Ekocentrycy i architektura holistyczna

More videos
Views
   

Konsultacje_Barbara

  • kim są Ekocentrycy i czym się zajmują
  • czym jest architektura holistyczna
  • życie w budynkach autonomicznych, czyli życie bez płacenia rachunków
  • zalety wykorzystania hempcrete w budownictwie
  • zastosowanie świętej geometrii w budownictwie
  • wpływ budownictwa na zdrowie
  • korzyści z tynkowania wnętrza domu gliną
  • zalety wełny owczej jako materiału izolacyjnego
  • różnica pomiędzy cegłą suszoną a cegłą wypalaną
  • ekologiczność opon samochodowych jako materiału budowlanego – budynki „earthship”
  • koszty budowy domu z opon
  • wykorzystanie kolektorów słonecznych, ogniw fotowoltaicznych, wiatraków i innych technologii energetycznych
  • budowa domu całkowicie niezależnego od jakichkolwiek przyłączy zewnętrznych (prąd, woda, gaz, ogrzewanie)
  • cel działalności fundacji Królewski Szlak

www.Ekocentrycy.pl

Ilość wizyt:

23 komentarze

  • Aleksander
    Reply

    Kochani podoba się bardzo ten temat, mnie jako budowlańcowi z 40-letnią praktyką, jestem na rencie ,chetnie nawiążę z wami współpracę pozdrawia Aleksander z Łodzi

  • podczaszy
    Reply

    warto sprawdzić energie- kształtu obiektu,materiału,ziemi ,własną- połączyc- wyobrazić i zbudować.

    • Paulina
      Reply

      Grzesiu, Twoja wypowiedź odnośnie alternatorów robi furrorę na mojej tablicy FB. Czy możesz mnie dodać do swoich znajomych? Tu masz link do mojego konta FB https://www.facebook.com/paulina.magdalena.maria

      Proszę o więcej takich rewelacji na temat alternatywnych źródeł pozyskiwania energii, trzeba ludziom pokazać nowe okna na lepszy świat 😀
      Pozdrawiam

      • Grzesiek
        Reply

        Czesc Paulinko,
        w FaceBook nie mam konta; dla wymiany informacji najlepiej przeslij adres Email na: eltoma(kropka)cnc(malpa)overmail(kropka)de

        Grzesiek

  • Grzesiek
    Reply

    ALTERNATOR (generator) WOLNEJ ENERGII: Jest to silnik o bardzo duzej nadsprawnosci, czerpiacy glowna energie z otoczenia (tachyony), ktorym napedzac mozna generator. Filmik z tym silnikiem znajdziecie w YouTube pod haslem: FUELLESSENGINE MODEL 2 – 16 HP . Strona internet.: Fuellessengine.com
    Do najważniejszych komponentów alternatora, zaliczę:
    Kondensatory próżniowe, o jak największej pojemności (300 pF jest juz w porząsiu):
    http://allegro.pl/kondensator-prozniowy-300pf-15kv-i4067864510.html

    Magnesy neodymowe, lepiej duże i jak najsilniejsze. Mogą być nawet tak ogromne, jak te:
    http://www.ebay.de/itm/Power-NEODYM-MAGNET-80x80x10mm-380kg-QUADER-HAFTMAGNET-N52-Supermagnet-/360810732317?pt=DE_Haus_Garten_Home_Office_Pr%C3%A4sentationsbedarf&hash=item5401fedb1d
    Na średniej wielkości alternator, potrzebnych jest 6 takich magnesów.

    Drut miedziany, podwójnie izolowany (musi wytrzymywać wysokie napięcie), o grubości ok. 0,35- 0,4 mm.

    Plany budowy w normalnym wypadku nie są wcale darmowe (ok. 80 dolców). Proszę wiec nie afiszować się z podanym poniżej linkiem. LINK JEST NIECO ZMIENIONY i aby go skompletować, w miejsce dwóch krzyżyków wpisać należy liczbę, jaką uzyskacie odpowiadając sobie na następujące pytanie:

    Jeśli wątroba przeciętnego, czyli niezbyt inteligentnego policjanta potrzebuje PELNEJ DOBY do odtrucia jego organizmu po urodzinowej balandze, to przypuszczalnie ILE GODZIN porać będzie się z tym problemem wątroba biało-fartuchowego dilera farmacji, potocznie zwanego „lekarzem“?:

    http://ppl.ug/UGgzl6RXXmc/

    Grzesiek

      • Grzesiek
        Reply

        -Dobrze, Paulinko. …Jak zbadasz TEMAT, zbadaj tez mnie. -Czy moge przy tym pozostac w ubranku? 😉

