Czym jest Projekt Venus – Daria i Bartek Szymczak

More videos
Views
   

Daria i Bartek Szymczak współpracują z Jacque’iem Fresco w dziedzinie propagowania wiedzy na temat Projektu Venus, głównie poprzez tłumaczenie filmów i książek na język polski.
Projekt ten jest praktycznie realizowany i testowany w Venus na Florydzie i stąd właśnie pochodzi nazwa projektu.
Podstawowe informacje na temat projektu znajdziesz na Wikipedia.org/wiki/Projekt_Venus, a najwięcej na oficjalnej stronie www.thevenusproject.com.
www.Facebook.com/TheVenusProjectGlobal

Filmy o Projekcie Venus z polskimi napisami (niekiedy napisy trzeba sobie włączyć):

Kontakt do Bartka i Darii: kolszym[at]gmail.com
Ilość wejść:

68 komentarzy

 • Kuba
  Reply

  „Zdrowy kapitalizm” wiedzę, że kolega to dopiero lubi oksymorony. Cóż w odniesieniu do powyższego komentarza, to rzeczywiście ręce opadają bo nie ma bardziej zniewolonych pieniądzem i przede wszystkim chciwych głupców niż kapitaliści. Życzę jednak abyś swoją miseczkę ryżu na starość otrzymał, choć system tak się składa patrząc na wysokość prognozowanych emerytur niekoniecznie to zakłada. Skoro brak skutków podczas przedstawiania przyczynowo logicznych udowodnionych zależności to dyskusja zamknięta i pozdrawiam.
  Do Darii i Bartka: Pełen szacunek. Świetna robota. Zrozumienie ideologii Venus jest trudne a tym bardziej rozmowa na tak skomplikowany temat więc nie ma czego się wstydzić jąkania. Chciałbym dodać, że nie musicie wszystkich przekonywać lub tłumaczyć czym jest Venus, Zeitgeist. Jest to również niemożliwe. Nie wszystkim ludziom mimo ich wysokiej inteligencji jest dana otwartość na nową koncepcję, podejście czy sposób patrzenia na świat. Próba edukowania ich będzie niesamowicie toporna i będą stale fundowali tendencyjne pytania i zaczepki. Przecież przeciętny człowiek nie potrafi nawet powiedzieć czym w ogóle jest komunizm i czym się różni od socjalizmu albo jakikolwiek izmu a co dopiero zrozumieć Zeitgeist ale feruje wyroki na lewo i prawo bo co innego w nieświadomości można robić. Oczywiście 5% najbogatszych oraz około 20%, którzy czerpią profity z obecnego systemu ludzi nigdy nie zaakceptuje zmian bo nie leży to w ich krótkowzrocznym interesie. Ruch Zeitgeist moim zdaniem poza marzeniami o cudownym świecie przyszłości, dziś – realnie powinien te 5% najbogatszej populacji ludzi z uszkodzonymi mózgami do tego stopnia że nie odczuwając empatii pragną posiadać każdą wartość, każdy rodzaj władzy tak wykorzystać aby ci ludzie wciąż się bogacąc jednocześnie robili to bez szkody dla innych lub wręcz z pożytkiem dla innych. Niech się bogacą bo realnie teraz nie jesteśmy w stanie tego powstrzymać ale można spróbować to zmienić tak, aby jednocześnie przy okazji dbali o pożytek innych. W historii jest pełno przykładów gdzie naukowiec dokonując odkrycia bogacił się a jednocześnie standard życia zwykłego człowieka wzrastał. Dzięki temu dziś mamy więcej wygód niż niż Król Słońce w baroku. Zagrajmy w wygrany – wygrana. Świat bez pieniędzy jest najbardziej to przemyślenia ale muszę dodać, że pieniądz to najsilniejszy afrodyzjak z którym człowiek sobie nie radzi. To wróg z którym przegrywamy i potrzebujemy „porządnej broni”. Czy Venus nam ją da ? Myślę że ma taki potencjał bo wierzę w ludzki umysł. Już dawno jestem z wami. Pozdrawiam Chicago.

 • Łukasz
  Reply

  Szkoda mi niewolników (demo-socja-komu i podobnych), bo gdy dajesz im zdrowy kapitalizm dla biednych, a oni chcą wolności od pasa w dół i miskę na starość obiecaną. I teraz czy siłą ich zmusić dla ich dobra?
  Brak skutków podczas przedstawiania przyczynowo logicznych udowodnionych zależności. Ręce opadają.
  Witam, Łukasz Ozga.

 • AFFA
  Reply

  szczepionki umysłowe…no bez przesady 🙂 czemu nie psychodeliki, których niedozwolony dostęp może być przyczyną tego że nie pamiętamy kim jesteśmy.

 • Daria i Bartek
  Reply

  Kilka dni temu została wydana pełna wersja filmu „The Choice is Ours”. Jest to najnowszy oficjalny film Projektu Venus. Składa się z 4 części. 2 pierwsze pokazują obecny system społeczny i wiele z jego problemów, 2 ostatnie części przedstawiają możliwe rozwiązanie tych problemów. Są polskie napisy – można je włączyć w ustawieniach. Rozdzielczość (jakość) też zalecam (w miarę możliwości) ustawić na 1080p (Full HD). Link wciąż ten sam – pod wywiadem.

 • Agnieszka Wika i Daniel Wołowski
  Reply

  Wspaniali Ludzie,którzy zmieniają Naszą rzeczywistość na Lepsze 🙂 Kochamy Was i wspieramy z całych Serc :):):) Najważniejszy jest Cel i Działanie- za to Sobie i Wam Dziękujemy 🙂 Rozwój nastąpi,ponieważ Świadomość jest ponad wszystko 🙂 Do zobaczenia w szybkim czasie Kochani :):):)
  No i oczywiście Dziękujemy Alexowi 🙂 Pozdrawiamy

 • Małgorzata
  Reply

  A mnie się podoba ten projekt. Już kilka lat temu oglądałam o nim film. Jestem osobą 50+ i jak dożyję to chciałabym zamieszkać w takim mieście, chociaż na jakiś czas, Przecież zawsze można opuścić takie miasto gdyby okazało się , że z jakiegoś powodu życie w nim przestałoby się podobać. Jestem na tak.Trzeba trochę poeksperymentować i się nie zniechęcać. Jak dla mnie to wszystko jest lepsze od tego co jest i jak widać nie sprawdziło się wcale. Wizjonerzy niestety zawsze mieli pod górkę. Trzymam kciuki za ten projekt. Ma on głębszy sens niż tylko technologia, ale i ona służyłaby ułatwieniu życia

  • Daria i Bartek
   Reply

   Dziękujemy za wsparcie i za pozytywne spojrzenie na tą ideę. Tak, projekt ten zakłada całkowitą wolność wszystkich ludzi, więc jeżeli ktoś na prawdę pragnie żyć poza cywilizacją, to czemu nie. Pozdrawiamy.

 • Damian
  Reply

  Witam!
  ć
  Chciałbym podzielić się moim spostrzeżeniem nt. spisku żarówkowego, ale przedtem nadmienię jeszcze dygresję skąd pochodzi nazwa, żeby ściślej określić szerszy kontekst mechanizmu tego spisku. W wymienionym dokumencie przedstawione zostało miejsce w Stanach, w którym to w pewnej strażnicy świeci się nieprzerwanie od ponad stu lat żarówka. Zjawisko dotyczy jednak nie tylko żarówek, co wcale nie jest tajemnicą. Ale dlaczego tak jest? Ludziom wydaje się, że chodzi o kasę, którą mamy oddawać właścicielom lobby koncernów produkujących przedmioty użytku codziennego. Jednak ma to dalej idące przyczyny i skutki. Jeśli ktoś czytał Lalkę Wyspiańskiego, może przypomni sobie motyw, w którym panna Łęcka pyta Wokulskiego, dlaczego nie sprzedał jej srebra z zyskiem. Ten odpowiedział: „Ponieważ handel nie opiera się na spodziewanym zysku, a na ciągłym obrocie pieniądza”. Sądzę, że książka napisana w czasach rozkwitu globalnej gospodarki miała w sobie alegoryczny klucz do zrozumienia całego tego spisku. Tu nie chodzi o pieniądze, ale o wpływy bazujące na syzyfowej pracy. Inaczej tego nazwać nie umiem. Cała ta klika orwellowska bowiem nie potrzebuje naszych pieniędzy. De facto kolejnym brakiem tajemnicy jest to, że sami je drukują. Jeśli ktoś posiada wyobraźnię opartą na pokornym krytycznym racjonalizmie, ten od razu zrozumie, że tamtym chodzi o to, by system sam się napędzał.
  Mass media i popkultura narzucają nam programy potrzeb niższego rzędu i zakrzywiają nam obraz potrzeb wyższego rzędu. Reklamy, brukowe szmatławce i napakowane spermą, herą i krwią kino klasy b wmawia nam, że potrzebujemy przedmiotów, które wyznaczają nowe trendy. Sztuczka polega na tym, że ludzi zamienia się w osiołki, które idą za marchewką na kijku, a paradoks na tym, że producenci lobby są jednocześnie właścicielami banków, które dają kredyty (Bilderberg Group). W momencie gdy ta babilońska klika zdecyduje o zmianie prawa na własną korzyść w danym rejonie świata, wystarczy że przykręcą kurek hossy i zamienią lokalną gospodarkę w piekło. Wtedy kończą się uprzejmości, wymyśla się wroga publicznego i wpuszcza się trzy trojańskie konie o imieniu Problem, Reakcja i Rozwiązanie. Rozwiązanie jest zmianą sukcesywnego prawa, które dla krótkowzrocznych ludzi jest niezauważalne. To jak woda, która drąży skałę. Przykładem takiego zjawiska jest dążenie do zaczipowania ludzi, przez okresowe promowanie nowszych metod płatności, czy zmian dowodów osobistych.

  • Daria i Bartek
   Reply

   Bardzo dziękujemy za to uzupełnienie i rozszerzenie tematu. Czipy RFID są już tuż za rogiem i prawdopodobnie wkrótce rozpocznie się akcja masowego ich wszczepiania obywatelom USA. Jest to jeden z mnóstwa przykładów dla fatalnego uzycia technologii. Pozdrawiamy.

 • jacek
  Reply

  PRZEPIEKNI MLODZI LUDZIE PELNI AKTYWNOSCI ,OCHOTY DO ZYCIA I DZIALANIA!!!! TYLKO TACY
  JAK WY DARIA I BARTEK BEDA TRANSFORMOWAC TA ZIEMIE KU CORAZ LEPSZEMU!!!!!!!!
  NIE DAJCIE SIE SKAPCANIEC I ZAINFEKOWAC STARYMI PROGRAMAMI ,ONE SA i TAK NA ODSZSTRZAL!!! DZIEKUJE WAM I MODERUJACEMU ZA WSPANIALE PRZEZYCIE I POZNANIA
  FASCYNUJACYCH SWIERZYCH INTELIGENTNYCH INDYWIDUALNOSCI!!!!!!!!!!!!

 • unnamed
  Reply

  Kiedyś tj. 20 albo i więcej lat temu, ćwierć wieku można by powiedzieć, w którymś komiksie Mickey mouse było o tym jak bohaterzy przenieśli się omyłkowo do 2200 roku ii tam postacie te w ogóle nie musiały pracować, wszystko robiły, roboty, nawet mecz w tv grał roboty, tenisa i inne… a zamiast samochodów był na dachu budynku pojazdy zwane talerzami słonecznymi, można było nimi ekologicznie podróżować do innych miejsc czy domów, domofony miały sztuczną inteligencję i jak do nich ktoś dzwonił, to kazały podać odpowiednie dane, wylegitymować się,
  Jak się robiło zakupy, w domu na ekranie się wybierało co trzeba, do jedzenia po czym pompa wsysała do mieszkania produkty zamówione. Ponadto nikt nie musiał pracować bo wszystko robiły roboty. podobnie ze śmieciami, system kanalizacyjnych pomp na śmieci działa ponoć we Włoszech, nie potrzeba śmieciarek, wrzuca się worek po czym pompy zasysają wszystko w miejsce sortowni.
  Wątek braku przestępczości w tym komiksie chyba też poruszyli o ile pamiętam, skoro nie trzeba pracować to i nie potrzeba kraść.

