Księga zakazana przez Watykan i atlas 270 starych map Lechii, Sarmacji i Scytii – Janusz Bieszk

More videos
Views
   

53 komentarze

 • Eryk
  Reply

  Witam wszystkich, proszę przeczytać Księgę Urantii:
  Przekaz 78, Rasa fioletowa po dniach Adama
  Przekaz 79, Rozprzestrzenianie się Anditów na Wschodzie
  Przekaz 80, Rozprzestrzenianie się Anditów na Zachodzie
  Przekaz 81, Kształtowanie się cywilizacji współczesnej.
  Mało jest tam napisane o Słowianach, ale te informacje dają czytelny i jasny pogląd w pochodzenie Słowian

 • Eryk
  Reply

  Zastanawia mnie – dlaczego książki w tytułach mają LEHIA lub LECHIA ?
  np. Starożytni Królowie Lechii oraz Starożytne Królestwo Lehii .

  • Janusz Bieszk
   Reply

   Eryk – wyjaśniam nazwy Lechia, Lech i Lehia, Leh w tych moich książkach, które podajesz, w pierwszej na str. 53 i 146 oraz w drugiej we Wstępie. Po prostu nazwy przez „ch” są późniejsze, popularne, „zesłowiańszczone” oraz potoczne, natomiast nazwy przez „h”, są starożytne, pochodzące z języków; sanskrytu i awestyjskiego. Pisząc o Starożytnym Królestwie Lehii podkreśliłem prawidłową starą nazwę. Trzeba uważnie czytać. Pozdrawiam Janusz Bieszk

 • Rafał
  Reply

  Szanowni Panowie.
  Jestem pod wrażeniem i wiele na to wskazuje każdemu, kto chociaż trochę zastanowi się nad tym najstarszym okresem historii środkowej Europy.
  Mówię w kilku językach, m.in. po szwedzku i mogę podpowiedzieć, że w historii mówionych sag skandynawskich (które zostały po drodze spisane) jest mnóstwo informacji na temat całego ówczesnego świata. A jeszcze ciekawszy do zbadania jest ten sam trop ale u źródeł Islandzkich, które były odseparowane i przez to niezakłamane przez setki lat. Uczelnie szwedzkie, duńskie i norweskie wysyłają swoich naukowców do Islandii aby w ogóle zrozumieć saki i pismo runiczne ponieważ niektóre litery i sformułowania do dzisiaj są żywe w języku islandzkim.
  Dlaczego to takie istotne – otóż historia jest zakłamana przez metodyczną politykę zdobywców przez całą historię spisywaną. A źródłem prawdy może być przekaz ustny. A co znaczy taki przekaz w sensie prawdy to wystarczy poczytać o aborygenach lub niepiśmiennych ludach afrykańskich gdzie opowiadanie legend i uczenie się ich na pamięć było zwyczajem wielu generacji przez setki lat, a różnice w przekazie w całym tym okresie była minimalna. Polecam to źródło również w sensie semantycznym bo udział języków skandynawskim w słowotwórstwie jest znaczny w całej europie. Pozdrawiam i jeszcze raz szacunek dla tego wysiłku.

