Kilka spostrzeżeń Griszy

More videos
Views
   

15 komentarzy

 • Daniel
  Reply

  Pan Alex wsluchany w przedmówcę Griszę jak wieksOsć sluchaczy. Bardzo duzo się dowiedzialem i posklejalem wiekszosc wątkow ktore byly w moim umysle . Dziekuję panu Alex super wywiad i meterial . ( triche zazdroszę ze mial pan na zywo uczestniczyć ) 🥇🥇🥇 brawo

 • Grażyna
  Reply

  Jestem pod wrażeniem rozmowy.
  Dziękuję Tobie Alex i Griszy.
  Czekam na kolejne tak ciekawe informacje.

 • Mirosław
  Reply

  dużo zdrowia Tobie Alex i dla gościa, miło będzie usłyszeć więcej informacji od pana Griszy 👊

 • Denis
  Reply

  Już dawno nie widziałem,słyszałem tak wspaniałej rozmowy. Alex a może by tak kontynuacja? Dziękuję. Życzę Ci wszystkiego co najlepsze.

 • sieger
  Reply

  mam wrażenie że Alex patrzac na goscia ciagle sie smiał 🙂

  Patrzac na zacmienie to patrzymy z ziemi na ksiezyc. Czyli ksiezyc zaslania slonce. Zeby bylo płaskie odbicie cienia ziemi na ksiezycu to slonce by musialo swiecic przez ziemie i obraz by byl na ksiezycu. Zacmienie ktore wkleil Alex to to ksiezyc zaslania slonce . Albo czegos nie rozumiem

 • Zofią 21
  Reply

  Jestem zachwycona podejściem Griszy do tematu naszego bycia na Ziemi . Uporządkował mi swoją opowieścią bardzo wiele .Dziękuję Grisza .

 • Zosia
  Reply

  Uwielbiam słuchać takich gawędziarzy jak Grisza, nawet jeśli z niektórymi rzeczami się nie zgadzam. Jak słucham kogoś, kto w toku rozważań dochodzi do podobnych wniosków jak moje, to czuję że w pewnym sensie jesteśmy jednością. Mnie również nurtuje pytanie, dlaczego świadomie godzimy się na kolejne życia w określonych warunkach, a potem odbiera się nam tą świadomość? Jeśli jesteśmy tu aby naprawić błędy, to powinniśmy wiedzieć jakie. Nawet najgorsi przestępcy wiedzą za co są skazywani. Mam ukształtowaną osobowość, poprzez sumę doświadczeń ale czy musi się ona kształtować w tak niesprzyjających okolicznościach? W dorosłym życiu możemy wpłynąć na bieg wydarzeń ale w dzieciństwie jesteśmy całkowicie bezradni na to co nas spotyka, a to przecież ma ogromny wpływ na nas. Tak jak Grisza czuję się dzieckiem bożym i nie chcę tu już wracać.

 • część całości
  Reply

  Język ludzki jest niedoskonały aby oddać to czym jesteśmy, Przez to niechcący wprowadziłem nieścislość. Lepiej odda to co chcialem wyrazić ten film do odnalezienia na platformie YouTube: dla tych co nie znają języka angielskiego jedynie informacja że można włączyc napisy i włączyc automatyczne tłumaczenie.
  Beyond the Concept of „No Self” – Our Beliefs and Concepts are the Greatest Obstacles to Awakening

 • część całości
  Reply

  Ten kto pyta odpowiedź dostanie. Ten kto szuka znajdzie. Zacząć nalezy od zadania sobie pytań: Kim jestem? Skąd przybyłem? Dokąd zmierzam? Ten kto podróżuje po świecie samotnie i np. na rowerze wie, że ludzie ze swej natury są wspaniali i uczynni. Są od tego wyjątki ale to margines nieznaczny który ulega programowaniu, lecz w dualiźmie i tacy są niezbędni.
  W medytacji chodzi o zapanowanie nad pragnieniami. Bo to one są motorem napędowym cyklu narodziny – śmierć – narodziny. Medytacja to w wielkim skrucie nauka kontroli nad rozchuśtanym umysłem i ukierunkowniu go na to w którym kierunku ma podążąć. To nauka skupienia się na traźniejszości na wzmocnieniu uważności. Ty to jaźń- woźnica, ciało to pojazd (rydwan, avatar, św Gral Boskiej świadomości), zmysły to konie. Większość Jaźni pozwala konim brykać po świecie iluzji dokąd chcą. Tylko nieliczni potrafią z uważnością nimi powozić. Czego Wam życzę z głębin mego serca.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>