Przedsiębiorstwo Holokaust i masowe przekłamywanie historii – dr Ewa Kurek

More videos
Views
   

Ewa Kurek, doktor historii, absolwentka KUL, jest autorką książek dotyczących Żydów, Rosji oraz żołnierzy wyklętych. W swoich książkach przedstawia relacje Polaków i Żydów w czasie drugiej wojny światowej odtwarzając czas wojny na podstawie źródeł żydowskich. Ewa Kurek ma odwagę stawiać trudne pytania i ukazywać nieznane dotychczas obszary przeszłości obu narodów.
Wątki naszej rozmowy:

 • prawda zawsze wyjdzie na wierzch
 • przedsiębiorstwo Holokaust
 • jak Żydzi mówią o swoich winach
 • mentalność Żydów
 • używanie słowa „wysiedlanie”
 • udział Żydów w zagładzie Żydów
 • 150 tys. Żydów w służbie Hitlera
 • kto budował getta
 • podziały pomiędzy Żydami
 • dlaczego Kazimierz Wielki sprowadził Żydów do Polski
 • czy Żydzi ratowaliby Polaków
 • tajne przemówienie Jakuba Bermana
 • wywiad z Jerzym Urbanem
 • o Muzeum Historii Żydów Polskich
 • czy Estera, kochanka Kazimierza Wielkiego rzeczywiście istniała
 • za co Rosjanie nas nienawidzą
 • „Polaka można zabić ale nie pokonać”

Zobacz również wywiad pt. „Umrze śmiercią naturalną każde kłamstwo”

Strona Ewy Kurek: www.EwaKurek.com

Ilość wejść:

23 komentarze

 • brzask
  Reply

  super wywiad i dziekuje za prawde <3 choc moj kregoslup nie byl niegdy przygiety to dziekuje za Pani wspaniala prace, za czas, za energie za to, ze Prawda wyszla na swiatlo dzienne <3

 • Pingback: Przedsiębiorstwo Holokaust i masowe przekłamywanie historii – dr Ewa Kurek. (Wideo) |POLECAM! | forumemjot dla Polski

 • Pingback: “Historycy”, Narodowi Gawędziarze i katolikomedia gotowią polactfo na srulową wojnę z Rosją | Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

 • Joanna
  Reply

  Dziękuję, pani Ewy można słuchać godzinami. Cudowne jest też, że pokazuje nam iż możemy być dumni z bycia Polakami. Proszę o kolejne rozmowy z panią Ewą.

 • Steven
  Reply

  Jeśli ktoś chce zrozumieć cokolwiek z problematyki polsko-żydowskiej to bez pani dr Kurek się nie da.
  Polecam WSZYSTKIE książki pani Kurek.

 • Pingback: Przedsiębiorstwo Holokaust i masowe przekłamywanie historii – dr Ewa Kurek Lubisz to? Dodaj do | Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

 • jan piotr z wyspy krolowej
  Reply

  Dziekujem Ewo Kurek i Aleksandrze za te ODKLAMANIA HISTORII. Dziekujemy dziekujemy dziekujemy

 • wędrowniczek
  Reply

  Żydzi wypędzani 47 razy w ciągu 1000 lat. Dlaczego?
  https://ussus.wordpress.com/2013/04/06/zydzi-wypedzani-47-razy-w-ciagu-1000-lat-dlaczego/
  Bernard Lazare, żydowski pisarz, w książce pt. „L’antisémitisme son histoire et ses causes”, wydanej w 1894 r., przedstawił taką opinię tyczącą się żydowskich wypędzeń:

  „Jeśli taka wrogość i awersja w stosunku do żydów miałaby miejsce tylko w jednym czasie, w jednym kraju, łatwo byłoby wyjaśnić przyczyny. Jednak rasa ta była obiektem nienawiści wszystkich narodów pośród których żyła. Skoro wszyscy wrogowie żydów należeli do zupełnie różnych ras, mieszkali w odległych krajach, podlegali zupełnie różnym prawom, kierowali się różnymi pryncypiami, mieli różną moralność, różne zwyczaje – te wszystkie zasady społeczne, niepozwalające niczego ocenić w ten sam sposób – toteż główna przyczyna antysemityzmu zawsze leżała w samym Izraelu, a nie w tych, którzy przeciwko niemu walczyli.”

