Współczesna bankowość jako sposób na zniewolenie państwa – Andrzej Stępkowski

More videos
Views
   

Przedstawiamy tu wykład Andrzeja Stępkowskiego o sposobach zniewalania ludzi przez banki.

Nagranie zostało wykonane podczas konferencji wolnych ludzi Wiosenne wzniesienie (21-22.04.2018) – zorganizowanego przez Andrzeja Nikodemowicza.

Strona informacyjna o bankach: NiewolnicyBankow.pl

11 komentarzy

 • SylwesterB
  Reply

  Świetny wykład Panie Andrzeju. Podziwiam za tą dociekliwość i wytrwałość w sprawie. Życzę powodzenia. Chciałbym przy okazji zaprosić na strony kampanii Pozytywny Pieniądz Polska, która działa w ramach międzynarodowego ruchu reformy monetarnej.
  Pozytywny Pieniądz Polska http://pozytywnypieniadz.cba.pl
  Z angielskojęzycznych stron poświęconych propozycjom reform, warto polecić:
  Positive Money Europe – http://www.positivemoney.eu/
  Positive Money UK – http://www.positivemoney.org/
  Sensible Money Ireland – http://sensiblemoney.ie
  Positive Money New Zealand – http://www.positivemoney.org.nz/

  Przyłącz się. Zmień pieniądze – Zmień świat.

 • lex
  Reply

  Bog przemawia przez tego czlowieka. To nie zarty.On jest sedzia tego ludu i tego swiata .Panie daj namwiecej takich ludi a temu Czlowiekowi blogoslaw.

 • Agnieszka
  Reply

  Wspaniały wykład, mogłabym słuchać Pana Andrzeja godzinami. Niestety skłania do przykrych refleksji… Jesteśmy „dojeni” na każdym możliwym kroku, a co w zamian?
  Od wielu lat prowadzę działalność gospodarczą, płacę przykładnie ZUS – 1230zł.
  W ostatnich miesiącach musiałam wydać na leczenie 5000zł.. Otrzymałam też pismo z ZUSu, informujące, że jeśli nadal będę taka „przykładna”, to otrzymam 460 zł emerytury… Nie jestem geniuszem matematycznym ale coś mi tu nie pasuje..
  Ze względu na prowadzoną (jeszcze) działalność, muszę mieć konto, ale z karty zrezygnowałam i jestem postrzegana w otoczeniu jako osoba zacofana, niedzisiejsza, dziwna, szalona? Już 3 lata temu nie mogłam skorzystać z noclegu w jednym z sopockich hoteli – nie przyjmują gotówki. Chciałabym się mylić, ale na tą chwilę nie wydaje mi się żeby większość osób chciała coś zmienić. Opętani konsumpcjonizmem i śledzeniem niedziel handlowych kpią z takich „nawiedzonych”.
  Wiadomo kiedy sytuacja się zmienia – jak kogoś dotknie osobiście: problem z bankiem, choroba, konieczność leczenia czy kontrola skarbowa ;-).. wtedy się szybciutko budzimy.

 • Łukasz
  Reply

  Brawo dla tego Pana Facet rozbił bank 3 godziny orania systemu polecam wszystkim do obejrzenia naprawdę warto

 • Maria
  Reply

  Z zaciekawieniem oglądnęłam do końca. Nawet nie wiem kiedy upłynęły 3 godziny
  Dziękuję

 • Ania
  Reply

  Zaczęłam ostatnio rezygnować z niepotrzebnych usług bankowych.
  Niestety są takie usługi, z których nie da się zrezygnować przez internet.
  Musiałam iść osobiście do banku w celu rezygnacji z karty kredytowej. Niestety, nie można iść powiedzieć, że się czegoś nie chce, podpisać papier i do widzenia.
  Trzeba się najpierw wytłumaczyć pani w okienku, dlaczego ta rezygnacja. Zahacza to już o wchodzenie w prywatne życie klienta, ale bez wytłumaczenia się Pani rezygnacji nie przyjmie. Mało tego, podczas mojej wizyty pani dzwoni dzwoni do centrali, zgłasza moją rezygnację i według standardów tego banku muszę się wytłumaczyć ze swojej rezygnacji pani po drugiej stronie słuchawki. Bez tego pani w okienku nie może przyjąć mojej rezygnacji. Paranoja :-/
  Udało się zrezygnować. Mam nauczkę, żeby nigdy więcej nie bawić się w coś takiego.

  Jakbym chciała wypłacić wszystkie pieniądze z banku to pewnie faktycznie by zadzwonili na policję.
  Paranoja :/

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>