  • Janusz Bieszk
   Reply

   Dziękuję za miłe słowa i potwierdzam, że na Sławiańszczyźnie także istniała tradycja historycznych przekazów ustnych z pokolenia na pokolenie, które m. in. trafiały do zapisków kościelnych tzw. kronik parafialnych, wykorzystywanych później przez kronikarzy np. Kadłubka, Bogufała, Długosza, którzy o tym wspominali. Innym sposobem przekazu (poza kościelnym), były chronione przez zapaleńców-badaczy i przekazywane przez wieki odpisy starych kronik w całości lub ich fragmentów, a w przypadku ich podniszczenia były przepisywane i co ważne w aktualnym języku polskim, żeby były zrozumiałe dla danego pokolenia. Znakomitym przykładem jest tutaj kronika Prokosza z X w., której wersja w j. polskim, według dostępnych źródeł, była opisywana przez historyków już w 1576 roku za czasów króla Batorego, a drugi raz w nowocześniejszym j. polskim w 1711 roku, przed jej pierwszym wydaniem w 1825 r. Jej części i fragmenty były niezależnie w posiadaniu 4 osób (bibliofil, badacz Dyamentowski, gen. Morawski, historyk Lelewel, bibliofil Tołwiński). Z kolei jej wersja łacińska (tzw. wyimek po łacinie liczący 144 strony), została dostarczona do wydawnictwa jeszcze przez inną piątą już osobę i wydana drukiem w 1827 r. Podobnie mozolnie i z należną czcią przekazywano teksty kronik; Nakorsza Warmisza z IV w., Wojnana z VIII w, i Wojewodów Żelizów z VII-XI w. , których wyjątki i fragmenty są już nam znane i możemy się nimi cieszyć, na pohybel ortodoksji historycznej, która ich nie odkryła społeczeństwu polskiemu ?! (patrz szczegóły w moich Księgach Lehickich nr III, IV i V).
   Jeśli chodzi o spisane sagi ustne, to występuje tutaj problem dostępu do nich w tłumaczeniu np. na j. angielski. Może Czytelnik wskazał by takie źródło (a).
   Pozdrawiam
   Janusz Bieszk

 • Rafał
  Reply

  Szanowny Panie, Pańska praca to rewelacja!
  Małe Jedno ale: w 1024 r. to chyba Awinion był siedzibą papiestwa, a nie Rzym?

  • Janusz Bieszk
   Reply

   Rafał – zamiast siać wątpliwości, mogłeś sprawdzić np. w Wikipedii, ze Awinion był siedzibą papieży dopiero w XIV wieku. Cesarz Bolesław I Wielki uzyskał sakrę papieską w 1024 roku od rzymskiego papieża w KOŚCIELE Notre Dame w Paryżu (poprzedzającym katedrę).

 • Jozef
  Reply

  Witam Szanowany panie Januszu Bieszk.

  Wyszukuję informacji o starożytnej Polsce. która powstała już 2900 roku pne, zapiski, historyczne, które nie zostały zniszczone to rok 970 pne. Cześć historii znajduję się w Angielskich lochach muzeum i niemieckim, a największe teksty o Polsce (Lechii) powinny znajdować się w bibliotekach Watykańskich i Francuskich. — Szanowany panie Januszu Bieszk, dodaje pana do otwartego schowka naturalnego muzeum o historii niekłamanej Polski. Pańskie audycję pozwolę sobie jako DOWÓD HISTORII POLSKI nadawać w radioparrot.com

  Ludzie prosći, którzy władają językiem polskim powinni uświadomość dla wlasnego interesu, że warto znać prawdziwą historię o Polsce.

  Przytocze Wam kilka słów: Kraje ktore są w dniu dzisiejszym nękonane w sposób nieporównywalny, są historycznymi krajaki z historią powstania cywilizacji na Ziemi, innym tzw. społeczeństwom grubiańskim nie podoba się to i je niszczą, a dlaczego? – Odpowiedzcie sobie sami.

 • Eryk
  Reply

  Ja bardzo chętnie zapłacę za wersję internetową. Proszę wydać atlas w wersji PDF i sprzedawać na amazonie i żadnego wydawnictwa nie trzeba.

 • JUSTYNA
  Reply

  zapraszałem waszych guru Bieszka i Szydlowskiego do debaty to podkulili pod siebie ogony a Szydłos standardowo zwyzywal. Teraz gdy już wyszło, że Lechia to wymysł starszych i mądrzejszych, nie ma o czym rozmawiać.
  To słowa Patlewicza w odpowiedzi na moje pytanie czemu nie zorganizuje debaty historyków z Bieszkiem i innymi.
  Prosze żeby pan Bieszk odniósł się do tego.

  • Alex
   Reply

   Pani Justyno, pan Bieszk odnosi się do tego w każdej książce. Każdy rozdział jego kolejnej książki to są same dowody, odnośniki do źródeł, itp. On nie ma czasu na to aby reagować na każde szczeknięcie Patlewicza albo innego mieszacza. Czy Patlewicz dotknął swoim łapskiem chociaż jedną starożytną kronikę? Poza tym nie jest on w najlepszej kondycji fizycznej, ma dolegliwości kolan i nie może daleko podróżować.
   Przecież gołym okiem widać, że to co robi Patlewicz jest na zamówienie polityczne, proszę się nie dać na to nabrać, tylko patrzeć na dowody. Janusz Bieszk publikuje tylko dowody, ponieważ temat jest zbyt gruby aby można było go lekceważyć.

