Projekt okrągłego domu z perlitu – Jan Taratajcio

More videos
Views
   
  • czym jest perlit
  • właściwości perlitu
  • koszt budowy domu
  • konstrukcja domu
  • ogrzewanie
  • gdzie zdobyć perlit
  • izolacja termiczna
  • ogrzewanie ściekami

Jan Taratajcio zwraca uwagę na akustyczne walory projektowanego domu ponieważ zajmuje się również komponowaniem utworów muzycznych według stroju A=432 Hz. Szczegółowo na temat muzyki zgodnej ze złotą proporcją opowiedział w poprzednim nagraniu:
Porozmawiajmy.tv/wyjasnienie-zlotej-proporcji-w-muzyce, a poniżej zapraszam do wysłuchania najnowszej piosenki Szczęśliwy dzień zagranej na instrumentach ustawionych wg stroju A=432 Hz.
Tekst i muzyka: Jan Taratajcio
Wykonawcy: Agata Majewska i Jan taratajcio

Kontakt do Jana Taratajcio: nubira81@wp.pl

Ilość wejść:

13 komentarzy

  • Lukasz z Bydgoszczy
    Reply

    DZIĘKUJĘ zarówno Jankowi Taratajcio jak i Alexsowi i wielu innym osobą, które pokazują możliwości, alternatywy i dają narzędzia…
    Wkładasz wiele pracy, serca abym Ja i inni mieli świadomość i możliwość dokonania wyboru.
    Jest wiele alternatyw dla dzisiejszej cywilizacji, które są możliwe do realizacji w zgodzie z naturą i wspierające życie. Te możliwości, ta świadomość zbliża mnie do bycia wolnym i rosnącego poczucia szczęścia. Polska to piękne miejsce, ludzie mieszkający tu mają ogromny potencjał, razem mamy ogromną siłę. Życzę Tobie wiele pokoju i miłości abyśmy razem budowali świetlistą przyszłość.
    Lukasz Jan Papieski

  • Zespół OM
    Reply

    Zapraszamy do zapoznania się z naszym projektem na stronie http://www.okraglemiasteczko.net
    Ostatnio zorganizowaliśmy spotkanie majowe dla Miłośników Okrągłego Miasteczka, na którym Jan Taratajcio się pojawił i w filmie o tym wspomina. Na spotkaniu prezentowaliśmy wszystkie metody budowy kopuł jakie występują na świecie i cieszymy się że informacja o prętach bazaltowych przydała się do ulepszenia metody budowy domu z perlitu. Fajnie, że w Polsce ten temat też się rozwija. Łączymy siły i razem pomagamy sobie w tworzeniu i rozpowszechnianiu ciekawych rozwiązań.

    Serdecznie pozdrawiamy wszystkich miłośników okrągłych domów 🙂
    Możesz podać do siebie jakiś kontakt albo napisać do nas, kontakt jest na stronie http://okraglemiasteczko.net/kontakt
    pozdrawiamy

  • Conrad
    Reply

    Przepisy przepisami, u mnie na wsi buduje sie jak wygodniej i taniej. Nikt nie patrzy na jakies normy.
    Kolo mnie cegielnia sprzedaje cegly po 40gr, drewno z tartaku (kantowka) 750zl za m3.
    Cement z gruszki 200zl za m3. Nie wiem jaki by duzy byl dom zebym go postawil w stanie deweloperkim za 100tys zloty. Znowu miesza sie ludziom w glowach.

  • Marcin
    Reply

    Zapraszam do odwiedzenia mojego projektu na mojej stronie. Dwupoziomowy dom kopułowy ze zintegrowana szklarnia do uprawy roślin w stylu hydroponik. Całość będzie budowana z prefabrykowanych elementów z dostawa na miejsce (Europa). Cena powinna nie przekraczać 50% tradycyjnego domu podobnych rozmiarów. Zakładamy ponad 90% oszczędności energii i pełna samowystarczalność.
    Dom jest zaprojektowany aby tanio i szybko można było przekonwertowac na dwa mieszkania lub biuro/ sklep i mieszkanie. Sercem kopuły jest system ogrzewania w oparciu o piec rakietowy oraz silnika dyskowego Tesla dla pozyskiwania energii elektrycznej.
    Kopula może gromadzić i oczyszczać wodę deszczowa oraz oczyszczać „ścieki”.
    Wierze ze konstrukcja w połączeniu z uprawami permakulturowymi może zaspokoić zapotrzebowanie na żywność dla całej rodziny.
    Jeżeli ktoś ma pytania lub ochotę do współpracy ZAPRASZAM.
    opensourcedome.org

    Jest to projekt Open Source i będzie rozwijany na potrzeby społeczności na każdym kontynencie i z każdym budżetem.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>