Jak nie szczepić – aspekty prawne – Urszula Tomicka

More videos
Views
   

Migawka4– ustawa z 5 grudnia 2008
– NOP – niepożądane odczyny poszczepienne
– kto odpowiada za wystąpienie NOP
– czy Sanepid ma prawo karać za nieszczepienie
– nękanie rodziców przez Sanepid
– przekieruj odpowiedzialność na lekarza
– sprawdź ilość przeciwciał
– alergia jest przeciwwskazaniem do szczepienia
– co zrobić w przypadku wystąpienia NOP u dziecka
– przykłady powikłań poszczepiennych
– zapoznawaj się z charakterystyką produktu leczniczego
Repozytorium Pism i Argumentów – o szczepieniach i dla rodziców
– kto powinien zgłaszać NOP
– grzywny nakładane na rodziców

Strony związane z tematem:
Facebook.com/Urszula.Tomicka
Facebook.com/Nie szczepimy – aspekty prawne
Repozytorium Pism i Argumentów – o szczepieniach i dla rodziców
SzczepionkowyGeszeft.hvs.pl/category/do-pobrania

32 komentarze

 • Julia
  Reply

  Witam wszystkich.
  Zwracam się z prośbą o pomoc/wsparcie. Mieszkamy z synem w Niemczech. Za parę miesięcy syn idzie do przedszkola. Dowiedziałam się od lekarza pediatry i prawniczki, że żadne przedszkole, ani szkoła go nie przyjmą bez szczepień. Obowiązku prawnego nie ma w Niemczech, ale jest taki haczyk dla rodziców, właśnie związany z przedszkolem i szkołą. Moje pytanie brzmi : czy jednak da się to obejść? Czy jest jakaś osoba na grupie, która może pomóc? Dać jakieś wskazówki? Może jest tu druga mama, która ma podobny problem i mieszka w Niemczech? Bardzo proszę o kontakt prywatny. I z góry dziękuję za zainteresowanie i przeczytanie tego posta, wierzę, że dobro powraca pomnożone.
  PS również, jeżeli ktoś zna konta a propo szczepień w Niemczech tutaj na Facebooku, to będę wdzięczna za linki. Sama już parę znalazłam, ale może coś przeoczyłam.

  • Ewa-Maria
   Reply

   Ja bym tym którzy zmuszają do szczepienia, dała dokument do podpisu w którym biorą w pełni odpowiedzialność za ewentualne powikłania po szczepieniu. Innego wyjścia nie widzę

 • Michał
  Reply

  Jak nie szczepimy dziecka a chcemy posłać do szkoły takie dziecko nie szczepione co w tedy jak szkoły mogą wymagać szczepień bo inaczej nie przyjmą dziecka?

 • Pingback: http://porozmawiajmy.tv/jak-nie-szczepic-aspekty-prawne-urszula-tomicka/ | Kancelaria Adwokacka Maciej Kobic - Częstochowa

 • Pingback: Jak nie szczepić – aspekty prawne – Urszula Tomicka | Kancelaria Adwokacka Maciej Kobic - Częstochowa

 • Piotr
  Reply

  Darek! tak czy siak trzeba rozmawiać na te i podobne tematy …brak świadomości , to beton jak nie da się go rozbić- trzeba go obejść… może ktoś inny mógłby pokazać w czym problem? pozdrawiam i powodzenia.

 • Darek
  Reply

  Czytam na temat szczepień i aż ciarki przechodzą po plecach. Dzisiaj nie zaszczepił bym dziecka za żadne skarby. Jestem dziadkiem dwóch wspaniałych chłopaków. Ich rodzice w pogoni za dobrami materialnymi zindoktrynowani przez ścierwo media i sprzedajnych lekarzy nie chcą słuchać tego co chcę im ku przestrodze przekazać. Dziękuję za cenne informacje. Ale co zrobić żeby dotrzeć do syna i synowej. Zawsze uczyłem syna poszanowania do prawa, a teraz mam kłopot bo mój stosunek do prawa się zmienił. Na każdym kroku widać jak władza działa przeciwko nam służąc obcym zleceniodawcom. Jak wytłumaczyć synowi, że to co mu wpajałem przez całe życie do głupota.

 • Ania
  Reply

  Witam
  Świetny film, gratuluję tak ciekawych rozmówców i tak ważnych tematów. Dzięki nim budzimy się i to bardzo. Dziekuję Alex.

