ALARM GMO – NIE SPAĆ – DZIAŁAĆ – JEDNOCZYĆ SIŁY – Lena Huppert

More videos
5 715
Views
   

Ku całkowitemu zaskoczeniu swoich wyborców PiS zmienia całkowicie front w sprawie ustawy o organizmach modyfikowanych genetycznie – chce wprowadzić do Polski na mocy zmienionej ustawy UPRAWY GMO!!! Poseł Jan Szyszko, obecny Minister Środowiska, po wycince drzew w całej Polsce bierze się za GMO. To bardzo przykra niespodzianka dla tych wszystkich, którzy zawierzyli posłowi, gdy był jeszcze w opozycji i obiecywał solennie, że gdy tylko PiS dojdzie do władzy, doprowadzi do całkowitego zakazu stosowania nasion i ziarna GMO. Jeszcze dwa lata temu zarówno Jan Szyszko, jak i jego partyjni koledzy uważali, że GMO to wielkie zagrożenie dla zdrowia Polek i Polaków, zwierząt i środowiska naturalnego. Najdalej od 2012 roku, tj. od ogłoszenia wyników badań przeprowadzonych przez francuskiego prof. Seraliniego wiadomo, że rośliny transgeniczne powodują znaczący wzrost zachorowalności na nowotwory, wysoką śmiertelność i uszkodzenia narządów wewnętrznych szczurów doświadczalnych. Dziś jednak poseł Szyszko o tym zapomniał i reprezentuje interesy ponadnarodowych koncernów biotechnologicznych, które szturmem zdobywają światowe rynki. Mimo naporu wiele krajów w UE i na świecie skutecznie zakazało uprawy GMO i znakuje produkty nie skażone genetycznie. Tymczasem w Polsce sytuacja niespodziewanie się zaostrzyła i rząd w trybie przyspieszonym forsuje zmiany w ustawie o organizmach genetycznie modyfikowanych, chcąc dopuścić utworzenie stref uprawy GMO. Proponowane przez rząd pasy ochronne o szerokości 3 km nie będą stanowić żadnej przeszkody dla pszczół i wiatru, co oznacza, że transgeniczny pyłek roślin z łatwością przeniesie się na pola konwencjonalne. Wprowadzenie GMO do środowiska to proces nieodwracalny, który niesie ze sobą katastrofalne skutki.

Dlatego musimy zjednoczyć siły i masowo zjawić się 21 kwietnia na godz. 10:00 w sejmie na obradach komisji rolnictwa, na której odbędzie się już drugie czytanie tej ustawy. Potem trafi pod głosowanie do sejmu.

JESTEŚCIE NIEZBĘDNI, ŻEBY ZATRZYMAĆ UPRAWY GMO W KRAJU!!! MUSIMY ZJAWIĆ SIĘ MASOWO W SEJMIE! Przysyłajcie zgłoszenia (imię i nazwisko) na listę wejść na komisję rolnictwa na adres: lenahuppert@wp.pl , inaczej Was nie wpuszczą. W biurze przepustek w sejmie trzeba być ok. godz. 9:00.

INFORMACJE DODATKOWE:
20.01.2011 r. Podkomisja nadzwyczajna do rozpatrzenia rządowego projektu ustawy – Prawo o organizmach genetycznie zmodyfikowanych (druk 2547), po trzynastu posiedzeniach wypracowała projekt ustawy, który dokonał transpozycji Dyrektywy 2001/18 i 2009/41.
W projekcie zawarto ZAKAZ UPRAW roślin modyfikowanych genetycznie oraz zasady i warunki zamierzonego uwolnienia genetycznie zmodyfikowanych organizmów W CELACH DOŚWIADCZALNYCH. Według projektu CAŁA POLSKA STAŁABY SIĘ STREFĄ WOLNĄ od upraw roślin modyfikowanych genetycznie. Podkomisją kierował Jan Szyszko.
http://orka.sejm.gov.pl/opinie6.nsf/nazwa/spr_2547_1/$file/spr_2547_1.pdf

W 2012 Klub Prawa i Sprawiedliwości złożył w Sejmie powyższy projekt ustawy o GMO, niestety został on odłożony do sejmowej zamrażalki.
02.IV.2017r prof. Jan Szyszko, obecnie Minister Środowiska, prezentuje projekt ustawy o zmianie ustawy o mikroorganizmach i organizmach genetycznie zmodyfikowanych (druk 1424), w którym już NIE MA ZAKAZU UPRAW roślin GMO.
UWAGA! Są natomiast zapisy określające sposób tworzenia STREF DO UPRAW(!) ROŚLIN ZMODYFIKOWANYCH GENETYCZNIE w każdej gminie.
http://orka.sejm.gov.pl/Druki8ka.nsf/0/69E80A08C65303A4C12580EC006B8088/$File/1424.pdf

Dlaczego Prof. Szyszko, będąc teraz Ministrem Środowiska, nie skorzystał z gotowego, dobrego projektu, wypracowanego podczas 13 posiedzeń podkomisji, której przewodniczył?

