Nie daj się śledzić przez internet – Wiktor

More videos
Views
   

Prywatność w internecie jest sprawą niezwykle kluczową. W epoce dużej ilości różnych aplikacji telefonicznych i programów komputerowych warto poznać zagrożenia i jak się przed nimi chronić.
Wiktor z Wielkopolski jest osobą anonimową i nie chce on ujawniać ani kim jest, ani skąd dokładnie pochodzi.

Link do części 2: porozmawiajmy.tv/nie-daj-sie-sledzic-przez-internet-czesc-2-wiktor

21 komentarzy

  • adam1709
    Reply

    Niestety Aleks przerwał wątek poczt e-mail, a wcale nie jest to temat nie ważny i „prosty” i nie da się z tego nie korzystać. Czy nam się to podoba czy nie e-mail jest potrzebny do wielu rzeczy, nie da się przejść ze wszystkim na szyfrowany komunikator. Niestety zero info jaki e-mail jest ok itd.

  • Bob
    Reply

    no są reklamy dedykowane , tylko co z tego? Z dedykacji na podstawie danych jakby z mojego telefonu.
    wczoraj kliknąłem jedną i okazało się że jak bym się nie starał to i tak skorzystanie z tak dobranej oferty , pomijając produkt, nie ma cienia sensu.
    Tak może już jest ai lecz to jeszcze nie jest żadną au to oficjalne urządzenie.
    No ale niech tam że jest. Jest jedno pytanie, dla kogo jest to wszystko, dla człowieka czy maszyny? Bo moim zdaniem wszystko jest dla człowieka. Chyba że człowiek zaakceptuje wyższość maszyny i tak będzie miał.
    Więc normalnie to maszyny podlegają procesom myśliwym człowieka.

    • Infomaniak
      Reply

      „Mogą mnie inwigilować ile wlezie, ja nie mam nic do ukrycia i chrom jest najbezpieczniejszych.

      Jeśli nie masz nic do ukrycia to super, – zainstaluj kamerkę w sypialni i toalecie, chetnie popatrzymy.

  • Neonix
    Reply

    czy pendrive są bezpiecznymi nośnikami naszych danych? Nie bo kontroler usb na pendrajwie może się spalić jak nieumiejętnie wyciagnuesz pendrajwa w czasie kopiowania. Kiedys tak stracilem 16Gb pena. Lepsze są karty miniSD. Co do wykładu to nie ma jakiś wielkich odkryć. Menedżery haseł są dobre do generowania długich haseł ale tylko do usług gdzie często zmieniamy hasło. Warto mieć na uwadze, że w erze pegasusa wszystko co wpisujesz na klawiaturze może być przejęte tak więc hasła jednorazowe będą przyszłością Internetu. Hasła zapisane w przeglądarce moga wyciec i zostać odkodowane jeśli ktoś zna podatność. Autentykator dobrze używać jeśli masz do tego osobny telefon, który trzymasz w szufladzie. Alex kiedyś mówił aby mieć email prywatny i email biznesowy. Jeśli jesteś osobą na świeczniku lub będziesz nią w przyszłości to uważaj co wkładasz do Internetu i co wyszukujesz. Wszystko co robisz w necie może być wykorzystane przeciwko tobie. Jeśli chodzi o bankowość internetową to trzymaj kasę na kilku kontach albo w skrytce bankowej ewentualnie w sejfie. Albo banku nieinternetowym. Bankowość internetowa służy tylko do drobnych zakupów lub opłacania rachunków. Jeśli nie pamietasz długich haseł zapisz je w papierowym zeszycie. Możesz tworzyć bardzo długie hasła powtarzając jakąś fraze 10 razy. Nie ufaj ludziom w Internecie i udostępniaj jak najmbiej intymnych informacji o sobie. Kup sobie 2 kompy jeden z Linuksem a drugi z Windą i rób wszystko aby używać Linuksa jak najczęściej się da.

  • Grigori Wolny
    Reply

    A czy pendrive są bezpiecznymi nośnikami naszych danych?
    I drugie pytanie: co ma zrobić dziś człowiek, który zgromadził ileś oszczędności w postaci gotówki a chce je np. wykorzystać w wieku emerytalnym?

    • Neonix
      Reply

      Jeśli pieniądze to zamrożona energia to najlepiej inwestowac w siebie (zdrowie, ekologia, wiedza praktyczna z mądrych książek) , w rodzinę (jeśli niemamy rodziny inwestujemy w przyjaźnie i znajomych, którzy podają nam pomocną dłoń w kryzysowej sytuacji) oraz w dom (nieruchomości, ziemia rolna jeśli chcemy ją uprawiać i mamy szkołe rolniczą, mikrokawalerki dla studentów).

