Złam paradygmaty postrzegania tego świata, część 1 – Aleksander Berdowicz

More videos
Views
   

Wykład został przeprowadzony podczas konferencji „Jak żyć w zgodzie z naturą” w Kędzierzynie-Koźlu, 21 maja 2016.

Link do części 2: Porozmawiajmy.tv/zlam-paradygmaty-postrzegania-tego-swiata-czesc-2-aleksander-berdowicz

115 komentarzy

 • Bartek
  Reply

  Ciekawe spostrzeżenie odnośnie Rosji, w związku z tym co się teraz dzieje. Ogólnie wszystko ciekawe, oprócz tej baby gadającej ?

 • Pingback: Złam paradygmaty postrzegania tego świata, część 3 – Aleksander Berdowicz - porozmawiajmy.tk

 • Bolek
  Reply

  Panie Aleksandrze,
  skąd jest informacja, że Jan Amos Komensky był Jezuitą? Był protestantem i seniorem Braci czeskich. Jak mógłby być jednocześnie Jezuitą? Coś się tu nie zgadza.

 • Pingback: Ciekawe tematy i goście Aleksandra Berdowicza w PorozmawiajmyTV | 7777777blog

 • Justyna
  Reply

  Jan Amos Komensky NIE BYŁ jezuitą!!!! Był protestantem, należał do zboru braci czeskich. Został pochowany w kościele kalwińskim.

 • Zofia Vivien Fox
  Reply

  Niezbyt się zgodzę z tym, że to USA za wszystkim stoi. Zaledwie w 30% jest odpowiedzialne za sytuację na Ziemi – wahadło. Allah, Jahwe itp to są odrębne byty. Widzę Allaha 4d. Jahwe na 5d. I to oni kierują walką. Allah na razie wygrywa, bo jest najbliżej 3d i wyhodował sobie dużo portali organicznych, którymi z łatwością steruje. To jest armia zombiaków. Te napady terrorystyczne bez ładu i składu. To reptile niskiej rangi włamują się do portali. One nie chcą tego robić, ale muszą, bo ich ciała są przejmowane. Teraz napływają. Za ok. 3 lata, jak już się trochę wtopią w otoczenie europejskie, nastąpi podejrzewam jednorazowe, masowe pstryknięcie palcem i zmiana normalnych ludzi (portale to predusze) w maszyny do zabijania. Podejrzewam miesiąc kaźni i rzezi europejczyków. W Rosji są zielone, jasne reptile z ogonem. W USA bardziej dinozaury, ciemne i wielu jest z innych wszechświatów. Tyle co widzę. To moja prawda, mój punkt widzenia. Pozdrawiam.

 • gość z pytaniem
  Reply

  Bardzo dziękuję Panie Alex za Twoje „hobby” 🙂 wiele filmów jest dla mnie bardzo ciekawych. zgłębiam całą tą wiedzę z ciekawością… i jeśli ktoś może odpowiedzieć na moje pytanie… pytanie krótkie a odpowiedź chciałabym wyczerpująca i dobrze tłumaczącą Dlaczego na świecie jest tyle zła ? Dlaczego ludzie są i robią zło ? Dlaczego ja muszę w tym uczestniczyć, patrzeć się na cierpienie innych ? Czy tak ma być w nieskończoność przez następne miliony lat ?? Czy tak ma się dziec w kółko przez miliony kolejnych lat ? / Drugi zestaw: Czy to jest coś złego ze chce wyprzeć „zło” z człowieczeństwa/czlowieka? Jak wrażliwa osoba ma się odnaleźć w okrutnym i pełnym cierpień życiu ?

 • Irys
  Reply

  7:42 – Alex, znaczy co sam chcesz mówić to co chcesz, ale nie lubisz jak ktoś pisze to co chce ot równe prawa/wolność ?! aha tu piszą według ciebie lepiej bo się b o j ą „tutaj się nikt n i e o d w a ż y” napisać czegoś co ci nie pasi…dziwne – nie ma to jak robić to samo co się krytykuje !? Tak tylko obserwuje i się zastanawiam…pozdrawiam też tych z you tube 🙂

 • sephiroth
  Reply

  Ciekawy materiał, mam jednak wątpliwości do momentu w którym opowiadasz o „fasces”. To nie jest jednoznaczny symbol faszystów. To starożytne insygnium wywodzące się jeszcze z kultury Etrusków, którzy wtedy o faszyzmie jeszcze nawet nie śnili. W starożytnym Rzymie noszono go przed cesarzem i był symbolem jego władzy. Dziś oznacza władzę republikańską i raczej w tym charakterze występuje w amerykańskim Kongresie. Podobnie swastyka (swarzyca) była powszechnie znana na terenach polskich , na długo przed powstaniem nazizmu. Przecież nikt nie podejrzewa dzisiaj podhalańczyków czy górali o konotacje z nazizmem, tylko dlatego że używają tego samego symbolu. „Nic nie jest takie, jakim nam się wydaje” – Kurt Wallander

  • Alex
   Reply

   „Fasces” to tylko jeden przykład. nie odnosiłem się do swastyki, bo wiadomo, że jest to symbol ukradziony.
   USA to kraj faszystowski i sam na to znajdziesz wiele dowodów, a niektóre podałem w wykładzie. IV Rzesza najbujniej teraz kwitnie w USA.

 • Elżbieta
  Reply

  Sorki.Było już późno, jak oglądałam ten wykład. Oczywiście miałam na myśli, że Gagarin nie był w kosmosie,a napisałam na księżycu, całkiem bez sensu.Przepraszam za pomyłkę. W dalszym ciągu potwierdzam, to co napisałam, że Gagarin nie był pierwszym człowiekiem wysłanym w kosmos. To była mistyfikacja. Prawdopodobnie inny Rosjanin poleciał jako pierwszy,ale ponieważ to była nieudana próba, więc świat o nim nie usłyszał..Polecam książkę Istvana Nemere..