 • robert
  Reply

  To co opisujecie to już istniejące systemy zarządzania na innych planetach zatem jak słucham tych nowości to jakbym widział coś co zawsze jest i działa no tylko że nie na ziemi bo tu ludzie mają za małą świadomość. A niestety Świadomość jest tu niezbędna całości. Ten system działa i jest idealny ….Ważnym elementem są ludzie starsi którzy stanowią podstawę i mądrość społeczeństwa zajmują wiele ważnych pozycji również zajmują się wychowywaniem dzieci gdyż posiadają mądrość …..Problem nie jest PIENIĄDZ …Wszystko jest zabezpieczane przez system pracuje ten kto chce …Robotyzacja wszystkich gałęzi jak najbardziej ….Nie wiem czy wy macie wszystko dobrze obcykane bo widzę że nie bardzo po tym jąkaniu i małej klarowności. Zróbcie sobie HIPNOZĘ i przy regresie poszukajcie sobie jakiegoś wcielenia gdzie mieszkaliście w takim systemie i go przenieście na nasz ziemski sposób główkowania 🙂 Taka ziemia to za jakieś kilkaset lat …tu niestety wymagana jest ŚWIADOMOŚĆ ….. 🙂

  • Daria i Bartek
   Reply

   Dziękujemy za komentarz. Zdajemy sobie sprawę, że świadomość jest kluczowa i dlatego na pytanie co można zrobić, aby pomóc, mówiliśmy o potrzebie samokształcenia przede wszystkim siebie, a także innych. Jeżeli wszyscy ludzie byliby uświadomieni, to całkowita przebudowa wszystkiego co jest teraz na Ziemi zajęłaby mniej niż dekadę.
   Za jąkanie i małą klarowność proszę nam wybaczyć, gdyż nie jesteśmy typami celebrytów i naszym celem nie jest się nimi stać :).

 • Bogusław
  Reply

  Witam wszystkich zainteresowanych dyskusją nad projektem Venus. Daria i Bartek odesłali mnie do strony projektu Venus, gdzie są umieszczone najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi. Zdecydowana większość tych pytań i odpowiedzi dotyczy wtórnych, technicznych aspektów funkcjonowania nowej cywilizacji opartej o założenia projektu Venus. Niestety, nie znalazłem tam odpowiedzi na moje pytania, ale to nie jest najistotniejszy problem. Dostrzegam w tym projekcie coś bardzo niepokojącego, a mianowicie przekazanie bardzo istotnych decyzji na rzecz sztucznej inteligencji. Nie mam nic przeciw rozwojowi nauki, techniki i technologii, wręcz przeciwnie, mam na co dzień i zawodowo kontakt z technologiami komputerowymi, informatycznymi. Takie scedowanie decyzyjności na rzecz technologii spowodować może przejęcie władzy przez wąską „elitę” (jak to ma miejsce w obecnym systemie).
  Dario i Bartku, nie traktujcie moich słów jako krytyki waszego zaangażowania w ten projekt. Uważam tylko, że ten projekt może stanowić punkt wyjścia do szerokiej, wręcz ogólnoświatowej dyskusji o kierunkach w jakich powinna zmierzać Ludzkość, a nie jako gotowy i wyczerpujący wszelkie wątpliwości koncept.

  Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.

  • Daria i Bartek
   Reply

   Bardzo dziękujemy za kolejny komentarz i nie, absolutnie nie, uznaliśmy tego komentarza za atak. Bardzo cenimy Pańską szczerą chęć do prowadzenia dyskusji na wysokim poziomie. Proszę napisać pytania, na które nie mógł Pan znaleźć odpowiedzi, a my postaramy się odpowiedzieć.
   Odczucie niepokoju związane z propozycją wprowadzenia tak odmiennego systemu jest całkowicie normalne. Prosimy uwzględnić, że sztuczna inteligencja NIE byłaby tam po to, aby kontrolować ludzkie życie i określać co i jak ma ktoś robić, lecz jedynie aby kontrolować produkcję i dystrybucję wszelkich dóbr i usług w sposób optymalny, błyskawiczny i z wyłączeniem ludzkiego błędu bądź zaniedbania. Nie są to przecież bardzo istotne decyzje, jedynie pilne, codzienne i bardzo mnogie decyzje. Decyzje na temat ogólnego kierunku rozwoju cywilizacji podejmowane będą przez ludzi. Jeżeli chodzi o rozwój sztucznej inteligencji to tematem debat (w których mógłby uczestniczyć każdy w Projekcie Venus) byłoby zapewne jak daleko powinien iść rozwój AI. Jak inteligentna lub głupia powinna być sztuczna inteligencja, jaki zakres obowiązków powinno się jej powierzyć, czy życzymy sobie aby przejęła każde możliwe, aczkolwiek mniej istotne zadanie? Każdy miałby możliwość uczestniczenia w tych dyskusjach. Jaki wpływ w dzisiejszym świecie mamy na rozwój programów DARPA, HAARP? Oficjalnie „wkręcają” nam, że możemy brać udział w polityce i napisać list do kongresmana lub innego przedstawiciela władz. Co się dzieje z tymi listami? Przykład korporacji Monsanto. Jest to korporacja odpowiedzialna za wiele „cudów” m.in: DDT, Agent Orange, RoundUp, Aspartam, GMO, Hormon Wzrostu, mieszanki Chemtrails itd. Jest to korporacja odpowiedzialna za gigantyczne skażenie przyrody i śmierć lub ułomność milionów (dosłownie) ludzi. Monsanto jest na samym szczycie jeżeli chodzi o ranking diabelskich korporacji. Są miliony ludzi protestujących, marsze, całe ruchy przeciwko Monsanto. Przytłaczająca większość ludzi, którzy zdają sobie w ogóle sprawę co robi ta korporacja woła o jakąś kontrolę i ukrócenie samowolki tej korporacji. Nie mamy na to jednak żadnego wpływu. Stoi za nimi system prawny, patentowy, a jako wisienka na torcie jeden z głównych prawników Monsanto (Michael Taylor) jest obecnie prezesem amerykańskiej FDA (Agencja ds Żywności i Leków). Skakał on już wielokrotnie niczym wesoły zajączek pomiędzy posadami w Monsanto a rządem USA. To wszystko zdaje się być jak kpina, ale taka jest prawda i nie mamy żadnego wpływu absolutnie na nic, mimo że mydlą nam oczy, że tak nie jest. Jeżeli chodzi o „elite” techniczną i leaderów to typ leadera rządnego władzy to w dzisiejszym systemie stawiany na piedestale typ osobowości, co sprzyja kreowaniu takich ludzi. Dodatkowo w TVP ludzie będą mieć bardzo głęboką wiedzę na wiele różnych tematów. Nie będą łatwi do manipulowania. Wszelkie próby manipulacji i powstania „elit” zostałyby natychmiast wykryte i nagłośnione w takim społeczeństwie. Dziś też dość sporo ludzi zdaje sobie sprawę z ogromu manipulacji, większa jednak część populacji jest zbyt zajęta przetrwaniem, pacą zarobkową, aby mieć w ogóle czas się tym tematem zainteresować. Nie będą niczym przypominać obecnych bezmyślnych mas (bezmyślnych z powodu przepracowania) kierowanych przez jakichś krzykaczy. Kolejny kontrargumentem jest to, że leaderzy powstają gdy jest czegoś niedobór lub brak (co tłumaczy dlaczego jest ich tak wielu dzisiaj, w społeczeństwie opartym na braku…), gdy jest się przeciw czemu buntować (np. niedoli, niesprawiedliwości).

 • GrazynaNY
  Reply

  Dario i Bartku, Wasze zalozenia dotyczace projektu ida z duchem czasu i sa takimi, jaka ma byc rzeczywistosc Nowego Swiata, z tym, ze poki sie ludzie gremialnie nie obudza, obawiam zie, ze pozostanie to utopia. Mam jedynie nadzieje, ze postepujacy proces przebudzenia zostanie uwienczony sukcesem i bedziemy miec Swiat, o ktorym mowicie. Z malym wyjatkiem, nie widze w tej nowej rzeczywistosci zrobotyzowanego spoleczenstwa. Pozdrawiam serdecznie.

  • Daria i Bartek
   Reply

   Dziękujemy bardzo za podzielenie się opinią. Nie do końca rozumiemy „zrobotyzowane społeczeństwo”, o którym wspominasz, ale jeżeli chodzi o ludzi to byliby oni bardziej ludzcy dla siebie nawzajem niż są obecnie. Ludzie pozostaną dalej ludźmi. Nie będzie robotów „członków rodziny”, będą one tylko służyć nam do prac, a nie do zastępowania rodziny, przyjaciół itp. Pozdrawiamy serdecznie i jeżeli chciałabyś to zachęcamy do obejrzenia Paradise or Oblivion (link pod wywiadem). Film opisuje ten system o wiele lepiej niż nasz wywiad.

   • Tomasz
    Reply

    Witam, jestem z wami sercem i umyslem jak najbardziej, obejrzalem wszystkie filmy jakie tylko wyszly o tej tematyce. Rewolucja swiadomosci nastapila u mnie ogromna. Sam sie kiedys zastanawialem jak zrobic by nie bylo kasy bo wtedy byloby o wiele lepiej, niestety nie wymyslilem nic lepszego niz to co przedstawil J. Fresco. Ale w koncu wpadly do mnie te filmy i wreszcie zrozumialem ze mozna zrobic cos co mogloby wprowadzic globalny dobrobyt. Sam sie martwie przyszloscią, czy wyzyje kiedys z tej emerytury? Czy wogole dozyje? bo po drodze zabije nas chemia zawarta w zywnosci. Taka na was patrze to chcialbym sie przeniesc do was Dario i Bartku do USA, mysle ze lepsze zycie moglo by spotkac tam moja rodzine, zwlaszcza teraz jak co niektorzy strasza wojna z rosji – specjalnie z malej litery, nie mam do nich zadnego szacunu wiadomo, postrzedawalbym domy i i auta by sie przeniesc gdzies gdzie jest spokojniej i byc moze bardziej kokretnie dzialac przy pomocy wdrazania Projektu Wenus. Przeniesienie jednak to ciezka sprawa, nie wieadomo czy mozliwa do zrealizowania, chaciazby z powodu wiz. Ale to nie o tym mowa, chcialbym dozyc do czasów kiedy Projekt Wenus wejdzie w zycie, stalo sie to moim nowym marzeniem przebijającym wszystkie dotychczasowe. Piekne idee. Chcialbym tez dodac cos o robotyce,
    Pierwsza sprawa – jakis czas temu byl program na Discovery ze ludzie bedą produkowac roboty dla ludzi ktorzy są sami, nie mają powodzenia ( zwlaszcza faceci) takie lalki z cialem w dotyku jak prawdziwa, wiadomo w jakim celu, juz sa takie tylko ze bez egzoszkieletu w sobie bez poruszania sie. Beda jednak take i to nie tylko dla spelniania naskrytszych marzen z taką „panienką” ale i tez do rozmów, i tez niestety do utrzymania zgody w związku, bo takie beda zaprogramowaane by nigdy sie nie klocic i zawsze zgadzac z partnerem, dla niektórych bedzies to jakiej zrowiazanie by nie krzywdzic innych.
    Druga sprawa, ale to pewnie i do zalatwienia, bo mysle ze tu zalatwi kwestia wychowania i swiadomosci mlodych ludzi, chodzi o narkomanów i alkoholików, wniosek jest porsty w nowym systemie TVP moga sie zacpiac i zachlac na smierc, ci oczywiscie którzy nie beda umieli sobie poradzic w tym systemie, na pewno bedzie dla nich ofiarowana jakas pomoc, powiedzmy sobie szczerze żulów i cpunów nie chcemy wiec sami by sie wyeliminowali, niehumanitarne to troche ale mozliwe, ale jak juz mowilem czlowiek musi sie zmienic troche chociaz zmądrzec to wtedy osiagnie nastepny etap lepszego i wartosciowszego swego zycia, jednak ta zmiana człowieka jak zauwarzylem to bedzie natrudniejsza sprawa do zrealizowania na tym swiecie, bo nie brakuje pojebów, ze tak powiem, co sie godzą na taki stan rzeczy jaki jest teraz bo mowia ze tak bylo, jest i bedzie. Po obejrzeniu filmów Zeitgeist opowiadzialem rodzinie co mozna zrobic by bylo lepiej , opowiedzialem z grubsza wiadomo, tez po jakims czasie i po flaszce, ze az sie pożarłem ze szwagrem bo sie zaczął smiac z TVP , poryczalem sie jak dziecko pozniej żonie, ze zyjemy wsród pojebów, ktorzy wolą zyc kapitalistycznym gownie niz cos zrobic i zmienic by bylo lepiej. Tyle chyba Pozdrawiam Darie i Bartka