  Mam prośbę. Czy jest możliwość nagrania filmu na temat szkodliwośc szczepionki ”przeciwko” HPV dla dziewcząt? Szczepionka ta nazywa się Gardasil, jak również Silgard (anagram słowa Gardasil tak dla zmylenia rodziców, którzy słyszeli złe opinie na temat Gardasilu). Szczepionka jest bardzo szkodliwa, ośmielam się mówic, że nawet bardzo toksyczna, ponieważ powoduje bóle mięsni, częste bóle stawów, paraliż ciała (wystarczy obejrzeć na YouTube dokument o duńskich dziewczętach, które mają szereg poważnych problemów zdrowotnych po podaniu tej trucizny), straszliwe bóle uniemożliwiające chodzenie, unieruchamianie nerwów, co powoduje nagłe i niepohamowane ruchy / tiki nerwowe, małopłytkowowć krwi (osobiście znam dziewczynę, która po tej szczepionce dostała silnej anemii), jak również, uwaga!, przedwczesną menopauzę – nawet w wieku 16 lat! – czyli bezpłodność!. Są na to dowody, które można znaleźć w internecie. Nie na darmo Japonia i Francja zupełnie wstrzymały podawanie tyej szczepionki dziewczętom. W Polsce chciano ją wprowadzić cichaczem jako twz. ”obowiązkową”! Co przeciętni ludzie wiedzą o swoich prawach? Właściwie nic i podpisują swistek papieru, na którym jest informacja, że szczepienie przeciw HPV odbędzie się tego i tego dnia. Przemysław Cuske ze STOP NOP wspomina o przypadku, kiedy to w jednej szkole pod Poznaniem dziewczyny zaczęły tracić przytomność po podaniu tej szczepionki. Nauczycielka będąca z nimi poinformowała o tym dyrektora szkoły, który nakazał jej trzymanie tego przypadku w tajemnicy pod groźbą zwolnienia jej z pracy! Justyna Socha, ze STOP NOP mówi o przypadku, w którym to nie chciano dać dziewczynce świadectwa szkolnego ukończenia klasy gimnazjalnej dlatego, że nie otrzymała tej szczepionki – kara dla rodziców?! Ldzie po prostu nie znają swoich praw! Gdybyśmy się zebrali, gdyby było nas więcej, gdybyśmy urośli w siłę, bylibyśmy w stanie zwalczyć to straszliwe bezprawie. My oglądający fily tutaj wiemy, ale co z wieloma ludźmi, z ogromną liczbą ludzi, którzy nie mają pojęcia nie tylko o swoich prawach, ale o tym, co się ich dzieciom aplikuje w szkołąch. Bardzo, bardzo proszę o poruszenie tego ważnego tematu. Serdecznie pozdrawiam. Ania.

 • Maciej
  Reply

  Świetny film! Tylko co zrobić w sytuacji, kiedy w dniu urodzenia dziecka w szpitalu podpisaliśmy papier, że nie zaszczepimy dziecka? Do podpisanie tego oświadczenia zostaliśmy niejako zmuszeni – „albo pan podpisuje albo szczepimy” – tak to wygląda w praktyce. Ustna odmowa nie wystarczyła. I na podstawie zawiadomienia ze szpitala sanepid przysłał do nas pismo. Jak się dalej prawnie bronić w takiej sytuacji? Czy można wysłac pismo do sanepidu z wyjaśnieniem, że złożone w szpitalu oświadczenie woli było pod przymusem jest prawnie nieważne i że realizujemy ustawę?

 • stopnop
  Reply

  POMOC PRAWNA DLA OSÓB KTÓRE OTRZYMAŁY GRZYWNĘ
  Od tego miesiąca STOP NOP oferuje bezpłatną pomoc profesjonalnego prawnika dla osób, na które została nałożona grzywna w celu przymuszenia do szczepienia. Prosimy o kontakt przez prywatną wiadomość na FB lub przez email stopnop@mail.com

  _____
  Wsparcie innych rodziców:
  Grupa STOP NOP – powikłania poszczepienne i prawo https://facebook.com/groups/235150186595347
  Forum http://www.szczepienia.org.pl
  Kontakt do nas:
  stopnop@mail.com

 • leszek
  Reply

  wszystko ładnie pięknie tylko trzeba by być prawnikiem i najlepiej nie pracować aby mieć czas łazić po lekarzach, sanepidach, sądach

 • Marzena
  Reply

  Pozaadminustacyjna działalność urzędników czyli sług publicznych wobec obywatela dotyczy więc wszystkich tych co nie powołują się na KPA a powołują się na inne przepisy…?
  Mam na myśli że nawet sądy nie mają więc prawa nas nekac z urzędu jeśli nie było postępowania administracyjnego ze strony sług publicznych, czyli każdego funkcjonariusza publicznego, łącznie z funkcjonariuszem medycznym…
  Bezprawie urzędników w tym policjantów, komorników można by obnazyc publicznie powołując się na ten podstawowy zapis Kodeksu Postęp.Administrac.
  Jaka jest to korupcja że sami prawnicy cicho siedzą i nikt nie chce bronić praw człowieka!!!

 • Marzena
  Reply

  Urzędnik czyli sługa publiczny to też…sędzia, pracownik placówki opiekuńczej (dom dziecka)…
  Jakim prawem więc wbrew woli rodzica, chore dziecko (4 autoimmunologiczne choroby jako powikłania poszczepienne) nadal szczepia?

  Kto ponosi odpowiedzialność, skoro rodziców i zabrano dziecko i nie chcą oddać?