  • Megien
   Reply

   OK, Elżbieto, nie miałam na myśli Ciebie mówiąc „dyletant”. Sądziłam, że ktoś gdzieś tak napisał. Co do Gagarina – może to być mistyfikacja – nie upieram się. Oficjalne media to nieszczególnie wiarygodne źródła informacji, zwłaszcza na takie tematy. Książki Nemere nie czytałam.

 • Paweł
  Reply

  Mam pytanie do Ciebie Alex:
  Wszyscy mówią tylko o tej złej stronie walczącej. Gdzie jest, jak się ma, wygląda „nasza” dobra strona według Twojej wiedzy?

  • Alex
   Reply

   Nie ma „dobrej strony” bo całość jest dobra. Co co się wydaje złe, to tylko iluzja umysłu. Ja opowiadam tylko bajki. To co jest rzeczywistością nie da się opowiedzieć słowami, bo to jest. A opowiadać można tylko różne historyjki jako pożywka dla umysłu 🙂

   • Astre
    Reply

    Dokładnie tak jest jak pisze Alex. To Wszystko są bajeczki, a każdy z nas funkcjonuje w wymyślonym przez Siebie świecie chcąc przetrwać, tylko nie chce się do tego przyznać, że tak jest.
    Iluzja umysłu, albo świat mentalny – to jedno i to samo.
    Iluzja dosłownie na każdym kroku. Właśnie na moim stole (na jakim moim stole?) leży (nic nie leży!) 50 zł (jakie 50 zł?). Ktoś wziął kawałek papieru napisał na nim 50, namalował Króla Kazimierza Wielkiego (jakiego króla i jakiego Kazimierza Wielkiego) – to bzdura i mówi, że to jest pięćdziesiąt złotych ! Jakie 50 złotych ? Jakich złotych ?
    To wszystko jest wielka bzdura, czyli Iluzja.
    Jak ktoś dojrzeje i przerobi tą Iluzję krok po kroku, to mu się oczy otwierają, widzi to co inni nie widzą, słyszy to co inni nie słyszą, ale dalej jest to Iluzja. Jak słusznie powiedział Bruce Lee – to tylko gra i zabawa tyle, że poważna.I w tej grze jedni walczą z drugimi dlatego, bo nie są świadomi tego, że tak naprawdę walczą, ale sami ze sobą.
    Tak, tak …. piszcie o Gagarinie, czy o jakimś innym co (he, he, he) niby poleciał w Kosmos. Poleciał w Kosmos ? Piękna Iluzja.
    Cudna Iluzja ! Tylko, że nie bardziej prawdziwa niż cokolwiek innego na ten sam temat n.p. że teraz świeci Słońce !…?

    Miłego dnia…..:

    • Megien
     Reply

     Astre, zgoda. Tylko czemu, do cholery, tak strasznie boli, kiedy zatnę się nożem w palec lub sparzę wrzątkiem – to przecież tylko iluzja bólu … ? Miłych iluzji. 🙂

     • Astre

      To są tylko Twoje przekonania wynikające z chęci nazywania rzeczywistości.A, nawet to nie są Twoje przekonania ? Tylko tak zostałaś zaprogramowana…..
      ”Ja” już przebrnąłem przez te przekonania i jedynie co mogę powiedzieć niczego nie ma i nic istnieje, co myślisz, że istnieje. I jakiekolwiek prawdy czegokolwiek by one nie dotyczyły kompletnie niczego nie wnoszą, są tylko odbiciem ludzkich przekonań. Umysły ludzi, to zaledwie lustra, na których odbijają się ich własne wzorce/przekonania, to w co sami wierzą. Koniec kropka.

      https://www.youtube.com/watch?v=AP68NgaSeiM

     • Kristin

      Przesadzacie z ta iluzja. Zlo nie jest iluzja naszego umyslu, zlo istnieje realnie, sa to takie emocje jak:strach, nienawisc, zlosc, gniew. Sa to emocje, a wiec energie, a wiec to istnieje realnie.
      My sami wytwarzamy swoje energie, emocje, na poziomie serca, nie umyslu, wiec to istnieje realnie.
      I czystosc duchowa polega wlasnie na tym, na poziomie serca, jakie energie wytwarzamy (a nie na niejedzeniu miesa, niepiciu alkocholu czy nieuprawianiu seksu).
      Ludzie zyjacy na wyzszych wymiarach po prostu niewytwarzaja juz takich energii..
      Bo to jakie energie wytworzysz, to one sie zapisuja w twoich cialach i duszy ( a dusza jest niesmiertelna, wiec nie jest to iluzja), potem na prawie rezonansu to ci sie zwraca: to jest wlasnie karma, prawo przyciagania.
      My kreujemy zycie na poziomie serca, mozemy wykreowac dobro lub zlo. Jak przestaniecie bac sie zla, przestaniecie je kreowac.

 • Pingback: Prawdziwa Polska

 • Beata
  Reply

  A propos tego, że powinniśmy mieszkać tam gdzie się urodziliśmy. Owszem są osoby, które tylko w swoim kraju tak się czują. Ale nie można robić z tego reguły. Są tacy, którzy lubią ciągle być w ruchu. Naszym domem jest Ziemia, więc życie powinno być urządzone tak by każdy mógł ją poznać całą (jeśli chce). Dopóki naszym domem będą nasze małe ojczyzny, również te rodzinne, to nigdy nie będziemy w pełni otwarci na poznawanie. Pojawiać się będą teksty typu: wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Albo staranniejsze robienie czegoś, bo robię przecież dla swoich najbliższych. A zawsze w mianowniku powinna być wykonywana czynność, a nie dla kogo ją robię.

