Konferencja „Prawdziwe rolnictwo, prawdziwa żywność od prawdziwych rolników”, część 2

More videos
Views
   

Zapraszamy do obejrzenia 2 części konferencji „Prawdziwe rolnictwo, prawdziwa żywność od prawdziwych rolników”, która odbyła się w Belwederze, 13 czerwca 2017.

Link do części 1: Porozmawiajmy.tv/konferencja-prawdziwe-rolnictwo-prawdziwa-zywnosc-od-prawdziwych-rolnikow-czesc-1

1. GMO – zagrożenia dla środowiska i rolnictwa – mgr Anna Szmelcer, Stowarzyszenie Polska Wolna od GMO, przewodnicząca (10 min)

2. Czy Polska jest wolna od GMO? – mgr Anna Szmelcer, Stowarzyszenie Polska Wolna od GMO, przewodnicząca (10 min)

3. Niezgodność prawa o GMO stosowanego przez UE i rząd polski z Konstytucją RP – Paweł Połanecki, Koalicja Polska Wolna od GMO, niezależny ekspert (10 min).

4. Żywność ekologiczna i biodynamiczna jako element profilaktyki pierwotnej chorób cywilizacyjnych i przewlekłych – Janusz Nawolski

5. Porównanie wartości odżywczej i zdrowotnej żywności ekologicznej i konwencjonalnej – prof. dr hab. Ewa Rembiałkowska, Forum Rolnictwa Ekologicznego im. M. Górnego (10 min)

Pytania i odpowiedzi (10 min)

DEKLARACJA BELWEDERSKA: „Karta Prawdziwego Rolnictwa i Prawdziwej Żywności”

4 komentarze

 • Pingback: PorozmawiajmyTV – Konferencja “Prawdziwe rolnictwo, prawdziwa żywność od prawdziwych rolników”, część 1 | Mowie Jak Jest

 • Jan Jankowski
  Reply

  Bardzo dziękuję za świetny wykład. Powinni go wysłuchać wszyscy obywatele naszego kraju i nie tyko, ponieważ świadomość w tym temacie ogółu społeczeństwa jest właściwie żadna. Tak naprawdę ludzie nie zdają sobie sprawy, że tu chodzi o nasze i następnych pokoleń zdrowie i przetrwanie. My w kraju kłócimy się o dużo mniej istotne sprawy, a nie zauważamy fundamentalnych spraw, które decydują o tym, czy za jakiś czas w jakiej kondycji będziemy i czy w ogóle będziemy.
  Jeszcze raz bardzo dziękuję za wiedzę jaką czerpię z waszych audycji. Dzięki wam i innym podobnym niezależnym telewizjom zaczynam widzieć świat z tej właściwej strony.
  Pozdrawiam Jan J.

 • Megien
  Reply

  W walce o prawdziwe rolnictwo i prawdziwą żywność chodzi o rzecz bezcenną – nasze zdrowie. Może zdawałoby się nie na temat, ale o to samo chodzi w walce o ratowanie Puszczy Białowieskiej. Ten pierwotny las z zachowaną (jeszcze) bioróżnorodnością to też pośrednio czynnik równowagi w środowisku, która niewątpliwie ma wpływ na nasze zdrowie i zachowanie równowagi w rolnictwie. Proszę więc Alex, pozwól zamieścić tutaj apel o podpisywanie petycji pt. „Cała Puszcza parkiem narodowym”:

  http://www.kochampuszcze.pl

  Podpisało już prawie 177 000 osób.

  Możemy też wyrazić nasz sprzeciw wobec tego, co robi i mówi min. Szyszko przypinając sobie do klapy czy kołnierzyka zieloną wstążkę.

 • Chrzan
  Reply

  Tworzenie żywności GM opiera się na łączeniu genów odległych gatunkowo, idea multi-kulti, gender.
  To wszystko dotyczy mieszania genów i może pochodzić z jednego źródła i opierać się na jednym, kompleksowym scenariuszu. Chyba ktoś chce wymieszać wszystkich i wszystko dla lepszej przyszłości!
  Tylko czyjej?

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>