Konferencja Budownictwa Naturalnego i Permakultury – debata 2

More videos
1.84K
Views
   

5 komentarzy

 • Marek
  Reply

  Eh fachofcy.
  Pani Rybaczyńska wymądrza się na różne tematy, a brak jej wiedzy podstawowej.
  Dioksyny mogą postać tylko wtedy gdy materiał spalany zawiera chlor. Powszechnie używane opakowania nie zawierają chloru. Więc jak ze spalenia związków zawierających tylko węgiel i wodór mogą powstać trujące związki zawierające Chlor?
  No chyba, że ktoś pali izolację z kabli, czy opony. Tylko ile osób budujących dom, zajmuje się pozyskiwaniem złomu metodami chałupniczymi?

  Kolejny temat, wsadzenie podkowy w palenisko zdecydowanie pogarsza warunki spalania. Owszem, powszechnie stosuje się to rozwiązanie, ale to nie znaczy, że należy je powielać.
  Wcześniej ta pani wymądrzała się na temat pomp ciepła i w tym temacie również brak jej wiedzy podstawowej. Nie uważam się za fachowca od pomp ciepła, chociaż własnoręcznie zbudowałem takową i ją użytkuję.

  Wcale się nie dziwię, że prawdziwi fachowcy poprawiają jej ewidentne błędy, na etapie budowy.

  Szacunek dla pozostałych uczestników. Znacząco odbiegali od tej pani.

 • Marek
  Reply

  Alex, wycinanie przerw i przeniesienia linii w komentarzach nie jest dobrym rozwiązaniem. Powoduje to nieczytelność komentarza i zlewanie myśli.

 • Arturo
  Reply

  W Polsce ludzie uwielbiają protestować nawet samo przeciwko sobą, Słyszę oburzenie i panią która mówi że protestują przeciwko spalarniom. Tym czysem w spalarniach wybudowanych wedle europejskich norm (dobrze nie jest to jakiś odnośnik) jednak używa się odpowiednich technik spalania oraz np. filtrów platynowych. Jakoś NIKT z oświeconych nie protestuje przeciwko opałowi ekogroszkiem a przecież to opary z palenia ekogroszkiem i innymi EKO wynalazkami, Polska od jesieni do wiosny spowita jest smogiem.
  Prosze się przyjrzeć, regularnie co kilkanaście, kilkadziesiąt minut z domostw snuje się gęsta smuga dymu.
  Dlaczego ta jest?
  ponieważ piece nie są rozgrzane i spalanie następuje w niskiej temperaturze, czyli w palenisku się ciągle tli.
  Polecam wam książkę „Porąb i Spal” (o norweskim ogrzewaniu drewnem)

 • Pingback: Konferencja Budownictwa Naturalnego i Permakultury – debata 3 - porozmawiajmy.tk

 • Pingback: Konferencja Budownictwa Naturalnego i Permakultury – debata 1 - porozmawiajmy.tk

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.