Znaczenie matematyki wirowej i koncepcja silnika magnetycznego – Krzysztof Wilusz

More videos
Views
   

Przedstawiamy wykład Krzysztofa Wilusza zaprezentowany podczas konferencji „Wynalazki i pomysły dla wolnych ludzi”, 27 listopada 2016.

Film wyświetlony podczas tego wykładu:

15 komentarzy

 • Tomek
  Reply

  Ten silnik co sobie wymyślił pan nie ma prawa działać, zresztą próby tego typu można znaleźć na youtube to co pokazywał pan że przez vgate magnesy ci chłopacy „puszczali” to ta trzeba włożyć energie do przepchnięcia pola które początkowo blokuje a jak się zrobi to w taki sposób jak pan twierdzi to nie zadziała sprawdzałem dawno temu, zatrzyma się i zacznie się trzęś

  • JohnVeto
   Reply

   Wiadomo, że potrzeba pewnej energii (do rozruchu). Niemniej energia, ta jest niewielka ! Ponadto sporo zmniejsza się gdy z przodu zamontowany jest magnes kulisty. Silnik się nie zatrzyma jeżeli na osi zostanie zamocowane koło zamachowe. Koło zamachowe posiada kilka funkcji między innymi wyrównuje prace silnika w tych miejscach gdzie pojawiają się opory ponieważ masa x przyśpieszenie to dodatkowa moc. Rzetelne układy napędów magnetycznych, które są publikowane wszystkie posiadają koła zamachowe. Lub nie posiadają koła zamachowego jeżeli wirnik posiada na tyle dużą masę, że sam dla siebie jest kołem zamachowym.

 • JohnVeto
  Reply

  Przedstawiona na wykładzie koncepcja silnika magnetycznego pojawiła się po to, że taki napęd jest do zrobienia przez każdego jeżeli konstrukcja będzie prosta do wykonania i nie kosztowna. Autor tego projektu nie zdążył wykonać pracującego modelu, bo jak zaznaczył w swojej wypowiedzi koncepcja ta pojawiła się ok. 3 tygodnie przed konferencją i wskazał skąd ona wzięła. Nie ma głębszego sensu toczyć tutaj wywodów jak wielkie znaczenie ma stworzenie samonapędzającego się silnika magnetycznego. Warto jednak wspomnieć, że oficjalnie nigdzie nie przedstawiono prostej koncepcji do wykonania takiego napędu, a opisy, które można znaleźć w necie są niezbyt jasne, nieczytelne, lub takie które wymagają sporo nakładów, lub niedostępnych dla każdego materiałów i narzędzi do ich wykonaniach. Na domiar złego znaleźć można wiele wręcz naukowych wywodów, które usiłują udowodnić że takiego napędu w żaden sposób nie da się zrobić, bo gdyby dało się zrobić, to już dawno by był.
  Nie twierdzę, że owa koncepcja jest 100% prawidłowa dopóki nie zostanie wykonany działający model. Niemniej twierdzę, że istnieją poważne przesłanki do tego, że idea tego napędu jest słuszna i być może istnieje tylko kwestia prawidłowego wykonania tej konstrukcji.

 • JohnVeto
  Reply

  Znaczenie matematyki wirowej jest takie, że pozwala zrozumieć naturę rzeczywistości, tym samym zrozumieć siebie, bowiem ta matematyka stanowi fundament wszystkiego, a więc i dotyczy każdego. Naiwnym jest twierdzenie, że możesz zrozumieć coś na zewnątrz jak nie zrozumiesz siebie, a to zrozumienie pozwoli każdemu godniej żyć. Godniej nie znaczy, że będziesz miał więcej pieniędzy na koncie, że Twoja firma będzie lepiej prosperować, lub sobie kupisz ”piękniejszy” samochód. Godniej oznacza – świadomie. W tym krótkim wykładzie pokazano drogę, reszta zależy od klasy umysłu właściciela.

 • Piotrek
  Reply

  Tornado działające według matematyki Rodina samo się nie zasila tylko wysysa energię z otoczenia powodując spontaniczne schłodzenie, co oznacza że tej samego ciepła zabraknie np. dla roślin.
  Podobnie jest z ludzkim sercem – przeciętny człowiek też się czymś żywi.

 • Lech
  Reply

  1. I co wynika z owej „błędnej” matematyki – nie pokazano czegoś innego (przynajmniej na tym filmie)
  2. Model w wałkiem i magnesami. Skoro to takie proste (na to wygląda), to dlaczego autor tego nie zrobił i nie zademonstrował?

 • Surfeusz
  Reply

  Ścieżka dźwiękowa Alex woła o pomstę do nieba…

  Czy tak ciężko podpiąć facetowi dyktafon pod jamochłon i zmniejszyć czułość albo podstawić go pod nagłośnienie?
  Widać że pan Krzysztof nie jest specjalistą retoryki i tym bardziej trzeba mu pomóc w czytelnym przekazie. Nie będę się rozwijał ale mógłbyś czasem takie nagranie puścić na domyślnym korektorze szumów np w darmowym programie „Audacity” czy podobnym.

  • JohnVeto
   Reply

   Program Audacity by pomógł, ale z pewnością Alex nie ma czasu na takie obróbki, ani nie ma czasu komuś zlecać wykonywanie takich rzeczy. Bo pytanie co ma jeszcze robić ? W sumie głębszą przyczyną tej niskiej jakości dźwięku byłem ja sam ponieważ wcześniej miałem kolizję, gdzie w wyniku udaru szczęki straciłem dwa zęby, a trzeci się ruszał. Nigdy bym nie powiedział, że taka sytuacja spowoduje aż tak wielki dyskomfort i poważne utrudnienie wymowy, gdzie trzeba było się zmuszać, aby wypowiedzieć słowa. Ostatecznie liczy się przedstawiona treść i myślę, że to co dla kogoś było ważne to usłyszał.

   Ps. Na tej konferencji było dwóch ”Reptilian” Ująłem w cudzysłów to słowo, bo to przecież tylko ludzka nazwa tych istot. Jeden stał z tyłu, ale potem się wycofał, a drugi stał z przodu z lewej strony od okna 1-2m od prelegentów. Od tego z przodu, ”wiał spory chłód” , że tak powiem takie było subiektywne odczucie. No cóż… niech doświadczają ”chłopcy”, bo po coś ważnego w tym Wszechświecie oni są, bo inaczej by ich nie było. 😉

   Pozdrawiam

   • Bolesław Ejsmont
    Reply

    Ja tam siedziałem, przy oknie, z przodu w drugim rzędzie (albo trzecim), wiało zimnem bo było otwarte okno 🙂 Chyba nie jestem reptylianinem (choć kto wie) i nikogo nie zauważyłem, choć to niczego nie dowodzi 🙂

    • JohnVeto
     Reply

     Bolesław, to co myślimy, a to co możemy udowodnić, to dwie różne sprawy. Ja wiem, że było dwóch ”Reptilian” , tylko, że to pewna fasada, że oni tam byli. Bo przecież pytanie głębsze jest przecież takie, gdzie są mocodawcy, kreatorzy tej gry, którzy ich wysłali… ? Oczywiście nie szukam winnych, bo takich – nie ma.

 • boni
  Reply

  Marko rodin kolejny keshe , gada gada NIC nie działa u niego jako OFF grid . Do komputera ani do odkurzacza się nie modlę – power ON – działa.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>