  • Janusz Bieszk
   Reply

   Justyna – pewne zasady kultury obowiązują, wywołuje mnie Pani z imienia i nazwiska, a sama pozostaje anonimowa i się nie przedstawia ? Ale odpowiem, czyżby nie zauważyła Pani pod jednym z obraźliwych filmików p. P., że na to już odpowiedziałem ? , że ten Pan nie jest dla mnie żadnym partnerem do takiej dyskusji, ponieważ nigdy nie badał Lehii i nie zna źródeł historycznych jej dotyczących w 8 językach obcych, w których ja badałem ! Ten człowiek jest tylko żałosnym prześmiewcą Lehii , ponadto obrażającym mnie i innych ludzi, w ogóle niewartym takiego zainteresowania.
   Na pewno nie ma Pani pojęcia, że moje 5 Ksiąg Lehickich (ostatnią własnie kończę). zawierają 1700 stron tekstu, a w nim 525 cytatów-dowodów źródłowych ze 183 różnych roczników, kronik, dzieł i opracowań historycznych w 8 j. obcych, wraz z moim tłumaczeniem i komentarzami. Jest to 6 lat moich badań i pracy.
   Obecnie jest to jedyne w Polsce takie opracowanie o Lehii starożytnej i średniowiecznej, w której udowodniłem już ewidentnie jej istnienie i funkcjonowanie ! Dlatego na jakiekolwiek debaty jest już za późno, a historycy zawodowi także stracili na to swoją szansę przez 100 lat od zbrodniczych zaborów, nie robiąc nic w tym zakresie ?!
   Pozdrawiam
   Janusz Bieszk
   ijbieszk@poczta.onet.pl

 • Jacek Janaszkiewicz
  Reply

  Nic wiecie podludzie, po pierwsze zaczyna się od Laha nie Lecha {Lahmu i Lahamu} Lahamu mieszkali na Marsie a Lahmu na Ziemi. Kwestia Elohim i Adonaj, ponoć. Kiedy na tych ziemiach czas mrozu ustąpił a miejsce to zdatne do życia było w ten czas Lord Wishnu który zasiadał po środku a po jego prawicy zasiadali czterej w Wielkiej Drugiej Trójcy Zastępów. Owy Lord Shiwa przybył w czwórcy zwany wam jako Lord Światowid. Lord Gokan wielki władca ziemi i piorunów Lord Piołun wielki rzeźnik, ect. Wielka Czwórca prawicy Trójcy Boga Wszechmocnego Zastępów posiadała władzę nad ziemią, niebem, podziemiem i wodami. Władając żywiołami sprawowali władzę a obok nich i pod nimi zamieszkiwali Słowianie i inne stworzenia wraz z hybrydami tzw. Diabłami wszelakiej mutacji i demonami etc. Ważną kwestią którą należy przytoczyć był język, odpowiedni Sanskrypt który był językiem Bogów obok run ect. i to ten owy język Sanskrypt posiadał moc słowa a ta moc była wszechmocą. Władza kościoła bała się właśnie tego aby stać się Bogiem musieli wymordować Bogów wraz z ich wiedzą i słowem. W względzie z Unią Międzygalaktyczną na tych ziemiach przebywały pod władzą trójcy różne gatunki, obojnaki niektórzy o dwóch sercach ect. Ci prymitywni podludzie mordowali ich w brutalny sposób a kościół był tak niedorobiony i zacofany [pod ludzki} iż nawet nie poradził sobie z nimi po zamordowaniu poradzić. Opowiedział bym wam więcej ciekawych faktów a nawet całą tą historię aż do dzisiejszych chwil, ale mi się nie chce. Pozdrawiam

 • Sylwia
  Reply

  Amazon ma opcje drukowania ksiazek. Nie wiem czy juz ktos tutaj o tym wspominal. Moze sie powtorze. Moj maz drukuje na Amazon swoja ksiazke. Trzeba wczesniej sformatowac do druku.Pozdrawiam Sylwia

 • Piotr Oses
  Reply

  Drogi Panie,
  Podobno Bułgarzy uczą się o tych sprawach w szkole.
  Wyszukać trzeba cyrylicą po bułgarsku…
  A może warto byłoby przeszukać jeszcze Serbów i i innych sąsiadów
  Kupuje i polecam Pana pozycje.
  Pozdrawiam.

