Jak mądrze zabezpieczać finanse za pośrednictwem kryptowalut – Mateusz Sumera

More videos
Views
   

Wątki rozmowy:
– czym jest token
– różnica pomiędzy pieniądzem fiducjarnym a kryptowalutą
– jak zabezpieczony jest portfel kryptowalutowy
– rodzaje portfeli
– czy zdecentralizowana giełda może zbankrutować
– czy pieniądze w banku są bezpieczne
– dlaczego ceny niektórych kryptowalut są niestabilne
– dlaczego warto się edukować w temacie kryptowalut
– omówienie projektu Monarch

Co możesz zyskać dzięki projektowi Monarch


Projekt Monarch daje możliwość posiadania karty płatniczej akceptowanej na całym świecie. Karta ta ma salda pozwalające przechowywać różne kryptowaluty, natomiast do samej płatności wymagany jest token United (UTED). Podczas płacenia tą kartą, waluty są natychmiast przeliczane i odbiorca płatności otrzymuje pieniądze w swojej walucie.

Dodatkowo możesz skorzystać z możliwości wzrostu ceny tokena powiązanego z projektem dzięki wzrostowi zainteresowania projektem i partycypować w zyskach zdecentralizowanej (DEX) giełdy kryptowalutowej Elitex.Exchange bezpośrednio powiązanej z projektem Monarch.

Rejestracja do projektu jest bezpłatna i możliwa jest jedynie za pomocą linku polecającego. Aby się zarejestrować:

1. Kliknij w link polecający otrzymany od kogoś, kto Ci polecił obejrzenie tego filmu. Jeśli nie masz takiego linku, to możesz skorzystać z tego: backoffice.monarch.company/Account/register?RID=40057&position=R.

2. W formularzu podaj: swoją nazwę użytkownika, imię, nazwisko, email i hasło dwa razy.

3. Konto możesz doładować poprzez zakup dowolnego pakietu od 100 do 12500 euro i jednocześnie otrzymać w tej cenie kartę debetową lub tylko zakupić kartę za 18 euro. Jednak nawet bez zakupu jakiegokolwiek pakietu może już polecać ten projekt i mieć możliwość zarabiania.

4. Zapisz się do grupy informacyjnej na telegramie t.me/MonarchPorozmawiajmyTV

W zakładce „Team building” znajdziesz swój link polecający (zielony przycisk), dzięki któremu możesz polecać ten projekt innym ludziom.

Grupy na Facebooku:
facebook.com/groups/monarchpl
facebook.com/groups/monarchinternational

Więcej informacji na temat projektu Monarch znajdziesz w poniższym filmie


6 komentarzy

 • Tomasz
  Reply

  Co w przypadku kiedy jakiś kraj, bądź unia, bądź po prostu banki centralne wypuszczą swoją krypto i będą akceptowały wszystkie płatności tylko w niej, w każdym kraju? Bilet, rachunek, podatek itp.?
  Możliwość zdobycia takiej waluty będzie możliwa jedynie przez wynagrodzenie bądź swap tego co już mamy. Czyli przekonwertują (na kontach bankowych) rodzimą walutę w danym kraju na krypto centralnych banków i co dalej z innymi krypto?
  Bank będzie wymagał potwierdzenia źródła nabytych krypto banku centralnego, a nigdzie nie będzie można zamienić np. BTC na kryptowalutę banku centralnego, bo będzie to odpowiednio uregulowane prawnie.
  Dotychczas nagromadzone środki w krypto przestaną mieć wartość? Nic nie będzie można za nie kupić na oficjalnym rynku?

 • A9XE2-3SDN
  Reply

  Dobrze że Panowie podejmujecie temat.
  Aktualnie jest małe zrozumienie, rządy chcą już wprowadzić swoje krypto, to dodatkowo zwiększa niechęć i brak zaufania.

  Rozwoju nie zatrzymy krypto i tak wejdzie, z tym że teraz jest jeszcze szansa żeby ludzie mogą mieć wpływ i wybrać z czego i jak korzystać. Niestety ludzie śpią, jeśli nie zaczną się edukować to nie będą zdolni samodzielnie wybierać – decydować i przyjmą to co zostanie im narzucone.
  Podobnie jest z internetem zamiast „wygoogluj” zwyczajnie wyszukaj! W internecie korzystaj z wyszukiwarek takich jak:

  • Metager
  • Startpage
  • Mojeek
  • Searx
  • Qwant
  • Brave

  Uzyskaj więcej różnych, niezależnych wyników, wyjdź czlowieku z bańki informacyjnej lub chociaż próbuj.

  √ Bitwarden
  Słowo klucz: Bezpieczeństwa jest najważniejsze.

  Alex zrobiłeś kiedyś świetny materiał o prywatności w internecie (jest już częściowo przeterminowany).

  Przydało by się poruszyć temat Android AOSP i wyjaśnić czym właściwie jest Android inczym są usługi Google. Oraz najważniejszy projekt według Edwarda Snowdena: GraphrneOS.

  Dziś praktycznie wszyscy mają ekran przy sobie, wielu ludzi nie korzysta już nawet z komputera. Obserwując to jak ludzie korzystają z różnych aplikacji, jaką mają wiedzę na temat działania smartfona to aż chcę się wyć.

  Materiałów na temat GrapheneOS jest mnóstwo.
  Alex znasz angielski, robisz porządny research więc na pewno wiele wykopiesz w temacie, jeśli zaś temat Cie zainteresuje to chętnie pomogę np. udzielając swojej opinii, dzielącnsię swoimi doświadczeniami.

  Osobiście korzystam ze wspomnianego systemu,
  a z wyszukiwarki Google nie korzystałem od dwóch lat. 🙂
  Ostatnio przełamawszy się postanowiłem skorzystać z Googl i doznałem szoku po którym zastanawiałem się jak można z tego korzystać po za zakupami?

  Wielkie dzięki!
  Pozdrawienia dla was oraz widzów.

  • Alex
   Reply

   Tak, masz rację, kiedyś zamierzam to zrobić, bo jest wiele nowych wątków. Np. fakt, że już nie możemy ufać duckduckgo.com bo podpisali współpracę z Google.
   Skoro używasz GrapheneOS to powiedz proszę czy można go zainstalować na dowolnym telefonie i czy nie zagraża to trwałym uszkodzeniem systemu w taki sposób, że telefonu już się nie da używać. Ja chętnie bym go przetestował, tylko nie wiem co by się stało, gdyby w trakcie instalacji coś się zawiesiło.

   • Endrju
    Reply

    Część Aleks, dzieki serdeczne za wywiad z Matuszem. Dzieki Mateusz za cynk. Wszedłem w ten projekt za pośrednictwem afiliacyjnego linku Alexa.P.S. pytanko dlo Was panowie. Ponieważ jestem świeży w świecie krypto to zastanawiam się czy są jakieś opcje stakigu uwolnionych tokenów Uted? Jeśli tak to przydałby się jakiś tutorial jak to zrobić? Z góry dziękuję. Pozdro

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>