„Źródła antypolonizmu” – debata: Żebrowski, Lisiak, Michalkiewicz

More videos
Views
   

4 lutego 2015 w Domu Dziennikarza w Warszawie odbyła się debata dotycząca ujawnienia różnych metod niszczenia Polski i polskości. Gośćmi wieczoru byli:

 1. Leszek Żebrowski – historyk, ekonomista i publicysta działacz społeczno-polityczny, autor książki „Mity przeciwko Polsce
 2. Stanisław Michalkiewicz – prawnik, sędzia Trybunału Stanu, eseista, publicysta i autor książek o tematyce społeczno-politycznej, współzałożyciel Unii Polityki Realnej
 3. Ireneusz Lisiak – historyk, autor książki „Żydowscy kolaboranci Hitlera

Debatę, która była jednocześnie promocją najnowszej książki Ireneusza Lisiaka „Niemiecki Katyń 1939„, zorganizowali Wydawnictwo Capital oraz Stowarzyszenie KoLiber.

Kilka zagadnień z debaty:

 • polsko-niemiecka „wojna o ziemię”
 • eksterminacja polskich księży
 • rodzaje antypolonizmu
 • najgorsza forma antysemityzmu: negowanie istnienia narodu żydowskiego
 • Polska jako „winowajca zastępczy” za holokaust
 • wizyta papieża w chwilowo nieczynnym obozie koncentracyjnym
 • kampania reklamowa związana z Jedwabnem
 • nie ma takiej kampanii propagandowej przeciwko Polsce, w której Gazeta Wyborcza nie wzięłaby aktywnego udziału
 • analogia obecnej sytuacji do sytuacji sprzed rozbiorów Polski
 • „Polaków trzeba uratować przed nimi samymi”
 • Muzeum Historii Żydów Polskich służy do ustanowienia nowej, „poprawnej” wersji historii Polski
 • zdrada jest sowicie wynagradzana, czego przykładem jest awans finansowy Donalda Tuska
 • kto jest głupkiem naukowym
 • obóz koncentracyjny Warschau
 • „ludobójstwo jest nie tylko dopuszczalne, ale jest potrzebne”
 • niemiecki Katyń
 • mamy własnych bohaterów, o których musimy pamiętać
 • kim był dr Bednarz
 • fakty o Jedwabnem
 • jak znikają sprawcy, to zostają Polacy
 • Władysław Bartoszewski – „jedyny uczestnik Powstania Warszawskiego”
 • „Pokłosie” i „Ida” – filmy zakłamujące historię
 • używajmy internetu do obrony prawdy o Polsce
 • zachowanie wycieczek żydowskich w Oświęcimiu
 • Bismarck o Polakach
 • wódka Chopin, Paderewski i Chrobry jako przykłady antypolonizmów

Ilość wejść:

13 komentarzy

 • marq
  Reply

  Wielkim błędem Wielkopolan w 1939 roku było przyłączenie się do Drugiej RP. U podstaw tej politycznej decyzji legło przeświadczenie, iż Wielkopolska sama się nie obroni w razie napaści Niemiec /Prus na Wlkp. Z kilkudziesięciu generałów II RP nie zdezerterowało /uciekło do 04 września 1939 tylko czterech generałów. O rządzie zdrajców lepiej nie wspominać. Należy też przypomnieć ze tylko magnaci i książęta Wlkp nie podpisywali traktatów rozbiorowych podczas tzw. Zaborów. Tzw ponieważ tak naprawdę nasza oligarchia i książęta Pierwszej RP sprzedali trzykrotnie kraj. Jak pokazał wrzesień 1939. gdyby Wlkp. sama broniła terytorium Wielkiego Księstwa Wielkopolskiego miała wielkie szanse obronić swe ziemie.

  Natomiast, apropo Drzymały – dzisiaj władze III RP spacyfikowały by go w 72 godziny.

  Niestety bierność nas obywateli trzeciej RP skutkuje tym, że sami sobie jesteśmy winni tej sytuacji jaka nas dotyka obecnie.

