Bajka na dobranoc – Dziesięć sposobów na manipulację społeczeństwem

More videos
Views
   

Jak zmanipulować opinię publiczną, czyli społeczeństwo? O, bardzo proste zadanie…., to jak zapalić papierosa… Słońcem.

I. ODWRÓĆ UWAGĘ

Kluczowym elementem kontroli społeczeństwa jest strategia polegająca na odwróceniu uwagi publicznej od istotnych spraw i zmian dokonywanych przez polityczne i ekonomiczne elity, poprzez technikę ciągłego rozpraszania uwagi i nagromadzenia nieistotnych informacji. Strategia odwrócenia uwagi jest również niezbędna aby zapobiec zainteresowaniu społeczeństwa podstawową wiedzą z zakresu nauki, ekonomii, psychologii, neurobiologii i cybernetyki. „Opinia publiczna odwrócona od realnych problemów społecznych, zniewolona przez nieważne sprawy. Spraw, by społeczeństwo było zajęte, zajęte, zajęte, bez czasu na myślenie, wciąż na roli ze zwierzętami (cyt. tłum. za „Silent Weapons for Quiet Wars”).

II. STWÓRZ PROBLEMY, PO CZYM ZAPROPONUJ ROZWIĄZANIE

Ta metoda jest również nazywana „problem – reakcja – rozwiązanie”. Tworzy problem, „sytuację”, mającą na celu wywołanie reakcji u odbiorców, którzy będą się domagali podjęcia pewnych kroków zapobiegawczych. Na przykład: pozwól na rozprzestrzenienie się przemocy, lub zaaranżuj krwawe ataki tak, aby społeczeństwo przyjęło zaostrzenie norm prawnych i przepisów za cenę własnej wolności. (Przykład-spalenie Reichstgu, WTC…). Lub: wykreuj kryzys ekonomiczny aby usprawiedliwić radykalne cięcia praw społeczeństwa i demontaż świadczeń społecznych.

III. STOPNIUJ ZMIANY

Akceptacja aż do nieakceptowalnego poziomu…

Ilość wizyt:

Category: Bajki

3 komentarze

 • ted
  Reply

  Alex, trafiasz w 10, dzięki takim stronom, my odbiorcy mamy możliwośc wyboru. A to już od nas samych zależy, czy sięgniemy po media, sterowane przez wielki kapitał, czy też wybierżemy tworzone przez internautów.Dlatego, wszelkiego rodzaju fora, grupy dyskusyjne czy też blogi cieszą sie taką popularnością, ponieważ mamy do siebie zaufanie. Ted

 • Bolek
  Reply

  Miszczu manipulacji.
  Na koniec i Ty tu przemawiałeś jak dla małych dzieci w piaskownicy i pewnie też powinienem nawalić w gacie?- czując się jak dziecię.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>