  Profesor Jesse H. Holmes w „The American Hebrew”, wyraził podobną opinię:

  „To może nie być przypadkiem, że antagonizm antyżydowski znajduje się prawie wszędzie tam, gdzie współistnieją żydzi i nie-żydzi. Skoro żydzi są wspólnym elementem układanki, wydaje się prawdopodobnym, że przyczyna tkwi w nich samych, a nie w tak różnych grupach odczuwających ten antagonizm.”

  Tylko w Europie i Rosji żydzi byli wypędzani 47 razy w ciągu ostatniego tysiąclecia:
  Mainz, 1012Francja, 1182Górna Bawaria, 1276Anglia, 1290Francja, 1306Francja, 1322Saksonia, 1349Węgry, 1360Belgia, 1370Słowacja, 1380Francja, 1394Austria, 1420Lyon, 1420Kolonia, 1424Mainz, 1438Augsburg, 1438Górna Bawaria, 1442Niderlandy, 1444Brandenburgia, 1446Mainz, 1462Litwa, 1495Portugalia, 1496Neapol, 1496Nawarra, 1498Norymberga, 1498Brandenburgia, 1510Prusy, 1510Genua, 1515Neapol, 1533Włochy, 1540Neapol, 1541Praga, 1541Genua, 1550Bawaria, 1551Praga, 1557Państwo Papieskie, 1569Węgry, 1582Hamburg, 1649Wiedeń, 1669Słowacja, 1744Mainz, 1483Warszawa, 1483Hiszpania, 1492Włochy, 1492Morawy, 1744Czechy, 1744Moskwa, 1891
  Powyższe zaczerpnięto z „Synagogi Szatana” Andrew Carrington Hitchcocka.

  Czy Henry Ford, legendarny producent samochodów, znalazł część odpowiedzi na przyczynę żydowskich wypędzeń?

  „Żydowskim talentem jest życie z ludzi, nie z ziemi, ani z produkcji, ale z ludzi. Niech inni uprawiają ziemię, żyd, jeśli będzie w stanie, będzie ciągnął zyski z rolnika. Niech inni zajmują się handlem i przemysłem; żyd będzie eksploatował owoce ich pracy. To jego szczególny talent. Jeśli użyjemy tu słowa „pasożytniczy” do opisania go, to będzie to trafne określenie.”

  „Żydowska nacja jest jedyną która posiada sekrety pozostałych… niema na świecie rządu tak im poddanego jak w Ameryce. Brytyjczycy zrobili to … Niemcy zrobili to, wtedy gdy w rzeczywistości zrobił to międzynarodowy żyd.”

  „Amerykanie są (znani jako) wstrętni, chciwi, okrutni ludzie. Dlaczego? Ponieważ żydowska władza-pieniądz jest tutaj skoncentrowana.”
  –Henry Ford „Międzynarodowy żyd”

  • D.
   Reply

   Żydzi byli wszędzie prześladowani z powodów religijnych – to chyba jasne jak słońce. Stanowiąc mniejszość etniczną z odmienną kulturą i religią ,łatwo stawali się celem ataków.Z lekcji historii pamiętam,że nazywano tamten okres „złotym wiekiem” Polski, która właśnie wtedy dawała całej Europie przykład prawdziwej chrześcijańskiej tolerancji i otwartości.Żydzi mieli swój wkład w rozwój ówczesnej Polski.
   Często,gdy słyszę negatywne opinie na temat żydów, to mam wrażenie,że Ci,którzy je wygłaszają ,żyją w jakimś smutnym,negatywnym świecie,pełnym osobistych urazów i tematem żydowskim próbują się jakoś podbudować, dowartościować. Może lepiej pochylić się nad grzechami własnego narodu, może lepiej najpierw samemu uderzyć się w pierś i zobaczyć własną 'belkę’ w oku.

   • Małgorzata
    Reply

    Bla, bla,bla, już nawet nie chce mi się odpowiadać jak się dowiedziałam co robią w moim kraju.Wzory uczciwości i chęci niesienia pomocy innym.

