– czym jest kredyt a czym jest pożyczka
– moralna pułapka
– co zrobić w przypadku problemów z kredytem
– jak zmusić bank do mniejszych rat
– czy kredyty są dziedziczne
– śmierć nie tworzy długu
– w przypadku sporu, nie odbierajmy korespondencji z banku
– do kogo zaskarżamy komornika
Strona Tomasza Parola: Anuluj-Dlug.pl
Inne aktualne nagrania potwierdzające słuszność tzw. „urlopu kredytowego”
Category: Prawo i ekonomia
Tags: porady prawne, prawo
PROSZĘ O POMOC Dzień dobry.
Wraz z mężem wpadliśmy w pętlę zadłużenia. W zasadzie wszystkie kredyty zaciągnął mój mąż, ale wspólna własność robi mnie również dłużnikiem. Mąż zaciągnął kredyty w wielu bankach. Brał również chwilówki. Zaczęło się to od około 2010 roku. Oboje pracowaliśmy w FK ZAŁOM . W wyniku zamykania fabryki w 2008 roku ja stracilam pracę ,a mąż pół roku później. Nie mogąc znaleźć pracy w kraju, mając na utrzymaniu 3 dzieci, postanowiłam szukać” chleba” za granicą. W tym czasie mąż zaciągnął pierwszy kredyt w SKOK ( bez mojej wiedzy i aprobaty oczywiście) Nie mogąc spłacać go w terminie , za namową pracowników ze zwykłego kredyciku zrobiła się konsolidacja. Dodam, że kredyt ten był/ jest poprzedzony 5 obowiazkowymi ubezpieczeniami oraz ” moim” podpisem jako żyrant( ja niczego nie podpisywałam). Tak w tajemnicy przede mną , mąż zadłużył nas na ok. 300 tyś. w wielu bankach. Gdy nie mógł spłacać raty brał w innym banku kredyt. Wszystko jakoś ” szło” do póki nie wydarzyła się choroba męża. W 2015 roku miał pierwszy udar, niedługo potem drugi, potem zakrzepica płuc. Wówczas mąż przestał spłacać kredyty, zaczęły przychodzić upomnienia, potem pisma komornicze. Wówczas zaczęłam dowiadywać się o zaciągniętych przez męża kredytach. Dowiedziałam się między innymi o kredycie w SKOK u , gdzie ja byłam żyrantem. Dowiedziałam się , ponieważ komornik zajął moje konto. Postanowiłam wyjaśnić sprawę kredytu w Mąż po udarach był mało kontaktowy. Za radą prawnika założyłam sprawę SKOKowi ,aby wykluczyć mój udział w zyrowaniu kredytu. W tym czasie byłam w Niemczech setki kilometrów od domu. Oczywiście SKOK szybko pozbył się niewygodnego kredytu. Przejęła go Asekuracja. Udało mi się udowodnić/ skreślić z listy żyranta, dług jednakże nie zginął. Inne kredyty również zostały sprzedane firmom skupującym długi. Dodam, że większość kredytów ma obowiązkowe ubezpieczenia. W 2016 roku, rozchorował się nam najmłodszy syn. W 2017 roku przegrał walkę z chorobą. Utrzymujemy się z renty męża pomniejszonej o zajęcia komornicze oraz z moich świadczeń przedemerytalnych . Mam niepełnosprawność trzecia grupa. Jest to ogolny zarys naszej sytuacji. Dodam, że mamy mieszkanie własnościowe 49 m2 oraz garaż. W księdze wieczystej widnieje wpis o zadłużeniu Asekuracji. Zadłużenie początkowe w SKOK było 80 tyś ,teraz to już wzrosło wielokrotnie. Samochód SMART którym jeżdżę, przety przez innego wierzyciela. Czy widzą Państwo ratunek dla nas. Umorzenie /anulowanie naszego długu choć części? Dodam, że dla mnie wszystkie te kredyty jakie ciążą na moim mężu, są co najmniej dziwne. Jak bank mógł dać kredyt,nie sprawdzając zdolności kredytowej osoby, jak również dziwne jest to, że inne kredyty nie miały żyrantów.Dodam, że są rownie wysokie, niektóre to również konsolidacje. Również miały obowiązkowe ubezpieczenia.
Przecież po to został przeprowadzony wywiad z właścicielem serwisu anuluj-dług.pl
p.Tomaszem Parolem, aby się w takich sprawach z tym serwisem kontaktować.
To niech Pani wejdzie na stronę serwisu anuluj-dług.pl i tam jest taka opcja (zapytaj prawnika) i opisze Pani swój przypadek. Wcześniej trzeba na tej stronie utworzyć sobie własne konto użytkownika tego serwisu poprzez (email i hasło).
W opcji (zapytaj prawnika) w sposób zwięzły opisze Pani swój problem, wiąże się to też z opłatą chyba 117 zł za analizę sprawy, ale żeby takiej analizy prawnicy mogli dokonać musi Pani wysłać im dokumenty jakie Pani otrzymała od Wierzycieli, komorników itd… Dokumenty trzeba sfotografować i muszą one być w formacie pdf. lub doc. bo w innych formatach nie są przyjmowane. Po wpłacie 117 zł na wskazane przez serwis konto prawnicy dokonają analizy dokumentów i dostanie Pani odpowiedź co z tym można zrobić ? Nie jestem prawnikiem, ale podejrzewam, że być może istnieje możliwość ogłoszenia upadłości konsumenckiej tyle tylko, że taki proces trwa ok. 2 lat i wniosek do Sądu o upadłość konsumencką muszą wnieść prawnicy. Musi Pani działać szybko i z determinacją i wykorzystać wszystkie istniejące możliwości….
Jeżeli państwo polskie ułatwia bankowi przestępczą działalność za pomocą przepisów to państwo polskie ma współudział w przestępstwach banku a ja na to państwo przestępcze muszę płacić podatki jako niewolnik
Pan Tomasz Parol na podstawie art.8 KC stwierdza, że spadkobiercy nie mają żadnego obowiązku prawnego spłacać długów po zmarłych spadkodawcach ponieważ zobowiązania wobec Banków wygasły z chwilą ich śmierci.
Tymczasem publikowane przepisy prawne w zakresie dziedziczenia długów
wyglądają tak jak napisano w publikacji, którą poniżej linkuję, a z której wynika, że spadkobiercy mają prawny obowiązek spłaty wszystkich długów po zmarłych spadkodawcach…..
Sytuacja jest poważna spłacam 160 tys. długu po zmarłym wujku (bracie mojego ojca). Jeżeli Pan Tomasz ma rację i prawidłowo rozumiem co mówi, to rozpoczynam wojnę w (dosłownym sensie) z finansową bandyterką.
Link do artykułu o dziedziczeniu długów :
https://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1419008,odpowiedzialnosc-za-dlugi-spadkowe-czy-odpowiadac-za-zobowiazania-zmarlego.html
Być może będę miał szczęście i Pan Tomasz to przeczyta i się do tego odniesie….