 • Beata
  Reply

  1. A propos naturalnego doradztwa w plemieniach polecam ten film, szczególnie od minuty 37:50. Szaman już zadbał, żeby wolność nie uderzyła im do głowy i pojawił się strach. Indianie bardzo lubią wyjeżdżać na te zawody, bo na co dzień kiszą się we własnym plemieniu.
  Link:
  http://www.cda.pl/video/232239a3
  2. A propos programów telewizyjnych, w których wygrywają „nie Polacy”. Może to oznaczać to co powiedziałeś. A może też oznaczać, że Polacy myślą pozanarodowościowo, czyli sercem. Wspominasz Alex o patrzeniu na rzeczywistość z wielu punktów widzenia, ale czy rzeczywiście Ty tak patrzysz? Bo tak jak ja parzę na to co przedstawiasz, to masz wielopunktowe widzenie czerni, czyli skąd na nią nie spojrzysz, to zawsze dla Ciebie jest czerń. Tylko coraz więcej o niej się dowiadujesz. A tu raczej chodzi o to, żeby do tej czerni dodawać biel, wtedy to jest z różnych punktów widzenia.

  • Megien
   Reply

   Jest sporo wywiadów Alexa z ludźmi pokazującymi nam, jak radzić sobie z „czernią” i iść w kierunku „bieli” …

 • Megien
  Reply

  Alex, nie zgadzam się, że tzw. „ekologia” to też kolejna „religia”. Zawęziłeś temat do żywności „eko” – i dobrze. Mówmy o żywności. Żyłam w latach 70-tych i mogę powiedzieć, że żywność wtedy a żywność teraz, to ogromna różnica. Te czterdzieści parę lat temu nie stosowano takiej zmasowanej chemii w produkcji żywności; dzisiaj składy produktów żywnościowych podawanych na opakowaniu „wyglądają, jak przepisy na wywary sporządzone przez czarownice, a nie jak skład pokarmu, którym mają się odżywiać ludzie” [cytat z książki A. i C. Trash „Sposób na zdrowe życie”]. Nie stosowano też technologii, w wyniku których powstają produkty rakotwórcze (np. akrylamidy chociażby w płatkach śniadaniowych kukurydzianych, chipsach, itp. – smacznego). Sam wspomniałeś o plastikowych butelkach, z których wlewamy w siebie bisfenol A. Itd., itp. A potem tylko widzimy, słyszymy o lub mamy wśród najbliższych chorych na raka. W mojej rodzinie bliższej i dalszej – łącznie kilkanaście przypadków. Można i trzeba włożyć trochę wysiłku w to, żeby wyeliminować z jedzenia produkty szkodliwe (można takie znaleźć), a także poszukać rolników, którzy jeszcze nie tak bardzo trują … Jesteś jeszcze młody, więc nie zdajesz sobie sprawy, jaką siłę ma młody organizm. Ta siła po prostu jest i młodemu wydaje się, że będzie zawsze. Ale te świństwa z żywności kumulują się i dają zwykle znać o sobie w późniejszym wieku. A u słabszych, niestety, wcześniej. Nawet u malutkich dzieci. To prawda – nie tylko zła żywność nas truje, ale prawdopodobnie jest to czynnik najważniejszy.
  Zdrowia Tobie i Wszystkim!

  • Alex
   Reply

   Zbyt skrótowo o tym powiedziałem i widzę, że przez to niektórzy mnie źle zrozumieli.
   Otóż, zgadzam się z Tobą w 120% odnośnie konieczności jedzenia zdrowej, prawdziwej, naturalnej żywności!!! I jednocześnie nadal twierdzę, że z ekologii zrobiono nową religię, to teraz tłumy walą do sklepów z „żywnością ekologiczną” a tam jedzenie jest tylko trochę lepsze od tego z supermarketu. To nadal jest produkcja masowa, rolnicy dostają licencje na produkcję eko-sreko, nadal używają roundup do likwidacji chwastów a nasiona dostają ze źródeł, z których wolno im zakupić aby mieli licencję na „eko”.
   Prawdziwą żywność można wyprodukować jedynie samodzielnie, albo kupić bezpośrednio od kogoś, kto spożywa to samo co sprzedaje klientom i znamy dokładnie jego metodologię uprawy. Nie ma innej możliwości. Taki rolnik nie potrzebuje żadnych licencji ani innych uprawnień. On po prostu ma wiedzę i przekonanie, że stosowanie chemii w uprawie jest szkodliwe i jej nie stosuje.
   Wszelkie sieciowe sklepy eko, to są świątynie nowej fałszywe religii o nazwie „ekologia”. Tam gdzie truskawka ma zapach truskawki, nie potrzebujesz słowa, że to jest „eko”, czujesz to i wiesz, że to jest dobre, to jest prawdziwe.
   Owszem, ludzie w miastach nie mają innego wyjścia, muszą korzystać z tych „sklepów ze zdrową żywnością” jeśli nie chcą korzystać ze sklepów z „tzw. żywnością”, co nie zmienia dla mnie faktu, że to jest nowa religia, religia obowiązkowa, bo ludzie zostali do niej zmuszeni.
   Mam nadzieję, że teraz trochę rozjaśniłem co miałem na myśli 🙂

