Znaczenie Konstytucji 1935 – Bogdan xiążę Światopełk-Zawadzki

More videos
Views
   

Zapraszam do posłuchania rozmowy z Bogdanem Światopełk-Zawadzkim o Konstytucji kwietniowej 1935. To nagranie jest tylko w wersji dźwiękowej, bez video.

 • pochodzenie rodu Światopełk-Zawadzkich
 • działalność w Solidarności
 • Józef Piłsudski popierał monarchię
 • uchwała Senatu o ciągłości II RP
 • Konstytucja 3 maja była fatalna
 • sprawa gen. Rozwadowskiego i gen. Zagórskiego
 • kto wymyślił „Cud nad Wisłą”
 • czym była afera Bergu
 • czy prez. Kaczorowski miał prawo przekazać insygnia prez. Wałęsie
 • czy Juliusz Sokolnicki był pełnoprawnym prezydentem II RP
 • demokracja rozmydla odpowiedzialność
 • demokracja ze swej istoty jest złem

9 komentarzy

 • Pingback: Znaczenie Konstytucji 1935 – Bogdan xiążę Światopełk-Zawadzki | Kancelaria Adwokacka Maciej Kobic - Częstochowa

 • Marek
  Reply

  po to jest „demokracja” by głupi również mięli swój wpływ na świat … głupi właśnie.
  Kto wymyślił demokrację_ potrzebujący mieć udział we władzy – taki właśnie :/ – bez obrazy -techniczny opis jedynie.

 • Piotr
  Reply

  Historia to najlepsza nauczycielka. Uczmy się prawdziwej historii: tej najnowszej ale i starożytnej i średniowiecznej. Tylko prawda nas wyzwoli ale ktoś nam nie pozwala ja poznać. Czy to nie „świete cesarstwo” czasem, teraz w czwartym wydaniu?

 • marq
  Reply

  Kropla historii (rzeczywistej) i w niej niemal Cały Obraz Niewydolności Polaków w Rzadzeniu nawet samymi sobą, Ciągłe intrygi podjazdy kliki wali frakcji etc. A Konstytucja i inne Prawa Polacy (Wszelcy u władzy) od prawie 1000 lat Prawo mają w środku Du-py. To Warholstwo i wypróżnianie sie na prawo przez samych siebie ustanowione jest i było przyczyną upadków Polski, klęsk rozbiorów itd. Najlepsze czasy z ostatniego 1000ąc lecia dla Polski i Polaków równocześnie to PIERWSZE lata pod zaborami zarówno pod Pruskim w Wielkim Xięstwie Poznańskim równolegle z Królestwem Polskim pod zaborem Rosji – resztówka po RON. Polski Chrabia był nawet Ministrem Spraw Wewnetrznych całego Cesarstwa Rosyjskiego czyli Drugą osobą w Caracie Rosji po Carze! i co zrobili rodacy zamiast politycznie wykorzystać ową super politycznie sytuację to poprzez intrygi pomówienia zmyslone donosy do Cara i Achrany, tak długo, aż dla swietego spokoju sam Xiąże w porozumieniu z Carem zrezydnował z tak prestizowego stanowiska…..

  ŚP Red. Kisielewski „Kisielem” zwany miał racje Polske należy podzielić pomiedzy WSZYSTKIE Państwa z którymi ówczesna III RP graniczy. Tu Wrocław z całym dolnym Ślaskiem i Opolskim przyłaczyć do Czech… Nigdy nie do „D”. W necie jest /był ten podział Kisiela ….

  To że Polacy nigdy nie bedą dobrze rzadzić własnym Krajem widac po tym jakie koterie walki i podjazdy o malutką część władzy w malutkich Gminach widać jak na dloni …. „Yelity” chcące rządzić 40 mln ludzi i 314k km kwadratowych terytorium a nie potrafią zarządzać małą majacą kilka tyś mieszkańców małą Gminą !!!

  W 99% Gmin w IIIRP klika rzadząca w danym momencie rozkrada majatek wspólny obywateli i zatrudnia oraz wynajmuje do prac publicznych na rzezcz Gminy swoje rodziny Kumpli i Pociotków.
  Dopuki w Gminach nic się nie zmieni rzadem ustruj i jakakolwiek partia, stowarzyszenie czy Grupa zniszczą Polske poprzez coraz gorsze tzw. „Zarządzanie”.

  Takie są fakty i to od 1000 a już jasno widoczne od 1505 roku. I sami Polacy tego bagna i Nierzadu nie zmienią….

