Piramidy i runy Rafała Jankiewicza

More videos
Views
   

Rafał Jankiewicz od ponad 20 lat pasjonuje się starożytnymi metodami poprawiania kondycji zdrowotnej człowieka. Poznaje, praktykuje i rozwija metody wpływania na zdrowie za pomocą nieinwazyjnych, bezpiecznych metod polegających na pracy z umysłem, ćwiczeniach ciała oraz dotyku. W powyższej rozmowie poruszamy tematy dotyczące jego projektów i konstrukcji piramid miedzianych oraz jego pracą z runami.
Strona Rafała Jankiewicza: rafael11.webs.com

Category: Nauka

3 komentarze

 • Agnieszka
  Reply

  Pozwolę sobie cos napisać co do pochodzenia run. Mówi się ,ze dał je ludziom bóg Odyn, poswięcił bardzo wiele by je otrzymać, a kiedy był bliski śmierci (wisiał przez 9 dni na drzewie swiatów, przebił sobie bok włócznią) zażądano od niego ostatniej ofiary jaką było jego oko. otrzymaj je od pewnego olbrzyma . Kiedy Odyn posiadł już znaki i wiedze, postanowił podzielić się nimi z ludźmi . Znaki te jednak były za silne by przekazać je bezpośrednio wiec Odyn wyrył je na drewnianej lasce a później zeskrobał i podał ludziom w jedzeniu, tak wg. podania trafiły one do nas.
  Jest kilka poematów na temat przekazania ludziom run a noszą one nazwę Eda.,
  Runy kiedyś były również używane jako alfabet i zapisywano nimi ważne rzeczy. jest kilka futharków- czyli alfabetów runicznych, jest straszy, młodszy anglosaski, germański. Ja osobiście jestem zwolenniczką Futharku starszego.
  To , ze runy miały znaczenia magiczne , widzimy po wielu wykopaliskach archeologicznych gdzie znajdowana jest bron i różne przedmioty użytku domowego na których widnieją skrypty runiczne.
  Runy właściwie, nie opisują przeszłości ani przyszłości, na takiej zasadzie jak robi to tarot, ale pozwalają bardziej na zobaczenie uczuć jakie mamy do danej sytuacji, na co powinnismy zwrócić uwagę i jakie rozwiązanie będzie dla nas dobre. Runy są scisle związane z żywiołami.
  Są runy ochronne jak np. Algiz, są runy wspierające nasze finanse ale i pożądanie jak Fehu,(można ja nosic w portfelu, napisaną czerwonym mazakiem na żółtej kartce) która jest runą ognia, ja bardzo często kiedy jest mi zimno wyobrażam sobie ta runę wewnątrz siebie i robi mi się ciepło. polecam wypróbować samemu.
  By lepiej zapoznać się z runami , powinno się medytować z nimi, można to robić z runami na kartach, na drewnie , na kamieniach, ja mam swoje na kwarcu różanym, który uwielbiam. Mówi się ,ze największą moc maja runy wykonane przez nas samych zwłaszcza na surowcach naturalnych, ale z mojego doświadczenia wynika ,ze medytować można również z kartami.
  Ja często wyciągam jedna runę dziennie i patrzę co ciekawego mi się wydarzy i oceniam co takiego dana runa chciała mi powiedzieć w tym dniu.
  Agnieszka.C

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>