Profesor Jan Talar laureatem Medalu Serce Ziemi 2014

More videos
Views
   

Dnia 10 grudnia w Dworze Czarneckiego w Białymstoku odbyła się Międzynarodowa Gala wręczenia Medalu Serce Ziemi 2014. Laureatami tegorocznej edycji zostali:

 • Aleksandr Medved
 • o. Edward Konkol
 • Ewa Błaszczyk
 • Philip Peter Bam
 • prof. Jan Talar
 • Fundacja Pomóż Im
 • Prawosławny Ośrodek Miłosierdzia ELEOS

Pułkownik prof. Jan Talar jest specjalistą od wybudzania ludzi ze śpiączki. Od 40 lat wybudza pacjentów, nawet tych, co do których medycyna twierdzi, że nie są do odratowania z uwagi na uszkodzenia pnia mózgu. Profesor podjął się misji ratowania ludzi, którzy wcześniej byli już przeznaczeni na pobranie narządów dla innych chorych. Dzięki stosowanym przez niego metodom odzyskali nie tylko świadomość, ale i wrócili do normalnego życia.
Jest twórcą Kliniki Rehabilitacji przy Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy. Profesor, stosując nowoczesne metody fizjoterapii, psychoterapii, logopedii, pomagał w usprawnianiu pacjentów po ciężkich urazach, z obrażeniami narządów ruchu, po uszkodzeniach rdzenia kręgowego, po rozległych uszkodzeniach mózgu, z zaburzeniami świadomości.
Jednak specjalnością profesora stało się wybudzanie ze śpiączki; często dotyczy to pacjentów w stanie, zdawałoby się, beznadziejnym. Wielu z nich zdobyło później wyższe wykształcenie.
Celem profesora jest zmiana definicji śmierci, tak, by między innymi uniknąć przypadków pobierania organów od żywych ludzi, co niestety jest coraz częstszą procedurą, ponieważ wprowadzono błędną definicję tzw. śmierci mózgowej.
Profesor postuluje za tym, aby wytłumaczeniem śmierci człowieka była, jest i niech będzie definicja zawarta w Polskim Słowniku Medycznym PAN: „Śmierć – całkowite ustanie czynności życiowych w wyniku: starzenia się i zużywania tkanek i narządów, w następstwie procesów chorobowych ustroju lub ciężkich urazów”.
Swoją postawą budzi liczne kontrowersje i ataki, narażając się transplantologom. Samotna walka przeciwko, wg. niego błędnej definicji śmierci, wzbudziła wielki szacunek i uznanie Kapituły Medalu Serce Ziemi.

Koniecznie zobacz również wystąpienie profesora Talara podczas konferencji Jana Taratajcio w czerwcu 2014:
http://porozmawiajmy.tv/konferencja-jana-taratajcio-czesc-1-prof-jan-talar
http://porozmawiajmy.tv/konferencja-jana-taratajcio-czesc-2-prof-jan-talar

Inne reportaże z wręczenia Medalu Serce Ziemi 2014www.MedalSerceZiemi.pl
www.Facebook.com/pages/Medal-Serce-Ziemi

Category: Zdrowie
Tags:

5 komentarzy

 • Oliwia
  Reply

  Alex dzięki, fajnie że również rozpowszechniasz ten temat.
  Dziękuję Panie Profesorze, i życzę wielu, wielu sukcesów !

  Oczywiście podziękowania dla twórców idei, oraz organizatorów gali Medal Serca Ziemi. Super!

 • Zbigniew Falkowski
  Reply

  Dostąpiłem zaszczytu bycia zaproszonym na tą wspaniałą Galę . Składam wyrazy najwyższego szacunku dla Pana Wiesława Kolucha i wszystkich którzy swoją ciężka pracą niosą każdego dnia nadzieję i Miłość do ludzi i ziemi . Dają siebie aby ten świat stawał się lepszy , aby cierpienie stawało się lżejsze, aby smutek zamieniał się w radość ……. Z całego serca dziękuję za Wasze Wielkie Serca ……..

 • GrazynaNY
  Reply

  Ja rowniez przylaczam sie do, w pelni zasluzonych, gratulacji profesorowi Talarowi, z zyczeniami rozkwitu tej formy leczenia tych, ktorych medycyna wykresla ze swiata zywych.

  Zyczylabym rowniez jak najszybszego wzrostu swiadomosci wsrod lekarzy, ktorzy nie powinni podazac za bzdurnymi i niehumanitarnym przepisami.

  Osobne podziekowania Wieslawowi Koluchowi, incjatorowi i organizatorowi tej imprezy jak rowniez Alexowi za mozliwosc obejrzenia tego wydarzenia <3.

 • Miroslawa
  Reply

  Panie Profesorze,

  skladam Panu uklon za cudowna i wspaniala prace na rzecz ludzkosci!

  Wspanialy czlowiek!

  Zycze duzo, duzo zdrowia, wytrwalosci i pomyslnosci!

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>