   • Megien
    Reply

    Yes, ok – wyjaśniłeś. Teraz z tym, co mówisz, zgadzam się. Dalej nie wiem, czy nazwałabym to religią, ale zgoda, że „jak se człowieku sam wyhodujesz, to masz pewność, co jesz” – albo od kogoś naprawdę zaufanego. Chyba mam takie zaufane osoby. Różnica między prawdziwą religią a eko-żywnością jest dla mnie taka, że z odejściem od obowiązującej w naszym kraju religii raczej wolę nie ujawniać się (z powodu niemożności zrozumienia przez wierzących, o co chodzi), natomiast czy będę jeść „eko” czy nie – to nikogo nie obchodzi, ani nikt nie będzie się modlić o moje nawrócenie na „eko”. Dobre i to 🙂

    • Megien
     Reply

     Przy okazji dodam, że pojęcia „ekologia” i „eko” używa się w odniesieniu do zdrowej żywności zupełnie bez sensu – ale niech będzie, skoro już się tak przyjęło.
     Ekologia = nauka zajmująca się współoddziaływaniem na siebie i na środowisko organizmów żywych żyjących w danym środowisku lub „nauka o strukturze i funkcjonowaniu przyrody, zajmująca się badaniem oddziaływań pomiędzy organizmami, a ich środowiskiem”. Amen. 🙂

 • Grzegorz
  Reply

  Aleks, zajebista koszulka 🙂 ! Rozbierz film „Rewolwer” – moim zdaniem mocniejszy niż Matrix, z Twoim spojrzeniem wielu ludziom otworzysz oczy! I oczywiście wielkie dziękuję z Twoją robotę 🙂

 • kristin
  Reply

  Ten matrix to sie nazywa karma+ewolucja gatunku. Ten matrix pomaga wam w przerabianiu waszej ciemnej strony , abyscie w koncu przestali sie jej bac i przeszli w jednosc.
  Jaszczurki, symbole, teorie spiskowe, historia ziemi, baaardzo duzo tu klamstw….

 • Jacek Wozniak
  Reply

  Fajna lekcja profesorku Berdowicz 😛 Spoko razem zlozyles tematy ,troche sie nudzilem bo wiedza ta oczywiscie juz mi znana np. z filmikow pana Marcina Dachtery,ale widze ze 5b sie podobalo i zabawnie bylo 😀 Zaraz wlacze sobie druga czesc.Dziekuje i pozdrawiam slonecznie.

 • jacek
  Reply

  Swietny wyklad super prowadzenie,sprawilo radosc,jak i informacje
  dla sluchaczy rzeczowe , konkretne,przydatne.
  Jedna informacja sie juz nie zgadza ze reptilianie rzadza ta galaktyka ich nie ma juz od czterech lat
  zostali wyrznieci przez intergalaktyczna unie tych istot z poza galaktyki jest juz tutaj przeszlo stomilionow ktorzy pracuja nad tym aby te pozostale reptilaki w ludzkich postaciach kompletnie odeszli
  od wladzy i zostali z tej planety kompletnie usunieci.Ci z koleji probuja wywolac wojne chaos aby miec
  pole do pertraktacji ze bez nich tutaj sie nic nie obejdzie. Reptilaki i ich batlery pacholki nie maja zadnych szans.Dziwi mnie ze ci tzw specjalisci wtajemniczeni nic o tym nie pisza,moze o tym nie wiedza w co watpie,dla mnie oni sa Kolaborantami,Agentami upadajacego systemu stworzonego przez juz zniszczonych reptilianow,probujacych .Chca za wszelka cene ukryc ze to sa ostatnie tchnienia rozkladanego na czynniki pierwsze reptilianskiego systemu tu na tej Ziemi.

 • Darek
  Reply

  dziękuję za kompendium wiedzy o naszej rzeczy-w-istości. „rzeczy”- ros.”rieczi” słowa oraz mowa, nasza pełna emanacja. „istość”- istnienie. Rzeczywistość- słowo objawione, nasza pełna emanacja objawiona w materii. Wiara- „ros. wira”, wierzyć- „ukr. wiryty”. Wiara oznacza nasz duchowy wewnętrzny wir energetyczny, który im swobodniej krąży i szybciej tym większa jest nasza wiara, o której mowa w słowach nowego testamentu- gdybyś miał wiarę jak ziarnko grochu i powiedziałbyś tej górze, by spadła do morza, to by się stało. Tak napisałem by podzielić się spostrzeżeniami na temat pięknej mowy słowian.

 • Kalina
  Reply

  Ludzie moze sie budza ale dalej usypiaja w ascension- innym (prgramie)-obrazie swojej nowej percepcji .Widze drzwi tylko lekko otwarte .Nic wiecej mnie nie fascynuje jak kopniecie ich na calosc razem z futryna .

  • Megien
   Reply

   Dobrze powiedziane, Kalino.
   Chętnie dołożyłabym swojego kopa … Obawiam się jednak, że niektórym nawet śmierć nie otworzy oczu …

 • Sigal
  Reply

  Niesamowita porcja wiedzy, to jest własnie to, że jak ktoś o tym pierwszy raz słyszy to jest w szoku i ignoruje takie postrzeganie świata, a wręcz uważa to za jakąś paranoje albo schizofrenie. Alex jesteś wielki!

 • MajaWalia27
  Reply

  Dziękuję za genialny wykład. Bardzo ciekawy pomysł, by tak ogromną ilość wiedzy zsyntetyzować w pigułce. Ciekawy przekrój wielu płaszczyzn w jednym materiale. Wspominasz o takim lightworkerze jak Corey Goode. Ostatnio wyszedł podwójny wywiad z Corey Goode i niejakim Kobrą, który podaje się za przedstawiciela Ruchu Oporu walczącego o wyzwolenie ziemii. Generalnie mam do Ciebie pytanie Alex? Czy słyszałeś o Kobrze? A może czytałeś Jego blog- http://2012portal.blogspot.co.uk/- jest tam masa informacji pokrywających się z tym o czym mówisz w swoich materiałach. Może miałbyś kiedyś chęć przedstawić Polakom materiały Kobry. Nie wiem czy uda Ci się zrobić z nim wywiad, bo choć On organizuje wiele konferencji na całym świecie to pozostaje nadal osobą anonimową.

