Z makrobiotyką na Muzycznej Polance – część 1 – Potrawy późnego lata

More videos
Views
   

Makrobiotyka jako droga do zdrowia i długowieczności – Maria MaczkowskaMaria Maczkowska jest autorką programu „Makrobiotyka a zdrowie”, zatwierdzonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i realizowanego w Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego w Jeleniej Górze w latach 1999/2000. Program ten został wyróżniony jako szczególnie interesujący, skutkiem czego Maria Maczkowska wraz z dwudziestoma uczniami pojechała w ramach projektu „Leonardo da Vinci” na 4-tygodniowy staż w Instytucie Żywienia na Uniwersytecie Wiedeńskim.
Nagranie zrealizowaliśmy na Muzycznej Polance u Alicji Grendysz i Janusza Nykiela. To pierwsze wspólne gotowanie z Marią Maczkowską dotyczy potraw jakie możemy przygotowywać w okresie późnego lata.

Makrobiotyka to uniwersalna droga do zdrowia i długowieczności. Obejmuje wszystkie aspekty odżywiania, wszelkie wymiary ludzkiego życia, naturalnego porządku i kosmicznego rozwoju. Reprezentuje sposób życia, dzięki któremu ludzkość rozwinęła się pod względem biologicznym, psychologicznym i duchowym.
Makrobiotyka obejmuje odżywianie i sen, aktywność i bierność, myśli i uczucia. Do makrobiotyki należy poszanowanie rodziców i przodków, miłość i dbałość o dzieci i potomków, troskliwość i wzajemna pomoc, podziwianie urzekającego piękna przyrody, zrozumienie i intuicja, tradycja i nowoczesność, materializm i duchowość.

Facebook.com/maria.maczkowska.5
Telefon do Marii Maczkowskiej – 609-185269

4 komentarze

 • Grzesiek
  Reply

  Warto wiedziec, ze przetworzona termicznie zywnosc interpretowana jest przez organizm jako intruz. W obronie przed intruzem, organizm uruchamia procesy obronne, do ktorych nalezy zwiekszenie produkcji bialych krwinek, ktore przeczepiaja sie do pasozyta (gotowanej, smazonej itp. zywnosci), aby oznaczyc go jako przeznaczonego do wydalenia. Jesli organizm nie nadaza z wydalaniem, te pasozyty sa odkladane w komorkach tluszczowych, a jesli nie ma juz tam miejsca, to w organach i pomiedzy. (Wszystkie witaminy, enzymy i bialka, trafia poza tym szlag przy podgrzaniu).
  Nie mam ochoty dokladnie opisywac tego procesu. Jesli nie chcecie wygladac otyle, niezdrowo i niezdrowymi byc, trzymajcie sie od tego sposobu zywienia z daleka. Trzeba codziennie jesc przynajmniej 50% surowych pokarmow, aby nie dopuscic sie do tak oplakanego stanu, jak widac w filmie. Pomyslcie, dlaczego Zydki zatwierdzaja i wyrozniaja programy propagujace przetwarzane termicznie zywienie. Od kiedy na zydowskich universytetach uczy sie prawdy?

 • Grzesiek
  Reply

  Na „Muzycznej Polance”- na bylych, polskich polach uprawnych wiele sie dzieje- w tym wiele makrobiotycznych cudów. A jeszcze wiecej bedzie sie dzialo, kiedy nasz „Slowianin” J. Nykiel zacznie koncertowac. Na pewno porwie dusze Polakow jękami swego instrumentu. Dziwne, ze w Polsce jest tak wielu prawdziwie utalentowanych skrzypkow, ale należące do Zydkow sale koncertowe i opery, najchetniej wynajmuja wedlug nazwiska i pochodzenia, a nie wedlug talentu. Jak Polska byla w reku czerwonych Chazarow, to najchetniej brali czerwonych. Jak teraz jest w rekach niebieskich Chazarow, to najchetniej biora niebieskich. -Kiedy natomiast zaczną brac naszych, prawdziwych polsko- slowianskich? Kiedy ludziom naszej rasy otworzą sie magiczne, tajne, zakonspirowane wrota kariery? Kiedy nasi będą otrzymywać kredyty w zydowskich drukarniach „pieniedzy” (pranych przez Polakow), aby rozkupywac pola uprawne i stawiac na nich 6 domkow, albo 9, albo 66, albo 99 itd.?

  Moi „drodzy”, polscy niewolnicy, pracze zydowskich pieniędzy, jesli nie powodzi sie Wam az tak dobrze, jak Nykielom itp., to widocznie cos robicie niewlasciwie. Musicie jeszcze wyzej zakasać rękawy i moze znalezc jakąś dodatkową prace u Zydkow? -Z cala pewnoscia cos robicie nie tak.

  Zaraz pewnie zaprogramowane bio-roboty rzucą sie na mnie, ze z moich tekstów plynie zawiść, albo że jestem antysemitą. Pamietajcie, ze nie wolno uzalac sie Wam na swoj los, bo bio-roboty nie spia i zaraz Was wygaszą. Nie wolno krytykowac Zydow, ani ich swiadomych i nieswiadomych sługusów. Trzeba ich reklamowac i chwalic. Od tego tutaj jestescie. -No i oczywiscie od prania ich „pieniedzy”, aby oni, za nie, rozkupywać mogli Wasze ciezko wypracowane majatki i pola uprawne.
  Grzesiek

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>