiego i zainicjowała powstanie cieszących się międzynarodowym uznaniem dzieł witrażowych Świątyń. Od 1999 r. Do 2006 r. Formica była jednym z wybranych Przewodniczących Damanhur, odpowiedzialnym za koordynację działań i rozwój całej Federacji. Od tego czasu jest odpowiedzialna za koordynację zewnętrznych badaczy, socjologów i filmowców, wszystkich zainteresowanych zrozumieniem i przedstawieniem unikalnego społecznego i duchowego eksperymentu Damanhura. Formica pracuje dziś jako ambasador Damanhur na świecie i jest koordynatorem Ecovillage Design Education z certyfikatem Gaia Education. Od dzieciństwa Formica jest zapaloną badaczką w dziedzinie snów, a teraz prowadzi seminaria na całym świecie, aby rozbudzić tę siłę przodków i rozwijać świadome śnienie. Wielka miłośniczka Natury mieszka w domku na drzewie zbudowanym wokół pnia i gałęzi pięknego dębu; jest otoczona muzyką, którą wytwarza drzewo dzięki innowacyjnemu urządzeniu „Muzyka roślin” opracowanemu w Damanhur w ciągu ostatnich czterdziestu lat.

Strony www:
www.Damanhur.org
Facebook.com/Damanhur.ms

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>