 • eminem2016
  Reply

  Mieszkam godzine drogi od tej gory o ktorej byla mowa Silbury Hill. ciekawe czy tam mozna spotkac pozaziemskie istoty…?

 • bemek (p)
  Reply

  Anarchia to właśnie jest demokracja Alex. Ta prawdziwa.
  Co do wiary kolejne ogłupienie to „rodzimoWIERCY”. Ale wierzący w kolejną religię tego nie rozumieją.

  • Majestic
   Reply

   „„rodzimoWIERCY”” to odskocznia alternatywa w nazwie jedynie , gdzie jest tu ogłupienie ? „rodzimo ” pochodzi od RODA- Rodu , i nie była to religia czy w powiązaniu z wiarą , była to tradycja od dziesiątek tys lat oparta na czystej wiedzy – nauce -rzeczywistości .a dzisiaj ma taka formę jaka ma ale co się dziwić dwa tys lat mordowania Słowian kompletnego niszczenia Ich kultury musiało się jakoś odbić !? wrogowie i manipulatorzy z zwykłej historii co zostało w pamięci narodowi uczynili z tego mity i bajki nawet kalendarz Słowiański wykasowali bo była tam niesamowita liczba , bo jak te słowiańskie „dzikusy i podludzie” mogli tak precyzyjnie liczyć !´? i pisać przecież to epoka kamienia „stukanego „, wszystko scierwa zniszczyły ,Światowid to bzdura wymyślona była to wiedza Świato -Wiedza -Wedy . a scierwa mówią ze to bożek w kapeluszu ( bałwan ) ten kapelusz to dolna cześć torusa a reszta to zawarte poziomy coś na podobe Buddyjskiej Stupy . Rodzimo „wiercy ” potrzebują czasu wsparcia dziwnym by było żeby ci co maja monopol na wiarę nie przeszkadzali nie wykrzywiali wizerunku od wewnątrz zawsze tak było to co teraz innego myśleć https://www.youtube.com/watch?v=B-jdTkUDlSs

   • bemek (p)
    Reply

    Zgoda, ale czy już nazwy związanej z ruchem nie dało się wymyślić celniejszej? Skoro nasze docenianie rodu było przekazywane w Wedach, to czy nie powinno się opierać nie na WIEDZY, a na WIERZE? Kiedyś byliśmy nie wierzącymi, a wiedzącymi. Bo wszystko dało się zrozumieć, jeśli było prawdą. Wierzący, czy „wierca” nie ma rozumieć, a wierzyć. Przyjmować bezmyślnie. Stąd ta religia.

 • Agnieszka
  Reply

  Dzięki Alex za wykład. Masz ogromną wiedzę – a zatem proszę o więcej oraz o rozwinięcie poruszonych tu tematów.

 • Dagmara
  Reply

  wyklęty powiadasz… hmm, no coś nie za długo żył i nagle umarł…ale biorąc pod uwagę film o jezuitach, który zamieściłeś również w tym materiale, nie wyklucza, że ktoś się nim zajął, szczególnie zajął.

 • Dagmara
  Reply

  hmmmm Anthony de Mello – Przebudzenie, na mnie jego twórczość również zrobiła niesamowite działanie ale…on to …. „SJ” – hinduski jezuita

 • Tomek D
  Reply

  No nareszcie autorski wykład! Mnie i mojej partnerce bardzo podoba się nowy image Alexa. Taki wojownik prawdy 🙂 Pozdrawiamy 🙂

 • Dunin
  Reply

  Widzę że Alex jest inteligentny, ma charyzmę, potrafi merytorycznie podejść do sprawy. Tematy które porusza są ciekawe i potrzebne. Alex, ta broda z wąsami i fryzura zupełnie do ciebie nie pasują, wyglądasz co najmniej 15 lat starzej.

 • Jacek1
  Reply

  Witam!
  „Praca organiczna”,czyli praca u podstaw,głównie miała miejsce w Wielkopolsce pod zaborem pruskim,mająca na celu przygotować polaków do przejęcia gospodarki i władzy po odzyskaniu niepodległości.

 • Jacek1
  Reply

  Witam!
  Termin „teoria spiskowa” pojawił się po raz pierwszy po zamachu na JFK,gdy zaczęły wypływać niewygodne fakty,sprzeczne z oficjalnym śledztwem.

  • Majestic
   Reply

   no a gdy TV i reszta zaczęła mówić o ufo o relacjach powiedzieli że to halucynacje zbiorowe od gazów bagiennych nawet na obszarach pustynnych gdzie nigdy deszczów prawie nie było ale kto zwycięzców zapyta czy maja, mieli ,racje ? JFK podzielił los Sikorskiego .

 • Marcjan
  Reply

  Świetny materiał! Oby jak najwięcej osób dotarło do tego materiału i zmieniło swe postrzeganie świata.

 • Elżbieta
  Reply

  Świetny wykład. Mam tylko jedną uwagę- Gagarin też nie był na Księżycu. To była wielka mistyfikacja.Pisze o tym w swojej książce „Gagarni=kosmiczne kłamstwo ? ” węgierski pisarz i dziennikarz- Istvan Nemere.

