Polska spółdzielczość to przyszłość mikroprzedsiębiorców – Tomasz Chodnikiewicz i Andrzej Voigt

More videos
Views
   

Spółdzielczość jest najlepszą strukturą formalno-prawną we współczesnym świecie gospodarki. Zarówno w kwestii możliwości łączenia kapitału ludzkiego, wkładów kapitałowych na rozwój i na wspólne inwestycje, jak również z dobrą ochroną prawną w kwestii ograniczenia / rozłożenia odpowiedzialności i ryzyka na całą strukturę prawną oraz udziały członkowskie. Spółdzielnia i jej majątek stanowi granicę odpowiedzialności prawnej i finansowej jej członków. Ciężar odpowiedzialności nie przenosi się na członków spółdzielni.

Jest to struktura skrojona na miarę umysłów ludzi o charakterze społeczników, ludzi lubiących pracę zespołową i jak równy z równym bez nacisków dyrektorów i prezesów. To struktura dla Ludzi o rozbudzonej potrzebie bycia wolnym człowiekiem. Spółdzielnie są dla ludzi aktywnych z poczucia wolności i potrzeby bycia twórczym, dla których wyniki finansowe są istotne dopiero na drugim i trzecim miejscu. Czy spółdzielnia może wystartować bez kapitału? Tak może. Wystartowaliśmy tylko z kapitałem ludzkim i od 300 tys. zł obrotu na sprzedaży usług w roku 2013 do 2 mln w roku 2018. Za rok 2019 spodziewamy się 4 mln sprzedaży. Wszystko bez wsparcia banków i dotacji.

Zapraszamy do współpracy na terenie całej Polski, Europy i dalej. Polska Spółdzielczość może podbić świat. Czy jesteśmy gorsi w organizacji struktur od Braci Starszych w wierze? Gorsi od Niemców i innych nacji?

Zapraszamy małych i dużych. Nasi przodkowie wołali: „Bij kto w Boga wierzy”. My mówimy: Polacy łączcie się w budowaniu spółdzielni i spółdzielczości. W okresie rozruchu służymy naszym doświadczeniem i wsparciem w całym zakresie działań.

Ważny jest człowiek i jego kapitał wewnętrzny.

Prezes Zarządu
Tomasz Chodnikiewicz

Strona i kontakty: www.Swietlik.gda.pl

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>