Zwiedzajmy Karkonosze – Krzysztof Korzeń i Jarosław Szczyżowski

More videos
Views
   

Krzysztof Korzeń i Jarosław Szczyżowski opowiadają o innym modelu turystyki lokalnej niż model tradycyjny. Gildia Przewodników Sudeckich zrzesza przewodników, którzy prezentują lokalne atrakcje łącząc je praktycznie z podłożem historycznym, a nie tylko o nich opowiadając. Natomiast dzięki pracy Fundacja Doliny Pałaców i Ogrodów Kotliny Jeleniogórskiej odrestaurowano wiele zabytków, które zniszczone zostały w okresie PRLu.

www.Gildia-Przewodnicy.pl
www.DolinaPalacow.pl
www.DiscoverSilesia.pl

6 komentarzy

 • Justyna
  Reply

  uwielbiam Karkonosze…w Bukowcu byłam przy okazji spotkania z Jurkiem Ziębą….przepiękne miejsce…zahaczyłam też o okoliczne pałace…ta dolina, jej krajobraz…wspaniałe. właśnie zabrałam sie za oglądanie wcześniejszych filmów…Fajny wywiad dziękuję.

 • Grzesiek
  Reply

  http://www.szklarskaporeba.pl/pl/wydarzenia/kalendarz-wydarzen.html?task=view_detail&agid=990&year=2013&month=04&day=27
  Na stronie Szklarskiej Poreby, znalazlem ponizsze ogloszenie, odnosnie wycieczki, jaką poprowadzi chlopak z powyzszego nagrania, Jaroslaw Szczyzowski. Ciekawe slowa, które skomentuje na samym dole, zaznaczylem duzymi literami:

  „Start o godzinie 9:00 przy Galerii Fotografii Artystycznej Jana Korpala (ul.Kilińskiego) przy dźwiękach bębnów zespołu TIRIBA.
  Kolejne punkty wycieczki: MUZEUM ZIEMI JUNA, WLASTIMILOWKA, Złoty Widok, KOSCIOL NIEPOKALANEGO SERCA NMP, Dom BRACI HAUPTMANNOW, KOSCIOL P.W. BOZEGO CIALA, a zakończenie wycieczki będzie miało miejsce przy grobie PANSTWA HORMANOW.
  Wycieczkę poprowadzi Jaro zwany Bardem – Przewodnik Sudecki JAROSLAW SZCZYZOWSKI.
  O godzinie 17:00 odbędzie się MSZA SWIETA W KOSCIELE PARAFIALNYM BOZEGO CIALA.
  Przyjaciele wycieczki:
  MUZEUM ZIEMI JUNA, Miasto Szklarska Poręba, Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze, BIURO TURYSTYCZNE KORONA, Willa „Grażyna” Szklarska Poręba Dolna, DOM CARLA I GERHARTA HAUPTMANNOW, Szkoła Podstawowa nr 5 im. WLASTIMILA HOFMANA w Szklarskiej Porębie, Biblioteka Małego Księcia.”

  Komentarz: Muzeum Ziemi JUNA, to zydowskie muzeum.
  Carl i jego brat Gerhart Hauptmannowie, byli synami Zyda, Roberta Hauptmanna, wlasciciela hotelu KORONA (Zur Krone). Rodzina Hauptmannow zaczela od jednego hotelu, a dzisiaj maja kilka firm turystycznych.
  Artysta malarz Vlastimil Hofmann byl synem czeskiego zyda, Ferdynanda Hofmanna. Po przeprowadzce do Polski, Ferdynand poslubil polke, Teofile Muzyk Terlecka. Vlastimil natomiast, poslubil żydówkę. Vlastimil uwazany jest przez Zydow jako ich czlowiek i dlatego nie tylko toleruja go, ale szczyca sie nim. W jego malarstwie przywija sie poza tym wiele motywow religijnych, oraz motywow z zafalszowanej przez Szarakow mitologii, co czyni go atrakcyjnym dla ciemnej strony.
  Dziwi także, ze procz kultywowania tradycji zydowskich rodzin Hofmannow i Hauptmannow, wplatana jest kultywacja tradycji Watykanu.
  Slowianie powinni przestac zwiedzac zydowskie muzea i watykanskie koscioly, a zainteresowac sie swoja prawdziwa tradycja i jesli potrzebuja religii, to powinni zainteresowac sie swoja, słowiańską religią.

