Konopie #2 – Konopie i ich potencjał – prof. dr hab. Iwona Wawer

More videos
Views
   

Wykład prof. dr hab. Iwony Wawer o potencjale leczniczym konopi.
Wykład przeprowadzony został podczas konferencji Konopie – pomost pomiędzy przeszłością a przyszłością w Hotelu Welskim, 19 lutego 2016.

Strona Fundacji QLT: Fundacja-QLT.pl

7 komentarzy

 • alladyn
  Reply

  Dla ludzi ubranych w tytuły akademickie nie liczą się sentymenty i dobro ogółu. Dla nich liczą się granty i profity. Było już kiedyś spotkanie w ntv, gdzie Wawer się określiła, czyli wyraziła chęć prowadzenia badań nad konopiami, które to badania sponsorowała by jakaś korporacja i na tym idea konopi by się skończyła. Od takich ludzi, to z daleka z ideami i dobrem ogólnoludzkim.

  • Anna
   Reply

   Proszę pani co jeszcze raz odsłuchać? Pani stanowisko popiera ludzi, którzy kształcili się żeby być mądrzejszymi od innych. Wiedza tej pani jest książkowa i bardzo wiele stwierdzeń jest nieprawdziwe w świetle dzisiejszej informacji podawanej przez ludzi uczestniczących bezpośrednio w tym co przekazują. Sprawa konopi jest tak poważna, że nie można jej oddać w dłonie kogoś takiego. Czy zwróciła pani uwagę na buteleczkę ze specyfikiem konopnym reklamowana przez tę panią i mimo nielegalności dla wszystkich farma już produkuje!? Co się dotyczy tłuszczy nienasyconych to kompletny brak wiedzy. To widać z resztą na załączonym obrazku. Jak można mówić o czymś i polecać to ludziom nie praktykując przede wszystkim na sobie… i na własnym podwórku? Komu moja wiedza? Mnie, czy innym żeby mnie podziwiali? Poco to i w jakim celu? Dla mnie jest jednoznaczne, ponieważ takie dziewczęta z mojej licealnej klasy nazywane były kujonami. Mam awersję bo dokładnie wiem jak ta pani doszła do profesury.

 • baetbnwsdfgvbet
  Reply

  wyklad troche slaby

  najpierw zaznacza babka ze omega 3 jest wazne a omega 6 prozapalne a potem idzie w zaparte ze lejk lniany jest slabszy od konopnego skoro konopny ma bardzo duzo omega 6 wiec stosunek jak 3:1 na niekorzysc omega 6

  no gdzie tu logika i sens

 • Anna
  Reply

  Niezwykłość tej przemowy w moim odbiorze polega na unikatowym w światku wielkiej nauki podaniem faktów. Osoba natomiast tej pani również w moim postrzeganiu jest co najmniej kontrowersyjna. Pomijam wygląd, bo sama też jestem stara ale głoszenie bez własnego przykładu popierającego najlepiej wyuczone teorie pozostaje sztuczne i nijakie. Po prostu fałszywe dlatego mam bardze duże wątpliwości kim jest ta pani. Nie trzyma mi się to kupy. Gdyby powiedział to pan Babicki, nie miałabym żadnych ale.

  • Lena
   Reply

   Pani prof. Wawer nie jest praktykiem, lecz naukowcem i warto o tym pamiętać. Dlatego ogromny szacunek za przekazanie tej niezwykle ważnej, choć niestety wciąż jeszcze kontrowersyjnej w świecie nauki wiedzy, i wspaniałą odwagę w głoszeniu prawdy… Nie sposób tego nie docenić w dzisiejszym skomplikowanym świecie.

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>