Konferencja „Prawdziwe rolnictwo, prawdziwa żywność od prawdziwych rolników”, część 1

More videos
Views
   

Zapraszamy do obejrzenia 1 części konferencji „Prawdziwe rolnictwo, prawdziwa żywność od prawdziwych rolników”, która odbyła się w Belwederze, 13 czerwca 2017.

– Otwarcie konferencji i powitanie gości – Prezydent RP Andrzej Duda albo Przedstawiciel Prezydenta RP (do potwierdzenia), Edyta Jaroszewska-Nowak, Sir Julian Rose

– Rolnictwo a jakość żywności w Unii Europejskiej. Konieczność radykalnej zmiany! – Sir Julian Rose, rolnik, autor i aktywista, prezes Międzynarodowej Koalicji dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC.

– Skutki likwidacji lokalnych zakładów produkujących żywność i nasiona. Jakie alternatywy? – mgr inż. Anna Bednarek, prezes Stowarzyszenia BEST PROEKO.

– Gleba i rodzinne gospodarstwa rolne – podstawa bezpieczeństwa żywnościowego kraju. Jaka przyszłość – wzrost zużycia sztucznych nawozów i pestycydów w Polsce czy naturalnych i ekologicznych preparatów? – dr Jacek J. Nowak, em. prof. SW, niezależny specjalista, Międzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi – ICPPC.

– Promocja dobrej żywności jako sposobu zapobiegania chorobom cywilizacyjnym oraz ekologiczne technologie na polskiej wsi szansą dla rodzinnych gospodarstw rolnych – mgr Jadwiga Łopata, laureatka ekologicznego Nobla, odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi, EKOCENTRUM ICPPC.

– pytania i odpowiedzi

Link do części 2: Porozmawiajmy.tv/konferencja-prawdziwe-rolnictwo-prawdziwa-zywnosc-od-prawdziwych-rolnikow-czesc-2

DEKLARACJA BELWEDERSKA: „Karta Prawdziwego Rolnictwa i Prawdziwej Żywności”

6 komentarzy

 • Pingback: PorozmawiajmyTV – Konferencja „Prawdziwe rolnictwo, prawdziwa żywność od prawdziwych rolników”, część 2 | Mowie Jak Jest

 • Pingback: PorozmawiajmyTV – Konferencja „Prawdziwe rolnictwo, prawdziwa żywność od prawdziwych rolników”, część 1 | Mowie Jak Jest

 • Łukasz Phoero
  Reply

  Zakupy w hipermarkecie ograniczyłem do kaszy gryczanej i ryżu pełnoziarnistego hiszpański (co też planuje potem zmienić). Olej w okresie braku lokalnego rzepakowego w butelkach po wódce, to znaczy okres maj-sierpień, a czasem masło do ciasteczek… Czasem cytrynę, czosnek też dokupi się w hipermarkecie, a zdarza się raz na miesiąc 3 banany… Orzeszki ziemne tylko chiński… Nie będę wymieniał czego nie kupuję, bo całej reszty… W pozostałych sklepach, chleb żytni razowy jak mam ochotę to co tydzień połówkę na patelnię chrupiący aż na węgiel, a czasem bez chleba miesiąc i dłużej… Żurawinę lubię do ciastek wrzucić… Mąka orkiszowa jasna nieznanego pochodzenia, (będę zmieniał potem gatunek)… Trochę testuje kokosową mąkę i cukier kokosowy… Jajka mam pozbawione witamin i minerałów, niedobory widać po skorupkach… Zioła i przyprawy coraz częściej w całości lub z pola… Dla mnie to normalna codzienność i niczego mi chyba nie brak, prócz kakaa (w orzeszkach) trochę kosztuje… A mleko kozie po 10pln/L, to kawałek drogi, bo inne źródła po 5pln śmierdzą; 2 litry na tydzień często, karpatki, jogurty(podobne) na różnych bakteriach…

 • koperek
  Reply

  Widać że telewizja porozmawiajTv jednak działa, mimo tego że po 2012 roku jest gorzej a zapowiadał się renesans w ludzkich głowach. Dodatkowo te zgony tego Pana z Angli i zgony od szczepienia Kambo.

 • Dorota
  Reply

  Oby ta konferencja przyniosła dobry owoc, a nie była jedynie możliwością pogadania o tym, co Polakom leży na sercu czy wątrobie. Niech Prezydent zareaguje jak prawdziwy patriota. Naród czeka na jego ruch.

 • jan piotr kutereba
  Reply

  dziekuje Alex =za BIEDRONKI DOJA NAS =NIE MA MLODYCH ludzi bo wyjechali =SZANUJMY SWOJA ZIEMIE !!! =ta goralka to cudowna istota!!! ====a teraz ;;;;;przypominam o koledze Bednarzu mial z grupa osob prowadzic protest GLODOWY POD SEJMEM od 05.06.17 ==;;glowne media milcza ???;;;;;;;http://porozmawiajmy.tv/kto-zarabia-na-sprzedazy-polskich-dzieci-na-ofiary-rytualow-satanistycznych-pawel-bednarz/ a temat jest bardzo wazny!!! prosze NTV.PL o przekaz co sie dzieje aktualnie zPawlem Bednarzem i dziekuje.
  Odpowiedz

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>