Państwo, korporacja, obywatel i inne fikcje prawne – Piotras

More videos
Views
   
 • czym jest państwo
 • w tej grze jest również nasze ciało
 • artykuły Lavo u Astromarii
 • kogo dotyczą ustawy
 • The United States Corporation
 • to ludzie są właścicielami rządu, a nie odwrotnie
 • po czyjej stronie stoi policja
 • maksymy prawne są niezmienne
 • czym jest korporacja
 • korporacje chcą uciekać przed prawem zwyczajowym
 • różnica między przewinieniem a zbrodnią
 • podstawowe pytanie „jaki masz dowód na to, że te ustawy dotyczą mnie?”
 • strajk kierowców ciężarówek w Kanadzie

Link do poprzedniej rozmowy z Piotrasem:
Porozmawiajmy.tv/przekret-wszechczasow-czyli-kto-jest-twoim-wlascicielem-piotras

Artykuły Piotrasa znajdziesz na stronie AstroMaria.wordpress.com/category/matrix
Kontakt do Piotrasa: jj.pete@rocketmail.com

21 komentarzy

 • Pingback: Państwo, korporacja, obywatel i inne fikcje prawne – Piotras | Kancelaria Adwokacka Maciej Kobic - Częstochowa

 • Marek
  Reply

  na YT zniknął film „jestescie korporacjami (pisną małymi literami)” -jakoś tak to brzmiało.. było to na koncie Jan Nemo -zostało ono przez YT usuniete.
  czy ma ktoś ten film i może zlinkowac albo co ?

 • Davno_pora
  Reply

  To żadna nowość. Antoni Mączak w książce Rządzący i rządzeni dawno już zaprezentował model państwa jako organizacji przestępczej ściągającej haracz z obywateli.

 • Pingback: Prawo jest totalną fikcją, a sędziowie i prawnicy to kartel przestępczy | Ciekawe i niesamowite: zdrowie, wiedza, duchowość, psychologia, polityka i gospodarka

 • konrad
  Reply

  czy dobrze rozumiem, ze zeby ustawa mnie obowiazywala to musi byc skierowana do mnie bezposrednio i musi byc na to dowod w postaci np mojego podpisu, namacalnego wyrazenia mojej zgody na to ze dana ustawa dotyczy mnie?
  ostatnio mialem taka sytuacje gdzie w Polsce i to wcale nie na granicy tylko niedaleko Pily zatrzymala mnie straz graniczna i sprawdzali moje dokumenty oraz czy nie jade skradzionym samochodem z tytulu ostatnio popularnej systemowej zadymy syryjskiej, wiem ze moglem odmowic i pewnie mialbym do tego prawo ale tak nie zrobilem bo sie zwyczajnie spietralem. pozniej pomyslalem ze i dobrze ze sie spietralem bo gdybym sie stawial to napewno by uzyli przemocy wobec mnie lub zadzwoniliby po policje a policja w Polsce moze kazdego zatrzymac na 48 godzin bez zadnego powodu, i na co by mi to bylo? stracilbym tylko czas i humor na swieta, ale tez wiem ze jesli ludzie beda dla swietego spokoju sie poddawac to zawsze beda tkwic w tym monopolu.

 • Przemek
  Reply

  Pieniądze nie są kluczem do tego, tylko energia człowieka. Ten iluzoryczny demoniczny system ma biznes w wysysaniu energii człowieka. Pieniądze są tylko narzędziem kontroli systemu. Biznesem nie są pieniądze.
  Ten system można pokonać tylko i wyłącznie od strony duchowej i odpowiedniego kierowanie swojej energii psychicznej. Trzeba przestać dawać uwagę, bo w ten sposób zasila się ten system.
  Kluczem do zrozumienia jest to dlaczego imperia tak niszczyły społeczności indiańskie. Impierium Rzymskie, które było niejako kontynuatorem Babilonu niszczyło Druidów celtyckich i Celtów, potem Słowian już w postaci kościoła katolickiego. To Rzymianie przynieśli to iluzoryczne prawo, gdzie jesteś „Citizen”.
  Potem kontynuujące rzymski podbój imperium hiszpańskie i imperium brytyjskie niszczą indian obu Ameryk. Zostaje narzucone prawo iluzoryczne.
  Kontrolerzy bydła naziemnego boją starych struktur plemiennych i praw naturalnych.

 • konrad
  Reply

  tak to prawda, ja sobie tez ostatnio uswiadomilem ze jak dlugo chodze do pracy i jezdze samochodem to zasilam system i nikogo nie obchodzi jak sie czuje i czego chce, wazne zeby rachunki byly oplacone i zebym na czas byl w pracy. ta gra przestanie obowiazywac jak ludzie przestana w nia grac, a pojedynczy czlowiek malo co moze bo cala nasza planeta jest podzielona miedzy rozne panstwa i kazdy kawalek ziemi nalezy do jakiejs korporacji. w pojedynke nie ma szans na zmiany bo jak przestaniesz placic rachunki to zabiora ci wszystkie zabawki, dom, samochod, pieniadze, zwolnia z pracy, tak sie zastanawiam czy jako tzw bezdomny moze byc naprawde wolny?