 • Tosza
  Reply

  Nazwę rozmówców „Zagubieni w his-TOR(Y)-ii. Jak można w naszych czasach będąc Słowianinem powtarzać i powielać stereotypy używając w swoich opowiastkach terminów chazarskich i watykańskich typu „pogański” z różnymi idącymi do tego podmiotami, jak też słowa „czarownica”. Jeżeli już Państwo oprowadzacie ludzi po Karkonoszach, to niech to staje się okazją do przywrócenia poczucia kim jesteśmy naprawdę.
  Nie jestem na co dzień w Karkonoszach, w pobliżu Ślęzy byłam dwa razy. Wiem co tam za moc, jak można nie rozumieć i zadawać podśmiewając się pytanie na temat co przyciąga tam różnych ludzi „dziwnych”, „innych”. Jak to co??? To co pokazujecie? Zameczki? Komu to potrzebne i do czego. Absolutnie nikomu teraz. Teraz czas na to, aby odkrywać to w środku nas, co spowoduje, że sam z siebie będę wiedzieć co w danej ziemi jest takiego, co innych przyciąga. Czas jest na połączenie się z Ziemią i jej informacją dla nas, a nie na wysłuchiwanie i powielanie opowieści dziwnych treści.

 • Grzesiek
  Reply

  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=mAbuHe9X_cs
  http://www.youtube.com/watch?v=t0jZ8wJ0Yxc
  Kazdy material mozna zniszczyc przy uzyciu drgan. Wystarczy tylko dobrac odpowiednia czestotliwosc tych drgan, amplitude i nasilenie. Takze na wode jest sposob, aby zniszczyc jej strukture i rozwalic na atomy. Jedna z czestotliwosc, jakiej woda nie moze zniesc, to 13,56 MHz, ale jest ich przynajmniej trzy. Mozna te czestotliwosci (fale radiowe) wytworzyc elektronicznie, albo wykorzystac Tachyony, ktore caly czas sa wokol nas i ktore drgaja w roznych czestotliwosciach. Dopasowac ich czestotliwosci mozna przy uzyciu niewielkich zwierciadel Kozyriewa (rury wsuniete w siebie, kule wlozone w siebie, piramidy, lub kostki). Ksztalt takich zwierciadel nie gra roli. Wazne, aby koncentrowal fale elektromagnetyczne i pozwalal na ich dostrojenie.
  To nie bajka, ze silniki spalinowe mozna w latwy sposob napedzac woda i nie mam tu na mysli tych zabawek sprzedawanych w Allegro do elektrolizy wody przy uzyciu pradu stalego, bo elektroliza pozera niewiele mniej energii, niz jest w stanie oddac w postaci HHO. A wiec nie warto bawic sie w elektrolize, bo czasteczke wody, przy niewielkim wkladzie energetycznym rozszczepic mozna wibracjami.
  Nie czekajcie az pojawi sie cos takiego w handlu, bo ludzie ktorzy probowali skomercjalizowac te urzadzenia, wachaja kwiatki od dolu.

 • Grzesiek
  Reply

  Podczas kiedy niemieckie Chazarstwo wykradlo Wam spod tylkow Wasz kraj i wykrada resztki tego, co jeszcze jest Wasze (ale juz nie dlugo), dobrze jest zajmowac sie wszystkim, tylko nie uwolnieniem sie od chazarskiego systemu. Takie filmiki o Karkonoszach sa bardzo skuteczne w odwracaniu uwagi od tego, co sie wokół Was dzieje.
  Czy jest w Polsce chocby jeden polski bank? -Nie ma. (Jest tylko jeden o takiej nazwie). A czy w chazarskiej krainie, dla zmylki od ponad 1000 lat zwanej potocznie „Niemcami”, jest jakis polski bank? -Nie ma. Sa tylko chazarsko-niemieckie.
  Czy robicie zakupy w jakims prawdziwie polskim sklepie? -Nie robicie. Czy Wasze pieniadze drukuje Wasz kraj? -Nie. Bazuja na niemiecko-chazarskim Dolarze. Czym jestescie, przyjmujac te „pieniadze” za Wasza prace i wydajac je w chazarsko-niemieckich pralniach pieniedzy (np. sklepach)? -Jestescie praczami falszywych, chazarskich pieniedzy. …Ale zachwycajcie sie Karkonoszami, bo to na prawde wazne. Jakos przeciez trzeba wypoczac po charowce w chazarskich firmach, w ktorych sami krecicie na siebie i na Waszych wspollokatorow tego „kraju”, bata.
  Kiedy bedzie juz za pozno, znowu dacie sie zbalamusic i chwycicie za bron i znowu poleje sie Wasza krew, a Chazarstwo znowu zrobi na tym kase.
  Wyprowadzajcie sie z miast i tworzcie male, samowystarczalne wspolnoty. Plany budowy alternatora Wolnej Energii sa tutaj: https://pogoplug.com/s/lmaf1fOGpqA/

  • Marek
   Reply

   „Podczas kiedy niemieckie Chazarstwo wykradlo Wam spod tylkow Wasz kraj ” – Grzegorz – nasz, nasz, Ty też jesteś Polakiem!!!!!

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>