Słowiańskie pochodzenie słów, część 2 – Kamil Dudkowski

More videos
Views
   

15 komentarzy

 • Robert
  Reply

  Dlaczego taka wspaniałe imperium upadło? Nie chodzi mi o historyczne wytłumaczenie (można powiedzieć behawioralne), że Polska była otoczona przez Prusy, Austrię i Rosję (też rządzoną przez, należy raczej powiedzieć germańskich , nie niemieckich władców, skoro Niemcy powstały w 1871 r.), nie tyle o rządy Wettinów-Sasów w Polsce, ale czynniki wewnętrzne- pycha, która doprowadziła do zbyt wybujałej wolności- liberum veto, które notabene stawiało wolność jednostki wyżej niż wolność, dobro narodu. Być może ta nasza zbyt wielka duma z przeszłości zbyt przyćmiewała inne narody, a żaden naród nie lubi, kiedy inny stawia się nad nimi; to dlatego były koalicje przeciw Francji napoleońskiej, a Anglia i wiele innych państw walczyło z Niemcami hitlerowskimi, a problem Żydów, który niestety utrwala chrześcijaństwo to wiara w naród wybrany (na pewno przez Jahwe, ale czy przez Boga) za czym kryje się ich pycha i postępowanie, przez co są tak znienawidzeni przez wiele nacji. Dlatego takie podejście jak PoLaszki jest nie na miejscu. Wynosząc się nad inne narody nie przywrócimy pamięci przeszłości Lechii do oficjalnej historii.

 • Baka
  Reply

  A według mnie słowo Amor może pochodzić od mór, czyli coś śmiertelnego, ostatecznego. Nawet dzisiaj w języku polskim jeżeli chcemy określić coś przeciwnego to używamy łacińskiego przedrostka a-, np. apolityczny, aspołeczny czy aseksualny. Przeciwieństwo śmierci to życie, miłość, czyli amór, stąd już blisko do Amor.

 • PoLaszka
  Reply

  Cudnie ZAORANE! 😉 Dziękuję Alex! Dziękuję Kamil! Watykan i jego niemieckie pieski mogą nas CMOKNĄĆ W TYLNĄ CZĘŚĆ CIAŁA HAHAHA! Nasz język to Żywy dowód naszej historii. Tego nikt nam nie zabierze! Pozdrawiam wszystkich braci i siostry!

 • qba2
  Reply

  W pierwszym odcinku Panowie powiedzieli, dlaczego po angielsku będą mówić – właśnie ze względu na to, aby inne nacje mogły wysłuchać tych niezwykle ciekawych wykładów. A wyklady te są wyciągiem z różnych artykułów na http://wspanialarzeczpospolita.pl , gdzie warto na pewno zajrzeć.

  • Jacek
   Reply

   Ja rozumiem że zagranica ważna i w ogóle podbój wszechświata, ale zmiany w pierwszej kolejności zaczyna się od siebie. Co z tego że wiedzą będzie szerzona za granicą jak sami Polacy nie mają o niej zielonego pojęcia i na tym najniższym fraktalu nie ma świadomości.
   Szanuję Panów prowadzących i uważam że robią dużo dobrej roboty, ale moim zdaniem zaczynanie od zagranicy to trochę działanie od d. strony.

 • Qba
  Reply

  Moim zdaniem to Alex i Kamil bardzo dobrze zrobili że nagrali rozmowę w języku angielskim. Tą wiedzę trzeba rozprzestrzeniać po za granicami naszego kraju by ludzie dowiedzieli się w końcu prawdy. Tutaj jest link do „Polyglot Conference” https://www.youtube.com/watch?v=FAPQEx3tgDQ oglądając konferencje miałem wrażenie że rola jaką odegrał język Polski w dziejach Europy jest nadal spychana na drugi (trzeci) plan.

 • Jacek
  Reply

  Dlaczego nie mówicie po polsku? Przecież to jest wiedza dla polaków. Jesteśmy w Polsce- mówimy po polsku. Dla obcokrajowców powinny być napisy, jeśli któryś tu przypadkiem zabłądzi. Pozdrawiam.

 • Greg
  Reply

  Panowie, fantastyczna wiedza. Jestem pod wrażeniem. P.S. A propos pierwszej części i zamiany „b” na „w”: moja córka jest obecnie w pierwszej klasie szkoły podstawowej i często automatycznie zamienia te literki i np mówi: sprabdzian zamiast sprawdzian itp. Coś w tym musi być 😉 Pozdrawiam

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>