    • Daria i Bartek
     Reply

     Bardzo dziękujemy za zapoznanie się z filmami i aktywny udział w dyskusji. Wspomina Pan o swoich niepowodzeniach w próbach prezentacji pomysłu swojej rodzinie. Te niepowodzenia nie są niczym niezwykłym lub nadzwyczajnym. Proszę uwzględnić, że wszyscy ludzie są wręcz zaprogramowani przez obecny system, wychowanie, normy społeczne, telewizję, filmy itp. do określonych schematów myślenia i zachowania. Opowiadając im o Projekcie Venus przewracamy ich cały świat oraz system wartości do góry nogami, przez co tracą oni całkowicie grunt pod nogami. Trzeba mieć dużo cierpliwości i spokoju, żeby rozmawiać o tym z ludźmi. Dodatkowo im bardziej staramy się kogoś przekonać tym większy opór napotkamy, tym bardziej przekonywana osoba zaczyna bronić swoich wartości nabytych przez całe życie. Doskonale rozumiemy fascynację i chęć przedstawienia tego projektu każdemu :). Proponujemy dla własnego zdrowia mentalnego nie angażować się w jakieś bardzo emocjonalne kłótnie i zachować swoją energię na bardziej rzeczowe dyskusje z osobami bardziej otwartymi na zmiany. Jeżeli ktoś jest bardzo przeciwny to może nie wystarczająco dużo wie na temat problemów obecnego systemu. Korupcja, korporatokracja, zepsucie moralne. Przedstawienie tych i wielu innych problemów może być dobrym wstępem dla prób wskazania rozwiązania. Czasami też rozmówca nie jest jeszcze gotowy na takie radykalne propozycje i warto mu tylko dać parę zagadnień do przemyślenia i pociągnąć temat dalej przy następnym spotkaniu. Zachęcamy też, aby nie oceniać ludzi i mimo, że próbujemy przedstawić im sposób na ratowanie naszej upadającej cywilizacji, a oni wolą dalej oglądać swój serial-tasiemiec w TV, to należy tego nie krytykować. Projekt Venus rozwiązuje bardzo wiele obecnych problemów, nie wszystkie, ale większość nie tworząc przy tym nowych problemów. Co do zagadnienia z robotami-lalkami to dodamy tylko, że w obecnym systemie z całą pewnością już wkrótce staną się one rzeczywistością, gdyż jest to potencjalna żyła złota. W warunkach Ekonomii Opartej na Zasobach nie będzie istnieć taka motywacja (zysk, żądza pieniądza) do przedsięwzięć, tylko zupełnie inna – dobro ogólne, środowiska oraz samorozwój. Wspomniał Pan też o narkomanii oraz żulach itp. Na temat żuli chcemy dodać 2 rzeczy. Każdy może się zmienić i obecne żule są całe życie żulami i się nie zmieniają tylko dlatego, że ich środowisko i otoczenie pozostaje niezmienne i nie zachęcające do żadnych zmian. 2 rzecz to taka, że wprowadzenie Projektu na całym świecie jeszcze trochę potrwa, więc to nie będzie tak, że jutro rano wszystkie nasze miasta będą już na wzór miast Pana Fresco i że będą się tam kręcić żule. Zmiana przyjdzie stopniowo, zaczynając od kilku miast, więc również żule będą mieć okazję się dostosować. Narkomania to ciekawe zagadnienie. Problem narkotyków rozwiąże się sam w dużej mierze. Musimy najpierw zrozumieć dlaczego w ogóle występuje problem narkotyków w dzisiejszym świecie. Po 1 ludzie sięgają po nie, bo ich życie jest bezbarwne, szare, bez sensu, nudne, chcą czegoś więcej, czegoś ciekawszego, mają problemy w pracy, chcą sie wyżyć, chcą umrzeć, pragną zmian lub odskoczni, są zdesperowani itd. Jeżeli te problemy znikną to zniknie chęć sięgania po narkotyki. Życie będzie ciekawe pełne wyzwań i interesujące. Nie będzie wiec nudy, monotonności, szarości i bezsensu. 2 powodem istnienia narkotyków w naszym świecie jest to… ze ktoś je produkuje. Kto i dlaczego? Ludzie, którzy pragną zarobić szybko, łatwo (jak im sie wydaje) i mnóstwo pieniędzy. Nikt nie wytwarza narkotyków „dla sportu” ani nikt nie budzi sie rano z myślą „dziś zabije tysiące ludzi”, a raczej z myślą „dziś zarobię miliony”. Jeżeli nie będzie pieniędzy, nie będzie istnieć jakikolwiek powód dla nikogo do produkcji narkotyków. Producenci wiedzą, że źle czynią, ale robią to mimo wszystko dla wielkich zysków. Pozdrawiamy serdecznie i raz jeszcze dzięki za zapoznanie się z filmami. Jeżeli dobrze zna Pan angielki to jest całe mnóstwo materiałów w tym języku.

     • Tomasz

      Fajnie ze odpisaliscie. Czekalem na to 🙂 Dziekuje. No tak to wiem ze nie wszystkim mozna przemówic do rozumu, smutne to, ale prawdziwe. Racja jest jak dupa, kazdy ma swoją 🙂 mozna by powiedziec. Ale czy my jestemy tak pewni swej racji? Ja uważam ze tak. Wiem ze nie da sie juz jutro wprowadzic nowego naszego ukochanego systemu, sam Fresco mowi ze trzeba by na to az 10 lat, a moze tylko 10. Jak patrze na te zepsute spoleczenstwo to nie wiem czy da sie to wprowadzic za naszego zycia. Zbyt piekne by bylo prawdziwe mozna powiedziec. Rozmawiam z ludzmi o tym, przekazuje im, ale jak pisaliscie lepiej bez zbednych emocji, to juz sie nauczylem bo zajscie z moim szwagrem bylo z 5 lat temu bo obejrzalem te filmy w 2010r. Wiekszosc gdy slyszy ze moze byc wszystko za darmo jest za – jak najbardziej, jednak gdy sie mowi o maszynach zastepujacych ludzi w kazdej pracy – o nie no co ty? jeszcze nie ma takiej techniki ! A jednak jest, nie kazdy jest tego swiadomy i ciezko ich przekonac. Moj ojciec natomiast mowi, ze system kapitalistyczny (rząd i korporacje) nigdy nie pozwolą na wprowadzenie naszego TVP, musza nas trzymac w ryzach i bydlo musi pracowac na swojego pana, porzadek musi byc! Dla rządu to porzadek bo maja z tego kase i wladze, dla nas niekoniecznie. Czasami sobie mysle – bez nas nie bedzie ich, rządu moze nie bedzie ale zostaną ci – te 3 % którzy mają 40% wszystkiej kasy na ziemi, jak my ich pokonamy? nie wiem. I jak juz moze kiedys to wszystko padnie, czy nie bedzie za pozno? Fresko mowi ze musi sie to zmienic bo zniszczymy calkowicie te planete i przy okazji siebie, z drugiej strony mowi, ze nie dorośliśmy jeszcze do tego, Może stopniowo i ci u góry bedą myslec ze tak dalej byc nie moze, bo pęknie to w koncu, Jednak korupstwo korporacji nie interesuje to i beda placic by i tak zyskac wiecej, Ile jeszcze tak rządy beda sie dawaly robic? to masakra jakas ! Mialem taki pomysl zeby zniszczyc ich wlasna bronią, od wewnątrz tzn wejsc z partią do rządu i powoli przedstawiac swoje poglądy wdrażania TVP w życie, jednak gadalem na hangout (cos takiego) na google z naszyszymi zwolennikami TZM Polska nie poparli takiego pomyslu, a to dlatego ze sam Fresco niby powiedzial zeby nie zalatwiac naszych spraw przez polityke – moze i ma racje, ale pomysl mi sie wydaje jeden z lepszych poprzez jakas tam wladze. Wiadomo polityka to dziadostwo, sam jej nienawidze juz od dawna, jeszcze przed oglądnięciem filmow, zawsze jednak to jakas koncepcja. Myslalem tez nad tym rzeby znalesc jakiegos milardera ktory bedzie chcial zbudowac takie miasta by pokazac ze mozna, jednak kto na to pojdzie? ciezka sprawa. Ojciec jeszcze mi mowi, ze kto bedzie nadzorowal prace maszyn na poczatku takiego istnienia maszyn i urządzen, oczywiscie mowie ze beda ludzie np naukowcy, ktorzy beda chcieli w ten sposob pracowac by wszystko dzialalo jak nalezy, bedzie ich pchala tez do tego pasja (moze tez i beda to robic z nudów) by tez udoskonalac nowy system, bo nie bedzie on idealny, niby nigdy nie bedzie, ale jak sam Fresco mowi bedzie lepszy, bez wojen, wyzysku, glodu. Tez ludzi trzeba bedzie ksztalcic z inny sposob by nie byli nastawieni tylko na zysk. Ojciec jednak w to nie wierzy, mowi zebysmy w cuda nie wierzyli, bo kto sie zgodzi na to ze 5% populacji bedzie nadzorowala prace maszyn a reszta bedzie bimbac i lezec na plazy? jaki nawet naukowiec na to pójdzie? powie nam – głupka znależliscie? żaden na to nie pojdzie – powiedzial, Cóz ja mysle ze mentalnosc ludzi sie musi zmienic i to bedzie natrudniejsze w tym wszystkim, najtrudniej bedzie zmienic czlowieka, a moze nie trzeba bedzie ich tak zmieniac, moze wystarczy nasze dzieci juz tak uczyc, nie wiem, moze to jednak nie wystarczyc. Znajomy starszy gosc ostatnio mi powiedzial zeby wprawadzic taki system musialbym byc hitlerem. Ciotka mowi, ze mam poglądy leninowskie 🙂 Temat żuli wiadomy albo sie zachleją albo zmądrzeją, Temat narkomani – obawiam sie ze ludzie troche sie mogą wiecej nudzic z systemie TVP, nie kazdy bedzie mogl sie odnalesc bo wieszosc z nas to pracoholicy, moze i dla takich na sile bedzie jakas praca? jednak ci którzy nie beda chcieli pracowac i sie beda nudzic bo znudzi im sie wyjezdzanie na wyspy, zwiedzanie swiata i inne tam atrakcje, moga zaczac cpac, nawet jak juz nie beda produkowac narkotykow bo juz nie bedzie z tego kasy, ludzie sami beda sobie robic, tak jak teraz bimber. I znow ta mentalnosc, musi sie zmienic, musi czlowiek zmądrzec, fajnie by bylo, Wierze w ludzi tu jak sobie teraz tak siedze, jednak gdy sie widzi np w telewizji co sie dzieje z ludzmi, kacapy, terrorysci, dzieci terrorystow trzymajace od malego karabin, itp itd wiara ta zanika i nie wiem czy sie kiedykolwiek uda nam wdrozyc TVP w zycie, zmiana czlowieka to najtrudniejsza sprawa. My sie obudzilismy z matrixa, czy innych tez sie uda obudzic? Mamy nadzieje ze tak, Jezeli jednak naprawde rządza nami illuminaci nie wiem czy czasem wszystko o co walczymy nie jest skazane na porażke. A tez mozliwe ze jak zbudujemy takie kilka miast okrąglych samowystarczalnych, ktos taki np kacap nas najedzie i wszystko zagarnie bo my przeciez nie bedziemy tego bronic bo nie bedzie uzbrojenia bo to nie bylo naszym celem. Jak sie na to patrzy po prostu rece opadają i predzej sami sie zniszczymy niz dozyjemy czasow TVP – mozna by pomyslec, jednak jestemsy dobrej mysli, nie damy sie, nadzieja umiera ostatnia jak ostatnio gdzies slyszalem, Supermanem jakby sie bylo pierwszy cel to TVP, jednak w tym wymiarze superbohaterów brak. Nie znam dobrze angielskiego, a szkoda bo rzeczywiscie jest duzo nieprzetlumaczonych tego rodzaju filmow. A moze teraz jakis film fabularny o wprowadzeniu TVP? spoko by bylo 🙂