  • Sebastian
    Reply

    nic nie znalazłem na temat tej polecanej apki aegis authenticator. maila podali z Google, kto jest udziałowcem, skąd są, kto to robi itp. piękna mina

  • amantadyn
    Reply

    człowiek-porażka : nie ogarnia ile to jest miliard , a ile bilion – myślał że na świecie jest kilka bilionów ludzi. Ponadto opowiada niestworzone bzdury jakoby co drugi człowiek na planecie korzystał z whats’up’a – czy on się w ogóle zastanowił nad tym co pieprzy?? Przecież to nie ma kompletnie żadnego pokrycia w logice życia codziennego…

  • Romek
    Reply

    JohnVeto chyba nie rozumie, że tu nie trzeba nic mówić, siedzenie cicho nic nie da. Chyba że gęba na kłódkę oznacza, wyrzucenie telefonu i komputera do kosza i nie używania do końca życia. Ale to też nic nie da, bo dawanie przyzwolenia na odbieranie sobie prywatności oznacza, że w końcu wejdzie ustawo o tym, że każdy obywatel w imię bezpieczeństwa ma obowiązek zamontować sobie kamerę w salonie, a za parę lat w kiblu, i tu też nie trzeba będzie nic mówić, obraz wysyłany z kamerek będzie wart 1000 słów.
    Poza tym co to za postawa obywatelska „gęba na kłódkę”, gdzie wolność słowa i prawo do wyrażanie opinii, naprawdę chcesz się tego pozbyć, tylko dlatego że nie masz nic do ukrycia, nawet nie powiesz, że ci się poczytania rządu nie podobają, że spec operacja to żadna operacja tylko wojna, pierdolę takie Twoje „morda na kłódkę”, ja w takim świecie żyć nie chcę, więc drzyjmy mordy! 🙂

    • JohnVeto
      Reply

      Bez sensu ! Było tu wiele komentarzy ludzi, którzy słusznie wskazywali, że na co zwracasz uwagę, a w istocie wierzysz, to rośnie….! Wierzysz w inwigilacje, wojny, wierzysz, że ktoś odbiera Ci prywatność, że ktoś włamie Ci się na konto, że kamerki zainstalują w kiblu etc… to właśnie Ty i Tobie podobni tworzą ten świat, tworzą taką Karmę…., tworzą samospełniającą się przepowiednie. W istocie przyglądając się z boku jest to postawa ofiary, która polega na wierze, że jesteś ofiarą sił, które są poza Twoją kontrolą i należy z tym walczyć. A, walka przecież rodzi walkę….! Więc, uważaj o czym myślisz i w jaki sposób myślisz ! Masz internet, ale nie umiesz z niego korzystać. Bo jak byś umiał korzystać to zamiast wnosić pretensje do świata, to zaczął byś go zmieniać, ale wprowadzając wpierw siebie na drogę wielopłaszczyznowych zmian. Bo świat zmieni się wtedy i tylko wtedy, gdy zmieni się obserwator …
      Może Ci w tym pomoże to, co poniżej linkuję :
      https://annakubica.com/

  • Romek
    Reply

    Co do zapamiętywania haseł w przeglądarce, trzeba właśnie mieć świadomość, że trzeba sobie jednocześnie ustawić hasło główne w przeglądarce tak aby nikt niepowołany nie mógł tych haseł zobaczyć. Wtedy jak ktoś będzie chciał dobrać się do tych haseł to po prostu przeglądarka zapyta o hasło główne. Jak ktoś zapisuje sobie loginy bez tego, to rzeczywiście, broń cię panie Boże 🙂

  • Infomaniak
    Reply

    Aby zwiększyć swoją prywatność i bezpieczeństwo proponuję przejść na system Linux. Można zacząć od Linux Mint + aplikacje z flathub.org. Do tego VPN mullvad.net oraz różne przeglądarki do różnych zadań, tak aby nie robić wszystiego w jednej, to wymaga przemyślenia.

    Co do menedźera haseł to oczywiście KeePassXC.

  • marcjan
    Reply

    Bardzo cenne informacje! Warto się interesować zagadnieniami prywatności czy animowości w sieci! AI działa coraz skuteczniej i zbiera coraz więcej danych o nas!

    • JohnVeto
      Reply

      To bardzo dobrze, że się zbiera dane o nas. Ta małpa stepowa przerobiona przez Anunaki na niby ”człowieka”, o czym wyraźnie napisane jest na glinianych tabliczkach w bibliotece Aszurbanipala to – złodziej, oszust, kolaborant, bandyta itd…. oczywiście nie wszystkie małpy takie są, ale pełno takich wokół … Gdyby nie PEGASUS, to nikt by nie widział jaki syndykat oszustw działa w PE za miliardy dolarów od Putina, szkodzenia Polsce i innym krajom. Człowiek uczciwy nie ma nic do ukrycia. A, jak czegoś nie chce żeby inni wiedzieli, to niech zamknie gębę na kłódkę i się nie wypowiada i tyle w temacie….

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>