Metoda molekularna w biocybernetycznej klawiterapii – Ferdynand Barbasiewicz

More videos
Views
   

Wykład połączony z pokazem zastosowania klawiterapii u osób cierpiących na migrenę oraz bóle nieznanego pochodzenia.
Klawiterapia jest nowym terminem medycznym, a to, co się pod nim kryje istnieje dopiero od początku xx wieku. Mechanizm jej działania tłumaczy się w oparciu o uznaną naukową wiedzę medyczną opartą na neurologii i anatomii (zwłaszcza układu nerwowego).

Nowotwory diagnozaKlawiterapia należy do grupy terapii odruchowych. Nie posługuje się elektroniką. Przy usprawnianiu wykorzystuje znane organizmowi odruchowe procesy fizjologiczne samonaprawcze. Uruchamiane są one nieinwazyjnym, ręcznym stymulowaniem (bodźcowaniem). Zabieg wykonuje się na skórze nad ośrodkowym i obwodowym układem nerwowym za pomocą tzw. „klawików” (clavus – gwóźdź). Klawiki wykonane są ze stali chirurgicznej. Proces stymulacji odbywa się planowo poprzez receptory zgrupowane w skórnych strefach projekcyjnych i punktach biologicznie aktywnych, znanych także z akupunktury. Dzięki wykorzystaniu klawiterapii dochodzi do pobudzenia punktów odpowiedzialnych za zaburzenia wywołane w organizmie. Klawiterapia ma szerokie zastosowanie w leczeniu wielu schorzeń m.in. choroby układu nerwowego, układu krążenia, schorzenia kręgosłupa typu skolioza, dyskopatia i wiele innych.

Wykład został przeprowadzony podczas konferencji Alternatywny Festiwal w Krakowie, 28 maja 2016.

Oficjalna strona Instytutu Klawiterapii: www.Klawiterapia.com


Category: Zdrowie

14 komentarzy

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>