     • Daria i Bartek

      Odpowiedź dla Tomasza:
      Jacque powtarza w jednym z filmów, że wystarczyłoby zaledwie 10 lat, aby zbudować na całej ziemi to wszystko o czym mówi, ale są to czysto hipotetyczne założenia. Musielibyśmy uzyskać pełną zgodę i współpracę rządów całego świata oraz przede wszystkim korporacji, a także zwykłych obywateli. Wtedy i tylko wtedy by się to udało. Proszę na to nie liczyć. Rozumiemy też, że ludzie uważają, że robotyka jest o wiele za daleko w tyle, by móc nam zapewnić jakieś konkretne usługi. Ludzie uważają roboty za jakieś niezgrabne wielkie metalowe, klamorowate pudła. Niemniej jednak ich zdolności manualne oraz siła już dawno temu przewyższyły nasze. Kilka przykładów, więc jeżeli znajdzie się jakiś niedowiarek proszę mu posłać linka:

      Niezwykle sprawna manualnie i szybka ręka robota: https://www.youtube.com/watch?v=-KxjVlaLBmk
      Robot kucharz mogący ugotować dowolny posiłek, wkrótce w sprzedaży: http://www.ibtimes.co.uk/robotic-chef-can-cook-michelin-star-food-your-kitchen-by-mimicking-worlds-best-cooks-1496168

      Linia produkcyjna w fabrykach samochodów Tesla, obecnie ludzie już tylko kontrolują prace maszyn, zajmują się małymi detalami w produkcji i obsługują np. wózki widłowe: https://www.youtube.com/watch?v=8_lfxPI5ObM

      W jaki sposób możemy zwalczyć najbogatszych i pracujący dla nich rząd? Otóż najlepszą bronią jest edukacja. Jest ich zaledwie garstka. Ich władza opiera się na naszej (całości społeczeństwa) niewiedzy. Dlatego tak ważne jest informowanie ludzi. Jeżeli większość społeczeństwa zda sobie sprawę z oszustwa i wyzysku natychmiast nastąpi zmiana sytuacji. Zauważ, że w interview nie prosiliśmy ludzi nawet o donacje na rzecz TVP, gdyż naszym zdaniem edukowanie siebie i innych jest o wiele cenniejsze. Jeżeli grono zwolenników będzie wystarczająco duże to i pieniądze się znajdą na finansowanie pierwszego miasta. Wieść też może dotrzeć do jakiegoś wspomnianego przez Pana miliardera, który np. będąc na łożu śmierci będzie chciał uczynić jakiś znaczący gest lub czymś się przysłużyć dla ludzkości. Z ciekawostek to wiemy także, że z propozycją finansowania miasta Jacqua zgłaszały się już bogate osoby, niemniej jednak zawsze chciały czegoś w zamian, jak chociażby udziału w wyimaginowanych przez samych siebie zyskach. Z tego powodu ich propozycje zawsze były odrzucane, gdyż Jacque kategorycznie się na to nie zgadza – Projekt Venus ma być dla ludzkości, a nie dla zaspokojenia czyjegoś ego lub wzbogacenia portfela. Kolejny sposób w jaki może przestać istnieć obecny system oparty na pieniądzu to tak jak już wspominaliśmy w wywiadzie automatyzacja. Korporacje będąc nieograniczenie chciwe i zawsze chętne do redukcji kosztów, będą inwestować w automatyzacje i robotykę i zwalniać pracowników. Ten proces, jak z łatwością można zauważyć już trwa. Zwalniając pracowników, utracą potencjalnych klientów i w ten oto sposób ponieważ nikt nie będzie posiadać jakąkolwiek siły nabywczej, pieniądz straci jakąkolwiek moc. W ten oto sposób pasożyt zabije żywiciela.
      Kwestia 5% nadzorujących nowy system naukowców i reszty bimbającej na plaży: 1) Proszę zobaczyć, nawet obecnie mamy miliony wolontariuszy na całym świecie działających w dobrych sprawach i dobrej wierze. Robią to nieodpłatnie (lub za małym wynagrodzeniem) pomimo, że wciąż muszą pokryć rachunki, zapłacić za jedzenie, wynajem mieszkania itd. Wniosek: jest bardzo wielu ludzi, którzy robią bardzo wiele i nie motywuje ich do tego kariera czy też pieniądze. 2) Wszyscy poszliby na plaże, gdybyśmy dzisiaj ogłosili, że od tej pory nie trzeba pracować i że rząd dostarczy darmowe jedzenie, mieszkania itp. Ludzie są wykończeni swoimi bezsensownymi pracami, szukają ucieczki. Obecnie ludzie są przemęczeni i bimbanie jest ich marzeniem. Nowy system nie pojawi się od razu. Za naszego życia może się pojawić kilka (kilkadziesiąt) sporych miast tego typu i ogólna idea zacznie docierać do szerszych rzeszy ludzi. Nastąpi zmiana mentalności i podejścia do życia. Mamy szczęście, że urodziliśmy się w obecnych czasach, gdyż będziemy mogli doświadczyć obydwu światów i wsiąść udział w budowie tego nowszego i lepszego. Ludzie przestaną mieć tą wszechobecną dziś mentalność wykorzystywacza i cwaniaka. Będą doceniać współpracę i dążenie do ogólnego dobra. Plażowanie oczywiście będzie obecne, ale wszystko z rozsądkiem i według indywidualnych potrzeb. Nie będzie to już jedyny cel i marzenie zapracowanych ludzi. 3) W późniejszym etapie nie będziemy już potrzebować nadzorców np. zautomatyzowanych fabryk, gdyż po co nadzorować coś co nie robi błędów i działa jak należy, potrafi samo ustalić usterkę i ją naprawić. 4) W nowym systemie będzie zupełnie inny system edukacji. Całkowicie przebudowany, nie wytwarzający tak jak dziś posłusznych pracowników najemnych, lecz ludzi myślących, myślących krytycznie i kreatywnie.
      Kwestia nudzenia się i pracoholizmu. Obecnie to duży problem – często pracoholicy, którzy stracili prace nie wiedzą co mają ze sobą zrobić. Pracoholizm nie będzie występować w takiej formie jak dziś. Każdy będzie miał wiele zainteresowań i co ważniejsze możliwości ich realizacji. Pracoholizm to zaburzenie psychiczne. Ćpanie to też problem obecnych czasów i nawet jeżeli ktoś wpadłby w nałóg i chciałby z niego wyjść będzie to dużo łatwiejsze w przyjaznym otoczeniu i bez wpadnięciu w długi za tą usługę (co spowodowałoby powrót do ćpania).
      Co do Illuminatów proszę nie wątpić w ich istnienie. Naiwnym byłoby sądzenie, że najbogatsi i najbardziej wpływowi ludzie nie zbierają się i nie knują czegoś razem, żeby powiększyć lub utrzymać swoją kontrolę. Oczywiście to tylko nazwa i być może grupa rządząca światem sama się z niej śmieje. Osobiście nie zalecamy mówić do tych „nieprzebudzonych z Matrixa” niczego z użyciem właśnie tej nazwy, gdyż mogą oni pomyśleć, że mają do czynienia z idiotą/paranoikiem i przestać słuchać natychmiast. Ta nazwa źle się kojarzy ludziom z teoriami konspiracyjnymi i ludźmi przewrażliwionymi na tym punbkcie. Zalecamy mówić o nich jako o grupie najbardziej wpływowych i najbogatszych na świecie ludzi. Można podawać konkretne nazwiska (np. Rockefeller, Rothschild, Morgan) i w ten sposób wyciągać te tajemnicze postacie z cienia.
      Wiemy, że to nie będzie łatwe, ale warto spróbować. (Samo)Zagłada tej cywilizacji, totalna katastrofa ekologiczna, upadek systemu finansowego i politycznego zdają się prawie całkowicie pewne, dlatego warto spróbować zrobić wszystko, co się tylko da. Na zakończenie ciekawostka, że plany nakręcenia pełnometrażowego filmu fabularnego wyświetlanego w kinach istnieją od dawna. Trwa poszukiwanie odpowiedniego reżysera i ekipy filmowej. Taki film pozwoli milionom ludzi na całym świecie zapoznać się z postulatami TVP. Pozdrawiamy i jeszcze raz namawiamy do przedstawiania tego projektu każdemu w odpowiedni dla niego sposób. Proszę zobaczyć jedna poinformowana osoba zaczyna myśleć i dokładać starań, jakby tu pomóc lub przyspieszyć wdrożenie projektu oraz jak można przekazać wiedzę dalej. Proszę tylko spojrzeć na siebie! 🙂

 • teflon
  Reply

  Wydaje sie że plan choć ciekawy to jednak nie koniecznie dobry dla m.in. Darii i Bartka
  Bo jaka to kobieta bedzie chciała kopić siano (choćby dla owiec i wełny), jeździć bryczką, podkładać do pieca czy choćby zdrapywać z włosów wosk kapiący ze świeczek.
  Tylko w takim średniowiecznym wymiarze wyobrażam sobie świat na Venus.
  Cała reszta cywilizacji to kopalnie, wydobywanie metali, plastik z ropy, wiedza tysięcy ludzi i smród z kominów.
  Ale jednak powodzenia życze szczególnie Bartkowi w bajerowaniu Darii 😀

 • Marzyć Elka
  Reply

  Kochani piękni Dario i Bartku,
  Popieram Was i Wasz Projekt.
  Jestem już kalendarzowo w jesieni życia.
  Jeśli nie tacy ,jak Wy utkniemy jako ludzkość w martwym punkcie.
  Marzy mi się taki Swiat ,jaki chcecie stworzyć .Piękny .Poczułam to .
  Dla Was ,Waszych dzieci i dla nas wszystkich.
  Rozum mówi jedno , serce mówi swoje.
  Róbcie to.
  Macie moją wiarę i nadzieję dla Waszych planów.
  Jestem z Wami.