Co jest powodem diametralnej zmiany w stanowisku Jana Szyszki, który w przeszłości (w czasie gdy PiS był w opozycji) był pierwszym obrońcą Polski przed inwazją GMO, a obecnie proponuje projekt umożliwiający prowadzenie w Polsce upraw GMO?
Komu zależy na uwolnieniu GMO do polskiego rolnictwa? Komu zależy na uzależnieniu Polski od korporacji? Dlaczego taka zmiana polityki PiS?

Lena Huppert
Fundacja Wspierania Rozwoju Kultury i Społeczeństwa Obywatelskiego QLT

Ilość wejść: 5 715, w tym dzisiaj: 1
Tags: ,

11 komentarzy

 • namen
  Reply

  jacy masoni??? a masowo! no ok a skąd wiedzieć ile osób przyjdzie? jak ja bym chciał zjawić się gdzieś przed sejmem i jakiejś słusznej sprawie i inni ludzie też by byli to skąd wiedzieć ile osób potwierdza swoje przybycie? to bym pomagała zjednoczyć silniejszą większą ilość zainteresowanych daną sprawą. tak mi się wydaje

 • Odala
  Reply

  Pracuje od jakiegoś czasu w Dani w firmie która produkuje kilkadziesiąt domow drewnianych miesięcznie …dziennie ładujemy po kilka domów na tiry…zamówienia na træhuse (domy drewniane) płyną z Rosji,Niemiec,Holandii…niedawno dowiedziałem sie ze materiał na domy pochodzi z Polski…po 10 latach w tym kraju i obserwacji co dzieje sie u nas i mimo rozbudowanego systemu socjalnego w Dk rzucam w cholerę…jadę pod sejm do Pl…mimo ze żona niechęć wracać w sumie ona chce sie rozwieść ponieważ dostanie sporo pieniędzy jako samotna matka…ale mój syn ma moje geny nie poradzi sobie….obawiam sie problemów z którymi będzie musiała sie zmierzyć jako młoda kobieta z dwójka dzieci samotna na własne życzenie mimoto jadę i mam zamiar wrócić do kraju…mam wyrzuty ze zostawiłem ojczyznę…będę miał ze zostawiam dzieci…masę obaw przed powrotem troska o małe dzieci…zgniły i zepsuty system…doskonale wiem jak to funkcjonuje w Dani,jak w Polsce nie idzie na to dłużej stać obok tego spokojnie…ale zbyt wielu ludzi jeszcze śpi…moje dziecko drugie nie było szczepione ani chrzczone…rośnie silny zdrowy chłopak mimo ze 1,5 roku juz na „cycu” …. taka refleksja nachodzi,gdy widzę jak głęboko sięgają korzenie tego systemu tak człowiek potrafi zwyczajnie sie poddać i dać prowadzić juz niejaki baran tylko żywy kebab…GMO tematu niema co poruszać trzeba jechać i swoją obecnością pokazać stanowisko społeczeństwa

 • Lena
  Reply

  Za opiekę pseudo-sojusznika oddają w żądne władzy i kasy łapy korporacji kraj i naród… niepomni tego, co stało się po II Wojnie Światowej. Biada głupcom i zdrajcom!

 • konrad
  Reply

  trzeba cos robic bo politycy biora lapowki i maja w nosie los rodakow, dla nich liczy sie tylko kasa ktora biora a my wkrotce zeby normalnie funkcjonowac bedziemy brac tabletki przeciwbolowe. to jest nie do pojecia co sie teraz dzieje, jak tu wierzyc w boga, przeciez to oczywiste ze jestesmy sami i to my musimy sami sobie pomoc, nikt innym niczego za nas nie zrobi.

 • Leharde
  Reply

  Zastanawia fakt że Pan minister i wielu mu podobnych polityków jakoś dziwnie myśli czyżby on i ich rodziny nie mieilby jesc tych produktów wytworzonych ze zbóż modyfikowanych.Czyżby po wprowadzeniu ustawy odleca może na księżyc? Jeśli nie zależy im na społeczeństwie to pomysleliby o sobie ,chyba ze za kaskę ,ktora dostaną myślą ze nie beda musieli jesc tego świństwa. Jak dla mnie trochę naiwne myślenie. POZDRAWIAM WSZYSTKICH PROTESTUJACYCH jestem z Wami podpisalam protest bo mie moge byc osobiście

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>