    • Darek
      Reply

      Ja już pobrałem te plany. Jeszcze nie zacząłem budować (czas) .Mam pytanie. A czy Ty masz już taki generator? I drugie pytanie-bo są dwa modele generatorów. Ty podajesz pierwszy. A może ten drugi jest lepszy w jakiś sposób, łatwiejszy do wykonania albo wydajniejszy. Na moją logikę drugi model nie powstał by gorszy bo po co? ,głupota. Co o tym sądzisz?
      Plany drugiego modelu też mam, ale nie da się określić które są lepsze.
      Jak ktoś chce plany drugiego modelu to mogę wrzucić.
      a zresztą znalazłem wygooglowałem to macie 🙂
      http://www.ivantic.net/Energija/fuelless_engine_50-350hp.pdf

      • Grzesiek
        Reply

        Plan budowy ze strony IVANTIC.net, ktorego link podales w Twoim poscie, jest z roku 2003 (data stoi w prawym, gornym rogu). Silnik byl malo wydajny, ze wzgledu na zastosowanie elektromagnesow na rotorze. W aktualnych planach (te, ktorych link ja podalem) na rotorze zainstalowane sa magnesy neodymowe, a nie elektromagnesy.
        Daj sobie wiec spokoj z tymi starymi planami z roku 2003.
        Silnik z aktualnych planow znany jest pod wieloma nazwami/wersjami, a patent pochodzi od TESLI. Najpopularniejsza wersja/nazwa jest „Keppe-Motor”. Zbudowalem taki juz przed wieloma laty, jako model malych rozmiarow, w celach eksperymentalnych/ pomiarowych. (Eksperymentowalem juz z wieloma wynalazkami z dziedziny Wolnej Energii.) Wiekszy silnik buduje dopiero teraz. Nie boj sie, on funkcjonuje na pewno. Jesli nie chcesz od razu wydawac wiecej pieniedzy na budowe duzego, zbuduj najpierw maly i poeksperymentuj, dokonaj pomiarow poboru energii i wydajnosci.
        Zapewniam Ciebie, ze to co autor planow pokazuje w filmiku zamieszczonym w YouTube, jest prawda.

        Przy nawijaniu szpuli, istnieja dwa sposoby; Jednym z nich jest nawijanie plasko-warstwowe (drugim, pierscienno-warstwowe). Plasko-warstwowe jest trudniejsze do wykonania, ale tak nawiniete szpule sa bardziej wydajne, gdyz tachyony rozpedzane sa w nich do wyzszych predkosci. Obojetnie jednak jaka metode nawijania wybierzesz, zwroc uwage na to, ze wszystkie nawiniete warstwy drutu musza byc ze soba polaczone SZEREGOWO (nie ROWNOLEGLE !). Tylko przy szeregowym polaczeniu poszczegolnych warstw na szpulach, Tachyony beda mogla zostac rozpedzone do duzych predkosci (osiagnac wysokie napiecie).

        Przy zakupie drutu pamietaj ze musi byc podwojnie izolowany (nie kupuj zwyklego, bo nie wytrzymuje wysokich napiec). Bardzo wazne sa rownierz kondensatory prozniowe. Kup o jak najwiekszej pojemnosci i w zadnym wypadku nie baw sie kondensatorami elektrolitycznymi. To musza byc prozniowe (suche).

        Grzesiek

  • Grzesiek
    Reply

    Krew czlowieka zalewa. Szkoda slow. Dobre dla tych, ktorzy pojecia nie maja. Jedyne, pozyteczne informacje, to te o wloknach konopii, slomy, oraz glinie i wapnie. Prawda jest tez info. dotyczace chodzenia boso, chemii zawartej w farbach, lakierach. Reszty trzymajcie sie z daleka, bo zauwazam brak doglebnego zrozumienia, albo nawet niebezpieczne wprowadzanie w blad. Podam przyklad, bo wszystkiego nie bede opisywal:
    Nie uzywajcie welny owczej do celow izolacyjnych. Po jej przetworzeniu nie zachowuje sie jak produkt naturalny, tzn. po jej wypraniu z Lanoliny wchlania wode, pare wodna, rozmnazaja sie w niej grzyby i bakterie. Mowiac prostym jezykiem: BUTWIEJE.
    Konopie posiada wytrzymale wlokna. Swietnie nadaje sie jako wlokno wzmocnieniowe do tynkow i historycznych (wapiennych) betonow. Nie nadaje sie natomiast jako material luzny do celow izolacyjnych (takze butwieje).
    Panele sloneczne do podgrzewania wody, jak i panele krzemowe do wytwarzania energii élektrycznej, to pic na wode. Nie inwestujcie grubej kasy w cos, co nie funkcjonuje 24 godziny na dobe i 365 dni w roku. Lepiej zrobic alternator wolnej energii i nie bawic sie juz w oczczedzanie energii, (magazynowanie jej w bateriach, wpuszczanie w siec energetyczna) i grube izolacje budynkow (www.fuellesspower.com, lub darmowy plan budowy alternatora u mnie).
    Nie stosujcie opon do budowy, bo jak dlugo sa stabilne (nie stwardnialy na tyle, ze rozkruszaja sie), zawieraja bardzo niebezpieczne, rakotworcze zmiekczacze.
    Z ceglami to jest tak, ze te wypalane sa najlepszym wchlaniaczem wilgoci. W cegle wypalanej szybko rozmnazaja sie grzyby, ktorych pozniej nie da sie juz wyplenic. Dlatego budynek z cegly musial by byc permanentnie ogrzewany, a naprezenia elektrostatyczne w strukturze cegly, w sztuczny sposob zmieniane, by zmniejszyc wchlanianie wody i pary wodnej. Zgodze sie wiec jedynie co do cegiel niewypalanych.
    Z tymi zbrojeniami betonu i ich dzialaniem porownywalnym do klatki Faradaya, absolutny brak zrozumienia tematu. Nie chce zaglebiac sie w opisy, bo tylko sie denerwuje.
    Calosciowo postrzegam filmik jako kolejna reklame. Podobnie jak to bylo z filmikiem o przerobkach samochodow na elektryczne, lub o tym jak to dobrze znac „prawo”.