  • Megien
   Reply

   Co za dyletant może twierdzić, że Gagarin był na Księżycu!!!???
   Gagarin był pierwszym człowiekiem, który został w ogóle wyekspediowany w kosmos i tylko pofruwał sobie PO ORBICIE okołoziemskiej. Owszem, władzom ZSRR marzyło się, aby poleciał na Księżyc, ale do tego jeszcze nawet amerykanom było daleko w latach 60-tych, a co dopiero ruskim…

   • Elżbieta
    Reply

    Przepraszam za błąd. Oczywiście miałam na myśli kosmos, a nie wiem czemu napisałam Księżyc i wyszła bzdura..Polecam książkę pana Nemere, który szczegółowo opisuje kulisy tego wydarzenia, jakim był rzekomy lot w kosmos Gagarina.

   • Magdalena
    Reply

    Przeciez Niemcy od wojny na księżycu siedzieli ! Nie dajcie sie zwieśc tym bajkom o Gagarinie, który nie doleciał. Kosmos jest eksplorowany od dziesięcioleci i chłopcy z różnych krajów działąją rączka w raczkę,

 • Ania
  Reply

  Brawo Alex. Super. robota.

  Ja tak z innej beczki, jeśli można. Proszę, porusz ten temat któregoś dnia. Oto, co napisałam:
  Drodzy Państwo. Bardzo proszę, udostępnijcie tę moją informację wszędzie, gdzie to możliwe. Otóz, czy jesteście państwo świadomi tego, że w normalnych, to znaczy tak zwanych cywilizowanych krajach, każdy człowiek, który uległ wypadkowi, podpisuje przed śmiercią zgodę na pobranie swoich narządów i tkanek, a jeśli nie zdąży, robi to jego rodzina. Natomiast, nie wiem czy wiecie, w Polsce jest odwrotnie (czy to kogoś dziwi w tym bezprawiu?). Otóż w Polsce jest tak, żebyśmy się nie zgodzili, czyli KAŻDEMU Z NAS MOGĄ PO WYPADKU WYCIĄĆ CO CHCĄ, ROZUMIECIE TO?! Dlatego musimy nad tym czuwać i wypełnić formularz, że nie zgadzamy się na pobór naszych organów, ani naszych dzieci i wysłać to do centrum ”poltransplant”. Należy: 1. Pobrać dokument 2. Wydrukować 3. Wypełnić dużymi literami bardzo czytelnie 4. Wysłać do nich na podany adres: Centrum Organizacyjno-Koordynacyjne do Spraw Transplantacji „POLTRANSPLANT”Al. Jerozolimskie 87, 02-001 Warszawa Oto link do formularza: http://www.poltransplant.org.pl/form_main.html To prawo wyglądało inaczej w Polsce, czyli wyglądało tak jak jest to w normalnych, tzw. cywilizowanych krajach. Niestety, w państwie bezprawia wszystko działa na opak. Zmieńmy to.

  Ania

 • Andy
  Reply

  Witam mam pytanie dużo wiesz o tzw Reptylianach ,( zawsze info muszę mieć potwierdzone w 2 źródłach) w jednej z hipnoz niejakiej Gracjany gość twierdzi że tacy wcale nie istnieją …co pan na to? ps. końcówka genialna kradnę i pozdrawiam.

  • Majestic
   Reply

   Andy to gość twierdzi ,czy Gracjana ? bo Gracjana się tego nie wypiera że oni tu są ,mnie osobiście dwa razy wyciągnęli z czasu , poza tym nie wszyscy to ludzie ,przed urodzeniem miałem z nimi styczność na Księżycu te bezduszne scierwa używają tam zwykłej technologi miedzy innymi modulacja określonej czestotliwosci która doslownie zabija-neutralizuje wszystkie poziomy ludzkiej duszy wygląda to na uśmiercenie doslownie , nieraz mi się przypomina jakby echo tej modulacji , ale cały czas mam ja w podświadomości drzemie w mnie jak w wulkanie , do siódmego roku życia co jakiś czas musiałem ten akt zbrodni powtarzać przechodzić , ciężko żyć z piętnem innej rzeczywistej rzeczywistosci , dlatego ziemskie życie jest ,stało się idiotyczne właśnie poprzez poziomy manipulacji ,mamy 99,9 % fałszu to straszne ale to prawda , jest Nas zaledwie garstka świadomych Ludzi jednym z barometrów tego jest sumienie podawane prosto z intuicji a intuicja prosto ze źródła .Kreacji , hodowla ziemska to pułapka wchodzisz w nią jako pomidor jesteś ogórkiem i znowu przeistaczasz się w pomidora , na tym polega ta perfidna gra w obozie koncentracyjnym ziemia .,za mało jest samoświadomi dlatego to trwa i trwa ….

