Moja miłość do skrzypiec – Alexandre Dubach

More videos
Views
   

14 lipca 2013, jeden z najlepszych współczesnych skrzypków europejskich Alexandre Dubach wystąpił na koncercie kameralnym w Staniszowie. Był to pierwszy koncert z tak wielkim artystą, zorganizowany przez Farmę Artystyczną.

O Alexandrze Dubachu mówi się, że jest wcieleniem Niccolo Paganiniego. Gdy Alexander miał 17 lat, na jednej z lekcji u Nathana Milsteina, jednego z najsłynniejszych skrzypków świata, usłyszał: Chłopcze, nic więcej nie jestem w stanie cię nauczyć. Teraz już musisz tylko pokazać światu co potrafisz.

Harald Eggebrecht autor książki „Wielcy skrzypkowie” na jej pierwszych stronach, przywołuje postać Alexandra Dubacha, jako wybitnego solisty i niezwykłego interpretatora muzyki Paganiniego. W podziwie dla jego kunsztu gry akcentuje lekkość techniki z jaką Dubach gra koncerty skrzypcowe Paganiniego, jakby to były proste nieskomplikowane utworki. Autor prezentuje Paganiniego, jako tajemniczą postać operującą niezwykle skomplikowaną techniką gry. Mówiono o nim, że był wcieleniem diabła, bo tylko diabeł może grać na skrzypcach tak czarujące i tak „nieludzko trudne technicznie” kompozycje.

Alexandre Dubach już jako cudowne dziecko przekonał muzyczny świat o swojej doskonałości interpretacji wielkiej literatury skrzypcowej, a w szczególności kompozycji Paganiniego.

Category: Inspiracje
Tags:

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>