Losy Moskiewii, 400 lat fałszywej historii – dr Franc Zalewski

More videos
Views
   

16 komentarzy

 • Szymon
  Reply

  Napoleon nie musiał być spokrewniony z władcą Petersburga a ten francuskich korzeni by w Rosji były wpływy francuskie i masa Francuzów… Francuski był językiem szlachty w Rosji jak wcześniej łacina w IRP. https://www.rbth.com/history/332300-4-reasons-russian-nobility-spoke-french I zbiegła tam masa Francuzów uciekających przed rewolucją tak jak i różni cwaniacy… Nie Niemców, rodu Katarzyny, i tak samo trochę Angoli i Szkotów z racji rozwałki Cromwella. Generalnie w Europie wygrał jeden krąg kulturowy i powstała jedna skoligacona rodzinka… To tworzyło jedność Europy bez względu jak skorumpowana była ta rodzinka. A potem przyszli bankierzy wybrani i nowe prądy antymonarchiczne, same z siebie nie były źle. Tylko odcinały metafizyczne korzenie Europy dając jej nowy format władzy ludu czyli przewodników motłochu. O ile oświecenie ludu dawało temu szanse o tyle okazało się, że można manipulować motłochem poprzez media i pseudo wybór tak jak wcześniej religią. Piramida została tylko teraz bez siły wyższej i wartości, a przez ogłupianie ludzi, że mają co chcą (chociaż ludzie z definicji chcą różnych rzeczy lub nie wiedzą czego chcą, ale wszyscy głosują i rządzi średnia głupoty społeczeństwa). Do Słowian nie wrócimy, do religii indoeuropejskiej też nie chyba, że po transformacji pod egidą ostatniego aryjskiego imperium Indii. Tylko to będzie nowe, rekonstrukcja od zera i w cieniu hinduizmu. Nigdy na partnerskich braterskich zasadach z Azją. My jesteśmy pośrodku, więc zostaje nam budowa hybrydy własnej jak Sarmacja i to z Rumunią i korzeniami rzymskimi, a nie tatarioturańskim mongoloizmem… Bo my już nie jesteśmy ze stepu a jako Słowianie to z pololasu Podlasiu a nie akermanu. Dzisiejsi Słowianie żrą zboże i ziemniaki zamiast mięsa i mleka nieprzebranych stad bydła jak wojowniczy pasterze Eurazji. Bliżej nam do Egipcjan łączących chleb z piwem… Niż kowbojów prerii smutna prawda. Ale mamy mit powstań, z definicji oporu ale i przekonań rewolucyjnych i napoleońskich. Polacy będą za demokracją stylu Trumpa. Nigdy za monarchią, nigdy za oligarchią, nigdy za technokracją i nigdy za wolnością gdzie trzeba organicznie pracować jak niemieckie chomiki, bez rzucania się jak indianin pod kule kowboja.

