Podstawy prawa, cz. 2 – Rodowe księgi majątkowe – Marek Piotr

More videos
Views
   

Przedstawiamy nagrania ze spotkania, na którym Marek Piotr wyjaśniał podstawowe zagadnienia związane z prawem naturalnym, stanowionym, konstytucją, kodeksem cywilnym i innymi ważnymi tematami prawnymi.

Link do części 1: porozmawiajmy.tv/podstawy-prawa-cz-1-swiadectwo-tozsamosci-marek-piotr
Link do części 3: porozmawiajmy.tv/podstawy-prawa-cz-3-jak-stworzyc-autonomie-marek-piotr

Strona Marka Piotra: Nowa-Ziemia.net

20 komentarzy

 • Piotr syn Człowieczy
  Reply

  Co do artykułu 8 kodeksu cywilnego jest tam napisane : każdy człowiek od chwili urodzenia MA zdolność prawną. Nie nabywa jej poprzez akt urodzenia, on już ją ma. To duża różnica. Nie ma artykułu, który mówi o tym że człowiek jest osobą fizyczną. Natomiast jest artykuł, który mówi że osoba fizyczna jest przedsiębiorcą a firmą osoby fizycznej jest jej imię i nazwisko. A nawet gdyby! Był artykuł który stanowiłby że w chwili urodzenia człowiek staje się osobą fizyczną to jest on z gruntu nie ważny, ponieważ ty człowiek jako żywa istota nie wyraziłeś na to zgody, nie zawarłeś kontraktu. I dlatego właśnie takiego artykułu nie ma! To wszystko ma sens. Owszem jest to trudne ale im więcej się dowiadujesz w tej materii i oczywiście zaczynasz tym żyć tym więcej swobody, przynajmniej ja odczuwam.
  Ta fikcja tak czy siak upadnie ale co potem? Trzeba będzie to przejąć i przetworzyć na coś nowego. Tylko na co? Powrót do przeszłości? Do tego już nie będzie powrotu. Wszystko to zawiodło. Trzeba być gotowym na nowe rozwiązania. A to jest dobry trening bo walka z matriksem wymaga dużej kreatywności. I bardzo dobrze. Jak już wszystko zacznie się sypać jak domek z kart to łatwiej będzie wymyślić nowe rozwiązania i przede wszystkim, przyjąć je i stwarzać dla nich warunki. Nie poddawajcie się.
  Proście, a będzie wam dane; szukajcie, a znajdziecie; pukajcie, a drzwi zostaną otwarte. Bo każdy, kto prosi, otrzymuje, a kto szuka, znajduje, a pukającemu zostanie otworzone.

 • Anna
  Reply

  dzień dobry, czy jest możliwe stworzenie autonomii na działce z kredytem hipotecznym? Bank jest wtedy wierzycielem, jak to zrobić? dziękuję serdecznie.

 • qrde blade
  Reply

  Osobą fizyczną jest każdy człowiek. Każda osoba fizyczna posiada zdolność prawną, czyli zdolności do bycia podmiotem praw i obowiązków z zakresu prawa cywilnego. Zgodnie z art. 8 Kodeksu cywilnego zdolność prawna jest nabywana przez każdego człowieka z chwilą urodzenia..
  Tego się w sądzie nie wybroni…

  • Neo
   Reply

   Osoba Fizyczna nie jest Człowiekiem , brak Jakiejkolwiek Podstawy Prawnej , a stajesz się Osobą Fizyczna przez Akt Urodzenia.

 • leszpol
  Reply

  …no człowiekiem jesteśmy od urodzenia….dokumenty człowieka tylko to potwierdza….niestety wszędzie gdzie się da przeżyć są państwa i aby korzystając z pomocy państwa (emerytury, opieka zdrowotna, szkolnictwo) trzeba stać się osobą i obywatelem …bardziej i mniej dymanym (podlegam prawu i regulaminom)…nie da się tego obejść bo nie przeżyjemy raczej….rozwiązaniem jest zmienić państwo na lepsze dla nas …. ale z automatu możemy być obywatelem czyli gościem :(. Walka na poziomie człowieka w państwie nie jest obecnie do wygrania bo CZŁOWIEK !!!! okazał się słabą istotą i nie chce (w większości) oddawać życia w imię innego człowieka i zostaje osobą co jest wygodniejsze. Mam rację?!

  • JAN
   Reply

   CZŁOWIEK posiada z RA(Jego wewnętrzne Światło – MOC)cji uRODzenia dAR kreacji w Materii tego o czym JEST PRZEKONANY(wewnętrznie i pRAwDziwie) = w to WIERZY.
   MOŻE TO BYĆ dokładnie WSZYSTKO.
   Bardzo ogRAniczył się w Swej kreacji. ŻYCIE, którym JEST zaczęło bać się o… życie¿
   Tak ze strachu o przetrwanie powstał O-bywatel kaine(WŁAŚNIE ten KAINe – z niem. żaden, nikt) małe bojące się o wszystko małe ego – podświadomość. To trzeba wyczyścić żeby BYĆ ŻYCIEM i z ŻYJĄCYM JEDNO.
   KAŻDY MA RA. NIECH BĘDZIE MĄDRY JAK JE WYKORZYSTYWAĆ DLA SIEBIE

 • Grigori Wolny
  Reply

  No i cóż, po obejrzeniu oczywiście nasuwa się mnóstwo pytań, jak każdemu myślącemu człowiekowi, ale nie tym co się boją zapytać. Z czego więc człowiek ma żyć w tym kraju, skoro nie chce wejść do żadnej korporacji, firmy i nie zamierza być pracownikiem? Już pomijam funkcjonowanie w godzinach poza zajęciami, czy zarabianiem na życie. Ciekawi mnie po prostu, jak w praktyce wygląda życie człowieka a nie osoby fizycznej. Np. ten cały Marek Piotr. Nie mówię, że to nie ma sensu, co wygłasza. Ale pokażcie mi takich ludzi w Polsce, którzy są poza tym systemem i ich się nie czepią.

