Vademecum prostego samouzdrawiania – Agnieszka Stępińska

More videos
Views
   

Agnieszka Stępińska ma doświadczenie w temacie terapii naturalnych i ich wpływu na zdrowie, a także w uzdrawianiu za pomocą energii Reiki. Naturoterapią zajmuje się zawodowo od dwóch lat – ukończyła Studium Edukacji Ekologicznej i Profilaktyki Zdrowia we Wrocławiu na kierunku „Terapie naturalne”, jednakże ten temat jest jej bliski od wielu lat wcześniej.
Jej życie potoczyło się tak, że jak sama mówi, na własnej skórze doświadczyła dobroczynności terapii naturalnych. Czy sprawił to przypadek? Osobiście nie wierzy w przypadki i uważa, że to terapie naturalne odnalazły ją, a nie na odwrót.
Dziś, jak mówi, jest wdzięczna za takie zrządzenie losu, które sprawiło, że poczuła potrzebę, a przede wszystkim gotowość do pracy nad sobą i dla drugiego człowieka.

W dzisiejszym wywiadzie noszącym tytuł „Vademecum prostego samouzdrawiania” dzieli się z nami sposobami samodzielnego uzdrawiania, a także zachęca nas do dbania o własne zdrowie w pierwszej kolejności samodzielnie. Podkreśla, że odpowiedzialność za utrzymanie samych siebie w dobrym stanie zdrowia spoczywa na każdym z nas. Dzieli się z nami swoją wiedzą o tym w jaki sposób możemy uzdrawiać się sami, że każdy z nas potrafi to robić i że naturalnym stanem każdego z nas jest bycie zdrowym.

Podczas rozmowy poruszamy m.in. tematy:

 • świecowania uszu – z przeciwwskazaniami i wskazaniami. Co do przeciwwskazań, warto jeszcze doda wysoką gorączkę, tętniaki naczyń krwionośnych mózgu i wczesne stany urazowe głowy. Zaczynamy zabieg zawsze od ucha „zdrowszego”.
 • uciskania niektórych punktów akupresurowych w celu łagodzenia dolegliwości i bólu.
 • wykonywania masażu głowy i masażu refleksologicznego stóp z przeciwwskazaniem bezwzględnym przy: ciąży wysokiego ryzyka, po przeszczepach narządów, przy chłoniaku, stanach pooperacyjnych od 1 tyg. do 6 m-cy, zakrzepicy żył głębokich, przy ranach, zmianach skórnych i urazach w obrębie stopy. Zabieg może być wykonywany ze szczególną ostrożnością w: pierwszym trymestrze ciąży, cukrzycy, hemofilii, osteoporozie. To przeciwwskazania dotyczą tylko masażu stóp.
 • sposobów zbijania gorączki u dzieci i dorosłych poprzez ucisk punktów akupresurowych, letnią kąpiel i okłady.

[randomtext category=”Ksiazki-zdrowie”]

Facebook.com/Agnieszka.Stepinska – tel. 509-967750

Ilość wizyt:

Category: Nauka, Wywiady

4 komentarze

 • zofia
  Reply

  Dotyk jest wyrazaniem Milosci, pieknie powiedziane.Gdyby niemowle bylo nie dotykane przestaloby zyc, a wiec dotyk w zyciu jest bardzo wazny.Radze wiecej sie dotykac a bedzie mniej chorob…
  Pani Agnieszko dziekuje za wspaniale informacje.Kotek sliczny podobny do mojego…
  Pozdrawiam,

 • Wielislawa
  Reply

  Bardzo dobry przekaz o medycynie, tak niedocenianej, a jakże skutecznej – która niesłusznie nazywa się „niekonwencjonalną” – a przecież stosowana jest od wieków. Agnieszka w prosty i zrozumiały sposób opowiedziała o swojej pracy i dała wiele cennych rad jak sami sobie możemy pomóc w rożnych dolegliwościach. Ciekawy wywiad z sympatyczną i kompetentną healerą.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>