 • Marta
  Reply

  W temacie postrzegania tego świata pozwolę sobie przedstawić mój odbiór tego co się dzieje i o co tu chodzi… Dlaczego jesteśmy tak uwikłani w system, który zdaje się być chory i niedorzeczny? I w reszcie dlaczego jako Istoty ludzkie jesteśmy tacy cenni, że chce się nas zniewolic i trzymać jak najdłużej w uśpieniu? Wiedzy tej nie posiadam z książek ani z filmów czy innych materiałów a jedynie z własnego Źródła percepcji (nie weryfikowalam jej nigdzie dotąd, nie czynie z niej patentu na słuszność i proszę abyście jej tak nie odbierali) Otóż, tak jak ja to widzę Reptilianie i inne rasy gadzie zostały stworzone w procesie ewolucji jako istoty niższego szczebla aby były z założenia pozbawione uczuć i empatii (np do wykonywania różnych prac, pilnowania i nadzorowania bogactw itp) bo dzięki temu nie było ryzyka, że ktoś je zmanipuluje uczuciami, odwiedzie od realizacji zadania. Tylko Ci, co ich stworzyli nie przewidzieli, że replianom i innym istotom niższego rzędu spodobają się bogactwa i władza. Reptilianie mają świadomość, że są od niej uzależnieni i że Istota ludzka (w znaczeniu to Kim naprawdę Jesteśmy, a z czego większość z Nas nie zdaje sobie sprawy) skoro miała moc powołania ich do życia, to ma też moc odwołania ich… dlatego to, co mogą zrobić to też uzależnić człowieka od rządzy władzy i kontrolować go (tak daleko jak się da i tak umiejętnie jak się da, aby ten nie zorientował się o co w tym chodzi i nie przebudzil się do pełni swojej świadomości). A jak zrobić to najprościej? Ano nauczyć go, że tam (tzn w bogactwie i władzy) tkwi źródło szczęścia i spełnienia (wzmacniać to poprzez tworzenie autorytetów i instytucji naukowych, wzbudzając zazdrość, podział na lepszych i gorszych oraz rywalizację) i potem to już zaczęło sie samo toczyć i mało kto zadaje sobie teraz pytanie: – a do czego mi to gromadzenie coraz większych zasobów pieniędzy za wszelką cenę? i po co mi ta walka o władzę?… Po to, aby ludzie nie zobaczyli tego mechanizmu i nie przestali być marionetkami, którymi można kierować, wmawia im się, że powinni odnieść sukces (bo to dowiedzie, że są wartościowi, że są lepsi od innych), a ten sukces zdobędą poprzez wpływy i pieniądze, a żeby z kolei zdobyć te pieniądze i wpływy powinni ciężko pracować (to z kolei wystarczy wzmacniac pobudzaniem potrzeb konsumpcyjnych wykorzystując psychologie i marketing) . No a człowiek jak ciężko pracuje, to naturalną konsekwencja tego jest zmęczenie i brak czasu na to, aby sie zastanawiać nad sensem życia i czemu to wszystko służy… Na wszelki wypadek, tym co mają za dużo czasu na myślenie uwagę kierują na różne durne i jeszcze bardziej programujace umysł seriale, rozrywki telewizyjne, gry komputerowe i inne pochłaniacze czasu i uwagi, a tym, co tęsknią za blogostanem dali narkotyki, alkohol i inne używki na zasadzie dla każdego coś „dobrego”. I tak o to jesteśmy w miejscu, gdzie dłużej już tej manipulacji nie da się utrzymywać na masową skalę i następuje przesilenie i wzrasta świadomość i wibracje wraz z tą świadomościa się podnoszą i piękne rzeczy się dziać będą… wystarczy byśmy nie dali się wkręcić w myślenie, że świat idzie ku zagładzie a my nic nie możemy na to poradzić, bo przebudzenie każdego z nas ma Moc jakiej Oni się boją i dlatego zależy im byśmy czuli się bezradni i wierzyli w siłę destrukcji i zasilali ją swoją energią. A ja proponuję Ci: nie wierz (ani im ani mnie) tylko się przebudz i sprawdź -doświadcz Kim w Istocie Jesteś:)

  • Jacek Wozniak
   Reply

   Marto swiatelko 🙂 tak tez podobnie widze przejeta rzeczywistosc.
   Gdyby miliony ludzi zebralo sily w wspolnej medytacji a celem by byla intencja aby odwolac wladze reptilian i wogole ciemnej sily ,to pewnie w krotkim czasie zyczenie by sie zmaterializowalo.Ciekawe wspolne medytacje robi na swoim kanale YT Aron jasnowidz,zdumiewa mnie jego glebia przemyslen,hmmm..tym ktorzy nie znaja polecam jego nagrania.Wielka nadzieja w tym ze podnoszaca wibracja Ziemi ,ostatecznie wplynie na swiadomosc niewolnikow i stanie sie cud,na ktory tak bardzo z utesknieniem czekamy.Przypomina mi to film Sphere (1998) ,opowiadajacy o statku kosmicznym obcych,w ksztalcie zlotej kuli.Kula miala bardzo wielka moc wplywania na marerializacje mylsi ,pragnien,lekow itd.ludzi ktorzy mieli z tym czyms kontakt.Naukowcy badajacy niecodzienne zjawisko o tym nie wiedzieli ,wiec materializowali wiele haosu ,niestety nie obylo sie bez ofiar smiertelnych.Na koniec filmu jednak zalapali o co chodzi ,zakumali ze mysli posiadaja moc stworcza a kula tylko z ogromna sila potengowala ten proces manifestacji,wiec postanowili wspolnie trzymajac sie za rece wyslac jej intencje aby poleciala w kosmos ,tam skad przybyla ,i taki byl koniec,odleciala do domu.
   MYSL JEST NARZEDZIEM,AFIRMACJA JEST NARZEDZIEM.

   • Andrzej21
    Reply

    ahhh ja pragnę zwrócić uwagę na to, że łatwo jest powiedzieć, że myślmy dobrze, to będzie dobrze. Ale czasem sytuacje wpędzają nas w pułapkę, gdzie jesteśmy przekonani, że negatywne myślenie jest myśleniem realnym – stosownym do sytuacji i to wcale bez przesady, a pozytywne to jest oszukiwanie się. To jest chyba najtrudniejsze do przeskoczenia… A jak nie można przeskoczyć to łatwiej jest w ogóle o czymś nie myśleć.

 • Maria
  Reply

  Dzięki bardzo,wspaniała robota i misja ! Na koniec stwierdzasz,”połowa wyszła”,musieli naocznie stwierdzić,czy ich samochód jeszcze tam stoi .

  • Jadzia
   Reply

   Może uciekł. Może ten, co go zabili to był sobowtór? 🙂
   Zabili go i uciekł (przez gwiezdne wrota).

