Dlaczego w człowieku bywa zło – Monika Czyżewska

More videos
Views
   

– dobro, zło i pułapka dualizmu
– zapętlenie w poczucie winy
– pasożyty służą do utylizacji trupa
– czym są mózgi ciała
– jak wyleczyć człowieka traumatyzowanego w dzieciństwie
– kolumna Zarządzające Ja
– wieloraka osobowość
– odpowiadamy za to, co mamy w sobie
– dlaczego ofiara jest ofiarąStrona kursu Moniki i kontakt: ZdrowaPelnia.pl/zJakaMatkaTakaCorka
Facebook: Facebook.com/monika.czyzewska.355

15 komentarzy

 • Astre
  Reply

  Dziękuję za radę …?..!
  W kwestii robactwa, to oczywiście tak ..ono działa. Lecz działa tylko w ” Twoim” umyśle. I zżera Cie dokładnie w taki sposób jak o tym myślisz….i w to wierzysz ..
  A, gdzie piękno, które wyłania się z zakamarków Twego serca …?
  A, gdzie radość ?
  A, gdzie uśmiech ….?
  Więc, radość i uśmiech to jak dwa nierozłączne ze sobą złote ptaki, które siedzą na złotej gałęzi. To siła, której nic się nie oprze…
  Więc, Twoje życie jest jak ogród, na którym rosną cudowne kwiaty. Albo dbasz o ten ogród, aby nie zarósł chwastami i wyrywasz je każdego dnia, albo pozwalasz, aby różne chwasty ( urojone robaki i inne myślokształty) zarosły ten piękny ogród, a kwiaty zwiędną…

  Wybór należy do Ciebie….

 • Jola
  Reply

  Pani Moniko wielkie dzieki za poruszony temat.Dla mnie nauka jak „robactwo w nas dziala”.Prosze o wiecej.Astre wyluzuj.

 • Astre
  Reply

  Ma Pani trudności z precyzyjną wypowiedzią, ale proszę się nie stresować.
  Teoria Traumy w świetle psychologii brzmi jednoznacznie – trwały uraz psychiczny
  wywołany (wcześniejszymi !) trudnymi przeżyciami. Na logikę dziecka z pierwszej klasy – trwały uraz psychiczny poprzedzony jest wcześniej (przyczyną), a sam uraz jest już po prostu skutkiem, a nie odwrotnie . Koniec kropka !
  Objawy – to już zespoły pourazowe wynikające z tego samego wcześniejszego (źródła), czyli urazu psychicznego zwanego traumą.
  Twierdzenia, że Nazizm był wynikiem wychowania ”czarnej pedagogiki” przeczy Pani wcześniejszym twierdzeniom ”zła” wynikającymi z doświadczeń traum dziecka okresu niemowlęcego.
  Brzmi to irracjonalnie albowiem okres niemowlęcy trwa krótko od 2-12 mc, co oznaczało by, że wyłącznie w tym okresie traumy mają wpływ na tzw. ”zło”, a późniejsze doświadczenia już nie ? !
  Twierdzenia, że totalna biologia to stek bzdur określę to jako pieśń materialistycznej nauki. Psychobiologia wyrosła na fundamencie totalnej biologii, która to dostarcza psychobiologii informacji skąd biorą się programy i przekonania, które sterują ludzkim życiem.
  Kto dał odpowiedź czym są białka / receptory na powierzchni każdej komórki np.receptory opiatowe, kto dał odpowiedź jak działają ligandy, które na poziomie molekularnym przekazują informacje do komórki drastycznie zmieniając ich stan np. pod wpływem emocjonalnego stresu ?
  Bardzo proszę niech Pani dokładnie zapozna się z tematami i nie tworzy tutaj dezinformacji społecznej.

 • Iza
  Reply

  Astre, nie znasz się totalnie na psychologii, że już nie wspomnę o traumach, więc może poproś o pomoc kogoś dorosłego w przeczytaniu mojego komentarza, bo najwyraźniej nie rozumiesz sama co piszesz.
  Tak, postępowanie nazistów było uwarunkowane traumami m. in wychowania czarnej pedagogiki. To samo tyczy się psychopatii. Nie wspominam o tym jako próbę usprawiedliwienia ich czynów (Pod tym względem jednak każdy ma wybór). Myslę, że żaden inteligentny czlowiek tego tak nie odbierze. Pisze o tym Alice Miller. Zapoznaj się z jej książkami to będziesz wiedziała o co chodzi).

  Nie rozróżniasz przyczyny od skutku. Tak się składa, że trauma jest przyczyną, nie skutkiem. Skutkiem są objawy. Każdy specjalista zajmujący się tą tematyką ci to wyjaśni (np. Peter Levin). Totalną biologię radziłabym olać, bo to stek bzdur opartych na spekulacjach.
  A co do psychobiologii to masz pecha, bo tak się składa, że się tym interesuję i aktualnie czytam książkę Granta 😉 Jednocześnie łączę to z konwencjonalną psychologią, ponieważ tłmaczy wiele kwestii, które dla psychobiologii są niejasne.

   • Astre
    Reply

    Astre, tudzież dorosły facet to co najwyżej figura retoryczna….
    Taką samą figurą retoryczną jest stwierdzenie – prezydent państwa, policjant, kot, pies, krowa, czy Reptilian.
    Krótko mówiąc musisz odbyć pewną podróż w głąb siebie” , aby z łatwością odróżnić what is what ?