    Wyprowadzajcie sie daleko za miasta, budujcie Wasze domki uzywajac tego, co daje natura (bez niekorzystnego przetwarzania tych materialow, ktore zmieni ich wlasciwosci). Zacznijcie od zbudowania alternatora Wolnej Energii. Nie bawcie sie tym, co daje Wam przemysl, bo to nic dobrego. Na prawde dobre rzeczy, dajace wam wolnosc, sa przed wami ukrywane a ich propagatorzy, czy potencjalni producenci, laduja w wiezieniach panstwowych mafii, lub sa mordowani.

    Grzesiek

    • Paulina M.
      Reply

      Rozumiem Panie Grzegorzu, że ma Pan firmę architektoniczną lub jest Pan deweloperem, skoro tak usilnie próbuje Pan zniechęcić do taniego ekologicznego budownictwa?

      Wszyscy rozumiemy, czym jest zazdrość. Nie ma się co oszukiwać Panie Grzegorzu. Tylko niech Pan się zastanowi, co tańszego i bardziej ekologicznego może Pan zaproponować młodym Polakom, których nie stać na rachunki za prąd, gaz, wodę i ścieki w kraju najniższych zarobków UE oraz najwyżej opodatkowanych.

      Proszę Panie Grzegorzu przyznać się co do prawdziwego celu Pańskiej anty-propagandy.

      • Grzesiek
        Reply

        Czesc Paulinko,
        jestem niewiele starszy od Ciebie, wiec wystarczy „Grzesiek”.
        Ja niczego nie sprzedaje i niczego wlasnego, na czym bym sie bogacil, reklamowac nie chce. (Jednym z moich zawodow jest Architekt, ale to nie ma nic do rzeczy).Moim pragnieniem jest by ludzie przestali byc zawalani dezinformacyjnymi wiadomosciami, bo to utrudnia im uwalniania sie od przemyslu i od systemu.
        Co tanszego, lub bardziej ekonomicznego proponuje ludziom? -O tym wlasnie napisalem krotko. Przeczytaj moj uprzedni tekst. Dluzszy nie jest konieczny. Podaje ludziom nitke, po ktorej dalej moga isc sami. Jesli komus to za malo, ponownie podam pod spodem link do darmowych planow alternatora Wolnej Energii. Link ten bede regularnie podawal pod nagraniami, jesli Aleks nie bedzie mial niczego przeciw temu.

        Grzesiek

      • Jakob
        Reply

        Dziwne wysuwasz wnioski . Od razu anty-propaganda ?
        Przy wszystkich tego typu projektach trzeba dobrze pomyśleć. Mieć głowę na karku , a nie bujać w obłokach , bo ktoś rzuca „piękne hasła” .

    • pkh
      Reply

      Witam,
      Ostatni akapit Pana wypowiedzi jest smutny, ale prawdziwy
      .
      Jeśli to możliwe, prosiłbym o darmowy plan budowy alternatora.
      E-mail: feldek@10g.pl

      Pozdrawiam
      Karol

      • Paulina M.
        Reply

        Gdyby nie ci, którzy bujali w obłokach, nie byłoby dziś samolotów i odrzutowców 😉
        Pozdrawiam wszystkich wizjonerów, którym starcza wyobraźni i polotu, by marzenia zamieniać w rzeczywistość 🙂

    • Tosza
      Reply

      Grzegorz, bardzo dziękuję. Całkowicie się zgadzam jeżeli chodzi o właściwości materiałów i ich stosowanie. Bardzo cenne uwagi. Mieszkam w starym domu z bala, postawionym po wojnie od ponad dwóch lat. Nie zamieniałabym go na nic innego. Właśnie badam temat materiałów, jakich użyć, aby go wyremontować, bo początkowo myślałam albo wcale nie myślałam i chciałam zrobić remont z tego co jest w sklepach. Całe szczęści, że dom się zbuntował i zaczął do mnie mówić: „Nie psuj mnie, proszę, nie psuj.” 🙂

  • Barbara Zuzanna
    Reply

    bardzo ciekawa rozmowa, potrzebna zmiana świadomości, a to dzieje się niestety tak wolno…
    dziękuję i pozdrawiam…

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>