 • Mary
  Reply

  Dzieki Alex,zastanawiam sie w jakim celu mialoby nastapic tzw.wielkie ujawnienie i czego dotyczyla rozmowa na ksiezycu o ktorej wspomniales.

 • obenauta
  Reply

  Dzięki Tobie Alex życie jest wspaniałe, dostałem odpowiedzi w twoich filmach na pytania które nurtowały mnie przez całe życie. Jesteś wspaniały.

   • Majestic
    Reply

    żeby każdy miał takie wady „bezcenne ” a rzeczywistość jest ,straszna, inna, fascynująca ,i to zmienia czlowieka na dobre ,bodajrze w 2003 bezksiężycowa już noc jesień doslownie nad głową obserwowałem kilkuset metrowe ufo , z trzema potężnymi silnikami plazmowymi , bylem wtedy niesamowicie zafascynowany ale nie zaskoczony a puzniej przeszedł prze zemnie „strach ” , i co w tym pięknego ? swiadomosc ! że jest inaczej i to jest „bezcenne „bo to poszerza jeszcze bardziej spektrum wiedzy a co istotne filtruje śmieci ,Właściwie wiekszosc z Nas .to od urodzenia „Wolni Strzelcy ” dlatego Tu jestesmy , czujemy się wygodnie bo jestesmy sobą autentyczni i w sumie niezależni w poglądach ,no i sumienie ,to nasz stygmat że jestesmy Prawdziwi i Autentyczni .tak wiec jeżeli ktoś wygląda na czlowieka to wcale nie dowodzi że jest czlowiekiem .

  • Kalina
   Reply

   No tak wszystko jest zawsze kolo czegos . Dlaczego kolo pudla a nie w pudle prawdy ?
   No wiec nastepne zwodzace nas powiedzeniem „Nie pudluj . Ja powiem pudluj tak dlugo az zawalisz jego konstrukcje ::))
   Wielka gra solo systemu zrobiona .I CO dalej ? 🙂
   „Kiedy sięgasz do gwiazd, być może nie dotkniesz żadnej z nich, ale na pewno nie skończysz z garściami pełnymi błota” – Leo Burnett

 • Pol Lechicki
  Reply

  Google Translate wpisz NASA, tłumacz na Hebrajski. Skopiuj żydowskiego gryzmoła i odwróć tłumaczenie z Hebrajskiego na angielski albo Polski i … :)))
  Dzięki za lajka ; )

  Alex rules : )

 • Edward
  Reply

  Aleks, podrzucam nazwisko: VARG VIKERNES. Bardzo ciekawa i nietuzinkowa postać. Mówi po angielsku. Ma kanał na YT.

  • Andrzej21
   Reply

   O proszę, co ja widzę. Miło mi się zrobiło jak zobaczyłem to nazwisko :). Słyszałem o tym człowieku. Potwierdzam – bardzo barwna postać. Gość walczy z kościołem katolickim i sprzeciwia się niszczeniu przez tenże oryginalnej kultury i wiedzy skandynawskiej. Kiedyś w związku z tym podpalił trzy kościoły, potem siedział w więzieniu… Do tego tworzy bardzo ciekawą muzykę. Stąd na niego trafiłem 🙂

   • Edward
    Reply

    Varg jest uważany przez mainstream za faszystę, a czy nim jest, każdy może sprawdzić oglądając jego filmiki na YT. Propaguje samowystarczalność, proste życie i uwolnienie się od systemu. Ma bardzo aktualne komentarze do tego co się dzieje w Europie, myśli trzeźwo i raczej pesymistycznie. Polecam!

    • Andrzej21
     Reply

     „Propaguje samowystarczalność, proste życie i uwolnienie się od systemu.” To świetnie, o tym nie wiedziałem. Czyli że to naprawdę świetny mądry i świadomy gość, jeszcze bardziej niż myślałem. Nie bez powodu tak mi się podoba muzyka projektu Burzum. To jego zespół. Widać że świadomość i szlachetność twórcy zapisuje się w muzyce, a dusza słuchacza odczytuje ten przekaz z muzyki i wie kogo słuchać 🙂 Posłucham też tego co mówi, ale chyba za słabo znam angielski. Pozdrawiam 🙂

 • Rafał
  Reply

  Dobra , troche konstruktywnej krytyki, los pokierował cie do robienia wywiadów więc to udoskonalaj. I udoskonalaj bo każdy wywiad przeprowadzasz tak samo a rutyna gubi.

 • Ajtlakh
  Reply

  Ale harmider zrobil sie w 45 minucie. Widzę tu analogię do czasu trwania zajęć lekcyjnych w szkole. Oznacza to że ludzie mają wbudowany program że mozna sobie odpuścic bo jest czas wolny po 45 minutach zajęć.

 • Jadzia
  Reply

  Najlepszym źródłem wiedzy, skarbnicą wiedzy, są sesje hipnotyczne. Jest obecnie tyle tego na youtube, w różnych językach i z napisami, że nie ma już wymówek, że ktoś może nie wiedzieć o tego typu sprawach (UFO, rasy obce, czym jest księżyc, kto „wyhodował” rasę ludzką, jaka jest w obecnej postaci etc).

 • Tomasz
  Reply

  Dziękuję za wykład. Temat bardzo rozległy i głęboki. Dużo tematów poruszanych i na skróty. Z tego mogłoby powstać cała seria wykładów wielogodzinnych. Jesteś jak kopalnia wiedzy. Mógłbym cię słuchać godzinami. Było by super jak byś takie coś stworzył – spostrzeganie rzeczywistości 101.
  Jeszcze raz dzięki. Tak na marginesie to zaczynasz wyglądać jak jogin lub guru.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>