Czym jest Gospodarka Zrównoważonego Dobrobytu – Mira Machnicki

More videos
Views
   

Mira Machnicki, na stałe zamieszkała w Monachium, w dniach 29.08. do 1.09.2013. przebywała w Polsce, by poprowadzić spotkanie inicjujące działania Stowarzyszenia Rytm Ziemi na rzecz Gospodarki Zrównoważonego Dobrobytu.

Inicjatywa Gospodarki Zrównoważonego Dobrobytu, wspierana przez różne organizacje, polityków, osoby prywatne i przedsiębiorstwa zainicjowana została w październiku 2010. Od tego czasu ruch GZD stale wzrasta. Ponad 50 Przedsiębiorstw – Pionierów sporządziło w 2011 swój pierwszy Bilans GZD. W ponad 20 regionalnych Strefach Aktywności koncepcja GZD została zgłębiona, rozpropagowana i dalej rozwijana. W taki sposób, z otwartego na wyniki i zmiany ruchu tworzy się lokalny, stale wzrastający proces o globalnym zasięgu. Osoby zaangażowane w GZD jednocześnie dążą do synergii z podobnymi organizacjami, procesami i ruchami.

GospodarkaDobrobytu.org


Christial Felber o Gospodarce Zrównoważonego Dobrobytu

(włącz polskie napisy na dolnej listwie ekranu odtwarzania)

Ilość wizyt:

5 komentarzy

 • Pingback: Gospodarka Zrównoważonego Dobrobytu | Okrągłe Miasteczko | Domy Kopuły SmartCity Cohousing

 • Paweł
  Reply

  Dość przewrotnie powiem, że ekonomia wspólnego dobra jest już prowadzona na poziomie… korporacyjnym. Nam na dole się wmawia, że powinniśmy ze sobą rywalizować. Tym samym osłabiamy się. Natomiast, jak się okazuje, korporacje mają na pewnym poziomie wspólnych właścicieli/udziałowców, którzy dbają o to, aby ich firmy nie tylko nie walczyły ze sobą, ale doskonaliły politykę uzależniania ludzkości. Ich wspólnym celem jest dbanie o własne dobro i dojenie konsumenta.

 • LIDIA
  Reply

  MIKI; Bardzo ciekawy temat, mysle, ze jest wiele ludzi nie tylko w Polsce , ktorzy chca wiecej wiedziec. Zadam jedno sasadnicze pytanie- czy wstapienie do tej Organizacji wiaze sie z jaskas kwota pieniezna?

  • Mira
   Reply

   Witaj Lilu 🙂 Jak w kazdym Stowarzyszeniu, takze i nasze Stowarzyszenie Rytm Ziemi ma skladki czlonkowskie, obecna ich wysokosc wynosi 20 zloty na miesiac. Firmy, ktore w przyszlosci wespra nasz ruch GZD, beda mialy stawki czlonkowskie zalezne od ilosci zatrudnionych pracownikow. Mile widziani sa rowniez czlonkowie wspierajacy, honorowi oraz darczyncy. Serdecznie zapraszam do wspolpracy 🙂

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>