Jak Feng Shui działa w praktyce – Roman Then

More videos
Views
   

20 komentarzy

 • Magda
  Reply

  To ja podsyłam Panu Romanowi pomysł – np. kursy online za pośrednictwem platformy Udemy.com plus webinary. Dla osób w mojej sytuacji (kiedy każda minuta się liczy, a mieszka się poza granicami kraju) to najlepszy sposób na naukę (poza książkami w formie teorii i ćwiczeń oczywiście) 🙂

  • Roman Then
   Reply

   Witam Pani Magdaleno. Dziękuje za podsuniecie mi rozwiązania szkoleń on line, ale aby takie wykłady prowadzić muszę opracować odpowiednie ćwiczenia, chodzi tu głównie o temat zdobywania informacji o ludziach, firmach i towarach, tematu któremu poświeciłem swoją książkę. Niestety nie wszystko da się przekazać na odległość. Być może jeszcze potrzebuję trochę czasu aby to dojrzało we mnie i mam nadzieję, że tak się stanie, wówczas sprawy potoczą się szybko. Pozdrawiam.

 • UZI
  Reply

  Tak sobie myślę, że mistrzami feng shui w Polsce są architekci wykonujący projekty kościołów katolickich.
  Z tego co wiem to kasa leci tam sama. 🙂

  • Roman Then
   Reply

   Niestety, ale to prawda, znam kilka takich przykładów, między innymi był w Bielsku taki specjalista od budowy kościołów, natomiast nie wiedział co to jest sauna i czemu ona służy….

 • ana
  Reply

  Dla zainteresowanych feng Shui polecam książkę „Feng Shui dla żółtodziobów”oraz filmy Pana Jacka Kryga na youtubie /Metafizyka chińska J.Kryg/. Niech Was nazwa książki nie zwiedzie książka to przewodnik po prawdziwym feng shui. Kierunków i żywiołów z nimi związanych nie da się przenieść , południe to ogień północ -woda , zachód -metal wschód drzewo, a po środku ziemia.Tak oddziaływają energie… I zgodnie z tymi kierunkami aranżowane są mieszkania w połączeniu np z wędrującymi gwiazdami które co nieco zmieniają , a jedne są dobre a inne nie koniecznie. /A tzw. szkoła czarnych czapek z metafizyką chińską nie ma nic wspólnego
  /Ale sami posłuchajcie i poczytajcie… Polecam.

 • Marcjan
  Reply

  Zdumiewające jak położenie budynku może wpływać na powodzenie w prowadzeniu działalności handlowej czy biznesowej. Te wszystkie opustoszałe pomieszczenia w Centrum miasta albo szybko upadające interesy – smutny widok. Centrum miast powinno być ruchliwe i bogate. W moim mieście Radomiu też w centrum miasta jest sporo opuszczonych budynków czekających na wynajem albo często zmieniających właściciela. Ciekaw jestem czym to można wytłumaczyć bo żadna duża rzeka nie płynie przez miasto. Jedynie gdzieniegdzie mały potok Mleczna.

 • Szczepan
  Reply

  Kalendarz chiński https://pl.wikipedia.org/wiki/Kalendarz_chi%C5%84ski nie pokrywa się z używanym m.in w Europie Juliańskim https://pl.wikipedia.org/wiki/Kalendarz_julia%C5%84ski , bo to dwa całkowicie inne sposoby i metodologie liczenia, więc wszystkie wyliczenia, że np. 1973 to metal, 1925 to ogień, styczeń to woda, październik to drewno… są głupkowate. To tak jakby wymiennie używać sytemu dziesiętnego (z symbolami 0-9) z czwórkowym (z symbolami 0-3). Wizualnie jedynka wygląda identycznie w obu, a nawet operacja dodawania, mnożenia… może dać taki wynik jaki kto chce, ale czy o to chodzi, żeby dobierać dowody pod tezy?

 • Greta
  Reply

  Rog wiedzy pozotal podzielony na czesc w mieszkaniu i poza- , zajmujac schody? Zostal on zmniejszony w nowej konfiguracji mieszkania? Mam na mysli lewy dolny rog planu mieszkania.

  • Roman Then
   Reply

   Schody są poza częścią zasadnicza mieszkania, nastą, należy uwzględnić tzw róg dodany to wystająca cześć mieszkania , która jest mniejsza od połowy długości ściany do której on przynależy. Dosyć dokładnie mówię o tym w wykładzie.

   • Roman Then
    Reply

    Nastąpiło przemieszczenie poszczególnych rogów, ponieważ wraz ze zmianą orientacji stron wejście zostało przesunięte o 90 stopni w lewo.

 • Aurora
  Reply

  Nie wiem jakie Feng Shui Pan studiował ale jeśli chodzi o żywioł to zgodnie z Ba Zi każdy ma przypisane 4 filary z roku, miesiąca, dnia i godziny urodzenia. Każde z nich posiada swój żywioł. Ważne są wszystkie żywioły bo każde z nich coś mówi. Zwykle w książkach mamy podany żywioł z roku urodzenia lub często mylony z żywiłem liczby urodzenia, ale bardzo ważny jest żywioł z dnia urodzenia zwany Dniem Mistrza. Z roku urodzenia, gdyby Pan z którym jest robiony wywiad wiedział cokolwiek o Feng Shui od razu by odpowiedział, iż wystarczy znać formułę która mówi, iż urodzeni w roku który kończy się na 0 lub 1 np 1970 lub 1951, będą mieli żywioł roku METAL, końcówka 2 lub 3 (np. 1942, 1983), należą z roku do żywiołu WODY, 4,5 to osoby związane z żywiołem DRZEWA, 6,7 to OGIEŃ, 8 lub 9 to ziemia. Jest także żywioł LICZBY KUA (GUA) i tak 1- woda, 2,5,8 – ziemia, 3,4 – drzewo, 6,7- metal, 9- ogień.

  • Roman Then
   Reply

   Zastosowane zostało feng shui intuicyjne bliższe naszej kulturze i mentalności. twórca tej metody był Wiliąm Speare

 • Aurora
  Reply

  Zgodnie z naukami FS pochodzącym z Chin woda której nie widać nie ma… poza tym odpowiednikiem wody w miastach są drogi. I tak jak mogę się zgodzić z tym, że drogi uderzające prosto w budynek, czyli tzw Zatrute strzały, działają bardzo źle na obiekty, tak pozostałe kwestie czemu interes w danym miejscu „nie idzie” wolałabym tłumaczyć poprzez wyliczenie wędrującej gwiazdy i sprawdzenie czy obiekty nie znajdują się na np liniach śmierci czy pustki. Jest wiele technik które mogą to wyjaśnić. Jak dla mnie mało rzetelny filmik.

 • Łukasz
  Reply

  w ten sposób Feng Shui mi się podobało, ale myślę że jest jedno prawo, które wszystko wyjaśnia i nie potrzeba wiedzy… Co do pentagramu, usunąłem żyrandol, a teraz mam pomysł na zrobienie okręgu pod fotelem, bo wszystkie mają pentagramy, no nie da się nic kupić… No ale to się czuje…

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>