 • ZK
  Reply

  Błagam Panie Januszu.
  No nie kolczugi „łuskowe ” jazdy pancernej Lechistanu , bo to każdemu zainteresowanemu historią i mającemu choćby jakąkolwiek początkową wiedzę brzmi komicznie. Jak i również bitwa armii Tomirysy i Cyrusa przeszła w dalszym etapie do zwarcia na miecze i „szable”.
  No nie ma kolczugi łuskowej i szabli w tym okresie. Bo brzmi to tak, jakby pan ich uzbroił w noże z krzemienia świętokrzyskiego . no… I będzie to woda na młyn do śmieszkowania Sattivassy z Patlewiczem do spółki..

 • Rober Kochan
  Reply

  Genialna sprawa i tytaniczna praca tego pana, ukłon i czapka z głowy. Jestem zbudowany pańską determinacją i dążeniem do prawdy. Prawdziwy profesor właśnie powinien odkrywać prawdę. Jeżeli jest inaczej, to tytuł nic nie znaczy.
  Teraz wiem, skąd u Polaków takie cechy, jak krewkość, waleczność, solidarność w kryzysowych sytuacjach.
  Genetyczne dziedzictwo pi Scytach.

 • Magda
  Reply

  Panie Januszu, jest Pan wyjątkowym człowiekiem. Życzę Panu, sobie i wszystkim Pana czytelnikom znalezienia wydawnictwa, które stanie na wysokości zadania i wyda książkę. Nie mogę się doczekać. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia.

 • SJJ
  Reply

  ONZ powiien uznac’ jako S’wiatowe Dziedzictwo, zbiór dzieł w sławnej watykan’skiejBIbilotece, by zapewnic’ dostép do nich dla pokolen’

 • Tomasz D
  Reply

  Dzień dobry! Jestem pod wrażeniem!
  Jeśli chodzi o Cyrrusa II, czy istnieją jeszcze jakieś inne, warte polecenia materiały? W miarę ogólnodostępne najlepiej 😉 Po polsku, czesku lub angielsku? Z góry bardzo dziękuję za podpowiedzi! Pozdrawiam! 🙂

  • Janusz Bieszk
   Reply

   Barbara Modzelewska Wyjaśniałem nazwę Lechii i Lehii w i i IV Księdze Lehickiej. Lechia jest popularną, potoczną i obecną nazwą, natomiast Lehia (wymawia się Lehija), jest starą nazwą jeszcze z p.n.e, pochodzącą z sanskrytu i j. awestyjskiego (staroirańskiego), oznaczającą królestwo, a Leh oznacza Pana, Króla, Boga i Pasterza. Tak więc Leh to król ! Pozdrawiam Janusz Bieszk

 • Zawisza
  Reply

  Kupuję wszystkie Pana Książki i nie mogę się doczekać kolejnych, pozdrawiam Wszystkich tu obecnych, Chwała !

 • Zlepszowak
  Reply

  Witam serdecznie. Wszystko super ale jako perfekcyjnie posługujący się j.włoskim chciałbym sprostować że słowo „cognome” czyta się (koniome) i oznaczo ono oczywiście nazwisko lub przydomek. Natomiast imię po włosku to „nome”i czyta się jak napisałem. Pozdrawiam i życzę pasji i wytrwałości w odkrywaniu naszej historii ?

