Chemia w budownictwie – czego unikać i jak uzdrowić dom – Bogdan Pisarek

More videos
Views
   

Film omawia jak sprytnie przemysł chemiczny, zainstalował w społeczeństwie długofalowo mnóstwo problemów zdrowotnych i środowiskowych zarabiając przy tym ogromne pieniądze.

Normy budowlane definiują produkty i usługi jedynie z wykorzystaniem domieszek organicznych czyli plastiku w formie dyspersji, domieszek, plastyfikatorów, żywic, izolacji itp., z których szkodliwymi efektami walczymy przez pokolenia. Odkąd takie materiały zaczęto stosować, ilość alergii wzrosła 11-krotnie.

Do tego dochodzą najnowsze normy wykorzystania odpadów z recyklingu, dopuszczające zwiększenie ilości tych materiałów – pyłów ze spalarni i hut, nierzadko radioaktywnych – do produkcji betonów, zapraw, tynków, farb.
Za dużą ilość tych „śmieci” szczególnie chętnie stosowanych w betonach, wymaga na przemyśle dla utrzymania jakości wg norm budowlanych, zwiększenia ilości spoiw i plastyfikatorów ropopochodnych.

Zwiększenie ilości tych związków w materiałach budowlanych wiąże się ze słabą ich wytrzymałością na ogień, pleśnie i grzyby, małą odpornością na sól oraz nasiąkliwością wody.
Po utlenieniu się części tych związków z materiałów budowlanych zwiększa się ich nasiąkliwość, wnika w nie woda, sól, CO2 i następuje ich powolna degradacja.

Odparowywane związki chemiczne zwane VOC są groźne dla zdrowia.

Produkty z wykorzystaniem chemii są po latach problemem do utylizacji i obarczają nas dodatkowo jej kosztami.

Może warto chociaż częściowo wrócić do produkcji materiałów budowlanych z domieszkami mineralnymi, które są zdrowe, przyjazne środowisku i odporne na większość czynników środowiskowych.

Więcej informacji o materiałach mineralnych na nctaustria.at

5 komentarzy

  • JohnVeto
   Reply

   Cegła silikatowa chyba raczej mniej ”promieniuje”, ale reszta – tynki, zaprawy, szpachle, panele podłogowe, farby rozmaite, mebelki, dywany, dywaniki itd… Trzeba koniecznie kupić przyrząd, który jest pokazany w wywiadzie i zmierzyć
   co się dzieje w tych niby ”cudownych” domach często zbudowanych na kredyt wzięty u banksterów. Chichot współczesności jeżeli tak dokładnie się przyjrzeć, ale wielu jest potężnie zaślepionych i nie chce widzieć co się dzieje, najważniejsze, że ma ….!?

 • Astre
  Reply

  Jednym ze skutecznych metod pozbywania się z mieszkań trucizn, jak również grzybów, pleśni, wirusów, bakterii jak również plastyfikatorów, o których gość tutaj mówi jest OZONOWANIE. Należy jednak użyć do tego celu właściwie skonstruowanego ozonatora, a nie jakiegoś chińskiego kupionego za 100 zł na Allegro. Szczegółowe Informacje na ten temat są zamieszczone na stronie, którą linkuję.
  https://www.koronaozon.pl/ozonowanie/

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>