 • Piotr
  Reply

  Wielkie brawa i pełen szacunek dla prelegentów.
  Zjawisko antypolonizmu istnieje zupełnie bezzasadnie i jest kreowane celowo przez degeneratów czyli ludzi pozbawionych zasad moralnych oraz wyższych wartości takich jak prawda, wolność czy szacunek dla życia. Zjawisko to budzi potężne emocje zwłaszcza agresje która jest naturalnym skutkiem skrajnego absurdu jakim są te chore zarzuty wobec narodu polskiego. Straszne zbrodnie miały miejsce ale absurd polega na tym że z premedytacją przedstawia się ofiarę (jedną z ofiar czyli naród polski) jako sprawcę zbrodni. To tak jakby do Twojego domu włamali się bandyci, wymordowali Twoją rodzinę i zabrali kosztowności a Ciebie uznano by sprawcą tych czynów argumentując to tym że stało się to na Twoim terenie więc to Twoja wina. Czysty absurd.
  Od lat podsyca się ten absurd po przez kłamstwa, cenzurę, propagandę i inne brzydkie rodzaje manipulacji.
  Moim zdaniem powodem takiego stanu rzeczy jest degeneracja i upodlenie człowieka po przez zanik wszelkich wartości. Dla wielu ludzi jedyną wartością jest własność materialna i potrafią zrobić wszystko żeby tą własność osiągnąć – wszelkimi sposobami. To co ludzie z wartościami nazywają normalnością ci zdegenerowani nazywają naiwnością.

 • d.
  Reply

  Fajne wystąpienia – pełne jadu, nienawiści,pogardy (ida-gnida) dla wszystkiego, co godzi w święte imię narodu polskiego.Bo jesteśmy narodem aniołów,który nigdy nie skrzywdził żadnego żyda,za to my – 40 milionowy naród, zawsze byliśmy przez tą garstkę żydów poniewierani, zdradzani,szykanowani,poniżani itd.I zawsze będziemy tak traktowani,bo cały świat miał i ma tylko jeden cel – zniszczenie nas,polaków.Dlatego po wsze czasy macie wiedzieć i przypominać innym ze szczegółami tą bestialską zbrodnię dokonaną przez Niemców w 1939 roku na pani Jaworskiej. Teraz już wiecie jacy są naprawdę ci Niemcy -tak,jakby w szkołach nie uczono o represjach hitlerowskich, jakby nie powstało na ten temat sto tysięcy książek, lektur szkolnych , filmów,seriali….Ale mimo wszystko miło tak czasami ożywić i powspominać dawne czasy.Bo teraz jakoś nic się nie dzieje. Co prawda jakiś czas temu spalono żywcem jeńca wojennego ale to nie u nas,gdzieś daleko na wschodzie. I nawet nie pokazano w wiadomościach filmiku jak płonie. Rozumiem irytację pana Żebrowskiego dotyczącą Bartoszewskiego – facet przeżył Powstanie Warszawskie, obóz koncentracyjny, jeszcze żyje i o zgrozo,dorobił się tabliczki upamiętniającej jego działalność w czasie powstania. Nie mogę przez to spać po nocach – też tak macie? Jednak to, co mnie boli jeszcze bardziej i zatruwa całe moje życie, to ta straszna myśl o filmie ” Korczak” Andrzeja Wajdy. Dlaczego nakręcił film o żydzie,no jakże to? Przecież byli też wielcy polski lekarze,tacy jak Bednarz…Tak zranił przez to moje piękne,polskie ( a może słowiańskie – to teraz w modzie ) serduszko.Mój psychiatra mnie jednak pociesza,że mimo wszystko warto żyć .Tylko nie ufam mu zbytnio,może to też żyd….? Cóż….zdrajców,których należałoby rozstrzelać nigdy nie brakowało u nas – pamiętajcie o tym.Może warto byłoby w tych niespokojnych czasach sporządzić listę tych wszystkich,którzy sprzeniewierzyli się Polsce -myślą,słowem lub uczynkiem…

  • Małgorzata
   Reply

   Zadzwoń człowieku do TVN, oni zrozumieją Twoje święte oburzenie na okropnych Polaków.Pochylą się też nad pełnym dobra narodem wybranym i ich cudownymi cechami charakteru. Tymi najważniejszymi, jakimi jest ich uczciwość i prawdomówność.No i kochają wszystkie narody.Szczególnie ich dobra materialne.

