Konferencja Budownictwa Naturalnego i Permakultury – debata 2

More videos
Views
   

5 komentarzy

 • Pingback: Konferencja Budownictwa Naturalnego i Permakultury – debata 1 - porozmawiajmy.tk

 • Pingback: Konferencja Budownictwa Naturalnego i Permakultury – debata 3 - porozmawiajmy.tk

 • Arturo
  Reply

  W Polsce ludzie uwielbiają protestować nawet samo przeciwko sobą, Słyszę oburzenie i panią która mówi że protestują przeciwko spalarniom. Tym czysem w spalarniach wybudowanych wedle europejskich norm (dobrze nie jest to jakiś odnośnik) jednak używa się odpowiednich technik spalania oraz np. filtrów platynowych. Jakoś NIKT z oświeconych nie protestuje przeciwko opałowi ekogroszkiem a przecież to opary z palenia ekogroszkiem i innymi EKO wynalazkami, Polska od jesieni do wiosny spowita jest smogiem.
  Prosze się przyjrzeć, regularnie co kilkanaście, kilkadziesiąt minut z domostw snuje się gęsta smuga dymu.
  Dlaczego ta jest?
  ponieważ piece nie są rozgrzane i spalanie następuje w niskiej temperaturze, czyli w palenisku się ciągle tli.
  Polecam wam książkę „Porąb i Spal” (o norweskim ogrzewaniu drewnem)

 • Marek
  Reply

  Alex, wycinanie przerw i przeniesienia linii w komentarzach nie jest dobrym rozwiązaniem. Powoduje to nieczytelność komentarza i zlewanie myśli.

 • Marek
  Reply

  Eh fachofcy.
  Pani Rybaczyńska wymądrza się na różne tematy, a brak jej wiedzy podstawowej.
  Dioksyny mogą postać tylko wtedy gdy materiał spalany zawiera chlor. Powszechnie używane opakowania nie zawierają chloru. Więc jak ze spalenia związków zawierających tylko węgiel i wodór mogą powstać trujące związki zawierające Chlor?
  No chyba, że ktoś pali izolację z kabli, czy opony. Tylko ile osób budujących dom, zajmuje się pozyskiwaniem złomu metodami chałupniczymi?

  Kolejny temat, wsadzenie podkowy w palenisko zdecydowanie pogarsza warunki spalania. Owszem, powszechnie stosuje się to rozwiązanie, ale to nie znaczy, że należy je powielać.
  Wcześniej ta pani wymądrzała się na temat pomp ciepła i w tym temacie również brak jej wiedzy podstawowej. Nie uważam się za fachowca od pomp ciepła, chociaż własnoręcznie zbudowałem takową i ją użytkuję.

  Wcale się nie dziwię, że prawdziwi fachowcy poprawiają jej ewidentne błędy, na etapie budowy.

  Szacunek dla pozostałych uczestników. Znacząco odbiegali od tej pani.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>