Ciało kocha prawdę – Marta Dul

More videos
Views
   

16 komentarzy

 • Sławoj
  Reply

  Super wywiad, dzięki za ponowne udostępnienie , byłem zaskoczony jak się okazało że film jest z 2017 😉 Ręczny stoper do licznie oddechów już w drodze 😉

 • BobAs
  Reply

  Dziękuję za ciekawe wypowiedzi.
  Mam też pytanie o tajemniczą i jak najbardziej syntetyczną energię piramid. Bo te zbudowane w Egipcie piramidy nie są ani naturalną budowlą ani te zlepione Poz egipem nie są nawet podobne wymiarami ani tym bardziej właściwościami.

  Ps. Z koleją parową też było podobnie. Kury miały nie znasic mleka krowy miały dawać kwaśne jajka. 😉
  Z samochodami też tak było. Itd itp etcera…. 🙂

 • Anna
  Reply

  Konkretne pytanie: mam kuchenke indukcyjna, kupiona za duze pieniadze. Nie mam piramidy, ba, nie mam nawet pomieszczenia na takowa piramide. No i co mam teraz zrobic? Przy buje rozpaczliwie gotowac zdrowe jedzenie na tej kuchni indukcyjnej, a moj organizm nie wie potem, jakim enzymem to jedzenie uszczknac?
  Zalamuje rece, nie przeniose sie do lasu, nie zbuduje paleniska. Jestem jak czesc ludzi, otwarta na zmiany, natomiast czesto spotykam sie z kompletnym trzesieniem od podstaw.

 • Neta
  Reply

  Alex jak przerobiłeś 2000 oddechów na dobę, to PEŁNY SZACUN dla Ciebie. Podobno człowiek oddycha średnio 15 razy na 1 minutę, a 900 razy na godzinę. Jak Ty to zrobiłeś. Jja bym się udusiła :))

  • Alex
   Reply

   Zupełnie nie zrozumiałaś. Oddechy obserwujesz a nie kontrolujesz. Oddychasz najzwyczajniej na świecie, w zwykłym swoim tempie. Chodzi o to, aby 2000 świadomie zaobserwować. I nic więcej.

 • Labiel
  Reply

  O jakie odmiany orkiszu chodzi ? Ma Pani sprawdzone ich źródło skąd możnaby pozyskać ziarno pod uprawę ?

 • Joanna
  Reply

  Świetny wywiad! Cieszę się, że Pani Marta zwróciła uwagę na dwie bardzo ważne kwestie:
  1) „moda na przyjmowanie vit. C” – vitamina C jest cudowną substancją ale…tak jak powiedziała Pani Marta, wiele substancji działa w synergii z innymi substancjami. Warto pamiętać, że „dawka stanowi truciznę” i generalnie można w skarajnych sytuacjach nawet „zatruć” się wodą. Witamina C jest wydalana z moczem, więc teoretycznie nie można jej przedawkować ale warto się zastanowić czy nie jest blokowane przez to wydalanie innych kwasów, z którymi organizm musi się jakoś uporać i ostatecznie może odkładać je w chrząstkach – dając po pewnym czasie objawy podobne do dny moczanowej 😉 wszędzie musi być równowaga…
  2) Racja- stare badania były dużo bardziej wartościowe. Dlaczego? Ponieważ ludzie robili to z pasją a nie dlatego, że w pracy są rozliczani z ilości wydanych publikacji. Dzisiaj „naukowcy” muszą produkować publikacje a to co jest w nich zawarte często mija się z prawdą. Kolejną sprawa jest uzyskiwanie takich wyników jakie pasują do wymyślonej koncepcji (ktos pisze grant i stawia hipotezę a potem robi sie tak badania, żeby tą hipotezę potwierdzić). Jeżeli chodzi o firmy farmaceutyczne, które czerpią ogromne zyski ze sprzedaży różnych medykamentów – należy sobie zadać pytanie czy zależy im na tym, żebyś wyzdrowiał? Jeśli będziesz zdrowy to nie będą czerpać z Ciebie zysków- to nie ma sensu z perspektywy firm farmaceutycznych.
  Jeszcze raz dziękuję za wspaniały wywiad. Pozdrawiam serdecznie!

  • polach
   Reply

   Proste- farmacja to firma, a firma jest nastawiona na zysk, a w tym przypadku ten zysk generują choroby, zresztą same leki zabijają mnóstwo osób, lecz się o tym nie mówi zbyt często, dodatkowo jak nie zabija to maja skutki tkz niepożądane,uboczne które wspomagają generowanie kolejnych chorób.Lekarze są kryci dopóki robią zgodnie z procedurami ale jak zaczną myśleć samodzielnie to mają kłopoty z wykonywaniem zawodu.Ja osobiście uważam że lekarzom powinniśmy płacić nie za leczenie „chorób” lecz na odwrót za zapobieganie im czyli naukę profilaktyki prozdrowotnej.Inaczej ich praca nie ma sensu, a wręcz jest szkodliwa dla społeczeństwa, bo farmacja zrobiła z nich de-facto sprzedawców leków.Pracują jak automaty za gratyfikacje od farmacji.Co więcej sądzę że żaden z nich także nie podpisze odpowiedzialności za skutki poszczepienne, choć są takie bezpieczne i podobno chroniące nas przed chorobami, epidemiami itp…Oczywiście nie można tak opisać wszystkich lekarzy, bo był by to nie prawdą, bo są i tacy bohaterowie którzy leczą nie szkodząc, robiąc swe dzieło od serca i to z bardzo dobrymi skutkami dla zdrowa, tylko szkoda że są w mniejszości.Pozdrawiam 🙂

 • Pingback: PorozmawiajmyTV – Ciało kocha prawdę – Marta Dul | Mowie Jak Jest

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>