Konopie #9 – Prawa pacjentów na świecie do medycznego zastosowania konopi – Eliza Walczak-Corral

More videos
Views
   

14 komentarzy

 • Justyna
  Reply

  jak dla mnie kłócicie sie o pierdoły. jak to dla was takie wazne czy ma czy nie to dajcie tylko na recepte. jak ktos jest w takim stanie jak moja mama ze skonczyla 50 to kwalifikuje sie tylko na leczenie eksperymentalne, ktore wiele nie dalo potem sterydy a teraz chemioterapia bo lekaze sie zebrali i juz innego pomysłu czym ja truc nie mieli a mama ma stwardnienie rozsiane, to jak ktos jest w takim stanie ze juz siedzi na wózku a 5 lat temu chodził, jezdził autem opiekował sie wnuczka to mu obojetne co wezmie byle by działało.

 • Astre
  Reply

  W kwestii drobnego podsumowania różnych nieścisłości, rozbieżności, interpretacji, narracji
  odnośnie RSO, które się pojawiają tudzież innych prozdrowotnych działań uważam, że ma to mimo wszystko pomniejsze znaczenie. Choćby dlatego gdyż w tym momencie mamy do czynienia z wieloma tematami nowymi, rozwojowymi, gdzie wiele rzeczy i spraw wymaga dopracowania, doprecyzowania, udoskonalenia, a na to potrzeba czasu. A, jak mówi ludowe powiedzenie – Krakowa od razu nie zbudowano.
  A, odnośnie Pana Jerzego Zięby moja personalna opinia jak i chyba Wszystkich Polaków jest jedna – to ZŁOTY, WYJĄTKOWY CZŁOWIEK O WIELKIM SERCU. 🙂

  • Barbara
   Reply

   A skąd wiesz jakie pan Zięba ma serce ? może nie takie wielkie jak myslisz ? Na pewno ma wielką charyzmę, bo tak gada ze tłumy go rozumieją i niezaprzeczalnie zrobił w Polsce rewolucje na temat podejścia do problemów zdrowia…i chwała mu za to .
   Ale dlaczego kopiuje cudze idee, a cudzą wiedze wykorzystuje dla swojej sławy i interesów ?
   Sama sobie odpowiem na pierwsze pytanie – bo wielu ludzi w Polsce to robi…
   A drugie – pan Zięba zaczął zbieranie forsy na leczenie konopiami po paru rozmowach z Patrykiem Pankowskim , po wyciągnieciu od niego wielu cennych informacji, niestety do tej pory nie wie jak to skutecznie robic.
   Poza tym- angielska dziennikarka Lynn Mc Taggart jest autorką swietnej , bardzo znanej w anglojęzycznym świecie ksiązki „Czego ci lekarze nie powiedzą” wydanej 15 lat temu w Londynie , cóż za dziwna zbieżnosc tytułów ….

   • Astre
    Reply

    Barbara ! Robisz sobie krzywdę poprzez personalne osądy P. Jerzego Zięby. 🙁
    Ja nie mam tutaj miejsca i przestrzeni na to, aby pisać co 4-5 swój komentarz, o tym, aby uwalniać się od chęci nazywania rzeczywistości, która rzeczywistością nie jest i nigdy nie będzie gdzie w wyniku tego zaczynają znikać osądy i krytyka, a pojawia się skierowanie uwagi na zupełnie nowe możliwości naszego istnienia. Sorry kochani, żyjemy w zupełnie innych światach, jak w zupełnie innych Galaktykach.
    Resztę znajdziesz w wywiadzie Alexa z Karen Richards.
    Lepiej może podaj linki do rzetelnych i sprawdzonych informacji jak zrobić Natto, to odniesiemy z tego Wszyscy większy pożytek.

 • anna
  Reply

  Jak to nikt nie czyta Astre? Ja przeczytałam i chwała Ci za to, że się fatygujesz dla innych, dlatego, dam Ci radę; zrób sobie natto, z którego produkuje się naturalną k2mk7 i nie będziesz miał dylematu której firmie zaufać.Ja od ponad roku robię natto dla siebie i znajomych i wszyscy są zadowoleni.

 • Astre
  Reply

  Nie ma leczniczej marihuany, bo ten termin cały czas się przewija w wypowiedziach Pani Walczak.
  Jest leczniczy tylko (Olej z Konopi), który zawiera głównie związki CBD, a psychoaktywnych związków THC są w nim śladowe ilości. Trudno, więc mówić o jakiejś leczniczej marihuanie ? To są dwa oddzielne światy, jak dwie oddzielne
  Galaktyki.