 • Szymon
  Reply

  To w którym niby roku Petersburg miał nie być stolicą Rosji tylko Szwecji?… Piotr I założył to miasto. A tak się tytułował „By the grace of God, the most excellent and great sovereign emperor Pyotr Alekseevich the ruler of all the Russias: of Moscow, of Kyiv, of Vladimir, of Novgorod, Tsar of Kazan, Tsar of Astrakhan and Tsar of Siberia, sovereign of Pskov, great prince of Smolensk, of Tver, of Yugorsk, of Perm, of Vyatka, of Bulgaria and others, sovereign and great prince of the Novgorod Lower lands, of Chernigov, of Ryazan, of Rostov, of Yaroslavl, of Belozersk, of Udora, of Kondia and the sovereign of all the northern lands, and the sovereign of the Iverian lands, of the Kartlian and Georgian Kings, of the Kabardin lands, of the Circassian and Mountain princes and many other states and lands western and eastern here and there and the successor and sovereign and ruler.” Daleko poza Moskiewskie rewiry. A uczyli go i ruscy i Szkoci „He was educated from an early age by several tutors commissioned by his father, Tsar Alexis of Russia, most notably Nikita Zotov, Patrick Gordon, and Paul Menesius.” Szkoci, którzy zostawili oryginalne pamiętniki, a nawet kronikę rządów Piotra i dzieci, które potem żyły w Rosji i nikt ich nie wytruł mimo zmian władców, które opisujesz jako podmiany i czystki obcych mocarstw. Katarzyna II miała prawie samych generałów ruskich na Wiki wymienieni jak byk (!) Nie pruskich czy angielskich. Ten Szkot wyżej walczył też dla Polski i Szwecji. Petersburg był ważnym hubem handlowym i Rosja Piotra biła Szwedów po kasku na morzu. Handel morski daje dochody – duże połacie ziemi bez brzegu nie nadają się do rozwoju gospodarczego, bo towar idzie wolno i przez wiele stref celnych/haraczowych. Dlatego Rosja jest i zawsze będzie na większości terytorium biedna jak Mongolia lub Sudan.. Mieszko jak zaczynał też miał zaciąg Wikingów/Skandynawów z trzech stron świata Północ, Moskwa i Kijów. Jak się buduje coś od zera to się sprowadza architektów… Bo swoich się nie ma. Tak grecko-italski Rzym skopiował większość cech i wyposażenia armii mocnych obcych Celtów.

 • Szymon
  Reply

  „Pugachev, posing as a wealthy merchant, reportedly tested the feelings of the Cossacks at the Yaitsk by suggesting that he led a mass exodus into Turkey. When the majority seemed to agree with his plan, he deemed it the right time to begin his rebellion.[9] Though he was arrested shortly after once again, and this time held for five months at Kazan, he escaped once more and returned to the Yaitsk to start his revolt.[10] By promising to return several privileges to the Cossacks and to restore the Old Belief, he was able to gain the support he needed to promote his identity as Peter III.” Podbił z nimi Kazań. Na pewno na kozackim południu Rosji Katarzyny nie kochano, chciano starych zwyczajów i woleli Turków. Ale tworzy to pytanie na ile ci kozacy byli słowiańscy, że pasowało im uciec do obcowierców. Taki duży ucisk czy bliskość w kulturze do Osmanów lub Ordy większa niż do niemieckiego caratu lub brak niewolnictwa.

 • Szymon
  Reply

  Po pierwsze żaden Polak z legionów, walczących za niepodległość ojczyzny nigdy nie sprzedałby się za majątek i to jeszcze głęboko w Kacapii… Lepiej by ci wyszła wersja, że ich wymordowali. Ale znowu losy tych żołnierzy można odnaleźć i prześledzić. Jeśliby była taka migracją Francuzów do Rosji to po paru pokoleniach byłyby całe francuskie rody z francuskimi imionami i nazwiskami w Rosji. Znamy z historii jakieś? Znamy historię osiedleń niemieckich, francuskich nie.

 • Каштанова Людмила Евгеньевна
  Reply

  ??????????? Czy to traktować jako humor? Czy zaawansowaną demencję?

 • Barbara
  Reply

  Panie Dr Frank Zalewski. W Wikipedii znalazlam na temat Elizy Fryderyka Luiza Marta Radziwil informacje ze Eliza nie wyszła nigdy za mąż. Zmarła 8 lat po ostatecznym rozstaniu z Wilhelmem, na gruźlicę. Jak w takim razie mogla byc babka zony ostatniego cara Rosji?

 • Oskar Jańczak
  Reply

  Znam ja te teorie Ruskich o „Wielkiej Tartarii”. Sprawdźcie na YouTube. Ten pan mówi to samo tylko po polsku i bez ezoteryki. Albo to rosyjska propaganda, albo wymysły z niewiedzy. Jest jakiś procent, że to prawda, ale trzeba by było ogromnych przekłamań. Można też zadać pytanie: po co? To samo z „Wielką Lechią”, która też może być rosyjską próbą podbicia ideologicznego reszty Słowian.

