Druga psychologia, mitoterapia i psychologia Słowian – dr hab. Andrzej Pankalla

More videos
Views
   
 • jak być w dwóch światach jednocześnie
 • oficjalna psychologia jest zaledwie powierzchowna
 • wyprawy badawcze do Ameryki
 • psychologia opiera się tylko na aktualnie uznanych teoriach
 • kultura zachodnia jest narcystyczna i pasożytnicza
 • naukowcy badają również w jaki sposób kreowana jest nauka
 • czym jest ego
 • psychologia Słowian

Kontakt: AndrzejPankalla.pl

Film o jednej z podróży Andrzeja i Aruna Milcarza

książki 34:20

11 komentarzy

 • Pężyrka
  Reply

  Torrey „Psychiatrzy i czarownicy” lata 80′, więc nowe spojrzenie to to nie jest, ale cieszę się, że ktoś kontynuuje badania w tym obszarze.

 • Jan
  Reply

  Wygląda na to że Pan zauważył że najlepsza psychologia znajduje sie w książkach Carlosa Castanedy. Pierwszy raz się z tym spotykam, nareszcie.

 • Krasula
  Reply

  ja się tak nad tym zastanawiam: skoro za ujrzenie matki boskiej, czy innego św. mikołaja idzie się za karę do psychiatryka, a za nękanie Zbigniewa Kękusia sędzia otrzymuje nagrodę, to jest pomieszanie z poplątanym. cała psychiatria powinna iść do psychiatry i si e leczyć. tzn niebezpieczny psychicznie człowiek – sędzia jest na wolności, lub ludzie którzy piszą patologiczne ustawy też są na wolności…??? a człowiek, który ujrzał ducha , lub chodzi po ulicy rozebrany, bo tak mu się podoba , łapią go i jest w szpitalu… gdzie tu rozum isens …
  ta cała nauka psychiatrii to istna szarlataneria i jest niebezpieczna dla zdrowia społeczeństwa !!!

  • kangurek
   Reply

   bo to właśnie są normy . norma to zachowanie stadne narzucone przez większość , dla zachowania integralności stadnej . integralność stadna jest nazwana np. patriotyzmem lub „miłością” rodzinną .
   integralność stadna jest bardzo , bardzo ważna bo np. u małpiatek służy do ostrzegania przed wężem lub zbieraniem pożywienia . mała małpiatka nie da sobie rady w dżungli . musi papu , siusiu , musi ciepło i bezpiecznie , pójść do szkoły a potem jako duża małpiatka , zbierać papu i robić małe małpiatki . tak dla rozbawienia – kiedyś , na antenie top gear , niejakiemu clarsonowi , gość powiedział ” jesteś samcem alfa” .
   ty skumaj jaki wstyd , samiec alfa to przewodnik stada … zwierzęcego , jemu pasi takie miano …. ale człowiekowi . ile jest odniesień zwierzęcych do rodzaju ludzkiego …. multum . ego to zwierzę , pobzykać , nażreć się i mieć wszystko pod kontrolą by powtarzać to w koło . nikt nie ocenia zwycięzcy bo samiec alfa to przewodnik stada . władza terytorialna to zwierzęcy aspekt – pole żerowania . czy psychiatria to szarlataneria – nie . psychiatria uprawiana dla zasad stadnych przez zwierzęta – tak . psychologia to wspaniała nauka , ale sam papier nie daje podejścia do tego by być psychologiem . gdy przyszedł by do katedry człowiek i w czasie mszy krzyknął – „czekaliście na Jezusa – oto jestem ” i rozłożyłby ręce i z miłością popatrzyłby na zgromadzonych , dobrych ludzi , nie wyszedłby drzwiami o własnych siłach . zostałby albo zlinczowany na miejscu , a wierni wrócili by do egzaltowanej modlitwy , albo odwieziony do psychiatryka . nikt nie zadałby sobie pytania , może to oryginał , bo każdy ma swoją wizję „Jezusa z plakatu” . Każdy walczyłby o zachowania status Quo religii (swojego status Quo) i żaden zasraniec nie będzie tutaj plagiatu walić . każdy w stadzie rozsierdzonych mocherów , będzie chciał pokazać jaki to z niego „obrońca krzyża” , czci i religii . nikt nie zada sobie pytania czy może ten gość co wali tekst „jestem Jezusem” to oryginalny Jezus , bo NIKT NIE CHCE ZMIANY ZACHOWAŃ , KTÓRE DZIAŁAŁY DO TEJ PORY , A BYŁY UZNAWANE ZA NORMALNE . na koniec – witaj w ludzkim stadzie …. gdzie najpierw się krzyżuje , a potem buduje kościoły .

   • AX
    Reply

    Widzenie „Matek Boskich”, „Jezusów”, „Mahometów” i innych to tylko urojenia.
    Polecam obejrzeć film „Piękny Umysł” by to zrozumieć.
    Objawienia to też tylko urojenia, czego najlepszym dowodem jest to, że widzi je tylko jedna osoba.
    I bardzo dobrze, że kieruje się takich ludzi na leczenie, bo są zagrożeniem – mącą innym w głowach,
    potrafią być natrętni, a potrafią też być niebezpieczni jeśli przewidzi im się coś 'wielkiego’.
    Psychiatrzy w większości robią dobrą robotę i niosą ulgę cierpiącym ludziom, zaś psychologowie
    i psychoterapeuci leczą ludzi z różnych chorób psychicznych, albo też pomagają wyjść z zagubienia.
    To że znajdzie się jakiś psychiatra, który będzie działał nieetycznie lub będzie w układach z sędziami
    to wiadomo, że nie da się tego uniknąć. Jednak skala takich oszustw nie daje żadnych podstaw do generalizowania i wrzucania wszystkich psychiatrów do jednego worka. Zresztą, jak ktoś wierzy w ponowne przyjścia Jezusa to powinien wiedzieć, że przyjściu jemu będą towarzyszyły wielkie znaki i wydarzenia – raczej osoba pisząca te proroctwo nie miała na myśli otwarcia drzwi kościelnych i darcie się 🙂

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>