 • Inny
  Reply

  Witam.
  Bardzo ciekawa idea, lecz tylko idea… Niestety ale już u samej jej podstawy jest błąd który nie pozwoli zaistnieć naszemu światu w tej utopijnej wizji. Polecam książki o utopijnych ustrojach…
  Szczerze mówiąc mógł bym 80% tej wizji obalić przykładami działania psychiki ludzkiej, prowadzącej w końcu do wojny, powstania policji sadów itp…

  Nie idźmy też w stronę nadmiernej robotyki i automatyzacji bo będziemy mieli scenariusz Terminatora… Ostatnio sam Bill Gates zapisał się do grona osób które się OBAWIAJĄ PRZEJĘCIA KONTROLI NAD LUDŹMI PRZEZ SZTUCZNĄ INTELIGENCJĘ.

  – W każdej kulturze funkcjonuje rząd w postaci „rady starczych” lub „najsilniejszego w stadzie” inaczej będzie totalna anarchia (polecam pooglądać Cejrowskiego)

  – Rodzą się ludzie z zaburzeniami psychicznymi ze względów na mieszanki genetyczne, i teraz taka psychoza u człowieka się nagle objawia, kogoś krzywdzi, jest wydalany, rodzina z automatu napiętnowana, u pokrzywdzonych uczucie krzywdy itp… To są uczucia których się nie pozbędziemy NIGDY

  – Osoby które od razu się rodzą chore, idą do ośrodków i już mamy „segregację” która buduje dalsze emocje

  – lekarze roboty… wybaczcie ale gorszej bzdury nie słyszałem… żaden robot nie jest w stanie zastąpić LUDZKIEGO DOŚWIADCZENIA. Obecne KONOWAŁY są uczone przez koncerny farmaceutyczne i jak ktoś kiedyś powiedział że są kolejnymi pie******* wróżbitami maciejami (chyba Max Kolonko?)… Ale to jest i Nasza wina, bo daliśmy się zmanipulować

  – Nie idźmy też w stronę nadmiernej robotyki i automatyzacji bo będziemy mieli scenariusz Terminatora… Ostatnio sam Bill Gates zapisał się do grona osób które się OBAWIAJĄ PRZEJĘCIA KONTROLI NAD LUDŹMI PRZEZ SZTUCZNĄ INTELIGENCJĘ.

  Nie chce pisać dalej bo by mi dnia nie starczyło… Mentalność ludzką zmienimy, ale z uczuć ich nie wypierzemy, pokazuje to dobrze teoria o energii Chi/KI

  Tak czy inaczej inicjatywa jest ciekawa, życzę dużo zaparcia w sobie dla osób ją realizująca, bo nawet jak się nie uda, to zostaną po tej próbie kolejne doświadczenia do wykorzystania w przyszłości

  • Daria i Bartek
   Reply

   Dziękujemy za komentarz.
   Na temat osób chorych mentalnie oraz psychopatów. W dzisiejszym świecie „leczenie” takich przypadków polega dosłownie na „pozamiataniu ich pod dywan”, zamknięciu w izolatce i otumanieniu sporymi dawkami silnych farmaceutyków. Dzieje się tak z powodu, że jest to bardzo korzystne dla korporacji produkujących owe farmaceutyki, gdyż do końca życia takiego pacjenta będą one na koszt podatników mogły sprzedawać swój niedziałający produkt szpitalom psychiatrycznym. Bardzo mało jest jakichkolwiek badań nad samymi chorobami oraz ich przyczynami. Głównie dlatego, że byłyby to drogie badania i w rezultacie spowodowałyby zmniejszenie dochodów korporacyjnych (po wyleczeniu, pacjent przestaje zażywać „lek”). W proponowanym systemie badania nad przyczynami takich chorób ruszyłyby pełną parą, gdyż nie byłoby niczyich interesów, które by to hamowały. Drugim powodem istnienia olbrzymiej ilości psychopatów w naszym świecie jest to, że w tym nieprzyjaznym otoczeniu, nastawionym na ciągłą walkę i rywalizację (chociażby o pieniądze, prestiż, władze czy status) jest wiele zapalników uruchamiających ukryte lub wrodzone skłonności psychopatyczne. Jeżeli usuniemy z otoczenia te czynniki (zapalniki) to wielokrotnie zredukujemy ilość takich przypadków. To nie załatwia sprawy w 100%, ale wciąż będzie dużo lepiej niż jest obecnie. Z czasem będą opracowywane nowsze metody i będą one wprowadzane i coraz więcej psychopatów zostanie uleczonych lub po prostu nie będzie sytuacji powodujących ich powstawanie.
   Na temat utopii. Projekt ten nie jest utopią gdyż nie dąży do uzyskania konkretnego stanu, który miałby być niezmienny. Projekt Venus to propozycja kierunku zmian oraz modelu systemu, a ilustracje i konkretne projekty budowlane nie stanowią żadnego punktu do którego chcemy dojść i uzyskać stan idealny. System ten będzie podlegał ciągłym zmianom, gdyż warunki zewnętrzne też nie są stałe. Nie istnieje system idealny, ale istnieje system setki razy lepszy niż obecny i właśnie dlatego warto jest go spróbować wprowadzić w życie.
   Na temat rządu/anarchii. W łatwych do podjęcia decyzjach wyręczą nas komputery. Np. żeby obrócić panele słoneczne w kierunku słońca; zepsuł się pojazd, więc maszyna naprawcza została wysłana na miejsce zdarzenia. W przypadku poważnych decyzji dotyczących całego miasta lub cywilizacji KAŻDY kto tylko będzie mieć na to ochotę będzie mógł brać udział w debatach i głosowaniach prowadzonych w centrum miast. Nie będzie żadnego wybierania rządu, ani przedstawicieli tylko każdy będzie posiadał możliwość brania aktywnego udziału jeżeli tylko zechce. Dzięki technologii stanie się to możliwe. Dodatkowo każdy będzie mieć pełen wgląd w to co się ustala.
   Na temat lekarzy robotów. „Leczenie przez roboty” będzie miało za zadanie diagnozowanie problemów i dawanie sugestii lub ostrzeganie w sytuacjach kryzysowych o stanie zdrowia. Maszyna skanująca będzie mogła błyskawicznie zeskanować np. oko, język, paznokcie, skórę, żeby itd i porównać to z istniejącą bazą milionów zdjęć/objawów w celu porównania ze znanym schorzeniem. W razie konieczności będzie możliwe przeprowadzenie zabiegów chirurgicznych przez bardzo precyzyjne maszyny. W początkowym stadium powstawania miast wciąż będziemy mieć lekarzy, ale takich którzy będą się zajmować pomocą ludziom, bo będzie to cel i sens ich życia, a nie sposób na zbicie majątku. Należy też dodać, że bez pieniędzy lekarze naprawdę zaczną leczyć i pomagać ludziom poprzez medycynę holistyczną, alternatywną energetyczną i w skrajnych przypadkach medycynę farmaceutyczną.
   Na temat: „ale z uczuć ich [ludzi] nie wypierzemy”. Projekt nie zamierza ludzi wyprać z negatywnych uczuć, gdyż wtedy zrobilibyśmy z ludzi roboty, a to nie jest celem tego projektu. Zamierzamy zlikwidować większość czynników powodujących powstawanie negatywnych uczuć.
   Czy Pańskim zdaniem coś jeszcze mogłoby nie działać w tym projekcie?

 • Arthur
  Reply

  A tak wogole to ciesze sie ze sa ludzie (mlodzi ludzie) ktorzy maja pasje.Tlumacza dla innych filmy, czyli dziela sie z bliznim swoim zyciem.

 • Astre
  Reply

  Daria i Bartek !

  Najważniejsze i najwartościowsze w tym co robicie, to jest to, że macie – program na życie.
  Z realizacją może być różnie, bo nie wiemy co się wydarzy za rok, dwa, dziesięc, czy 50 lat wobec powyższego tzw. planowanie różnych rzeczy na odległą przyszłość (co ma być, czy jakie powinno być) mija się z celem.

  Najważniejszy jest – program na życie Tu i Teraz. Ten Wasz program jest dobry, bardzo dobry i wystarczy go rzucić w przestrzeń, zrobić tylko jakby (błysk świadomości) i oczekiwać z radością co się wydarzy… 🙂

  To tak jak byliśmy małymi dziećmi – kładliśmy się spać i oczekiwaliśmy co następnego dnia się wydarzy….i towarzyszyła temu radość, ciekawość, bezinteresowność…

  Ludzie, którzy nie maja programu na życie – chorują, umierają…., a często śmierć jest dla nich najlepszym rozwiązaniem.
  Udowodnił to między innymi Bruce Lipton na wielu doswiadczeniach i przykładach, a akademicka nauka zaczyna coraz bardziej to potwierdzać…

  Pozdrawiam

 • Arthur
  Reply

  A czytal ktos Anastazje? Tam jest dokladnie opisane do czego mamy darzyc i jakie wlasciwosci mozemy miec. I robotyka i pseudo dobrobyt nam wogole jest niepotrzebny.

  • Miroslawa
   Reply

   Ja tez tak uwazam!

   My jestesmy ludzmi, myslimy, czujemy i jestesmy istotami zywymi z bijacym sercem!

   Ja o tym projekcie juz slyszalam i widzialam w internecie, ale od razu mnie cos odrzucalo i nie wzglebialam sie dalej, po prostu nie pasowalo mi to, roboty….? Do czego? My jestesmy istotami zywymi!

   Pozdrawiam

   • Daria i Bartek
    Reply

    Istnieje kilka powodów po co w ogóle jest nam ta cala technologia i roboty
    1). Istnieje wiele prac w dzisiejszym świecie, których zarówno my jak i zapewne żaden z naszych rozmówców nie chciałby wykonywać. Nikt nie marzy, że pewnego dnia będzie… śmieciarzem, albo zbieraczem truskawek przez 13 godzin na dobę w palącym słońcu. Dodatkowo technologia przyczyniła sie do eliminacji wielu bardzo niebezpiecznych prac .
    2. Pojawia sie wiele głosów anty-technologiczych w tej debacie, ale nawet ci, którzy stoją w wielkiej opozycji używają obecnie zdobyczy i owoców technologii chociażby takich jak prąd – technologia prawie 200 letnia, komputer cyfrowy – technologia ponad 80 letnia. Udowadniacie Państwo w ten sposób bezsprzecznie, że jednak da sie użyć technologii w dobry sposób. Mianowicie dyskutujemy tu, obradujemy, uczymy sie wielu rzeczy, szukamy rozwiązań, co byłoby całkowicie niemożliwe do zrealizowania pocztą gołębiową. Potrzebujemy wspomnianych wynalazków, portalu Alexa oraz jego dedykacji i oddania w jego prowadzeniu. Za co przy okazji jesteśmy Alexowi bardzo wdzięczni. Zatem technologia + dobre jej wykorzystanie przez odpowiednich ludzi = wspaniale rezultaty.
    3. Pojawiają sie glosy o potrzebie wrócenia do modelu z dawnych lat, prostszego życia. O ile z matematycznego punktu widzenia miałoby to jakiś sens, gdyż biorąc pod uwagę całkowitą powierzchnie obszarów lądowych (148 940 000 km²) oraz całkowitą liczbę ludności (na rok 2013 to 7 185 970 000) to wynika z tego, że na 1 osobę przypada 0.02 km. Należałoby też uwzględnić obszary pustynne, puszczy, stepowe, tundrowe, arktyczne itd., tak wiec dostępny obszar by sie dość skurczył. Chcąc nie chcąc musielibyśmy żyć w jakiś większych skupiskach miejskich. Dodatkowo czyż liczba ludności nie będzie ciągle wzrastać (pomijając fakt planów depopulacji)? Czy nowoczesne miasta, takie jak zaproponowane przez Jacque’a Fresco są jakimś rozwiązaniem? Czy są jakieś lepsze propozycje? Być może. Czy warto o nich rozmawiać? Jak najbardziej.
    4. Nawet jeżeli większość z nas zdecydowałaby sie żyć w takich małych społecznościach to nie rozwiązuje to kwestii władz oraz psychopatycznych „elit”, których proponuje wcale elitami nie nazywać, gdyż tylko dodajemy im mocy nazywając ich tak wielkim słowem… Otóż ci ludzie w pewnym momencie zechcą jednak przejąć na własność te tereny należące do ogółu pod dowolnym pretekstem. To tylko kwestia czasu. Dlaczego? Bo maja taki plan, możliwość, widzimisie, nieokiełznane ego itd. Wtedy użyją oni technologii, aby tego dokonać i będzie to bardzo złe zastosowanie. Oto kilka przykładów: UWAGA: to są prawdziwe projekty, nie są to filmy science-fiction.

