CANTIENICA – obudź inteligencję swojego ciała – Małgorzata Żarnowska

More videos
Views
   

Małgorzata Żarnowska jest zwolenniczką holistycznego podejścia do zdrowia. Rozwijając zainteresowania prozdrowotne i terapeutyczne odbyła wiele kursów o tematyce związanej z naturalnymi metodami odzyskiwania i zachowania zdrowia oraz zdrowotnym treningiem fitness, a także studia na kierunku Żywienie i Zdrowie oraz Fizjoterapia (Augsburg, Berlin, Hannover, Zurych, Warszawa, Wrocław), ciągle doskonali się w metodzie CANTIENICA® u Benity Cantieni w CANTIENICA AG w Zurychu. Od 2005 roku zrzeszona w CANTIENICA®- Qualitaetsclub (Szwajcaria, Zurych) utrzymuje swoją wiedzę na poziomie najnowszych osiągnięć Benity Cantieni. W grudniu 2007 roku uzyskała złoty status instruktorski, za wybitne osiągnięcia powołana przez Benitę Cantieni w kwietniu 2013 na Senior Teacher.
Od wielu lat prowadzi wykłady, warsztaty, kursy, cykliczne zajęcia grupowe oraz zajęcia indywidualne – obecnie we Wrocławiu, Warszawie, Krakowie i Poznaniu; również intensywne zajęcia wyjazdowe w okresie wakacyjnym.

Trening ciała metodą CANTIENICA® to subtelne, wykonywane z terapeutyczną precyzją, ćwiczenia wsparte ekonomicznym i anatomicznie pożytecznym oddechem, dla osób w każdej fazie życia, a przy tym terapia i autoterapia wielu dolegliwości.

W każdym ćwiczeniu zaangażowane są mięśnie dna miednicy (dźwigacz odbytu). Jeśli myślisz, że wiesz o treningu mięśni dna miednicy przez ćwiczenia Kegla, Corewellness, Pilatesa czy jogi: zapomnij!!! Benita Cantieni wykracza daleko poza wykorzystanie zwieraczy i mięśni erekcyjnych. CANTIENICA®- trening sięga do prawdziwego rdzenia: do kości. Najpierw miednica i kręgosłup są ułożone w pozycji anatomicznie idealnej, a następnie zostają zastosowane najbardziej wewnątrz położone mięśnie.

Każde CANTIENICA®-ćwiczenie angażuje całe ciało, kształtuje i stabilizuje prawidłową postawę poprzez reedukację dynamicznego napięcia mięśniowego w osi długiej ciała, mobilizację miednicy i sprzężanie mięśni miednicznych z mięśniami autochtonicznymi. Wzmocnione mięśnie autochtoniczne prostują i wspierają kręgosłup. Konsekwentne sprzężanie w reakcji łańcuchowej odciąża wszystkie stawy i chroni narządy. Logiczną konsekwencją jest kształtne, stabilne, sprawne i zrelaksowane ciało.

Małgorzata należy do nielicznej grupy osób posiadających uprawnienia do prowadzenia szkoleń instruktorskich, jest jedynym szkoleniowcem metody CANTIENICA® w Polsce. W 2014 roku przeprowadziła pierwsze w Polsce szkolenie na instruktora CANTIENICA®-Program Power. W 2015 roku odbędą się również szkolenia na instruktora CANTIENICA®-Trening Dna Miednicy.

Strony internetowe:
www.Cantienica.pl
www.Cantienica-Instruktor.com

3 komentarze

 • Małgoś
  Reply

  Reptilianizm, snobizm, tor życia, kasa, kolory ??? Posłuchał Pan do końca? Sprawia Pan wrażenie zagubionego. A ja myślę, że wystarczy trochę logiki, odrobinę wyobraźni i ciut samokrytycyzmu 😉

 • Asia
  Reply

  Obecnie jestem w ciąży i ćwiczenia nie opuszczają mnie przez cały dzień:) Jestem aktywna od wczesnego poranka do późnego wieczora. Dzięki Metodzie CANTIENICA można w wielu sytuacjach, dolegliwościach szybko samemu sobie pomóc. Żaden lekarz nie daje nam takiego narzędzia. Szczerze polecam wszystkim !

 • Jan
  Reply

  Witam
  Jeszcze jeden program REPTILIANSKI. Ale snobizm. Zycie toczy sie innym torem.
  Chodzi oczywiscie o kase. Mamy moduly….hahaha. Pani oczywiscie ubrana w odpowiedni kolor.
  Jan

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>