Jaźń nowego domu – Wojciech Sergiel

More videos
Views
   

9 komentarzy

 • Pężyrka
  Reply

  Nie wiem czy ten Pan ma rację, ale kiedyś jako dziecko mieszkałam w miejscu, w którym była bardzo nieciekawa energia. I poprzednich mieszkańców i cmentarz zaraz obok. W każdym razie kiedy źle zaczęło się dziać, choroby też i czułam się niezbyt bezpiecznie w pewnym momencie, więc mentalnie wyznaczyłam sobie koło. Intuicyjnie chyba na to wpadłam, w każdym razie uspokoiło się, tak czy inaczej jako dziecko nie miałam wpływu na to gdzie będę mieszkała, dążyłam do tego, aby w miarę możliwości szybko się wyprowadzić, a po wyprowadzeniu się jakość życia znacznie poprawiła się.

 • Ananda
  Reply

  Ten wykład jakoś szczególnie mnie poruszył i to nie dlatego, ze więcej wykładów Wojtka już chyba nie usłyszymy. Pięknie mówi o jaźni nowego domu. Pięknie spina tu wiele dziedzin życia. Pięknie przypomina, ze zniwóż i tu znaczenie maja myśli i również wypowiadane słowa. To nie jest iluzja, to jest właśnie kreacja. Kreacja w materii i w mentalu. Nie mam własnego domu, wynajmuje i mieszkam po innych, cały czas zdając sobie sprawę, ze to jak chodzenie w cudzych butach. Złożę zamówienie na własny dom, a kiedy już będę go budować, przywołam oczywiście ten wykład. Dziękuje.

 • Bobas
  Reply

  Hm , ciekawie gada ten facet. Nie znam go więc interesuje mnie jakie ma owoce. Bo każdy ruch ma znaczenie. Czy pan Surgiel jest syty dni, dobrej rodziny ,jedną żonę szczere i oddane dzieci, długie dostatnie życie?
  Pozdrawiam.

 • Pingback: PorozmawiajmyTV – Jaźń nowego domu – Wojciech Sergiel | Mowie Jak Jest

 • Astre
  Reply

  Pytanie o Jaźń nowego domu, czy jaźń starego domu jest zasadne do momentu, gdy okazuje się, że tak zwany zewnętrzny świat jest wyłącznie projekcją niewiele różniącą się od projekcji filmowej na ekranie. Krótko mówiąc nie ma żadnej jaźni jest to tylko jakaś (taka?) projekcja nie bardziej prawdziwa niż cokolwiek innego.
  Wiem, że jest to herezja z punktu widzenia kultury umysłu ukształtowanego ze społecznych wzorców Iluzji czasu i przestrzeni i nie może ona zaakceptować, że może być inaczej. Nawet żadne empiryczne, sprawdzalne dowody tutaj nie pomogą. Tak jak nie pomogą dowody na istnienie obcych cywilizacji i UFO, choćby UFO wylądowało komuś na stole w jego własnym pokoju. Bardzo szybko okazuje się, o czym szeroko się mówi, jest wiele publikacji, wiele konferencji, są doniesienia z wieloletnich badań fizyków kwantowych, które wskazują, że ten cały niby świat jest fikcją i zbudowany jest on z naszych przekonań. Mylimy się, jeśli myślimy, że widzimy drzewa, samochody, chmury biegnące po niebie, że mamy jakieś domy ponieważ wszystkie rejestrowane przez nas doświadczenia
  , to zaledwie marny około 0,1 % tego co jest wciąż wokół nas, a ludzkie ego myśli, że wie i widzi wszystko. I jest taki w umyśle pokorny sługa, który podpowiada – to analityczne, liniowe postrzeganie jest Iluzją, czyli w istocie kłamstwem. Poza tym w tym zbiorze kłamstw jest kolejne kłamstwo i nazywa się ono – zbiór pewników.
  Świat nie jest zbiorem pewników ! Nie jest zbiorem również żadnych prawd, które można by od kogokolwiek usłyszeć. Jest potencjałem zmian, o czym dobrze wiedzą na przykład OOBE- nauci, którzy , aby doświadczyć czegokolwiek innego dostrajają się do innych rzeczywistości, taj jak dostrajamy odbiornik radiowy, do różnych stacji. I ci prawdziwi OOBE-nauci powiedzą również – wszystkie przestrzenie i wszystko co w nich jest zawarte, jest neutralne.
  Na koniec więc warto zadać pytanie, o czym właściwie powiedział pan Wojciech Sergiel, czy setki innych, tych którzy upierdliwie, wręcz prymitywnie wciąż i bez końca głoszą te swoje niby prawdy, czyli pewniki. To fałszywi prorocy używając potocznych i zwyczajowych pojęć.
  Zatem jak mówi wybitna nauczycielka Adwaity Gangaji – pozwól umrzeć temu wszystkiemu w co wierzysz i pielęgnujesz w swojej głowie i zobacz co pozostanie ..?
  I nie dlatego o tym piszę, czy inni piszą, tłumaczą, pokazują przykłady, nie dlatego między innymi tacy ludzie jak Izabela Kopaniszym na Harmonii Kosmosu mówi (życie to sen, z którego możesz się w końcu przebudzić), nie dlatego żeby kogoś krytykować, tylko dlatego, że coraz większymi krokami, wręcz ruchem przyśpieszonym stare odchodzi i nadchodzi nowe. Czyli, takie jest właśnie teraz brachium eius simul.

 • Marcjan
  Reply

  Bardzo piękne i mądre przesłanie Pana Wojciecha. Szkoda, że już nie ma go z nami. Zawsze lubiłem go słuchać. Dobrze, że jest wiele materiałów w internecie, które można co jakiś czas obejrzeć i przypomnieć sobie tą znakomitą wiedzę.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>