    Robot Petman https://www.youtube.com/watch?v=tFrjrgBV8K0
    Robot Cheetah https://www.youtube.com/watch?v=wgFr0joeHvw
    Drony https://www.youtube.com/watch?v=oDyfGM35ekc

    To są stare modele z lat 2011-2013, a w omawianych czasach dysponowaliby oni czymś o wiele bardziej wyrafinowanym. Dodamy jeszcze, ze obudowanie tych militarnych monstrów jakimś rodzajem nowoczesnego, w miarę lekkiego i bardzo wytrzymałego pancerza nie jest niczym niemożliwym. Wielu z Was ma określone obawy dotyczące technologii, ale przyszłość nie musi wyglądać tak jak w popularnym filmie Terminator. Przyszłość jest w naszych rekach. To od nas zależy jak będzie ona wyglądać i w jaki sposób wykorzystamy technologię. Nadszedł czas na aktywny udział w jej budowie!

    • Miroslawa
     Reply

     Strasznie duze piszecie!

     Dziekuje za odpowiedz, ale ja zostanie przy mojej wizji ludzi czujacych i kreujacych swoj wlasny szczesliwy swiat!

     Pozdrawiam

 • Bogusław
  Reply

  Idea stworzenia sytemu opartego o gospodarkę zasobami jest z gruntu słuszna, ale wiele innych założeń w tym projekcie jest co najmniej dyskusyjnych. Myślę, że warto stworzyć forum poświęcone temu i innym podobnym projektom. Najpierw należałoby odpowiedzieć sobie na wiele fundamentalnych pytań, np w jakim kierunku ma ewoluować Ludzkość i każdy z nas osobno…? W jaki sposób uniknąć pułapek, aby te szczytne idee nie przekształciły się w stworzenie Systemu 2.0, który będzie jeszcze bardziej wyrafinowaną formą zniewolenia Ludzkości.

  • Daria i Bartek
   Reply

   Dziękujemy za komentarz. Co do forum to właściwie zależy od zainteresowania ludzi tematem.
   W naszym wywiadzie zdążyliśmy jedynie przedstawić garstkę informacji, dlatego tak bardzo wszystkich zachęcamy do obejrzenia filmów o Projekcie Venus. Tam jest zawarte wiele odpowiedzi na fundamentalne pytania. Dostępne też są dziesiątki godzin innych materiałów video na oficjalnej stronie oraz Internecie za darmo.
   Co do systemu 2.0 to uważamy, że już obecnie w pocie czoła już go wprowadzają i to coraz agresywniej. W ostatnich latach bardzo to przyspieszyło, ale również więcej ludzi przejrzało na oczy i zaczyna dostrzegać co się dzieje. Wisi nad nami widmo świata porównywalnego do tego z powieści Orwella „1984”. Uważamy, że być może to powoduje wstręt, a wręcz niechęć przebudzonych ludzi do technologii. Jest ona bowiem obecnie używana do budowy systemu 2.0. Jeszcze nie jest za późno, aby spróbować wykorzystać technologię w dobrym kierunku, aby nam służyła, a nie aby nas zniewalała i kontrolowała.

 • michal
  Reply

  Witam serdecznie,
  Idea sama w sobie szlachetna i piękna.Czy jednak realna ? Możliwe że tak. Już,sam fakt , że ludzie dostrzegli potrzebę odłączenia się od obecnych wzorców myślenia zasługuje na uwagę. Ludzka świadomość budzi się i to dobry znak. Zanim dojdziemy do pełnego ” wyzwolenia ” mina dziesiątki lat 🙂 ( oby za naszych czasów ) Jeśli oczywiście wcześniej ludzkości coś nie ” zresetuje „. Uniezależnienie sie od zewnętrznych źródeł elektryczności to podstawa. Darmowy prąd gwarantuje darmowa żywność , zwłaszcza jesli ktoś przejdzie na wegetarianizm lub ( spirulina – pożywienie astronautów , algi – kryształy morskie ) . Darmowa energia to ” darmowy ” transport , ogrzewanie domów , udogodnienia. Jednak wszystko to nic jesli nie nauczymy kolejnych pokoleń miłości, empatii . Jesli ludzka świadomość nie wejdzie Kolejny poziom. ( Żadna religia nie pomoże 🙂 Uważam , że powinno sie to wszystko zacząć lokalnie. A pieniądze , mogą być … tylko niech wrócą do rąk przeciętnych ludzi a nie otumanionych , chorych przez nadmiar władzy szefów i właścicieli korporacji.Władza miesza w głowie , tworzy sieci zależności. Jeśli ludzkość sie z tego wszystkiego wyzwoli , będzie chciała zapewne wrócić do natury. Gdzie wiec wrócimy skoro przyroda jest tak katastrofalnie degradowana ? Kilka takich miejsc zaczęło się już wyłaniać. Mam nadzieje , że pan Alex je kiedyś odwiedzi i zda nam relacje.

  • Daria i Bartek
   Reply

   Dziękujemy za komentarz (jak zawsze). Czyż uczenie empatii i miłości nie byłoby łatwiejsze, jeżeli system monetarny nie uczyłby zupełnie przeciwnych wartości? Obawiam się także, że pieniądze nie mogą po prostu być, bo są one nierozłącznie związane w korupcją. Nie możliwym jest posiadanie rządu ze współczynnikiem korupcji równym 0% w warunkach systemu monetarnego. Obawiam się, że nawet jakbyśmy zastąpili wszystkich dzisiejszych polityków ludźmi o niezwykłej moralności, to wciąż w jakimś odsetku przetrwałaby korupcja. Dodatkowo też zazwyczaj tacy moralni ludzie nie pchają się do polityki… Dodatkowo musimy sobie zdawać sprawę, że w dzisiejszym świecie pełno jest wtórnych (czyli wytworzonych przez otoczenie, społeczeństwo i uwarunkowania zewnętrzne) psychopatów i narcyzów, których głównym celami zawsze są: sława, potęga, pieniądze, własne ego. Przez to lgną do takich pozycji społecznych, które im to zapewnią: polityka, prawo, celebryci, władze korporacyjne itp. W kręgach władzy niestety jest większy odsetek psychopatów niż w populacji ogólnej. Dziękujemy i zapraszamy do zapoznania się z materiałami filmowymi, do których linki zamieszczone są bezpośrednio pod wywiadem.

 • PawełP.
  Reply

  Rozumiem młodzieńczy zapał i jestem za tym by takie idee wspierać.
  Zrozumiałym jest, że dla jasnego odczytania owych idei Daria i Bartek zachęcają Nas do zapoznania się z materiałami choćby z tymi podanymi trzema filmami.
  Ja mam zaś 'lekcje do odrobienia’ dla gości programu i prośbę o ustosunkowanie się do tego jak ma się/miała by się ta idea do przedstawionego poniżej problemu zawartego w artykule:
  https://treborok.wordpress.com/dlaczego-powinnismy-przygotowywac-sie-do-wielkiej-wojny-cz-1/

  Pozdrawiam
  P.

  • Daria i Bartek
   Reply

   Dziękujemy za komentarz. Cieszymy się, że zauważyłeś bezbłędnie nasz cel, a mianowicie zachęcenie ludzi do zapoznania się z ideą projektu.
   Co do lekcji to już od dawna jesteśmy świadomi i dobrze doinformowani z alternatywnych źródeł co dzieje się naprawdę na świecie. Plany redukcji populacji nie są nam obce, dlatego nie pozostajemy bierni. Właśnie ta wiedza popchnęła nas w kierunku poszukiwaniu rozwiązań. Wiele osób narzeka na obecny stan rzeczy, ale nie wielu podaje konkretne propozycje i rozwiązania. Jacque Fresco kiedyś powiedział, że „samo narzekanie bez proponowania alternatywy niczego nie oferuje”. Pamiętajmy także, że jeżeli będziemy się skupiać na samych negatywnych aspektach rzeczywistości to wtedy nasza energia zasili te właśnie aspekty. Jeżeli skupimy się na pozytywnych to efekt będzie przeciwny.

 • Darek
  Reply

  Trudne do zrealizowania, ale chyba nie mamy innej drogi. Project Venus – wchodzę. Wolę zgubić drogę w biegu, niż stać w miejscu. Pozdrawiam.

  • Daria i Bartek
   Reply

   Dziękujemy za komentarz. Jest to jak najbardziej możliwe i wykonalne (pomimo, że trudne…) zadanie. To, że istnieją trudności nie oznacza, że mamy się go nie podjąć. Każda osoba rozumiejąca i popierająca ten projekt przyczynia się do jego realizacji, dlatego tak ważnym jest aby o tym mówić i edukować siebie samemu o korzyściach płynących z Projektu Venus. Bardzo zachęcamy do obejrzenia filmów związanych z tym projektem.

    • Daria i Bartek
     Reply

     Dziękujemy za ten konstruktywny komentarz. Twórcy projektu są otwarci na wszelkie konstruktywne i dobre porady. Osobiście jedynie słyszeliśmy o Świętej Geometrii, ale jeżeli jest Pan znawcą tego tematu lub zna Pan specjalistę to zachęcamy do skontaktowania się bezpośrednio z założycielami projektu.

     https://www.thevenusproject.com/en/contact

     Celem naszego wywiadu była prezentacja projektu i informowanie w środowisku polskim jak również zachęcenie do wspópracy i współtworzenia tej nowej wizji świata. Gorąco zachęcamy do współudziału.

    • Tomasz
     Reply

     Powinno sie także zwrócić uwagę na druga strone medalu i starac sie najpierw edukowac siebie nawzajem ponieważ w dzisiejszych czasach transhumanizm https://www.youtube.com/watch?v=NbaZN3X5m9c nie jest wcale wymysłem w pedzącej machinie mechanizacji nowych technologii może przeistoczyć sie w proroczy Skynet z Terminatora heeh:)

     • Daria i Bartek

      Technologia nie jest ani zła, ani dobra. Jest narzędziem i tylko od nas zależy jak je użyjemy. Większość filmów z Hollywoodu pokazuje nam wykorzystanie technologii w zły sposób i zniechęca nas do zaufania temu kierunkowi. Obecnie niestety zmierzamy w kierunku tych scenariuszów filmów, gdyż technologia jest w rękach korporacji i rządów. Obecnie motywacją dla rozwoju technologii są niestety wojny, rozwój nowoczesnych systemów zbrojnych, kontrola i manipulacja. Najwyższy czas zmienić kierunek, w którym to wszystko zmierza dopóki jeszcze mamy na to czas.