 • SBG
  Reply

  Świetne Sława Wielkie Podziękowania że Panu Bieszkowi się chciało a Histerykom Nie. Sława Naszym Przodkom
  SŁAWIANOM ऴः

 • HintDar
  Reply

  Polacy/Lahy nie zdaja sobie sprawy z tego, ze sa w trakcie wojny hybrydowej. Pod wplywem inzynierii spolecznej, ktora jest prowadzona w sposob wyrafnowany od uderzenia ideologicznego po eksterminacje genetyczna. Elity zachodu pod butem twarow utworzyly w Polsce od czasow rozbiorow swoje warstwy spoleczne tzw v kolumny ktore schowali pod terminem administracyjnym „obywatel” w nowym systemie panstwa kolonialnego. Rozbiory mialy na celu zmiszcznie naszego ustroju, naszych struktur, naszego prawa, naszej kultury, zniewolenie naszego narodu. Czyli zniszczenie panstwa dziejowego, ktore scala narod , krew, geny, kultura, obyczaje i tradycje. Panstwa dziejowe oparte sa na prawie naturalnym. W to miejsce wprowadzaja ich system do wyzysku ziemi i narodu. Panstwa kolonialne, ktore scala ideologia, religia, system wyzysku. Do budowy struktur takiego systemu potzeba warstwy spolecznej tzw v kolumn. Zaczyna sie wojna hybrydowa. Dlatego te v kolumny w ramach tej wojny hybrydowej beda atakowaly wszystko co dotyczy prawdy dziejowej kolonizowanego narodu, wszystko co daje namiastke suwerennosci danemu narodowi, jego kulture, obyczaje i tradycje. Beda niszczyc geny takiego narodu w celu oslabienia jego jestestwa i zywiolu.
  Nadchodzi kwestia w jaki sposob dac odpor w tej wojnie hybrydowej aby jej nie przegrac oraz jak sie samoorganizowac by odrodzic wlasny kraj i narod?

 • Krzysztof
  Reply

  Chwała Lechowi I Wielkiemu Carowi i Synowi Nysy. Powiedzenie „szlachetne serce” wywodzi się od niego i jest ponoć znane wszystkim ludom na prawej półkuli ziemskiej.

 • Halina
  Reply

  Serdecznie witam. Z wielka uwaga sledze pana osiagniecia. Jestem pelna podziwu i wdziecznosci dla Pana. Zamawiam wszystkie Pana ksiazki i czekam na mapy Lechii. Przy ogladaniu dzisiejszego odcinka na you tube wpadlo mi skojarzenie. Na lekcjach j.polskiego uczono nas ze slowo slawa znaczy : wiesc o bohaterskich czynach Slowian, to znaczy slowo o Slowianach. Teraz skojarzylo mi sie to z bohaterstwem Slowian, napewno w Europie chetnie sluchano wiesci (slowa) o Slowianach pewnie tego bylo sporo, i tak powstac moglo okreslenie ,,slawa,,. To takie moje skojarzenie.
  Pozdra wiam serdecznie Pana Panie Bieszk i zycze duuuzo pomyslnisci.
  Halina F

 • BobAS
  Reply

  Panie Januszu spójrzmy na krytyków a raczej co wnoszą. Mówiąc głupoty na dużą skalę wskazują na własny brak podstaw. 🙂
  A co do michalkiwicza to on ma taką makietę „smiejac” się w typowy dla siebie sposób oznacza że to co mówi jest podłej jakości. Lub raczej pochodzi to od „oficera”prowadzącego itp 😉
  Więc dobrze że są przeciwnicy, to znaczy że pańska praca przynosi realne efekty i nie jest materiałem rozrywkowym, jak są ich występy 🙂
  Pozdrawiamy.

   • Monika
    Reply

    Witaj Alex to bardzo dobry pomysł z tłumaczeniem na angielski tak ważnych filmów jak ten .Pamiętam że ktoś świetnie przetłumaczył film o Jedwabnem z Panem Leszkiem Bublem .Może znajdzie się jakiś sponsor na tłumacza albo zrobimy zrzutkę po parę złotych ? Co wy na to?

  • Krzysiek
   Reply

   Jak najbardziej trzeba poszukać w Czechach jak u nas w Polsce się nic się znajdzie. Taka ciekawostka po Czesku szlachetne rody to slechticke rodi czyli „z lechickiego rodu”.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>