CANTIENICA® – ćwiczenia praktyczne – Małgorzata Żarnowska

More videos
Views
   

Jak wyglądają ćwiczenia metodą CANTIENICA®

CANTIENICA®-Metoda Kształtowania Ciała&Postawy jest metodą fitness o terapeutycznie trafnej anatomicznej precyzji. Praca rozpoczyna się od kości i stawów, a jej celem jest: perfekcyjna postawa, sprzężenie wszystkich mięśni od wewnątrz do zewnątrz, sprawność, wolność od bólu i szybkość reakcji ciała na potrzeby życia codziennego.

Postawa zasadnicza jest optymalizowana poprzez idealne ustawienie szkieletu. W ustawieniu tym szkielet zostaje tak naprężony i wyrównany, że kości nie dotykają się wzajemnie i nie utrudniają ruchu. Wszystkie stawy są wolne.To ustawienie kości aktywuje 100% mięśni głębokich i przenosi je w „Vitaltonus” (tonus witalny). Już ta bazowa postawa prostuje i rozciąga ciało i obdarowuje je promiennością i gibkością. Poza tym wyprostowanie to budzi wrodzoną inteligencję ciała, uintensywnia postrzeganie własnego ciała oraz umożliwia zmianę wszelkiego rodzaju wad postawy i usunięcie szkód na postawie już występujących.

Wszystkie ruchy napinające i wzmacniające wykonywane są trójwymiarowo, a więc naturalnie w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Ponownie obudzona inteligencja ciała przejawia się w codziennej postawie i codziennych ruchach w postaci sprężystości, lekkości i energii we wszystkich sytuacjach życiowych (siedzenie, chodzenie, stanie, nawet w leżeniu, w pracy, podczas zajęć sportowych, przy biurku czy pracy w ogrodzie, na polu golfowym …)

CANTIENICA®−ćwiczenie na początku wydaje się niezwykłe i nietypowe, natomiast jest absolutnie bezpieczne dla całego układu kostnego, stawów, mięśni, ścięgien oraz więzadeł. Indywidualna i intensywna opieka instruktorska umożliwia wykonywanie ćwiczeń każdemu, niezależnie od wieku i stanu fitness.

Przed pierwszymi zajęciami prowadzonymi przez profesionalnego CANTIENICA®-Instruktora każdy uczestnik zostaje wprowadzony do ćwiczeń. Instruktor zapoznaje z zasadami treningu, objaśnia punkty referencyjne, wskazuje na co uważać, jakie odczucia są wskazane jaki ból nie. Każde CANTIENICA®−ćwiczenie, poprzez modyfikację albo intensyfikację, daje się indywidualnie dopasować do możliwości, umiejętności i potrzeb ćwiczącego.

CANTIENICA®-ćwiczenia prowadzone są w małych grupach 5-10 osób. Czas trwania 60 min. Tempo indywidualnie dostosowane do możliwości i potrzeb ćwiczących. Ćwiczysz dla siebie. Instruktor nie ćwiczy razem! Coaching CANTIENICA®-instruktora polega na demonstracji ćwiczenia oraz werbalnym, wzrokowym i dotykowym prowadzeniu optymalności jego wykonania. Wszystkie ćwiczenia są bezpieczne dla stawów i kręgosłupa. Sensem treningu jest integracja ćwiczeń w czynności życia codziennego.

Podczas ćwiczeń CANTIENICA®:

  • ćwiczysz wszystkie mięśnie głębokie
  • mięśnie powierzchowne kształtowane są od wewnątrz do zewnątrz
  • wykonujesz drobne ale intensywne ruchy, które powstają na skutek trójwymiarowego ześrubowania pozycji podstawowej (ochraniając stawy)
  • dzięki dynamicznemu sprzężaniu angażujesz 100% mięśni

Czego w ćwiczeniach CANTIENICA® nie należy robić to:

  • napinać pośladków
  • wciągać brzuch/pępek
  • imitować efekt windy
  • zaciskać zwieracze (ćwiczenia Kegla)
  • wciskać plecy w podłoże (w szczególności należy zważać na odcinek lędźwiowy)
  • wymachiwać rękoma i nogami

Jak się ubrać do ćwiczeń CANTIENICA®

Nie jest wymagane żadne specjalne sportowe ubranie, natomiast idealne jest ubranie przyległe do ciała z materiału stretch. Przylegające ubranie ułatwia CANTIENICA®-Instruktorowi staranniejsze zważanie na subtelności ciała, elastyczne zapewnia swobodę ruchów, w szczególności w obrębie stawów miednicy i barkowych. Ważne jednak aby czuć się swobodnie. P raca instruktora polega m.in. na coachingu poprzez dotyk, zatem korzystny jest długi rękaw i długie nogawki. Na stopy bezpoślizgowe skarpety. W wygodnym ubraniu możesz praktykować ćwiczenia również podczas czynności życia codziennego.

Strony internetowe:
www.Cantienica.pl
www.Cantienica-Instruktor.com
Certyfikowanego CANTIENICA®-instruktora w swojej okolicy znajdziesz na mapie.

Category: Zdrowie

2 komentarze

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>