 • Bobas
  Reply

  .zwalanie….pozornie, bo ktoś to zaprosił . Więc skoro była potrzeba zmian, to są i zmiany. Więc samo zwalanie na kogoś czy coś jest ……bardzo powszechne.

 • Monika Czyżewska
  Reply

  Hej Mgrabas 🙂

  ja na to patrzę tak:

  1. większość Ludzi nie potrafi odróżnić, czy działa na bazie własnej, suwerennej decyzji, czy na bazie wpływu pasożytów – nie uczy się nas głębokiego kontaktu ze sobą i odróżniania, z czego dokładnie płyną emocje, myśli i wybory…
  Ludzie, którzy już potrafią trafnie odróżnić , które ich emocje, zachowania, odczucia itp. wypływają z czegoś obcego, co jednak w nich mieszka i ma na nich wpływ, zazwyczaj wykonali ogrom pracy, by znaleźć się w miejscu, w którym takie rozróżnienie jest możliwe.

  2. bez względu na to, co jest źródłem konkretnego zachowania, które większość Ludzi kategoryzuje, jako „zło”, skutek, np. w relacjach jest zazwyczaj taki sam.
  Konkretnie: jeśli ktoś wylewa swoją frustrację i złość, na tych, których kocha, to nie ma znaczenia, czy robi to dlatego, że podjął taką suwerenną decyzję (choć w to nie wierzę, bo Człowiek w swojej Zdrowej Pełni uwolniony od obciążeń, takich decyzji nie podejmuje), działa odruchowo kierowany przez traumy i programy, jakich zapis w sobie nosi, czy działa pod wpływem konkretnego pasożyta (i realizuje jego plan, a nie swój).
  Nie ma to absolutnie żadnego znaczenia!
  Dlaczego? bo w konsekwencji wylewanie złości i frustracji na tych, których kocha, jest po prostu tym: wylewaniem złości i frustracji… a to nie sprzyja budowaniu wartościowych relacji, w przestrzeni szacunku, partnerstwa i miłości.

  3. żeby jakikolwiek pasożyt, który wpływa na ludzką świadomość i przejmuje wpływy w ludzkim odczuwaniu, myśleniu i działaniu, miał w ogóle do Człowieka dostęp, to w tym konkretnym Człowieku musi być coś, co jest dla tego pasożyta zielonym światłem.
  To może być trauma, konkretne uszkodzenie strukturalne, fałszywy zapis w pamięci komórkowej, że dany pasożyt od zawsze tam był i już tak świat wygląda etc.
  Uważam, że każdy Człowiek ma wpływ na to, że może się tych „zielonych świateł”; tych źródeł na bazie których jego świadomość skleja się z pasożytniczą, po prostu pozbyć. Nie każdy ma na to narzędzia, ale nawet nie mając skutecznych sposobów, ma przynajmniej taki wpływ, że może poszukać kogoś, kto umie to zrobić i kto będzie dla niego przewodnikiem do jego Zdrowej Pełni.
  Nie widzę tutaj zatem uciekania od odpowiedzialności… Dla mnie jest to raczej kwestia definiowana sobie zakresu mojej odpowiedzialności.

 • Iza
  Reply

  Nieprawda, to nie jest kwestia rozsądku. Za wyborem zła stoją megatraumy związane z zafundowaniem dziecku patologii jeszcze w okresie niemowlęcym. Taka osoba nie ma wyboru, ona chcąc nie chcąc przyjmuje to zło, bo to jedyne rozwiązanie. Niestety mało kto z ofiar takich traum rzeczywiście chce to uzdrawiać/leczyć.

  • Astre
   Reply

   Your comm@Pani Izo !
   Gdyby rozumować w taki sposób jak Pani, że ” za wyborem zła stoją megatraumy zafundowane dziecku w dzieciństwie”, to należałoby uznać, że wszyscy Nazisci, którzy z obojętnością w oczach wymordowali 80 mln. ludzi, doznali megatraumy w dzieciństwie. Inny argument ! Bill Gates wyprodukował szczepionkę Polio, która zabiła, okaleczyła, lub zamordowała 600 tys. dzieci w Indiach. Mimo, że o tym bardzo dobrze wie, bo nie żyje na Księżycu, to nadal promuje tą swoją szczepionkę Polio, niech pani poczyta co pisze na swoim fanpage na facebooku.
   Uważa Pani zatem, że wszyscy w/w wymienieni przeszli traumę w dzieciństwie ?..?
   Nie rozróżnia Pani przyczyny od skutku. Trauma to skutek, a nie przyczyna ?
   Sięgnijmy zatem do przyczyn traumy, a nie skupiajmy się na zewnętrznych objawach nazwanych traumą.
   W tym miejscu polecam szczegółowe zaznajomienie się z badaniami z totalnej biologii i psychobiologii.

 • magdalena
  Reply

  Witam jestem zafascynowana i pelna podziwu dla Pani Moniki, wspaniały wywiad, kopalnia wiedzy i madrosci. max wiecej wywyadów z Monika. Pozdrawiam.

 • mgrabas
  Reply

  zdolność odróżniania dobra od zła nie jest żadną pułapką dualizmu, jest zdrowym rozsądkiem i odpowiedzialnością
  zacieranie różnicy między dobrem i złem jest szczytem głupoty i działaniem wrogim człowiekowi

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>