Makrobiotyka jako droga do zdrowia i długowieczności – Maria Maczkowska

More videos
Views
   

Przedstawiam wstępny, zapoznawczy wywiad z Marią Maczkowską. Po wakacjach planujemy nakręcić kilka wykładów na temat makrobiotyki i harmonijnego stylu życia.

Maria Maczkowska jest autorką programu „Makrobiotyka a zdrowie„, zatwierdzonego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i realizowanego w Technikum Żywienia i Gospodarstwa Domowego w Jeleniej Górze w latach 1999/2000. Program ten został wyróżniony jako szczególnie interesujący, skutkiem czego Maria Maczkowska wraz z dwudziestoma uczniami pojechała w ramach projektu „Leonardo da Vinci” na 4-tygodniowy staż w Instytucie Żywienia na Uniwersytecie Wiedeńskim.

Makrobiotyka to uniwersalna droga do zdrowia i długowieczności. Obejmuje wszystkie aspekty odżywiania, wszelkie wymiary ludzkiego życia, naturalnego porządku i kosmicznego rozwoju. Reprezentuje sposób życia, dzięki któremu ludzkość rozwinęła się pod względem biologicznym, psychologicznym i duchowym.
Makrobiotyka obejmuje odżywianie i sen, aktywność i bierność, myśli i uczucia. Do makrobiotyki należy poszanowanie rodziców i przodków, miłość i dbałość o dzieci i potomków, troskliwość i wzajemna pomoc, podziwianie urzekającego piękna przyrody, zrozumienie i intuicja, tradycja i nowoczesność, materializm i duchowość.

Jeżeli nasze ciało choruje, to przede wszystkim powinniśmy zmienić dietę. Jedzenie i picie w dużej mierze decyduje o wewnętrznej jakości krwi i limfy, komórek, tkanek i narządów, o jakości układu krążenia, układu nerwowego, trawiennego i narządów płciowych, o jakości myślenia i świadomości. Makrobiotyka zajmuje się każdym organem jako częścią człowieka, a człowiekiem jako częścią przyrody.
W zależności od stanu zdrowia stosujemy diety ścisłe, lecznicze i diety podstawowe, codzienne, które utrzymują nasz organizm w zdrowiu. Zdrowy człowiek powinien spożywać naturalne pokarmy ze swojego otoczenia.

W polskiej kuchni jest wiele potraw, które spełniają wymagania makrobiotyki, wiele takich, które można nieco przerobić, ale i takie, z których należy zrezygnować.

Facebook.com/maria.maczkowska.5
Telefon do Marii Maczkowskiej – 609-185269

2 komentarze

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>