  • Ewa
   Reply

   Nie chce mi się wierzyć, że naprawdę tak myślisz jak tu piszesz.
   To wystąpienie nie jest pełne jadu i nienawiści- to mówią ludzie, którzy są oburzeni tym, co się dzieje w Polsce- jak jesteśmy rozkradani, rozbierani po kawałku i uciskani przez bezmózgich oszołomów siedzących na garnuszku u tych, którzy Polsce na pewno dobrze nie życzą.
   Ja osobiście cieszę się, że wreszcie znalazł się ktoś odważny, by powiedzieć na głos to o czym myśli większość Polaków.
   To jest ostatni dzwonek żeby podnieść głowę i cokolwiek zrobić i ratować nasz kraj i nasz honor.
   Boże, honor- czy ktoś jeszcze pamięta co to słowo znaczy?
   Powiedz mi „d”- czy Ty jesteś Polakiem/Polką? Czy jesteś dumny z tego, czy może jak to teraz jest „trendy”- wstydzisz się tego? Jakie masz pomysły żeby uratować nas przez ostatecznym rozbiorem?
   Nie oceniaj tak łatwo ludzi, którzy robią cokolwiek i którym leży na sercu dobro naszego kraju.

  • Gabriel
   Reply

   Nie ma powodów się unosić. Stare przysłowie mówi, że co było a nie jest nie pisze się w rejestr. Tylko jak się tych rejestrów od czasu do czasu nie odkurza i nie odkłamia to inni to robią na swój sposób i interes. Nie wspomina się więc legalnie i jawnie też przechowywanych w obcych muzeach skradzionych w czasie wojen dóbr kultury narodowej bo to nabyte wielokrotnie z dobra wiedzą i nieświadomie, za to skrzętnie wylicza się kamienice, ulice, budynki do zwrotu jako dziejowa sprawiedliwość. Bez liku na blogach i w publikacjach już marginalizuje się świadomy udział nie tyle Niemców ale i nazistów, bo wojnę rozpętała nieliczna grupa IG Farben, a reszta już nie miała innego wyjścia w całej tej maszynerii zbrodniczej, a skrzętnie wyszczególnia się każdy przypadek polskich morderstw czy to udowodnionych czy rzekomych i to ostatnie nie jest ważne. Ostatnio obejrzałem przewodnik turystyczny po Polsce dla obcokrajowców, w którym tradycją narodową jest kiszony ogórek i wódka na zdrowie, a miejsca do turystyki to Kraków i Brzezinka, kilka restauracji w połowie z nich z tradycją żydowską, potem Wieliczka I Warszawa, połowa historii to martyrologia Żydów W Oświęcimiu i getto warszawskie i powstanie warszawskie, bardzo wybiórczo i wyszczególniona historia. I jeszcze jeden slogan ten o tolerancji i akceptacji, niech sobie każdy poczyta co to jest tolerancja i niech nie utożsamia jednoznacznie, że tolerancja znaczy akceptacja, a jak nie akceptacja to tez nie znaczy mowa nienawiści i pełna jadu.

  • Jan
   Reply

   d. masz troche racji w tym co piszesz, w mojej okolicy tez by sie znalazlo kilka sytuacji
   z ktorych to spoleczenstwo chetnie by chcialo zapomniec. Ale Zydzi „zapracowali” solidnie aby tak ich postrzegac. Wazniejsze jest aby znac prawde o przeszlosci obojetnie jaka ona jest. Jest to potrzebne do wyciagniecia wnioskow i tylko wnioskow. Wrogoscia, podzialami, negatywnymi emocjami do niczego nie dojdziemy. Musimy sie laczyc a nie dzielic.

 • MyHał
  Reply

  Polacy zrozumcie dopóki nie zdejmiecie z karku watykańskiego homonta dopóty będziecie wyśmiewani i obrażani na każdym kroku.Bo nikt nie szanuje narodów ,które same siebie nie szanują.Na zachodzie dawno to zrozumieli i pogonili papieża gdzie pieprz rośnie.Dlatego są dzisiaj bogate bo same o sobie stanowiły a nie jak Polska były wplątywane przez Watykan w szereg wojen religijnych mających na celu jedynie rozszerzanie wpływów Watykanu.Także nie dziwcie sie Niemcom czy Żydom.Oni tylko wykorzystywali głupotę polskich katolików.Bo katolicyzm polega na sterowaniu głupimi masami.

 • RobertTowiański
  Reply

  Niesamowite:) Są ludzie, którzy prawdy się nie boją. Nie tylko Stoltzman jest po ich stronie. Rzekomi patrioci PiSuary głosowały w Polskim knesecie za odszkodowaniami dla żydów. Wszyscy oni po jednych pieniądzach.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>