 • Beata Arkija
  Reply

  Pani Urszulo, wielki szacunek dla Pani postawy, w pełni odpowiedzialnego za swoje dzieci rodzica i otwartości dzielenia się tymi bardzo cennymi informacjami z innymi rodzicami 🙂 Życzę Pani wszystkiego dobrego.
  Alex, dzięki za ten wywiad, najbardziej budujące jest widzieć ludzi, którzy teorię wykorzystują w praktyce 🙂

 • Piotr
  Reply

  Racja Jan i dziękuję za narzędzie; ale pamiętajmy, ze cały czas wchodzimy w uwikłania prawne (prędzej czy później prawo- procedury mogą „oni” zmienić…szukajmy więc także argumentów osobistych może biologiczno -naturalnych. Jaka jest istota i uzasadnienie wykonywania tak różnej gamy szczepień ? …..wybiegam trochę do przodu :jaki sąd jest władny rozstrzygnąć spór? …powołując biegłego- lekarza ..

 • Kasia
  Reply

  Ja nie szczepię , córeczka ma 10 miesięcy. Jest zdrowa nawet przeziębiona nie była.Do tej pory mieliśmy wizytę pań z opieki społecznej, i dwa razy wizytę kuratora, który poinformował nas że sprawa jest w sądzie.

  • Solvay
   Reply

   Nie wiem czy to pomoze, ale…, podwojnego paszportu nie posiadam, natomiast od 4 lat nie mieszkam z synem w Polsce. Rok temu dostalam POWIADOMIENIE O SZCZEPIENIU z wyznaczona data obowiazkowego stawienia sie z dzieckiem w przychodni. Telefoniczne poinformowalam przychodnie,
   ze syn nie mieszka w PL.. To wystarczylo. Pisemnej informacji nikt nie zadal ode mnie.

 • Jan
  Reply

  Trzeba zacząć od tego, że przychodnia (w myśl ustawy o ochronie danych osobowych) nie ma prawa do przekazywania naszych danych do sanepidu i wojewody. Tu wzór skargi : https://www.facebook.com/notes/og%C3%B3lnopolskie-stowarzyszenie-wiedzy-o-szczepieniach-stop-nop/skarga-na-przychodni%C4%99-do-giodo-dot-bezprawnego-przekazania-danych-sanepidowi/1208996559127770/. Wydaje mi się , że jest to b. dobre narzędzie do walki z bezprawnym zastraszaniem i karaniem rodziców przez sanepid i wojewodę .Korzystajmy więc!

  • Maciej
   Reply

   Czy można prosić o podanie, o który dokładnie wyrok sądu chodzi? Chodzi mi o wyrok wspomniany pod koniec filmu przez Panią Urszulę mówiący o tym, że wojewoda może nakładać kary, ale tylko w kontekście tego art.33.

 • Piotr
  Reply

  Dziękuję za przedstawiony materiał., jest on z pewnością pomocny i obrazujący prawną problematykę szczepień. Najważniejszy punkt w tej kwestii , to wspomniany wyrok sądu administracyjnego; on w zasadzie powinien rozwiać wszelkie wątpliwości i być właściwym dokumentem „kartą przetargową” dotyczącą obowiązku szczepienia. Natomiast wejście „uwikłanie się” w procedury prawne, administracyjne (wezwania, wyjaśnienia, oświadczenia) wymagają skrupulatności, zacięcia i wiedzy). Nadmieniam, że nie zniechęcam do obrony swoich praw i obowiązków. Oczywistym jest podjęcie walki o dobro swoje, dzieci i tym samym przyszłych pokoleń. Uważam, że przesuwanie odpowiedzialności na linii rodzic – lekarz będzie działało na krótko… znajdzie się lekarz, który weźmie na siebie odpowiedzialność podpisze oświadczenie i co nam po tym jeśli dziecko nasze dozna trwałego uszczerbku na zdrowiu? ( to może być za miesiąc, za 10 lat itd….będą kolejne uwikłania w procedury. Pani Urszuli dziękuję za pokazanie właściwej postawy, determinacji i odwagi w walce z otaczającym absurdem oraz za świadomość w podejmowaniu ważnych decyzji, które powinny być dla nas przykładem. Poprzez wspólne rozmowy, konstruktywne komentarze uda się znaleźć punkt (nie tylko prawny), który w jednoznaczny sposób określi naszą rację.

 • Maciej
  Reply

  NIEAKTUALNE – Sanepid nie prowadzi postępowania egzekucyjnego. Zleca go wojewodzie który nakłada grzywnę za nie podporządkowanie się nakazowi administracyjnemu.

  • Urszula
   Reply

   Obecnie sanepid stanowi się wierzycielem i wystawia tytuł wykonawczy, a postanowienie wydaje wojewoda. Na mocy porozumień wojewodów przekazują kompetencje sanepidu i wtedy organem egzekucyjnym jest wojewódzki inspektor sanitarny działający w imieniu wojewody.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>