     • Tomasz

      cyt ” Technologia nie jest ani zła, ani dobra. Jest narzędziem i tylko od nas zależy jak je użyjemy ” zgadzam sie z wami 100% wiec musielibysmy zaczać od poczatku chodzi o naszych najmłodszych wypowedz michała ponizej cyt ” Jednak wszystko to nic jesli nie nauczymy kolejnych pokoleń miłości, empatii . Jesli ludzka świadomość nie wejdzie Kolejny poziom. ( Żadna religia nie pomoże ” i tak od siebie chciałbym dodac ze wiekszość wypowiadajacych sie w głebi duszy jest z wami tylko obecny system i marazm zamkniete koło itp skłania do negowania ale i do wyciagania wlasnie konstruktywnych rozwiązań pozdrawiam raz jeszcze

 • Gabriel
  Reply

  Jak ta społeczność miałaby funkcjonować w całej akceptacji wolności, w tolerancji czy jak kto sobie to nazwie. Będą sobie jakoś żyć w spokoju i życzliwości zgodnie z początkowym zamysłem. Potem będą grupy, które będą chciały budować sobie kościoły, inne być może meczety a inni coś innego. Może będą chcieli wybierać sobie kapłanów, może jakichś liderów i patronów mądrych i najlepszych i tworzyć oczywiście jakieś odrębne zasady i zwyczaje. Może, bo może jest jakiś zamysł ogólny jak ta wolność ma wyglądać i nie każdy być może miałby przywilej należeć do takiej społeczności. Czy są jakieś zamysły kogo takie społeczeństwo raczej nie mogłoby zaakceptować i przyjąć ? Świat wiemy jaki jest, a ten miałby być inny, po prostu uczciwy i szanujący ludzi dlatego takie pytania.

  • Daria i Bartek
   Reply

   Jak zwykle bardzo dziękujemy za komentarz i zainteresowanie. Jeżeli chodzi o kwestię budowania kościołów, meczetów i wyznaczania kapłanów to trzeba wiedzieć, że wszelkie takie zorganizowane formy religii dzisiaj są tylko próbą manipulacji i kontroli ogólnej populacji. Nie mylmy prawdziwej duchowości i spirytualności z istnieniem kościołów. Kościół to jedynie skorumpowana i zakłamana instytucja. W żaden sposób nie wpływająca na prawdziwy rozwój duchowość ludzi. Zresztą widać to po samych jego reprezentantach i skandalach z nimi związanymi, czego wynikiem jest takie duże odejście ludzi od kościoła w ostatnich czasach. Jednakże jest to kolejny temat rzeka… . W czasach całkowitego wprowadzenia zasad tego projektu w życie ludzie będą wszechstronnie wyedukowani, mądrzy, ceniący niezależność, równość i wolność i dlatego nie będą łatwi do zmanipulowania. Będą oni dobrze znać prawdziwą historię naszej cywilizacji i będą rozumieć, że wyznaczanie dostojników źle się kończy. Jeżeli chodzi o tworzenie obyczajów, grup i zasad to takie zachowanie jest spowodowane wszechobecnym w dzisiejszym świecie elitaryzmem (czyli poczuciem, że jest się kimś lepszym niż inni). W kulturze polegającej na równości nie dojdzie do powstania sekretnych stowarzyszeń (skąd my to znamy…) lub tajnych paktów. Jedyne „grupy” to będą raczej zrzeszenia typu „stowarzyszenie miłośników surfingu” lub „koło odkrywców prawdziwej historii ziemi” itd. Stowarzyszenia te będą jawne i każdy będzie mieć możliwość przyłączenia się i do korzystania z efektów ich pracy jak np. „odkryć” najnowszych technik surfowania lub poznanie skąd tak naprawdę wzięło się życie na ziemi… Jak sam wspomniałeś: „…ten [świat] miałby być inny, po prostu uczciwy i szanujący ludzi…”, dlatego nikt nie zostałby usunięty siła z tego systemu. Jednym z założeń tego projektu jest to, że wszystkie surowce są dziedzictwem wszystkich ludzi tak więc niemożliwym jest „wyrzucenie” kogoś. Większość ludzi nie będzie mieć żadnych problemów związanych z takim stylem bycia/życia niemniej jednak ktoś może z własnej woli zdecydować się prowadzić życie pustelnika/odludka chociażby dlatego, że ma takie (chwilowe lub nie) widzimisię. Wciąż będzie mogła taka osoba w dowolnej chwili wrócić do miasta i nawet żyjąc na pustkowiu będzie mógł korzystać z korzyści, które oferuje ta rozwinięta cywilizacja. Pamiętajmy też, że nie będziemy podpisywać żadnych kontraktów czy umów. Bardzo zachęcamy do obejrzenia filmów związanych z tym projektem.

 • tomaszowiak
  Reply

  Może i ciekawa idea ale jest w niej coś nie tak.
  Nie wyobrażam sobie robotów które będą nas leczyły-to się nie sprawdzi w 100%.-jest to spraktykowane.
  Mamy przykład w obecnej sytuacji, gdzie dzisiejsi lekarze ( w większości ) są jak te roboty przypisujące chemiczne leki – i jest lipa…..nie tędy droga. Ludzie którzy coś robią własnoręcznie wkładają kawałek siebie samego , jakąś energię.
  Najlepiej jak każdy kto może postara się o własny ogródek gdzie będzie mógł uprawiać warzywa dla siebie , a jak nie może niech wesprze rolników i od nich bezpośrednio kupuje lub zaoferuje coś innego jak pieniądze.
  PS
  Ostatnio załatwiłem dla siebie 100 jajeczek swojskich za naprawę świateł w ciągniku.
  Każdy posiada jakiś talent który może zaoferować innym.
  Moim zdaniem powinniśmy cofnąć się do czasów kiedy ludzie liczyli sami na siebie…..i na sąsiadów.

  • Daria i Bartek
   Reply

   Witamy. Dziękujemy za komentarz i zainteresowanie tematem. Zgadzamy się w 100%, że obecna medycyna pozostawia wiele do życzenia. Nie leczy ludzi, tylko zajmuje się uśmierzaniem objawów i tworzeniem nowych klientów, którzy do końca życia będą musieli zażywać piguły. Ale to już osobny temat… . Jest to powodowane chęcią zysku. W Projekcie Venus ludzie będą mieli większe możliwości niż mają obecnie rozwijać się w kierunku holistycznej medycyny i poznawaniu co naprawdę powoduje zdrowie lub chorobę. Ludzie będą mieli większą możliwość poznania energetyczności swojego ciała. „Leczenie przez roboty” będzie miała za zadanie diagnozowanie problemów i dawanie sugestii lub ostrzeganie w sytuacjach kryzysowych o stanie zdrowia. W razie konieczności będzie możliwe przeprowadzenie zabiegów chirurgicznych przez bardzo precyzyjne maszyny. W początkowym stadium powstawania miast wciąż będziemy mieć lekarzy. Należy też dodać, że bez pieniędzy lekarze naprawdę zaczną leczyć i pomagać ludziom w formie medycyny holistycznej, energetycznej, duchowej i w skrajnych przypadkach medycyny farmaceutycznej.
   Tak jak Hipokrates powiedział: „Niech pożywienie będzie lekarstwem, a lekarstwo pożywieniem.” Pamiętajmy, że pestycydy, herbicydy, GMO to wytwory korporacyjne stworzone tylko i wyłącznie dla zysku, a nie dla ludzkiego dobrobytu i zdrowia. CZEGOŚ TAKIEGO NIE BĘDZIE W PROJEKCIE VENUS. Mimo wszystko, jeżeli ktoś zechce jeść przez siebie wyhodowane pożywienie to nikt mu tego nie zabroni. Jak najbardziej będzie mógł się tym zająć i co najważniejsze będzie miał na to czas. Jeżeli jest to dla niego/niej ważne i chce w taki sposób spędzać swój czas. Każdy będzie miał wybór. Automatyzacja na farmie oznacza, że będą zainstalowane czujniki np. wilgoci, które poinformują kiedy należy nawodnić farmę i wtedy automatycznie odpowiedzialna za to maszyna (która nie będzie emitować spalin) nawodni pole.
   Na temat wspomnianego przez Ciebie, że lepiej ” …powinniśmy cofnąć się do czasów kiedy ludzie liczyli sami na siebie…..i na sąsiadów.”. Po pierwsze zmierzamy ku technologicznej przyszłości czy tego chcemy czy nie. Proszę się tylko rozejrzeć dookoła. Tego procesu nie da sie już tak naprawdę zatrzymać. Cofanie się w przeszłość w żaden sposób nie pomaga obecnej cywilizacji. Musimy się skupić na najlepszym sposobie, w którym chcemy, aby nasza cywilizacja sie rozwinęła, a nie na tym żeby zrobić dwa kroki do tyłu. Po 2 proszę pamiętać, że technologia nie jest ani zła, ani dobra. Jest narzędziem i tylko od nas zależy jak je użyjemy. Komputery i roboty są programowalne i mogą zostać wyłączone, mają także całe mnóstwo wbudowanych systemów kontroli i bezpieczeństwa. Dodatkowo czy życzymy sobie, żeby technologia jako to potężne narzędzie znajdowała się w rękach skorumpowanego rządu i korporacji, czy też w rękach wszystkich ludzi. Bardzo zachęcamy do obejrzenia filmów związanych z tym projektem.

   • Arthur
    Reply

    Nie zmierzamy do TECHNOLOGICZXNEJ przyszlosci. To projekt powinien wiedziec.
    Jesli tak myslicie to od razu stoicie na przegranej pozycji.Co do leczenia, jesli ludzie jednak wroca
    do starych wzorcow i beda zyc zgodnie z natura to nie bedzie ich z czego leczyc. Poprostu beda zdrowi.

    • Daria i Bartek
     Reply

     Jeżeli zostaną wyeliminowane wszelkie toksyczne składniki naszego pożywienia, dostępna będzie prawdziwa wiedza na temat żywienia (a nie kłamliwa korporacyjna propaganda), dostępne będzie naturalne pożywienie, znikną stresy dnia codziennego związane chociażby z brakiem zabezpieczenia finansowego oraz niepewnością jutra to większość chorób cywilizacyjnych, przewlekłych i pozornie „nieuleczalnych” zniknie bez powrotu. Będzie to zajecie się prawdziwą przyczyną tych chorób, lub raczej niedoborów, a nie tylko ciągłe maskowanie symptomów. Do takiego stanu zmierza ten projekt. Piszesz o życiu zgodnym z naturą. Tak naprawdę ludzie zaczną żyć w zgodzie z naturą, gdyż ochrona środowiska oraz przywrócenie go do pierwotnego stanu będą głównymi priorytetami populacji.
     Kwestia nowoczesnej i precyzyjnej chirurgii pozostaje otwarta, gdyż wypadki zdarzają się zawsze (np. ktoś może spaść ze schodów i złamać nogę), możemy tylko zmniejszyć częstotliwość ich występowania oraz ich powagę poprzez eliminację niebezpiecznych zawodów, pokój, zrównoważone społeczeństwo, edukację oraz projektowanie bardziej bezpiecznych pojazdów i sprzętów.

     • Astre

      Cytat : ”Jeżeli zostaną wyeliminowane wszelkie toksyczne składniki naszego pożywienia, dostępna będzie prawdziwa wiedza na temat żywienia (a nie kłamliwa korporacyjna propaganda), dostępne będzie naturalne pożywienie”

      Tylko, że wyeliminowanie wszelkich toksycznych składników z pożywienia to Wasze dzieci, a nawet wnuki tego nie doczekają. Planeta jest dokładnie zdegradowana, wyeksploatowana, a cały ekosystem przypomina zwykły śmietnik. Pomyśl co możesz zrobić jakimi środkami, jakimi siłami, jakimi technologiami, aby uratować chociażby jedną tylko niewielką rzeczkę, która płynie w mojej miejscowości, ą którą za komuny miejscowa Garbarnia swoimi chemicznymi odpadami doprowadziła do kompletnej ruiny, a dno rzeki wyłożono betonowymi płytami. Ta rzeka była ważna częścią tego tutaj miejscowego ekosystemu, ale już nie istnieje !