 • tomaszowiak
  Reply

  A my płacimy Żydom jakieś odszkodowania…..że też tego „naszego” rządu nie porwą na jakiś statek
  bezpowrotnie

  • wędrowniczek
   Reply

   „prawosławie” – sekta, dobre” No właśnie!
   Może tak trochę o tysiącletnim zniewalaniu Polski przez KK..
   Co do relacji Polaków i Żydów w czasie drugiej wojny światowej, dziękuję za wyczerpujący wykład.

   Pozdawiam

 • joachim
  Reply

  świetny materiał, z tym ze co do Rosji to mam trochę inne odczucie, miałem sąsiada który urodził się w drodze do Rosji w 1900 roku, mieszkał w rodzina w Petersburgu, w 1918 jako obcokrajowcy musieli opuścić Rosję, po przyjeździe do kraju po dwóch latach w poszukiwaniu pracy wyjechał do Francji, gdzie po 4-tach został deportowany do Polski, wiec w wieku 80-lat długimi wieczorami opowiadał mi o życiu w Rosji i życiu w Francji, z tych jego opowieści co wynikało to to, ze w życiu bym nie wybrał życia we Francji a Raczej w Rosji, jak na tamte czasy, był szczery w tych opowieściach, nie miał podstaw aby kłamać, tak go zresztą odebrałem, ale materiał świetny panie Alex i pani Ewa zresztą tez:)

 • Beata
  Reply

  Ja rowniez nie moge doogladac,dosluchac,a temat jest powalajacy,
  refleksja: jesli Zydzi uwazaja sie za narod wybrany,to rownoczesnie nie chca ponosic zadnej odpowiedzialnosci za swoje czyny i owo wybranstwo,gdzies,bodaj w „Misji” jest mowa o nich,jako o tych,ktorzy sa swoistym mikrokosmosem na naszej Planecie i jesli nie stana sie swiadomi samych siebie i nie zaprzestana polityki klamstw i robienia na wszystkim interesu,biada nam Ziemianom…Poczatek istnienia tego narodu to rzlew krwi i przemoc i od setek,tysiecy lat nie ma temu konca,a przeciec pochodza od swiatlej cywilizacji Hoova.Oczywiscie kazdy narod ma swoje do naprawiania lecz nalezy sobie zadac pytanie dlaczego ,w ciagu calej histori tylko Europy,byli wciaz wyganiani i nikt nie chcial ich u siebie?A Kazimierz zechcial i mamy ,co mamy po dzis dzien.Chyba nikt nie ma watpliwosci,ze wieksza czesc naszego „rzadu” jest oblozona przez nich,dlatego nie ma szans aby dzialali na rzecz Polski….

 • Magdalena
  Reply

  Schemat zarządzania światem w pigułce:

  ELITA
  Dla wtajemniczonych prawda, dla niżej postawionych półprawda.
  CAŁA RESZTA
  Wybiera miedzy kłamstwem i kłamstwem, ewentualnie innym kłamstwem.
  Kolejne pokolenia wychowane na kłamstwie (szkoły, TV)
  Ten kto dokopie się prawdy jest niewygodny.

  Na szczęście czasy się zmieniają na lepsze.

 • RobertTowiański
  Reply

  Mega ciekawy temat. Drugi film równie dobry jak początek pierwszego. Gratuluję tematu. Nie jestem katolikiem, ale biblia po raz kolejny podaje dobrą definicję. Tylko prawda nas wyzwoli. Hm. Zaczynam spoglądać na biblię inaczej. Hm…

 • K888K
  Reply

  Podejrzewam że strona została zaatakowana ( nie po raz pierwszy) przez wiadome siły by jak najdłużej ukryć PRAWDĘ. Prawdę, która powoli wyłania się z mroków zakłamania. Geszewciarze boją sie o swój haracz, który chcą z nas ściągnąć więc trzeba wszelkimi możliwymi sposobami tamować źródłą z których wypłynie prawda. Ale PRAWDA niczym woda zawsze znajdzie miejsce i ujście…:-)

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>