  • drea_mer
   Reply

   Mam takie same wątpliwości ale o ile wiem są tacy ludzie i to nie tylko w polsce… Chciałbym się dowiedzieć jak krok po kroku przejść ze stanu bycia osobą fizyczną czyli nikim do bycia człowiekiem bo to co o czym mówi ten marek jest takim natłokiem informacji że właściwie to nie wiadomo od czego zacząć… dowodu przy sobie nie noszę od dawna w myśl zasady że nie można wylegitymować kogoś kto nie ma dokumentu tożsamości a informacje o swoich danych tj imię i miejsce zamieszkania uważa za tajemnicę…

   • Grigori Wolny
    Reply

    Niech działają, próbują, może się uda. Sens jakiś widzę w zakładaniu osad. Aczkolwiek oni jak zechcą to zdmuchną im te patyki jednym pierdnięciem, co my nie znamy tego systemu? Nie wiemy, na co ich stać? Jak im się spodoba, to będą mieć ich autonomię w czterech literach. Chociaż idea jest piękna…

  • Leszek
   Reply

   No właśnie – problem w tym, że nie da się w tym systemie nie być osobą. Jeśli chcesz żyć w państwie jako człowiek musisz przyjąć statu osoby i wówczas podlegasz prawu i regulaminom…a człowiek to bezpaństwowiec … Apatryda (gr. άπατρις ‘pozbawiony ojczyzny’)[1], bezpaństwowiec (ang. stateless person) , który ma wszystko utrudnione. Chodzi o to, żeby zdawać sobie z tego sprawę i nie godzić się na wszytko bezwarunkowo jako osoba. Pozdrawiam. Problem w tym, ze jako człowiek jesteśmy jednocześnie osobami bo zgodzili się na to nasi rodzice (nieświadomie) ale niestety nie będąc królem czy królową i worka pieniędzy czy złota (handel wymienny) nie da się przeżyć na ziemi gdzie wszędzie są państwa. Noże na bezludnej wyspie i zdany jesteś tylko na siebie. Więc taka komuna jak państwo jest dobra tylko Ci którzy rządzą państwem wykorzystują osoby i człowieka w jednej osobie to dla swoich interesów dymając nas!!!! Pozdrawiam.

   • Grigori Wolny
    Reply

    Nie wiem, jak oni sobie to wyobrażają, być tutaj wolnymi w pełni, chyba że ma to wyglądać tak, aby zamieszkać w lesie, z dala od cywilizacji, choć to musi być gdzieś głęboko w ciemnym borze. Wtedy jak nie chcesz niczego, żyjesz z tego, co sobie nazbierasz, upolujesz i nie upominasz się o żadne świadczenia- jest szansa, że będziesz poza tym systemem. Ale przetrwać coś takiego w polskich warunkach to nie lada wyczyn i nie dla każdego za pewne. Nie wiem, jak ten cały Gaszkowski to robi, trzeba by to zobaczyć, jak on żyje i z czego, bo jeśli to wszystko prawda, to nic tylko mu zazdrościć. No chyba, że o czymś nie wiemy i to jest takie proste, że pozostali też mogą…

    • JAN
     Reply

     Myślicie i wypowiadacie się tak jak postrzegają Wasze zmysly – jedna trójwymiarowa przestrzeń i jeden czas linearny.
     W takim podejściu do Całości fucktycznie dupa. Wiele wcielonych Duchów – CZŁOWIEKÓW – już przestało tu Wam TE SPRAWY tłumaczyć.

    • MM
     Reply

     Z takim podejściem to każde podane WAM rozwiązanie wyrzucicie do kubła, bo się nie da.
     Nic się nie da jeśli nie zaczniesz…
     Na tym to właśnie polega – krok po kroku.

 • Taurus
  Reply

  Jak określić mój ród , po ojcu i jak daleko ? Po linii męskiej a jeżeli były tylko córki w pokoleniu może ktoś wie ?

 • Rafal
  Reply

  Bardzo prosze o zmieszczenie tych kluczowych punktów prawa na waszej stronie internetowej do wydruku, Serdecznie dziękuje za uświadomienie.

 • Max
  Reply

  Proponuję zachować cierpliwość…po 2024r. wszystko się zmieni na naszą korzyść, uzyskamy szerokie spektrum możliwości do działania zgodnego z naszą wolą…

  • Rafał
   Reply

   Może nas już na tym terenie nie być. Według wizji Jackowskiego, pod fałszywym powodem, chyba zagrożenia radioaktywnego, zostanie wyludniona Polska północno i południowo wschodnia. Może to być prawda, bo tam znajdują się duże obszary rud darniowych.
   Wróg nie śpi i ma dużą przewagę nad niewolnikami.

   • MM
    Reply

    Nie słuchaj czarnowidzów.
    Jest już tyle opcji tego co może się wydarzyć, że szkoda na to czasu.
    Czas poświęcajmy na konkretne działanie.

 • Marek
  Reply

  Witam 🙂
  37:00 – „…ludność rdzenna…” trudno jest to ustalić , bo „nierdzenni” maja polskie, słowiańskie nazwiska i mówią w polskim języku:)
  pozdrawiam serdecznie:

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>