Stworze i Zdusze, czyli starosłowiańskie Boginki i Boguni Zaświatów – Czesław Białczyński

More videos
Views
   

Czesław Białczyński, urodzony 26 sierpnia 1952 w Krakowie. Polski pisarz, scenarzysta, publicysta, dziennikarz, animator kultury. Absolwent Wyższej Szkoły Filmowej, Teatralnej i Telewizyjnej w Łodzi (1982).
Debiutował na łamach „Młodego Technika” (1976) opowiadaniem „Styk”. Członek Stowarzyszenia Pisarzy Polskich od 18 stycznia 1986, kiedy SPP było jeszcze nielegalne. Członek Polskiej Akademii Filmowej (od założenia w roku 2003).
Autor scenariuszy filmowych, programów telewizyjnych i adaptacji teatralnych, powieści poetyckiej Antypoemat NEO oraz 12. powieści (w tym 9 s-f). Przede wszystkim jednak autor Mitologii Słowian (1. Księga Tura, 2. Księga Ruity, 3. Księga Tanów) i apokryfów do tej mitologii takich jak: Stworze i Zdusze, czyli starosłowiańskie boginki i demony oraz Opowieści z Królesta SIS- Tomirysa i Czaropanowie.
Mitologia Słowian to beletrystyczna, chronologiczna opowieść o tym, co działo się od stworzenia świata, aż po czas mitycznych początków pierwszych państw słowiańskich oraz zapis świąt i obrzędów słowiańskiej Wiary Przyrodzonej (Wiary Przyrody). Poza warstwą literacką epicką zawiera ona bogaty zasób przypisów z dziedziny historii, archeologii, lingwistyki, genetyki, antropologii, etnografii, genetyki genalogicznej i religioznawstwa oraz odsyłaczy do źródeł i informacji na temat Wiary Przyrodzonej Słowian, czyli Rodzimowierstwa. Zebrane przez autora mity i podania z obszaru od Bałkanów po Polskę i od Połabia po wschodnie krańce Ukrainy i Rosji zostały skomponowane w jedną całość, będąc pierwszą tego rodzaju próbą stworzenia i spisania zrębu mitologii starosłowiańskiej.
Nieustannie aktywny w działalności społecznej i politycznej. Prowadzi wykłady publiczne i wystąpienia medialne, działa na rzecz Ruchu Wolnych Ludzi i Wolnej Polski.
W Internecie od roku 2009 prowadzi portal Starosłowiańskiej Świątyni Światła Świata i blog Bialczynski.pl (www.Bialczynski.pl)
Liczne artykuły, wywiady, analizy i wykłady poświęcone tematyce słowiańskiej, zwłaszcza Słowiańszczyźnie Starożytnej oraz współczesnym kwestiom społeczno-politycznym, światopoglądowym, organizacji wolnego demokratycznego społeczeństwa i demokracji bezpośredniej w Polsce zostały utrwalone przez ważne niezależne telewizje, radiostacje, inne portale internetowe i są dostępne w wielu miejscach w Internecie.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>