  Oczywiscie sytuacja taka i warholstwo oraz różnorakie Zdrady są jaknajbardziej na reke Banków i są prze te Banki często wywoływane finansowane i organizowane. Nie ma nic łatwiejszego jak przejąć i okraść cały Kraj I jego Obywateli jak „władze” sa w bezustannym wzajemnym konflikcie !!

 • 40i4
  Reply

  KRK jest organizacją, która przeszła w sposób ciągły i prawie niezauważalny z modelu pierwszego do modelu drugiego. Na początku istnienia, za sprawą cesarza Konstantyna, KRK było monarchią (stąd dogmat o nieomylności), jednak z czasem KRK przekształcił się i obecnie działa według modelu drugiego czyli grupy z uprzywilejowanym liderem (stąd zmiana dogmatu o nieomylności: tylko w sprawach wiary). Inną namacalną oznaką tej zmiany jest niejawne (wewnętrzne) kwestionowanie ustaleń swojego lidera np: o przyjmowaniu uchodźców.

 • 40i4
  Reply

  Są możliwe 3 modele sprawowania władzy: jedna osoba (monarcha czyli król,car,cesarz), grupa osób (partiokracja mylona z demokracją) i całe społeczeństwo (demokracja bezpośrednia). Dwie pierwsze historycznie były testowane i się nie sprawdziły. Trzecia nie była testowana ze względów technicznych a od 2000 roku jest możliwa do wdrożenia dzięki systemom informatycznym (a najbliżej jej jest Szwajcaria).
  Przywrócenie monarchii jest pomyłką i krokiem wstecz, co by miało to oznaczać, że monarcha stałby się się właścicielem społeczeństwa i decydowałby o jego losie?
  Monarchia przegrywa z demokracji bezpośrednią w przedbiegach. Dowody:
  1) Brak kryterium wyboru monarchy, samo głosowanie na ładne oczy to stanowczo za mało. Kto niby miałby takie kryterium utworzyć? Jeśli naród to po co mu monarcha?
  2) Jeśli w danym momencie będzie dobry monarcha i w końcu umrze to nie ma gwarancji, że kolejny będzie równie dobry.
  3) Monarcha może być szantażowany i przez to może ulegać niewidocznym siłom nacisku, w demokracji bezpośredniej nie ma możliwości nacisku przez grupy uprzywilejowane
  3) Jest podatny na choroby w tym psychiczne.
  4) Monarchia generuje podziały społeczne na tych co popierają monarchę, w zamian za przywileje i na przeciwników monarchy.
  5) W dzisiejszych realiach monarcha będzie niewydolny w ustalaniu prawa i w konfrontacji z państwami partiokratycznymi, a ponieważ nikogo nie musi słuchać, więc jego decyzje mają realnie mniejszą trafność niż w demokracji bezpośredniej (gdzie np mamy 10mln decydujących obywateli).
  Dobrym porównaniem jest pisanie skomplikowanego programu przez jednego programistę albo przez grupę programistów lub przez wszystkich którzy to potrafią robić. Pierwsza opcja nie ma szans (sprawdza się tylko w bardzo prostych programach) za to wielu zna siłę „opensource”.

  • Łukasz
   Reply

   Moja Wola by Król mną targał, Niż ty 40i4 pieścił.
   Jak chcesz gwarancji, to się ubezpiecz od decyzji króla, dobry demokrato.
   Monarcha szantażowany? Haha, a sejm* czy cokolwiek innego to już nie?
   A sejm* czasem nie ma symptomu psychicznych odchyleń od normy?
   Monarchia i przywileje? To gdy monarchia upadała…
   Mówisz o tych 10 milionach z ~40, co prócz dna butelki i szklanego pudełka, nie słyszeli o wtyczce RJ-45, i oni mają decydować o mnie?
   ZAPRZECZYSZ?

   Objaśnienie:
   * „sejm” jako synonim władzy…

   • alladyn
    Reply

    Ja takiej władzy królowi nie daję, ani żadnemu człowiekowi. Nie potrzebuje by ktokolwiek mną targał, ani pieścił. Sam dla siebie jestem królem.
    Gdyby to był polski sejm, to pewnie by było inaczej, ale że jest izraelski, to o czym w ogóle gadacie. Królowie, sejmy są dla tych, którzy nie chcą wziąć odpowiedzialności za siebie, więc sprzedają swoją wolę za obiecanki innym oszustom, bo jak powiedzieć o tych posłach, którzy obiecali gruszki na wierzbie?

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>