Komandosi, Tropiciele i Selekcjonerzy – Madlen Namro

More videos
Views
   

Madlen Namro – łódzka pisarka, autorka powieści SF „Komandosi”, „Tropiciele” oraz „Selekcjonerzy”, opowiadań z cyklu „Czarna Perła”, zbioru bajek „Zaczarowany Świat” oraz baśni „Zimowe Opowieści”, Rainbow Stories”(wyd. W. Brytania), „Storie per Bambini” (wyd. Włochy) oraz „All of my favorite stories” (wyd. USA).
———————————-
Końcowy fragment książki Selekcjonerzy:

Co takiego?! – Odnosił wrażenie, że matka znów traci zmysły. – Przecież ojciec nie jest Selekcjonerem! Nie wytrzyma wśród was! Czy on wie, co potrafi twoja rasa?! – Uniósł głos. – Nie musicie otwierać drzwi, by przez nie przejść, po prostu przenikacie przez ściany, nie musicie okrążać gór, najzwyczajniej w świecie wchodzicie do ich wnętrza! Potraficie znikać i pojawiać się, kiedy chcecie. Nie musicie korzystać z kosmolotów czy wahadłowców, by udać się w odległe miejsca! – Czuł jak krople potu oblewają mu czoło. – Wasze oczy potrafią prześwietlać przedmioty jak promienie Roentgena. Możecie dostrzec katastrofy, do których dochodzi daleko od was. Sięgacie do wnętrza przedmiotu, nie otwierając go! Zmieniacie wygląd, czytacie w myślach, porozumiewacie się mentalnie! Czy on to potrafi?!! Nie! – Brakowało mu tchu ze zdenerwowania. Po chwili uspokoił się trochę i dodał: – To nie jest świat zwykłych ludzi…

Całą trylogię dedykuję Tobie, Drogi Czytelniku, dziękując Ci za to, że dotrwałeś ze mną do końca, oraz wszystkim Istotom Duchowym, w szczególności Manu, którego obecność była bardzo odczuwalna podczas pisania trzeciej części.
Opowiedziana przez mnie historia naszej planety jest jedną z wielu alternatyw przyszłości. Ludzkość obecnie stoi na historycznym rozdrożu, w którym siły globalizmu dążą do absolutnego despotyzmu. Mam nadzieję, że chcesz stanąć wśród ludzi kochających ekspresję myślenia.
To, co jest ukazane w trylogii, wcale nie musi być gorzkim scenariuszem przyszłości. Tak naprawdę to od Ciebie zależy, jak będzie wyglądała przyszłość. Pamiętaj, to nas jest wielu, a rządzących mało. Dokonajmy rewolucji nie tylko w sposobie myślenia, ale także w naszych sercach. I choć jest to książka SF, w której bohaterowie wraz z pozaziemskimi braćmi walczą o lepsze jutro, to jednak jest to opowieść o miłości. Zarówno Ty, Czytelniku, jak i ja, wiemy, że w życiu najważniejsza jest miłość. Wszystko jest miłością i ona jest jedyną prawdą. Reszta nie ma znaczenia, jest tylko iluzją, która trzyma nas w ryzach.
Zakochaj się w życiu i odrzuć stary sposób myślenia.
Ja już jestem poza nim.

Madlen

A poniżej, jedna z bajek dla dzieci ze zbioru opowiadań „Zaczarowany świat” – czyta autorka.

Strona autorki: http://www.madlennamro.com
Facebook: www.facebook.com/madlen.namro
www.facebook.com/pages/Madlen-Namro

Category: Wywiady

5 komentarzy

 • Jan
  Reply

  Tropiciele to nic innego jak dokument, reportaż z przyszłości. To powinno być lekturą szkolną zamiast Łyska z pokładu Idy albo innych „Dziadów”.

  • Piotr
   Reply

   Całkowicie zgadzam się z Janem. Lektura obowiązkowa zwłaszcza dla młodych ludzi. Pozwala uświadomić, co nas czeka, jeśli ŚWIADOMIE nie zaczniemy ŚWIADOMIE kreować naszej rzeczywistości.

 • Gabriela
  Reply

  Witam Serdecznie
  Przeczytałam trylogię Madlen Namro i wszystkim bardzo polecam. Książki mają wszystkie cechy bardzo dobrej książki sf.Ale to nie wszystko. Jest jeszcze jedna warstwa, głęboko poruszająca serca tych wszystkich, których nie obojętny jest los planety i jej mieszkańców. Autorka przedstawia swoisty manifest, w którym wypunktowuje sposoby działania, abyśmy jeszcze zdążyli uratować naszą Matkę Gaje. Bo w nas jest ogromna siła i możliwości tylko trzeba w to uwierzyć. I nie potrzebne są barykada, tylko codzienna praca nad sobą Książka jest fantastyczna.
  Pozdrawiam , dziękuję Autorce i Aleksowi za ten promyk nadziei

 • Barbara Zuzanna
  Reply

  Bardzo lubię tego typu literaturę; sięgam teraz po 3 tom, bo dwa poprzednie mam już za sobą…:)

 • GrazynaNY
  Reply

  Nie jestem i nigdy nie bylam szczegolna zwolenniczka opowiadan „science fiction” ale naprawde zachecilas mnie do zapoznania sie ze swoimi lekturami. Gratulacje. Pozdrawiam.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>