  PS: Dlaczego macie Państwo, porozmawiajmy.tv taką niewyraźną czcionkę i takie małe okienko do pisania komentarzy w sekcji komentarzy?

 • Borys
  Reply

  Rewelacyjny wykład przedstawiony w sposób prosty i streszczony do minimum. Podobnie jest z nami Polakami od Piastów nią rządzą nami obcy. Dzięki takim wykładów wszystkie nie logiczne fakty historyczne nabierają zupełnie nowego znaczenia i sensu. I układają się w logiczną całość. Widać że nadchodzi era przebudzenia dzięki internetowi wychodzą różne fakty. Kiedyś martwiłem się że zanim się wszyscy przebudzą miną wieki ale to nie prawda do tej rewolucji potrzeba maksymalnie 10% świadomych ludzi to oni poprowadzą tę resztę. Wiedzą o tym Ci co trzymają ten system i siedzą jak na szpilkach. Korzystamy z tego że żyjemy w ciekawych czasach i to wszystko prawdopodobnie rozstrzygnie się za naszego życia. I proszę nie stójmy obok tylko działajmy.

 • Bobas
  Reply

  2:40 ten w lateksowej zbroi to się dopasował do obrazka 😉

  Szkoda trochę, że j polski kolega ma na słabym poziomie do tak szczytnej tematyki Chyba że to przejaw mechanizmu obronnego kolegi.
  Pozdrawiam

 • Adam
  Reply

  Nie na darmo funkcjonuje w Rosji przysłowie podrap dobrze po Rosjaninie a wyjdzie z niego Polak czy jakoś tak.

 • Edward
  Reply

  @ Maya – temat w ruskim internecie buzuje, jest mnóstwo o tym. Słowo klucz: Wielka Tartaria. Jest też po angielsku i po polsku, ale mniej.

 • Krasula
  Reply

  zawsze się dziwiłam czemu jest taka moda na Francję i tak dużo się w tamtym okresie mówiło po francusku teraz już wiem i dominowała moda francuska

 • Maya
  Reply

  cały dzień myślę o tym, czego wysłuchałam, co zaprezentował dr Franc Zalewski…Jak wiele innych osób byłam programowana przy użyciu ideologii jedynie słusznej obowiązującej w latach 1970 – 1983…Lata mojej podstawowej i średniej edukacji do matury włącznie…Potem z różnym skutkiem i tez podobnie jak wielu moich rówieśników w ramach deprogramowania przeszłych wdruków naiwnie wierzyłam w kolejny …jak sieokazało chwile później…program i uwikłałam się w ideologię wmawiającą nam Wolna Polskę…która dzisiaj okazuje się być jedynie wolna od PRAWDY i .. POLAKÓW wypędzonych podstępnie z własnej ziemi …za chlebem. Wiem, że ci którzy od wieków trenują tę samą strategię od wieków – opanowali zasady tej gry do perfekcji i jak tacy niesamowici ludzie jak pan Franc, którzy mieli otwarty nie tylko umysł ale i serce, gdy w gęstej mgle domysłów, półprawd i łgarstw nie pozwolili się zatracić ani zatruć jej wyziewami , gdy starają się przekazać swoje wnioski to wręcz wywołują szok w odbiorcach mojego pokroju…Nie narzekam,a jedynie zauważam, bo jak już dojdę do równowagi, to z pewnością z innej już perspektywy będę gotowa spojrzeć wokół siebie. Dziękuję Aleks, że Pan Zalewski miał przestrzeń też u Ciebie, aby zaprezentować swoje odkrycia a Panu, doktorze, za męstwo które pojmuję po kobiecemu i widzę nie tylko odwagę, konsekwencję, cierpliwość, mądrość , ale nade wszystko uczciwość i wierność swej Prawdzie. Serdeczności życzę i pozdrawiam

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>