      Ja wiem – marzenia o szczęśliwym życiu zawsze towarzyszyły ludziom. Lecz, te marzenia mają jedną wadę – nigdy się nie spełniały !

      Siedzisz w domowych pieleszach i tworzysz projekty, a kilkaset kilometrów dalej na Ukrainie, w której trwa wojna minister rolnictwa i żywności – Mykola Prysyashnyuk ( już ! ) ogłosił, że rozpoczęto próby GMO na zwierzętach hodowlanych, a Międzynarodowy Fundusz Walutowy pożyczył Ukrainie 17 miliardów dolarów na biotechnologię i produkty GMO.
      I nie pomoże tutaj Nikt i Nic nawet miliard ludzi, bo nikt nie wjedzie do Ukrainy, nie zaaresztuje kilkuset
      Ukraińskich decydentów, nie zabierze 17miliardów dolarów z Ukraińskich banków, aby powstrzymać ten ludobójczy i nie tylko ludobójczy proceder, który spowoduje, że kilka lat na Ukrainie zginie ostatnia pszczoła.
      Stopniowo ciężar dowodu przesuwa się w kierunku stwierdzenia, że nie da się zmienić niczego prostymi metodami i regułami. Musi zadziałać jakiś potężny czynnik/potencjał z zewnątrz, aby zatrzymać tą coraz bardziej rozpędzającą się z dnia na dzień bezrefleksyjną machinę…

     • Daria i Bartek

      Odpowiedź do Astre: Rozumiemy, że świat nękany jest przez wiele okropnych problemów, z czego niektóre są bardzo pilne. Skupiając się na każdym pojedynczym problemie zabraknie wkrótce ochotników, aby to wszystko ogarnąć. Sytuacja ta przypomina mityczną Hydrę, której jedna odcięta głowa (rozwiązany problem świata) zostaje zastąpiony kolejnymi. Projekt Venus jest pokojowym rozwiązaniem większości nurtujących świat problemów, gdyż odnosi się do głównej przyczyny tych problemów, czyli przegniłego systemu monetarnego i politycznego. Tak, na Ukrainie źle się dzieje, w Chinach źle się dzieje, w Iranie źle się dzieje… i moglibyśmy wymieniać tak przez cały dzień. Dlatego tak ważnym jest, podobnie jak w leczeniu, zajęcie się główną przyczyną wszystkich problemów, a nie ich skutkami. Chwilowe zwalczanie pojedynczych problemów rodzi tylko więcej agresji, podziałów ludzi i kontrataków. Pełne wprowadzenie Projektu w rzeczy samej potrwa wiele pokoleń, ale najwyższa pora już się tym zająć. Doprowadzenie do tej sytuacji, w której się teraz znajdujemy też zajęło wiele pokoleń. Gwarantujemy, że jeżeli zabierzemy się za to teraz, to wkrótce (za naszego życia) będą już widoczne tego bardzo mocne i pozytywne efekty. Obecny system wręcz zniechęca do działania w pozytywnym kierunku. W czasach przyjęcia projektu ochrona środowiska i przywrócenie go do dawnego stanu będą priorytetowymi wartościami ludzi, a nie tak jak dzisiaj zarabianie pieniędzy za wszelką cenę (kosztem ludzi i środowiska). „potężny czynnik/potencjał z zewnątrz” czymkolwiek by on był, mógłby być pomocnym, ale po co mamy nań czekać? Już wystarczająco dużo czasu zostało zmarnowane, a ludzie wciąż cierpią.

  • Tomasz
   Reply

   beda maszyny leczyly, juz są roboty ktore przeprowadzają operacje chirurgiczne na pacjetach i robią to lepiej od ludzi, jezeli nie dowierzasz technologi ktora jest, a lepsza jeszcze nadejdzie, jestes zacofancem i mozesz sobie dalej zyc w tym „sredniowieczu” jezeli tak ci sie tu podoba

 • Jacek
  Reply

  Piękna Idea – jednak tylko idea. Sen który się nie ziści. Rządu ma nie być ? No to projekt Venus szybko pozostanie wspomnieniem. Trzymam jednak kciuki. Był już projekt NESARA – Program Obfitości – jak się skończyło ? – rozwaleniem WTC bo program chwilę przed wdrożeniem był na serwerach w biurach WTC.

  • Daria i Bartek
   Reply

   Witamy. Dziękujemy za komentarz i zainteresowanie tematem oraz wsparcie. Pomimo, że istniały już kierdyś podobne projekty i pomimo, że źle się zakończyły czy to oznacza, że powinniśmy przestać się starać cokolwiek zmienić? Bardzo zachęcamy do obejrzenia filmów związanych z tym projektem.

 • Arthur
  Reply

  Roboty beda wszystko robic, to chyba jakis zart.A gdzie w tym wszystkim reka czlowieka, jej
  energia gdy nadaje rzeczywistych ksztaltow jakiejs rzeczy, czy wychodowane pozywienie.
  Gdzie bylyby osoby czy rzady, ktore trzymaja w swoich rekach wszystkie dziedziny zycia, aby pozwolic na taki rozwoj rzeczywistosci, jedynie totalny kataklizm moglby to zmienic,ale kto wtedy bedzie myslal o robotyce.Jeszcze jedna TEORIA nie do zrealizowania.

  • Daria i Bartek
   Reply

   Witamy. Dziękujemy za komentarz i zainteresowanie tematem. Roboty, automatyzacja, technologia mają za zadanie wyeliminować wszelkie monotonne, nudne lub niebezpieczne prace. Są to prace przy których wykonawcy zazwyczaj „klną w duchu”, że w ogóle muszą to robić. Takiego typu prace nie są wykonywane z pasją lecz z przymusu, aby przetrwać. Np. w krajach trzeciego świata dzieci pracujące przy toksycznych chemikaliach i produkcji tanich dóbr następnie sprzedawanych na zachodzie, wcale nie chcą takiej pracy wykonywać. Nie wytwarzają przy tym żadnej pozytywnej energii. Oni tam cierpią. Praca nie bidze zabroniona w świecie przedstawionym przez Projekt Venus. Wszelkie twórcze prace będą nadal istnieć. Praca nie będzie już smutną koniecznością, tylko naszym indywidualnym wyborem i samorealizacją.
   Jeżeli ktoś chce jeść przez siebie wyhodowane pożywienie to nikt mu nie zabroni. Jak najbardziej będzie mógł się tym zająć i co najważniejsze będzie miał na to czas. Jeżeli jest to dla niego/niej ważne i chce w taki sposób spędzać swój czas. Każdy będzie miał wybór.
   Na temat rządów, „elit” trzymających w swych rękach dziedziny życia, itp. W planach jest powolne przejście z obecnego systemu do urzeczywistnienia projektu. Pierwszym krokiem jest budowa pierwszego miasta wg. Projektu Venus. To miasto będzie samowystarczalne i niezależne od zewnętrznych uwarunkowań. Będzie ono pracować nad nowymi lepszymi technologiami, a jednocześnie przyczyni się do wzrostu popularności tej koncepcji i budowy kolejnych miast. Każde kolejne miasto będzie łatwiejsze do zbudowania. Stary system upadnie samoistnie, ponieważ ludzie coraz szybciej zaczną przenosić się do nowych miast. Jak wiadomo obecny system oparty jest na wyzysku najuboższych. Wspomniani ludzie trzymający władzę będą mieli do wyboru: przejść do nowego miasta lub w samotności siedzieć w swoich pałacach, gdzie nikt nie będzie oddawał im hołdu, ani dla nich pracował (gdyż ich słudzy będą się rozwijać w nowych miastach).
   Jest to teoria jak najbardziej do zrealizowania. Jedyne co jest do tego potrzebne to świadomość, edukacja ludzi w tym temacie i otwartość umysłu. Pamiętajmy, o tym że obecnie światem rządzi zaledwie garstka ludzi i jak ogół społeczeństwa zostanie uświadomiony to ta garstka straci całkowitą władzę. Bardzo zachęcamy do obejrzenia filmów związanych z tym projektem. W tych filmach jest to konkretniej, ładniej i zgrabniej przedstawione niż w naszej prezentacji.

   • Arthur
    Reply

    Maja w reku narzedzia takie jak pozyczki bankowe, podatki od nieruchomosci czy zezwolenia budowlane
    I juz nici z najmniejszego zalazku czegos nowego. Wystarczy ze nie zezwola na budowe w danym terenie czy naloza horendalne podatki od nieruchomosci, co obecnie ma miejsce nawet w Chicago.

    • Daria i Bartek
     Reply

     Tak naprawdę mamy całą ziemię do dyspozycji. Bez próbowania nigdy się tego nie dowiemy i na zawsze wszystko pozostanie takim jakim jest. Próbujemy naszą pozytywną energię skupiać na konkretnych, owocnych działaniach niż na zamartwianiu się co mogłoby pójść nie tak.

     • Arthur

      Jesli jest to wasze doswiadczenie, wiec probujcie.
      Macie na przeciw siebie Reptylianski System, wiec napewno wrazen Wam nie zabraknie w boju.
      Powodzenia

  • Tomasz
   Reply

   maszyny i urzadzenia beda musieli zbudowac ludzie na pieniądzach (niestety) inaczej nie da rady, prznajmiej na poczatku, po tym zastana wdrożone do dzialania w jak najwiekszej ilosci zawodów. Oczywiscie stopniowo spokojnie. Po kilku – kilkunastu – kilkudziesieciu latach odoskonalania nowego systemu, pieniądz sie sam wyeliminuje, poniewaz maszyny juz tylko beda produkowaly tyle ze nie trzeba bedzie tego kupowac, Rządy? na co komu rząd? jak oni i tak nic nie wiedza i nie umieją, tylko naukowcy beda wiedziec co zrobic by bylo lepiej, system nie bedzie nigdy doskonaly, zawsze komus cos sie zawsze nie bedzie podobac, jednak bedzie lepszy, bo swiat bedzie pozbawiony wojen, glodu, wyzysku, przestepczosci, korupstwa, w koncu bedzie porządna ochrona srodowiska i innych dziadowskich działalnosci czlowieka. Jezeli godzisz sie zyc w takim dziadowskim systemie jaki mamy teraz prosze bardzo, my zwolennicy nie mamy zamiaru.

 • StaryAle
  Reply

  Czy istnienie pieniądza jest złem? Czy może raczej żądza pieniądza? I kiedy zabraknie pieniądza, to żądza znajdzie inny przedmiot…

  • Daria i Bartek
   Reply

   Witamy i dziękujemy za komentarz. Sam pieniądz nie jest złem. Jednakże w większości przypadków prowadzi on do złych konsekwencji jak chociażby wspomniana żądza pieniądza. Ludzie nie są z natury źli i nie rodzą się z żadzą poszukiwania czegoś złego. To otoczenie, w którym jesteśmy wychowywani nas tego uczy, a wręcz zachęca do złych postaw. Jeżeli miejsce braku powstałe po zniesieniu pieniądza wypełnimy dobrymi wartościami i otrzymywaniu z tego satysfakcji np. troską o środowisko, życzliwością do drugiego człowieka i zwierząt, samodoskonaleniem itd., itp. to nie będzie już wtedy istnieć ta pustka, którą musimy koniecznie czymś zapełnić. Bardzo zachęcamy do obejrzenia filmów związanych z tym projektem.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>