  • Marek Kubis
   Reply

   Czlowiek który domaga się wladzy nad sobą, a to wynika z jego bezradnosci i bezsilności, zawsze będzie miał nad sobą dyktatora kierującego jego życiem za cenę bycia uzależnionym niewolnikiem. A niewolnik musi być posłuszny i podporządkowany swemu wladcy bo inaczej nie dostanie kasy na miskę ryżu. Tak więc dopóki pieniadz będzie wykladnikiem wartości życia, do puty będzie kwitł wyzysk i niewolnictwo, wyścig szczurow po trupach do przodu aby zdobyć, medal, tron lub ciepłą posadke prezesa korpofarmy.

 • Edward
  Reply

  Aleks, ta forma władzy o której mówisz nazywa się oligarchia i jest obecna w społeczeństwach zachodu od tysięcy lat, bez względu na fasadę, czy jest nią monarchia czy demokracja. Oligarchia polega na tym, że pewne grupy interesów są u władzy ciągle, wybory, zmiany dynastii etc to tylko zasłona dymna. Niesamowite jest, że ludzie tego nie rozumieją, zwłaszcza w Polsce po ’89, gdzie u władzy jest ten sam garnitur polityków którzy albo sprawują funkcje, albo sterują z tylnego siedzenia.

  • Przemek
   Reply

   Tak masz rację. Jeszcze ciekawsze jest to komu służą te oligarchie. Wszystko ma demoniczny rodowód babiiloński.

 • Tomaszowiak
  Reply

  Dzięki Panowie za rozwijanie tego tematu.
  Ludzie powinni jak najwięcej wiedzieć w jakiej rzeczywistości NAPRAWDĘ ŻYJĄ, i przyjdzie czas że wyjdą z tą WIEDZĄ NA ULICĘ..

  • Przemek
   Reply

   I co na tej ulicy zrobią? Inżynier społeczny podrzuci Bolka i zrobią z motłochem co chcą.
   Bydło naziemne nie jest zainteresowane żadnymi tam wolnosciami, tylko żeby im żreć za darmo dać.

 • Conrad
  Reply

  Na mojego znajomego zone ktos kupil w USA dom. Dowiedzala sie o tym jak ktos nie zaplacil zadnej raty.
  Odkrecenie tego trwalo 2 lata. Historia kredytowa i tak zostala zepsuta.

 • BobaS
  Reply

  To polecam cykl „prawdziwe przekręty” na bbc. Bo w jednym z odcinków grający tam oszuści wyribili kobiecie kilka kart na kilka tysięcy funtów które ta musiała by spłacić , gdyby to nie był program tv.

 • Zendo
  Reply

  Dzięki za pogłębianie tematu.
  Trzy pytania odnośnie poruszanych tu kwestii:
  1. Do czego dziś służy wojsko i policja? Czy faktycznie i praktycznie zapewnia wszystkim mieszkańcom danego kraju poczucie bezpieczeństwa? Na straży czyjego porządku stoi?
  2. Czy władzy może zależeć na tym aby posiadać dostatecznie liczną nie-myślącą a więc nie poddającą jakiejkolwiek krytycznej analizie zarządzenia „armię” tzw. funkcjonariuszy państwowych?
  3. Czy jest jakakolwiek logika oprócz ewidentnego szwindla w procederze kupowania za ułamek wartości tzw. „trudnego kredytu” w celu egzekwowania długu w pełnej wartości? Czy to jest OK, że jeśli jakaś pani X godzi się na wyjście za mąż za pana Y (dla uproszczenia przyjmijmy, że akt małżeński jest formą umowy-kontraktu pomiędzy X i Y) i jakiś czas po ślubie pani X zmienia zdanie – nie chce już dalej dzielić życia z panem X i dogaduje się ze swoją samotną, mniej atrakcyjną sąsiadką Z – obie dochodzą do porozumienia, że pani Z zastąpi panią X w dalszym pożyciu „małżeńskim”. Pan Y jest całkowicie pomijany w tym procederze. Czy jest ktoś kto chciałby być tak potraktowany?

 • Marcin
  Reply

  Kiedy siadamy do gry w Monopol i okazuje się, ze zasady nie dotyczą każdego w tym samym stopniu, czyli korporacje maja przewagę nade mną, jak np. są zwalniane z odpowiedzialności za zniszczenia i nie można korporacji fizycznie zamknąć do wiezienia.
  Rząd ma przewagę nade mną, gdyż np. chroni ich immunited… Nie zostały spełnione podstawowe warunki każdej gry, każdej umowy, włączając jawność zasad.
  Gdzie w tym sporze prawnym jest dowód na to ze zasady tej gry mnie dotyczą?
  Gdzie jest dowod na to, ze Ja, jestem dowód osobisty albo paszport?
  Albo odwrotnie, Straw Man, którego wykreowano i wmanipulowano mnie w „ożywianie” jego czyli posługiwanie się nim…przyjmowanie licencji, tytułów itp. w oparciu o ta martwa iluzje czy on potrafi mnie reprezentować?

  Połóżmy cały karton dyplomów, dowodów, licencji i aktów prawnych na scenie i popatrzmy jaka reprezentacje odwali? To jest martwe.
  Do momentu w jakim ja się identyfikuje z ta iluzja prawna, jest żywą. Ale kiedy zapytam o dowód na to, ze ta iluzja jest mną i ja tego nie potwierdzę, to tak nie jest.

  Tak sobie myślę 🙂

  Dziękuje za świetną robotę i super wywiad i pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia 😀

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>