  • Kamil
   Reply

   Polecam pogłębić swoją wiedzę przed wprowadzaniem ludzi w błąd. Olej z konopi tkz. Rick Simpson Oil posiada bardzo duże stężenie THC i znacznie mniejsze CBD. Jest on otrzymywany z całych roślin i tylko w takiej formie posiada najlepsze właściwości medyczne.

   • Astre
    Reply

    Ale, my tu rozmawiamy o PRAWDZIWYM oleju z konopi.
    Takiego Oleju w Polsce nie ma ! Za granicą buteleczka 10ml kosztuje 600 zł. Ten olej zawiera CBD, a THC ma ok. 10% bo w tej synergii potrzebne jest trochę THC.
    Opieram się na wypowiedziach/badaniach Jerzego Zięby, a temu człowiekowi mogę wierzyć.

    • Barbara
     Reply

     Astre, poszerz tym razem bardziej swoje horyzonty i obejrzyj najpierw uważnie inne wyklady z konferencji. zanim będziesz błednie komentowac. Lekarstwo czyli m.innymi olejek RSO robi sie z kwatostanu konopi indyjskich zwanych potocznie Marihuaną, a THC występuje w nich w róznych stężeniach – pom 2% a 17 % w połączeniu z innymi kannabinoidami. Ilość ta THC zależna od odmiany konopi, rodzaju gleby, miejsca siewu, lokalnego klimatu oraz warunków pogodowych..
     I mam dla ciebie złą wiadomość na temat pana Zięby, któremu tak ufasz. Z tego co wiem wiekszosc informacji, które głosi o leczeniu konopiami pochodzi od Patryka Pankowskiego.
     W min 38:44 tego odcinka z konferencji jest mowa o ksiażce Ukryte Terapie, Czego ci lekarze nie powiedzą …radze posłuchać uważnie

     • Astre

      Barbara ! Kłócisz się sama ze sobą. Gdzie ja popełniłem błąd ?
      Wiadomo, że THC zależy od wielu czynników i nikt tu Ameryki nie odkrył. Wartość 10% THC to ja podałem, a nie Ziemba, bo Ziemba podał 15%. Dlaczego 10% ? Dlatego, że jest, to wartość średnia…..!
      A, wartość średnia jest zawsze najbliższa prawdy, a nie wartości brzegowe 2%, lub 17%. I teraz jak weźmiesz rozpiętość stężenia od 2-17 %, to Ci właśnie wyjdzie wartość średnia ok. 10%.

      Ja Panu Ziembie ufam w tym co zasługuje na to, żeby mu ufać.
      I tak ostatnio napisałem mu, że nie raczył przeczytać ulotki informacyjnej dotyczącej witaminy K2MK7 produkowanej przez F-mę Solgar, ale ją zarekomendował publicznie, że są to produkty wysokiej, czy najwyższej jakości, tym samym chcąc nie chcąc wskazał potencjalnemu klientowi, aby tam, a nie gdzie indziej kupował.
      A, F-ma Solgar sama podaje, że używa w składzie tej witaminy stearynian magnezu. Przeczytałem kilkanaście raportów na temat stearynianu magnezu i w każdym jednym było wspomniane, że Stearynian jest generalnie produkowany z bawełny modyfikowanej GMO, nie wspominając o tym, że stearynian obniża znacznie bioaktywność K2MK7.
      Kolejna sprawa, która mi się nie podoba dotyczy pakowania w Blistry witaminę K2MK7+ D3 przez firmę p.Ziemby (Visanto).
      Pytanie zasadnicze ? Jeżeli UV rozkładające K2 i D3 przechodzi przez opakowania typu HDPE, to nie przechodzi przez blistry ?
      To takie ”kwiatki” mniejsze, lub większe, a wnioski niech każdy wyciągnie sobie sam z powyższych informacji, a dalej pisał nie będę, bo i tak tego nikt nie czyta.

  • Piotrek
   Reply

   To akurat jest wtórne bo wszystkie te produkty są dostępne legalne, ale ilość osób będąca w stanie wydać kwoty przytoczone przez panią Elizę na terapię z własnej kieszeni jest chyba niewielka, albo żadna. Osoby, które same zarobiły takie kwoty są raczej zdroworozsądkowe, więc to jest jakieś lobby mające na celu wciągnięcia tego w refundację z funduszu.
   Zresztą „dobre samopoczucie” i „lecznicze” to chyba dla tej pani synonimy. Z taką logiką sadyście należałoby pozwolić, a nawet dopłacać do jego stylu życia.

 • konrad
  Reply

  w tym kraju pacjent nie ma prawa leczyc sie tak zeby sie wyleczyc i nie ma prawa bronic sie tak zeby sie obronic.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>